Nursipalust, Keskpolügoonist jm KV harjutusväljadest

Vasta
tommy
Liige
Postitusi: 3638
Liitunud: 02 Veebr, 2005 20:50
Asukoht: Eesti
Kontakt:

Re: Nursipalu polügoon.

Postitus Postitas tommy »

Martin Hurt on asja juba lahti seletanud......
[5. oktoobri Postimehes oli võimalik lugeda, kuidas Mart Laar kaitseministri isikus õmblevat Nursipalus pintsakut nööbi külge. Kohalik vallavalitsus koos mõningate aktivistidega teab rääkida, et praegust 100 hektari suurust harjutusvälja soovib kaitseministeerium nüüd suurendada 3134 hektarini. Miks seda küll vaja on?

Tegelikult pole 100 hektari suurust harjutusvälja kunagi olnudki. On vaid 100 hektari suurune ohutusnõuetele mitte vastav lasketiir keset endist nõukogude raketibaasi. 6. novembril 2001 andis Vabariigi Valitsus loa kasutada 3100 hektari suurust maa-ala alalise riigikaitselise väljaõppe läbiviimiseks. Seega on kaitsevägi võinud kasutada kõne all olevat maa-ala juba 10 aastat miinipildujalaskmisteks, lõhketöödeks ja muudeks õppusteks. 14. veebruaril 2008 asutati Vabariigi Valitsuse korraldusega 3134 hektari suurune Nursipalu harjutusväli. Sellega on harjutusväli asutatud ja kasutatav. Miks seda siis veel lisada valla üldplaneeringusse?

Läbi üldplaneeringu on võimalik alustada protsessi, millega harjutusväljale rajatakse infrastruktuur, mis ühest küljest hõlbustab harjutusvälja kasutamist, teisest küljest vähendab tekkivat müra ja suurendab ohutust: müratõkked, tuletõkkeribad, veevõtukohad ja juurde-pääsuteed, mida tuletõrje saab kasutada tulekahjude kustutamisel. Paradoksaalsel moel tähendab seega vallavalitsuse vastuseis harjutusvälja kajastamisele üld¬planeeringus, et kaitseväe õppused toimuvad harjutusväljal nii täna kui ka tulevikus, kuid müra ja ohtu minimeerivaid meetmeid pole võimalik rakendada.

Keda selline käitumine kõige rohkem ohustab: kas Tallinnas asuvat kaitseministeeriumi või hoopis neid kohalikke elanikke, kes elavad harjutusvälja vahetus läheduses ja on harjunud seal liikuma?

Rõuge vallavalitsusel on 6. novembril põhjust tähistada 10 aasta möödumist Vabariigi Valitsuse otsusest anda alaline luba riigikaitselise väljaõppe läbiviimiseks Nursipalu harjutusväljal. Sellele otsusele kirjutas alla tollane peaminister Mart Laar. Kas läheb veel 10 aastat enne kui kohalikud poliitikud loobuvad oma vastuseisust ja lõpuks asetavad vallarahva elu ja tervise tähtsamale kohale kui kohalike valijate hääled
Larry
Liige
Postitusi: 1029
Liitunud: 31 Dets, 2005 16:39
Kontakt:

Re: Nursipalu polügoon.

Postitus Postitas Larry »

Lemeti lingitud raadiosaatest jäi Laari jutust mulje, et kokkuleppele ollakse väga lähedal. Ka vallavanema jutt oli umbes selline, et Kamin on viimastel aastatel teinud asjade selgitamisel ja lahenduse otsimisel head tööd, aga ikkagi olevat vallarahval ebaselgus ja mure, et mis saab tulevikus. Nüüd siis vallavalitsus lisas juba jahtuma hakkavatele sütele sortsu bensiini, et "soojem" oleks: http://uudised.err.ee/index.php?06245668
Way to go, Rõuge vallavalitsus! :twisted:
Hurda jutt tundub väga loogiline. Lisan veel lingi Rõuge valla kodulehele, kus igasugust kasulikku materjali Nursipalusse plaanitud harjutusala kohta: https://rouge.kovtp.ee/et/nursipalu-harjutusvali
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Nursipalu polügoon.

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

See konkreetne vallavanem muideks ongi selles keisis see põhiline ässitaja // meediaga manipuleerija - tegelt muidugi lihtsalt riigikaitseliste huvide saboteerija :mrgreen:

Rodina-matj dolzhna znatj svoih gerojev :mrgreen: :mrgreen:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Nursipalu polügoon.

Postitus Postitas Kapten Trumm »

mart69x kirjutas:On kuidas on selle Nursiga, aga mu vanemate kodu on sealt linnulennult ca 10 või 15 km kaugusel Võru Kubja poolses küljes ja kui Nursis paugutama hakatakse siis majal teisel korrusel klaasid värisevad (mitte pakett vaid vene aegsed aknad) ning kaks toas olevat taksikoera lähevad hulluks. Kui isegi nii kaugele on kuulda siis ei tahagi teada, mis lähemal toimub. Aga noh kui riigile vaja siis vaja. Ise vähemalt enda maja vanemate maja kõrval olevale vabale krundile seetõttu küll ei plaani ehitada. Eriti veel kui seal paugutamine veel hullemaks läheb.
Kuule vana.
Miks sa siis särki rebimas polnud kuskil Ministrite nõukogu maja ees, kui idanaaber pidas Nursipalus keskmaarakettide divisjoni, kokku 6 tuumaraketti, ülimalt mürgise vedelkütusega ja mis kõige olulisem:
on kuidas on selle Nursiga, aga mu vanemate kodu on sealt linnulennult ca 10 või 15 km kaugusel Võru Kubja poolses küljes ja kui Nursis paugutama hakatakse
Ameeriklaste ennetav tuumalöök seal asunud baasi (de) pihta oleks su vanemate maja koos vanemate ja hullunud taksikoertega muutnud radioaktiivseks parkimisplatsiks.

Miks siis särki ei rebinud kuskil? Nõudmas kompensatsiooni elukeskkonna halvenemise eest? :lol:
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
ribikardin
Liige
Postitusi: 379
Liitunud: 25 Jaan, 2009 15:13
Kontakt:

Re: Nursipalu polügoon.

Postitus Postitas ribikardin »

mart69x kirjutas:On kuidas on selle Nursiga, aga mu vanemate kodu on sealt linnulennult ca 10 või 15 km kaugusel Võru Kubja poolses küljes ja kui Nursis paugutama hakatakse siis majal teisel korrusel klaasid värisevad (mitte pakett vaid vene aegsed aknad) ning kaks toas olevat taksikoera lähevad hulluks. Kui isegi nii kaugele on kuulda siis ei tahagi teada, mis lähemal toimub. Aga noh kui riigile vaja siis vaja. Ise vähemalt enda maja vanemate maja kõrval olevale vabale krundile seetõttu küll ei plaani ehitada. Eriti veel kui seal paugutamine veel hullemaks läheb.

Vaata seda asja hästi uskuda küll ei taha:

1) Mul on korter Võrus Tammula ääres, mis on kaardi järgi ca 9,5 km Nursi baasist - seal ei kuule mitte midagi, aknaklaaside värisemisest rääkimata.

2) On maakoht Osula külje all ca 6 km - midagi tähelepanuväärset küll seal tähele pole pannud..

Kui ma ajateenistuses olin, siis baasi lähedal max 2km läbi metsa oli miinipilduja laskmist kuulda vaid tumedate tümpsudena.

Juhul kui tsiatsungõlmaal mingit suurt pauku tehakse, siis sa võid seda Võrru kuulda, aga vaevalt et siiski aknaklaasid värisema hakkavad, selleks peab mingi muu põhjus olema.


Muudatus: panin sõnadesse puuduvad tähed.
Viimati muutis ribikardin, 11 Veebr, 2012 22:31, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Nursipalu polügoon.

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Rõuge vallavalitsusel on 6. novembril põhjust tähistada 10 aasta möödumist Vabariigi Valitsuse otsusest anda alaline luba riigikaitselise väljaõppe läbiviimiseks Nursipalu harjutusväljal. Sellele otsusele kirjutas alla tollane peaminister Mart Laar. Kas läheb veel 10 aastat enne kui kohalikud poliitikud loobuvad oma vastuseisust ja lõpuks asetavad vallarahva elu ja tervise tähtsamale kohale kui kohalike valijate hääled
Loodetavasti on Hurt vähemalt iseenda vastu aus ja saab aru, et praegusel ajahetkel seda teemat suruma hakata on kamina oluline strateegiline möödapanek (sõltumata sellest, milline moraalne õigus KV-l oleks).

Viga on selles, et 2013 on KOV-ide valimised. Seega tõstes aastal 2012 teema rambivalgusse muutub see paratamatult kohaliku populismi mängumaaks ja teatud KOVi tegelased kasutavad kindlasti võimalust esitleda end kui "kohalikke vabadusvõitlejaid, kes võitlevad inimvihkajalike kamina plaanide vastu".

Arvestades, et kõige mugavamal ajal oli kaitseinvesteeringute asekantsler (kelle vastutusala on muuhulgas infra küsimused) ...ülla...ülla seesama Hurt, siis ma loodan sügavalt, et vähemalt sisemas on probleemi tegelikku sisu adutud. Aga kui ei aduta, siis tuleb tunnistada, et puudub pädevus Eesti elu teatud seaduspärasuste adumiseks - ja tegemist on takkajärgi rusikatega vehkimisega... :wink:
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Mobutu
Liige
Postitusi: 190
Liitunud: 14 Nov, 2005 23:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Nursipalu polügoon.

Postitus Postitas Mobutu »

Tegelikult on Nursipalule lähim asula Sõmerpalu. Mul elavad seal sugulased ja huvitaval kombel neil aknaklaasid ei värise. Olen seal ise pauke kuulnud ja ei ole midagi hullu. Vene ajal Sõmerpalus kaubarongide pidev kolin ja Tartu punakotkaste ülelennud häirisid palju rohkem. Kuna Sõmerpalus ei protestita (teine vald), viitab see selgelt Rõuge vallavalitsuse ja mõne sealse kohaliku pahatahtlikkusele.
Mart69x-le soovitaks klaasid korralikult kiti või silikooniga ette panna. Ei klirise ja hoiab sooja ka paremini.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Nursipalu polügoon.

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Mobutu kirjutas:Tegelikult on Nursipalule lähim asula Sõmerpalu. Kuna Sõmerpalus ei protestita (teine vald), viitab see selgelt Rõuge vallavalitsuse ja mõne sealse kohaliku pahatahtlikkusele
Kapo oleks aeg asuda uurima R. vallavalitsuse tegelaste tõelisi motiive :x
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Nursipalu polügoon.

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Ma arvan, et motiiv on kohalikud hääled.
Sama oli ka Ristininaga ja paljude muude taoliste kohtadega.
Küll aga võiks kapo hakata uurima seda, miks neid probleeme juba aastaid tagasi ära ei lahendatud ja kes selle eest vastutab.

See, et lennatakse selliste ebameeldivate asjadega peale valimiste eel (aadrit tuleb Eestis lasta valimiste järgselt 1. ja 2. aastal), on lihtsalt ebakompetentsus ja kohalike olude vähene tundmine.
Vägagi võimalik, et samasugune show tuleb ka Otepää radaripositsiooniga (arvestades, milline show oli seal juba kohaliku kooli sulgemisega). Showkalduvusega kohalike äritölle seal jagub.
Kuna Sõmerpalus ei protestita (teine vald), viitab see selgelt Rõuge vallavalitsuse ja mõne sealse kohaliku pahatahtlikkusele.
Jamajutt. Sõmerpalu on ju teises vallas (Sõmerpalu vald) ja sealne vald ei kehtesta mingeid planeeringuid, mis puudutavad Nursipalu. Küll aga kuulub Nursipalu Rõuge valda ja teema rambivalgusse tõstmine näitab lihtsalt, et kohalikud kommunaalpoliitikud on Nursipalu teema oma valimisvankri ette rakendanud. Nursipalju asub ju ise täielikus pommiaugus, pole seal mingeid arendusi ega kinnisvarahuve, lihtsalt hulk soist ja rikutud kuivendusega metsa.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
hummel
Liige
Postitusi: 2079
Liitunud: 18 Apr, 2004 12:55
Kontakt:

Re: Nursipalu polügoon.

Postitus Postitas hummel »

Lõuna-Eestis puudub korralik polügoon tegelikult, kus saaks midagi asjalikku teha. Ainus toimiv polügoon on Kaitseväes keskpolügoon põhjaosariikides ja see on ka pidevalt tihedalt väljaõpet täis pikitud. Kes hiljaks jääb või prioriteedinimistus tahapoole, jääb üldse ilma!

Lõuna-Eesis peaks olema täiesti Kaitseväe maa-alana polügoon vähemalt 10 000 ha. Seal peaks saama teha lahinglaskmisi kõigile jalaväekompanii relvadele ja väliharjutusi vabalt kahele lahingkompaniile korraga. Kui vaja, tuleb selleks kohalikelt elanikelt krundid üles osta nagu tehakse seda maanteede jms oluliste objektide ehitamisel.

Et laskmisel 10 km kaugusel aknad värisevad, on ikka väga huvitav väide. Selleks tuleb vähemalt haubitsarühmadega kogupauke lasta või vist mingi pool tonni trotüüli ühes tükis maapeal õhku lasta, et niisuguse maa tagant mullapinnasel arusaadav vibra ja müra tekiks. 5 km saaks veel aru. Teisel juhul on looduslik müratase metsakohina ja äikese ajal kõrgem! Äkki peaks äikesepilved ka ära keelama või Keskkonnaministeeriumilt sellepärast valuraha nõudma. Koduloomi tuleks aga kasvatada. Kui närvid läbi ja midagi ei meeldi, võivad ühel päeval pererahvale kah hambad sisse lüüa. Metsloomadel on suht savi see paugutamine pärast mõneaastast kohanemist. Polügoonide metsaelanikud lähevad isegi nii ülbeks, et teavad ja varitsevad täpselt õiget laiguliste lahkumise hetke ja nuusivad kohe ala üle. Ja kui mõni prügikott maha jäänud või toidujäätmed liiga madalale kaevatud, siis oi kurja...

Kinnisvara väärtus kusagil kolkas on üldse kaheldav ja seoses riigi viletsa regionaalpoliitikaga ilmselt veelgi vähenemas sõltumata KJ tegevusest. Võimalik, et riigi poolt ülesostmisel saaks mõnegi maatüki eest isegi rohkem pappi, kui kunagi vabal turul müüa üritades.
Kui saksas õppisin, siis seal oli üks suurtükipolügoon täiesti tsivilistide käest üles ostetud maadel ja meid viidi korra ekskursioonile ka ühte üsna toredasse linnakesse, mis oli ehitatud 0-ist, sest endise linna asukoha all oli liiga palju pruunsütt. :P
mart69x
Liige
Postitusi: 912
Liitunud: 06 Juul, 2009 15:30

Re: Nursipalu polügoon.

Postitus Postitas mart69x »

Kas te ei OSKA LUGEDA???

Ma olen juba esimeses POSTITUSES kirjutanud, et ma saan väga hästi aru, ET RIIGIL ON SEDA VAJA ja POLÜGON PEAB KUSKIL OLEMA. Lihtsalt selle tegevus on ka 10 kilomeetrit kaugemal kuulda ja tunda ning see on HÄIRIV. Ei ole ma kunagi ühtegi allkirja selle vastu andud ega kuskil piketeerimas käinud ega plaani ka minna. Lihtsalt ma mõistan ka väga hästi nende inimeste seisukohti, kes selle polügoni külje all elavad. On veel midagi kobiseda???
:wall: :wall: :wall:

Ja kui ma tõesti kuulen 10 km kaugemal Nursipalu paugutamist maja teisel korrusel ning maja ligi 2 ruudused akna ruudud selle tagajärjel ka korraks värisevad siis peaks ma fooliummütsi kandma???? Kui te oma väidetes nii kindlad olete siis pakun diili ntx 1000 Euro peale, et kas on akna värinat kuulda või mitte. Kui nii kõvad jutu paunikud olete siis tulge 1000 näpus ukse taha
Tänane kord sisuliselt tähendab seda, et riik võib otsustada, et kõik elanikkonnast peavad tõestama, et nad ei ole rasedad ja rasedustest selleks ei kõlba, samas kõlbab ostutsekk 5 kuud tagasi ostetud kondoomile.
Lemet
Liige
Postitusi: 19914
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Nursipalu polügoon.

Postitus Postitas Lemet »

Käsirelvade tuli 10-15 km taha kuulda tuulevaikse ilmaga või öösel võib jutõepoolest kuulda olla. Häiriv... :dont_know: võibolla permanentse pohmelli puhul, siis olla mõni vend köögis jalutava kassi ka trampimise eest lumehange virutanud :wink: Oled Sa ikka ses distantsis kindel, järsku on 3-5 kilomeetrit või veelgi vähem...

P.S. Soovitust ennetades- just panin paar lehte üles :wink:

EDIT:
Mul on töökoja ja eluaseme vahet 17 km teed mööda, ja kui keegi väidaks, et , et südalinnas toimuv automaadilask oleks mul kodus kuulda...ilmselt ei võtaks ütlejat tõsiselt. Pirita tee linnapoolses otsas olen näinud hääletult kõrgust koguvat reaktiivi, kusjuures vahemaa on ikka kõvasti alla kümne kilomeetri ja startiv reaktiiv teeb kõva häält.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Nursipalu polügoon.

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

mart69x kirjutas:Kas te ei OSKA LUGEDA???

Ma olen juba esimeses POSTITUSES kirjutanud, et ma saan väga hästi aru, ET RIIGIL ON SEDA VAJA ja POLÜGON PEAB KUSKIL OLEMA. Lihtsalt selle tegevus on ka 10 kilomeetrit kaugemal kuulda ja tunda ning see on HÄIRIV. Ei ole ma kunagi ühtegi allkirja selle vastu andud ega kuskil piketeerimas käinud ega plaani ka minna. Lihtsalt ma mõistan ka väga hästi nende inimeste seisukohti, kes selle polügoni külje all elavad. On veel midagi kobiseda???
:wall: :wall: :wall:

Ja kui ma tõesti kuulen 10 km kaugemal Nursipalu paugutamist maja teisel korrusel ning maja ligi 2 ruudused akna ruudud selle tagajärjel ka korraks värisevad siis peaks ma fooliummütsi kandma???? Kui te oma väidetes nii kindlad olete siis pakun diili ntx 1000 Euro peale, et kas on akna värinat kuulda või mitte. Kui nii kõvad jutu paunikud olete siis tulge 1000 näpus ukse taha
Kas närvid hakkavad juba läbi minema vä :lol:

Päris ausalt - ega sa vist ei oodanud, et oma segasele nutulaulule siin nii massiivse vastulöögi saad :?:

Järsku lõpetad üldse hala ja kolid uttu siit alateemast :lol: :lol:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Nursipalu polügoon.

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Lugupeetud Tallinna, Luige ja Saku elanikud, teie aknad peaks ammugi katki olema, sest Männiku laskeväli (kus tehakse ka muide lõhkamisi) on teie akendest vaid mõni kilomeeter :lol:
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
mart69x
Liige
Postitusi: 912
Liitunud: 06 Juul, 2009 15:30

Re: Nursipalu polügoon.

Postitus Postitas mart69x »

Borja kirjutas: Järsku lõpetad üldse hala ja kolid uttu siit alateemast :lol: :lol:
10 punkti suhtumise eest.
Jätka samas vaimus tore kaasfoorumlane
Tänane kord sisuliselt tähendab seda, et riik võib otsustada, et kõik elanikkonnast peavad tõestama, et nad ei ole rasedad ja rasedustest selleks ei kõlba, samas kõlbab ostutsekk 5 kuud tagasi ostetud kondoomile.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 15 külalist