Rahulolu uuring

isonts
Liige
Postitusi: 481
Liitunud: 06 Aug, 2004 13:48
Asukoht: Võru
Kontakt:

Rahulolu uuring

Postitus Postitas isonts »

Martin Herem kirjutas: 26 Okt, 2023 20:40 Mul ei ole kohe käepärast kõiki fakte arvudes aga ma proovin mõned selgitused anda.

Esiteks heidetakse ette voolavust ja teiseks lahkujate negatiivset hinnangut. Tegelikult endised sõjaväelased ja tänased poliitikud juba said komisjonis vastuse, kuid millegi pärast ignoreerivad seda.
Voolavus on viimastel aastatel KVs olnud siiski normlaane ehk umbes 10%. On normaalne, et mingi hulk inimesi lähebki ära - pensionile, meeldivamale tööle, osutuvad sobimatuteks vms. Kui nüüd nende tagasiside on negatiivne, siis ... õigesti läksid ju!?
Viimastel aastatel on olnud ka tegevväelaste hüppelist lahkumist. Mina siiski võtan sedagi tihti normaalsena või lausa eesmärgina.
Mäletate spordirühm - umbes 20 tegevväelast.
Orkester, kaplanid - 40+ tegevväelast.
Õppeväljad, IT, tehnika hooldus, personali valdkond - nendes valdkondades on palju ametikohti muudetud riigitöötaja ametikohtadeks. Nii võibki tunduda, et tegevväelased lahkuvad, kuid tegelikult ei ole neist suurem osa kuskile läinud. Tuleviku mõttes ei pea me enam personalitöötajat koolitama 3+2 aastat KVAs ja siis seda tarkust pea üldse kõrvale jätma.
2021 koondasime 42 tegevväelast seoses vaktsineerimisnõudega.
Kokkuvõttes - voolavus pole suur ja lahkunute kriitika pole tingimata üdini halb. Kuigi, sellele kõigele on vaja tähelepanu pöörata.

Järgmine teema on 50 aastaselt pensionile minevad tegevväelased.
Ka siis on üsna vähe teha. Kui ohvitser saab palka 3000, siis 50selt pensionile minnes, saab ta 2000 pensioni ja ... tsiviilina KVs jätkates teenib kokkuvõttes näiteks kokku 4000. Sel aastal 50selt lahkunutest umbes pooled töötavad KVs edasi. Seda kriitikud kuulda ei taha. Ja mina ei taha kuulda, et asi pole palgas. Just selles suuresti ongi. Loomulikult on erandeid.Võib ju minna kindla peale ja teenida seda palka mis saab.
Täna on "torudes" ettepanek seadust muuta. Nii nagu PPAs. Saad pensioni ja palka.
Samas tuleb tunnistada, et kõik 50+ ei sobi või ei taha enam KVs teenida. Ja siin ei pea mingit "vaenu" olema. 50+ ohvitser/allohvitser võib küll üldiseid või ka detailsemaid asju planeerida ja korraldada, kuid HIMARS, Blue Spear, Harpy, IRIS-T vajavad operaatoritena ikka päris uusi inimesi. Mõned inseneriharidusega inimesed takkaotsa.

Pensioni ärakaotamine on eriliselt segane jutt. Võib ka nii öelda, et eripensioni kaotamine pole värbamist üldse mõjutanud. Need kes noorelt lahkuvad, omavad üldjuhul veel õigust eripensionile. Peamiseks põhjuseks on aga hoopis rotatsioon ja perekonnast eemalolek.

No ja siis süüdistus "personaliteenuse kaotamisest".
Kogu personalitöö oli KV ebaühtlane ja ebatõhus. Ei süüdista personalitöötajaid, vaid süsteemi.
Esiteks teenis personalivaldkonnas palju inimesi, kelle ettevalmistuseks oli aastaid kulunud ohvitseride või allaohvitseride koolitustel. Seda tarkust nad aga ei kasutanud. Neil polnud seda vaja. Räägitakse küll mingist müstilisest "eriala" tundmisest, kui rühma- või kompaniiülema teadmisi ja kogemust personalitöös eriti ei kasutatud. Hoopis rohkem oli vaja personalitöö teadmisi, mida tuli siis eraldi otsida. Aga kompanii ülemaid ja veebleid pole meil ka ju liiga palju.
Teiseks oli personalitöötajaid väga palju. Igasuguse loogika järgi vähemalt 2x rohkem kui mistahes tsiviil ettevõttes. Ka seal on inimene ju tähtis. . See tekitas pidevalt pahameelt, rahulolematust, lisatööd inspektorile.
Kolmandaks olid personali otsused - palk, puhkus, tööaeg, lisatasud, staazh, koolitus ... vaeosades ja väeliikides erinevad.
Neljandaks ... väga palju otsuseid tehtigi S1, G/A,N,E1 või J1 inimeste tasandil. Mitte ülemate poolt.
Tänaseks on personali otsused muutunud üle kaitseväe ühtlasemaks. Ligi 40 inimest vähem tegeleb personaliga (KVs ja KRA kokku). Me ei otsi enam majoreid või veebleid nendele ametikohtadele. Paraku on jätkuvalt segadus ülesannete jaotusega. Ja seda ei aita kuidagi lahendada poliitikute jutt sellest, kuidas nüüd hindavad tegevväelasi hoopiski "tsivilistid". Ei ole nii ja ma ei tea kust see võetud on.

Lõpetuseks
Miks kriitikud sellest ei räägi, et "nende ajal" KVA lõpetajate arvud alla 30 jäid.
Ma ei mäleta kogu oma teenistuse jooksul praktiliselt kordagi sellist kriitika tulva kui täna. Põhjused on minu arust väga lihtsad:
1. Kriitiline mass on ilmselt juba ületatud. Väljaspool rohelist aeda on nüüd liiga palju endisi kaitseväelasi.
2. Paljud varasemad otsused olidki idiootsed ja seda ei häbene täna välja öelda isegi endised otsustajad.
3. Täna vastuvõetavad otsused on samuti tegelikult idiootsed. Mõistlikult põhjendada on neid lihtne. Välja näeb see täpselt selline, kus poolt sa seda naba parasjagu imetled.

Kõige selle vastu peaks aitama palju kirutud rotatsioon. Kuigi elu näitab, et ei päästa ka see
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2368
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Eesti ohvitserikoolitusest

Postitus Postitas Martin Herem »

Kas saaks mõne näite "idiootsusest*. Mõni varasem ja mõni kaasaegne.
Ja milline kriitiline mass on ületatud?

Aga see, et varem pole sellist kriitika tulva näinud, ei tähenda tõesti mitte midagi. Kuidas seda tulva mõõta? Rahuoluuuringud muuseas ei näita seda tulva.
Ma võin öelda, et nii palju tööd ja nii viletsa palga eest, kui mina tegin 1996, ei tee täna mitte keegi.
isonts
Liige
Postitusi: 481
Liitunud: 06 Aug, 2004 13:48
Asukoht: Võru
Kontakt:

Re: Eesti ohvitserikoolitusest

Postitus Postitas isonts »

Martin Herem kirjutas: 05 Nov, 2023 14:54 Kas saaks mõne näite "idiootsusest*. Mõni varasem ja mõni kaasaegne.
Ja milline kriitiline mass on ületatud?

Aga see, et varem pole sellist kriitika tulva näinud, ei tähenda tõesti mitte midagi. Kuidas seda tulva mõõta? Rahuoluuuringud muuseas ei näita seda tulva.
Ma võin öelda, et nii palju tööd ja nii viletsa palga eest, kui mina tegin 1996, ei tee täna mitte keegi.
Ma olen varem siin mõningaid asju välja toonud. Ei taha ennast siin kordama hakata. Mõnele otsusele diagnoosi pannud isegi kohus.
Aga ma loen pigem idiootseks ja oma nabaimetlemiseks just selliseid tegevusi, mis tegelikult KV lisandväärtust ei loo.
Kõik mida kaitseväelt ja kaitseväelastelt ära võetakse teeb kaitseväge nõrgemaks ja tõmbab alla kaitseväe mainet ja kaitseväelaste moraali.
Milline kriitiline mass? Ma arvudele tuginemata väidan, et reservis on täna rohkem tegeväelasi kui rivis.
Rahuoluuuring on nabaimetlemine.
Mina olin oma 1996 aasta palgaga väga rahul. Ja ma ei jäänud tegevteenistusse siis palga pärast.
mart2
Liige
Postitusi: 5127
Liitunud: 22 Juun, 2014 19:52
Kontakt:

Re: Eesti ohvitserikoolitusest

Postitus Postitas mart2 »

Endise kaitseväelasena tahan siiski akf isonts-le meelde tuletada, et kõikide otsuste kvaliteeti tuleb hinnata selle ajahetke järgi, millal need tehti. Arvestades selle aja teadmise, kogemusi ning nõudmisi.
isonts kirjutas: 05 Nov, 2023 14:29 ...
2. Paljud varasemad otsused olidki idiootsed ja seda ei häbene täna välja öelda isegi endised otsustajad.
3. Täna vastuvõetavad otsused on samuti tegelikult idiootsed. Mõistlikult põhjendada on neid lihtne. Välja näeb see täpselt selline, kus poolt sa seda naba parasjagu imetled.
...
Eelpool toodud "kolmest musketärist" protesteeris kõva häälega (kuid üksikjuhtudel) teenistuse ajal ainult Kunnas. Teistele siis sobis ja polnud idiootne? :scratch:

Praegused otsused on idiootsed, kuid selgesti põhjendatavad ... :wall:
Absoluutselt KÕIK asjad ja tegevused näivad täpselt sellised, nagu vaataja ise tahab näha. Kokkusattumus tegelikkusega on (võib olla) juhuslik ... 8)

PS. Ka mulle ei meeldinud mõned personali alased otsused, kuid pean tunnistama, et paljude osas puudus mul ka vastav teadmine põhjustest.
Paljude raamatute lugemine teeb inimese palju lugenud isikuks, kuid ei pruugi teha teda targaks...
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2368
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Eesti ohvitserikoolitusest

Postitus Postitas Martin Herem »

Kuidagi kiiresti saavad isontsi argumendid otsa.
Võtan süü omaks, et meil on selline kaitseväelane.

Veidi järeleaitamist ma siiski teeks.
Milline kriitiline mass? Ma arvudele tuginemata väidan, et reservis on täna rohkem tegeväelasi kui rivis.
No shit ... kui igal aastal lahkub KVst 8% tegevväelasi, siis arvuliselt võiks see olla kuni 300 inimest. 10 aastat annab 3000. Veel paar aastat ja juba ongi rohkem. Viimased 20 aastat võiks selline rehkendus kehtida küll.
Rahuoluuuring on nabaimetlemine.
Milline oleks alternatiiv isikkoosseisu arvamuse, hoiakute jms selgitamiseks? Läheme näiteks tegevväelase Isonts juurde ja küsime, kuidas tegelikult asjad on?
Mina olin oma 1996 aasta palgaga väga rahul. Ja ma ei jäänud tegevteenistusse siis palga pärast.
Mul oli 1996 1 laps ja lapseootel naine ning minu sissetulek oli kaugel sellest mis tänastel nooremohvitseridel. Minu ja naise vanemate toetus paiknes 250km kaugusel. Ja ma ikka jäin teenima ... ebarahuldava palgaga ... erinevalt Isontsist :D

Lõbus lugu
Exitus
Liige
Postitusi: 213
Liitunud: 22 Juul, 2020 8:48
Kontakt:

Eesti Kaitseväe suurus ja struktuur

Postitus Postitas Exitus »

Ma annaks oma hääle kolmele kommentaarile mis võtavad kokku KV praegused probleemid ja tuleviku omad. Aga just ju ongi....
Tundun et Delfis kommenteerivad inimesed kes homme kell 8 tööle minnes seda teha ei saaks.
Tulevikus, kui kaitseväelased lähevad pensionile üldises korras, on meil siis väga suur hulk kaitseväelasi vanuses 50-65. ja mitte kõigile ei ole pakkuda tervisele sobivaid staabikohti. või siis alternatiiv et tervise tõttu lastakse lahti ja siis on meil ühiskonnas hulk 50-65 aastaseid selliste oskustega, millega tsiviilis pole midagi peale hakata (kuulipilduri abid, miinipildurid jne) ja neid tuleb ikkagi toetama hakata, sest pensioni nad veel ei saa. ja need 50-65 aastased, kes jäävad edasi Kaitseväkke, hoiavad kohti kinni noorematele, ei liigu eest ära.
KV viga on võimetus areneda. Meil oleks kogu juhtivkaader vaja välja vahetada kaasaegse (sh. sõjalise) mõtlemisega inimsete vastu. Viimane kord kui Herem kõnet pidas siis pidas ta droonisõda mõtetuseks ja droonide asemel soovis osta hoopis lolli moona suurtükkidele ;-)
@Anonüümne RKIK s puudub ettevõtte kultuur.... Kindral Sirk i ajal oli- enam mitte- mingi juppide kari..kui vaadata seda Võrukandi jamagi
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2368
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Eesti Kaitseväe suurus ja struktuur

Postitus Postitas Martin Herem »

Vapustavad tõestused, et asjad on valesti. Vapustavad! Delfi kommentaariumist!
No minugi poolest. Selle vastu ma ei saa.
Exitus
Liige
Postitusi: 213
Liitunud: 22 Juul, 2020 8:48
Kontakt:

Re: Eesti Kaitseväe suurus ja struktuur

Postitus Postitas Exitus »

Martin Herem kirjutas: 05 Nov, 2023 23:51 Vapustavad tõestused, et asjad on valesti. Vapustavad! Delfi kommentaariumist!
No minugi poolest. Selle vastu ma ei saa.
Üldiselt ma pigem loen ja ei võta sõna aga Hr KVJ. Te teate ise ka väga hästi kuidas asjad on ja kuidas nad tegelikult on.
Läbi aastate on KV igasugu reforme tehtud ja enamasti on lõppevad need seisus "Palk tõuseb aga sissetulek väheneb" (diferentseeringute kaotamine).
Millal on KV keegi lahti lastud oskamatuse, laiskuse vms tõttu? Need pigem edutatakse kiiresti oma üksusest ära ja kuhu nad siis kogunevad? Ikka staapidesse.
Just eile rääkisin ühe väga asjaliku ja sisuka 27 a noormehega kes tuli tagasi Eestisse ja nüüd 26 aastaselt teenistusse. Ütles, et nii meeldib KV ja tahaks jääda meeleldi teenistusse aga kõik mis motiveerida võiks peale heade kolleedige on ära kaotatud , hetkel on ülemate tase ja käskudse tase selline, et hoia kahe käega peast kinni. Ettepanekutele kuidas asju efektiivsemalt teha öeldakse kindlel ei sest mugavustsoonis on tore.
Jah see on tema seisukoht aga eks see annab üldise pildi asjast suures plaanis õigest asjast. Sellist mugavustsoonis tiksumist on kohutavalt palju.
Eks KV võib olla ka helgeid hetki aga pigem on suur osa nö KV lihtrahvast (kes ei kuulu teiega samasse korporatsiooni ja kedagi edasi ei veeta) et asi läheb pigem allamäge. Tehke tegevväelaste seal anonüümne rahuoluküsitus. Ja vaadake mis tulemusi siis tuleb. ( Ei mitte KV võrgus keegi erapooletu asutus teeb, erapooletus süsteemis).
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Eesti Kaitseväe suurus ja struktuur

Postitus Postitas Kriku »

Exitus kirjutas: 06 Nov, 2023 7:54Tehke tegevväelaste seal anonüümne rahuoluküsitus. Ja vaadake mis tulemusi siis tuleb. ( Ei mitte KV võrgus keegi erapooletu asutus teeb, erapooletus süsteemis).
See on suurtes erafirmades tavaline praktika - aga kas ka EKVs seda mitte juba ei tehta?
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2368
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Rahulolu uuring

Postitus Postitas Martin Herem »

Te teate ise ka väga hästi kuidas asjad on ja kuidas nad tegelikult on.
- no mis vihje see on?
Peainspektor, peakaplan, peapsühholoog - nemad saavad ju pidevalt küsimusi, kaebusi ja ettepanekuid. Nimedest ei räägi nad mulle mitte kunagi aga teemadest küll. Ja selle taustal ei saa ma Exitusega nõus olla. Õigemini polegi millegagi nõuistuda peale ebamäärase "kõik on kehvasti".
Mis konkreetsemalt?
Läbi aastate on KV igasugu reforme tehtud ja enamasti on lõppevad need seisus "Palk tõuseb aga sissetulek väheneb" (diferentseeringute kaotamine).
- palun konkreetsemalt.
Ja mis korporatsiooni? Mina päris kindlasti ei kuulu ühtegi korporatsiooni.
Exitus
Liige
Postitusi: 213
Liitunud: 22 Juul, 2020 8:48
Kontakt:

Re: Eesti Kaitseväe suurus ja struktuur

Postitus Postitas Exitus »

Kriku kirjutas: 06 Nov, 2023 8:04
Exitus kirjutas: 06 Nov, 2023 7:54Tehke tegevväelaste seal anonüümne rahuoluküsitus. Ja vaadake mis tulemusi siis tuleb. ( Ei mitte KV võrgus keegi erapooletu asutus teeb, erapooletus süsteemis).
See on suurtes erafirmades tavaline praktika - aga kas ka EKVs seda mitte juba ei tehta?
Ma küll enam hetkel teenistuses pole aga kunagi tehti küll mõned küsitulused. Teemadeks olid toit, IKT teenused, tugiteenused, spordivaldkonna rahul olu aga sellist teenistuse elukaart läbivalt uurivat ja laiapõhjalist ei ole olnud.
Minu isiklik arvamus on, et KV ei teeks sellist kus uurivad sõltumatud inimesed ja teevad siis kokkuvõttes KV avaliku esitluse tulemustest.
Kuna sellisel puhul ei ole teada tulemus ja võimalik tulem siis KV seda riski ei võta. " Kui me seda ei tea siis seda ei ole " lahendus.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Eesti ohvitserikoolitusest

Postitus Postitas Kriku »

isonts kirjutas: 05 Nov, 2023 15:14Rahuoluuuring on nabaimetlemine.
:scratch:
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Rahulolu uuring

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Kriitilisest massist.
Päris kindel on see, et pensioneerunud kindralite (kel peale poliitika pole mõistlikku edasi teha) hulk hakkab ületama kriitilist massi. :write:
Ja on toimunud ka teatud põlvkonnavahetus, teiste riikide poolt koolitatute asemele on tulnud omamaiselt koolitatud mehed.

Olen ka mina kaadri hulgas kuulnud taolist heietamist, et noh, kõik algab inimestest ja inimesi ei väärtustata. Samas kui täna on valida kas luua pensionile saadetava seltskonna tarbeks mingeid tiksumise kohti ("et kogemus ei kaoks") või palavikuliselt relvastuda, siis kodaniku ja reservväelasena hääletaks Heremi valikute poolt (palavikuline relvastumine).

KVJ-l aga soovitaks soojalt peale ametiaega minna Riigikokku, hääled saab kokku igal juhul ja järgmisel mehel on elu lihtsam, kui taolist lahmivas toonis kriitikat sealt vähem tuleb. Jõudu!
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
isonts
Liige
Postitusi: 481
Liitunud: 06 Aug, 2004 13:48
Asukoht: Võru
Kontakt:

Re: Rahulolu uuring

Postitus Postitas isonts »

Martin Herem kirjutas: 05 Nov, 2023 21:56 Kuidagi kiiresti saavad isontsi argumendid otsa.
Võtan süü omaks, et meil on selline kaitseväelane.
No võtame siis ühe uue teema, mida ma eriti pole tahtnud puudutada. Ennetavalt ütlen, et olen ise 4x vaktsineeritud ja vähemalt samapalju ka läbipõdenud. EKRE liige ei ole ja nende valija samuti mitte. Ma pean üleüldiselt vaktsineerimise otsust õigeks, aga leian, et tegeväelaste vabastamine antud olukorras oli eriliselt loll ja KV jaoks väga kallis otsus ja samale järeldusel on jõudnud ka kohus.
Härra kindrali egotripp? Teen nii, sest ma saan?
42 tegeväelast vabastasite teenistuses. See on laias laastus 10 kompanii jagu rühmaülemaid.
Mida tähendab ajaliselt sellise arvu ohvitseride/allohvitseride koolitamine? Rääkimata sellest, et nad ei olnud just koolipingist rivvi astunud.
Paraadil pillub kindral loosungeid, kui oluline on Ukraina sõja taustal iga meie kaitseväelane Kaitseväe jaoks. Igal RÕKil kuuleme kuidas iga okas loeb. Omasi ei jäeta jne.
Tegelikult vahetab härra kindral palgaraha nüüd sõdiva võimekusega tegelevate inimeste tasustamiseks. Palju kokkuhoid on nüüd palgafondis? 15M? Kui palju nüüd siis tegeväelaste palk tõuseb? 30EUR kuus? Kui palju kulutati enne koondatud inimeste väljaõpetamisele ja palgafondile? Kaua aega läheb, et uuesti plussi jõuate?
Kas need , kelle palk suunati sõdiva võimekusega tegelevate inimeste tasustamiseks saavad mingi paberi, et nemad enam sõdima ei pea tulema?
Kuidas nimetatakse neid inimesi, kes räägivad üht, aga teevad hoopis vastupidi?

Rahuoluuuring on nabaimetlemine.
Martin Herem kirjutas: 05 Nov, 2023 21:56 Milline oleks alternatiiv isikkoosseisu arvamuse, hoiakute jms selgitamiseks? Läheme näiteks tegevväelase Isonts juurde ja küsime, kuidas tegelikult asjad on?.
Ma ei mäleta, et peale neid uuringuid midagi muutus? Kuna mina mingeid erilisi muutusi peale uuringuid ei täheldanud siis ilmselt jäite kõigega rahule.
See oli veel eriti naljakas, et tegu oli anonüümsete uuringutega, aga osaleda sai sai ainult KVIS võrgus kasutajana sisse logitult.
Mina olin oma 1996 aasta palgaga väga rahul. Ja ma ei jäänud tegevteenistusse siis palga pärast.
Martin Herem kirjutas: 05 Nov, 2023 21:56 Mul oli 1996 1 laps ja lapseootel naine ning minu sissetulek oli kaugel sellest mis tänastel nooremohvitseridel. Minu ja naise vanemate toetus paiknes 250km kaugusel. Ja ma ikka jäin teenima ... ebarahuldava palgaga ... erinevalt Isontsist :D
96 oli tõesti raske aeg. Oma kortereid ei olnud. Laenu ei antud. KV sundis tasuta koreli või luha tn 3 toalises korteris elama. Mäletan küll. Peale 10 aastat teenistust pidi korter veel sinule jääma. Tegelikult vist ikka ei jäänud?
Täna on muidugi lihtne. Kolid laste ja naisega randla tn kõõktuppa. Või maksad 800 eurot laenu+ 300 kommunaale ja käid teenistuses 250km kaugemal. Alternatiiv 600 üür ja 300 kommunaalid
Martin Herem kirjutas: 05 Nov, 2023 21:56 Lõbus lugu
Siia lõppu veel kolm tsitaati ja üks enda kommentaar:
"Oleme suutnud peatada lahkumistrendi ja uus arengukava on andnud selge sõnumi, et inimesed on tähtsad. Arvestades, kui palju Eestis palkade nimel võideldakse, on valitsus aru saanud, et väljaõpetatud kaitseväelased on olulised ja neisse tuleb panustada."

"Herem märkis, et personalivoolavus ei ole tegelikult Eestis probleem. Vabatahtlik voolavus on tema sõnul alla 10 protsendi isikukoosseisust, mida igas organisatsioonis, sh kaitseväes, peetakse normaalseks."

"eile tegin väikse katse,panin pirukasse muna
maitse oli nagu oleks pirukasse pandud muna
tulevikus on mul plaan teha võimas firma
seal mul töötab neli töölist, mina olen rahul"

Ma tervitan härra kindrali ja teise härra kindrali osalemist siin foorumis, kiidan asjalike kommentaare osades teemades. Aga mul on tunne, et KV on juba nii õhuke, et tagasisidet käiakse nüüd tõesti siit korjamas? Kas teil enam peastaabis peale suuri üritusi enam kokku ei koguta? Analüüsi ei tehta? Või ei huvita? Üks sõber palus veel küsida, kas KV ongi nüüd selline nagu eile ERRist näidati. Karvased laigulised jahutavad lasketiirus mune keset valget päeva? Sama valgega lastakse valangutega trassermoona?
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Rahulolu uuring

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Vot sellest virinast ei saa ka mina enam aru.
Kas tõesti peab hakkama jällegi ülal pidama mingeid staape, et see pensioneeruma sunnitud kaadri mass saaks seal veel 10a tiksuda?
Kas see mitte nii pole, et meil on kindraleid 2 korda vähem kui Iisraelis, aga armee on 20 korda väiksem?
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Google [Bot] ja 16 külalist