ASJALIKUD küsimused med. komisjonist ning ajateenistusest

Vasta
Kasutaja avatar
Some
Liige
Postitusi: 4086
Liitunud: 11 Aug, 2008 9:25
Kontakt:

Re: Scoutspataljoniga liitumine

Postitus Postitas Some »

Piisab kodakondsusest. Välismaal sündinuid/elavaid Eesti kodanikke on siin aega teeninud küll. Vaja teha taotlus KRA-sse.
http://www.kra.ee/ajateenistus/ajateeni ... asumisest/
41Degree
Liige
Postitusi: 120
Liitunud: 16 Veebr, 2013 21:30
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Scoutspataljoniga liitumine

Postitus Postitas 41Degree »

Foorum on muidu tore koht, aga selliste konkreetsete ja elukorralduslike küsimustega a la sissekirjutus ja väljamaa tunnistus soovitan otse KRAsse pöörduda. Mitte, et siin siiamaani keegi mingit pläma ajanud oleks, aga nii palju või vähe, kui mul on "suvalise mehena metsast" KRAga suhtlemist olnud, siis on mulle alati lahkelt kõik asjad ära seletatud, juurde räägitud ja igaks juhuks kõik üle korratud :) Ei maksa seda asutust peljata! :)
Tarvok
Uudistaja
Postitusi: 8
Liitunud: 27 Mär, 2015 21:05
Kontakt:

Re: Scoutspataljoniga liitumine

Postitus Postitas Tarvok »

41Degree kirjutas:Foorum on muidu tore koht, aga selliste konkreetsete ja elukorralduslike küsimustega a la sissekirjutus ja väljamaa tunnistus soovitan otse KRAsse pöörduda. Mitte, et siin siiamaani keegi mingit pläma ajanud oleks, aga nii palju või vähe, kui mul on "suvalise mehena metsast" KRAga suhtlemist olnud, siis on mulle alati lahkelt kõik asjad ära seletatud, juurde räägitud ja igaks juhuks kõik üle korratud :) Ei maksa seda asutust peljata! :)
Selged sotid, aitäh vastuse eest. Olemegi vennaga järgmine nädal sinna minemas, loodame parimat.
Kasutaja avatar
krizz
Liige
Postitusi: 2084
Liitunud: 18 Mär, 2006 1:59
Asukoht: Eesti Kuningriik
Kontakt:

Re: Scoutspataljoniga liitumine

Postitus Postitas krizz »

Heiks kirjutas:Kui põhikool käes, tasub õppida scoutsis samal ajal ka keskharidus (gümnaasium) ära. Paljud scoudid käivad Paldiski Gümnaasiumi õhtuses osakonnas õppimas ja paljud on ka lõpetanud. Õpetajad on vastutulelikud (kuigi õppimisest ei pääse :)). Gümnaasiumiharidus annab tuntava palgalisa.
Haridus on kahtlematult suurimaid edu pante. Paraku on Eesti (võib vist öelda kogu EL) tulevikus üha enam silmitsi järjest kahaneva/vananeva rahvastikuga. Paratamatult on seetõttu ka järjest raskem sõjaväelisi ametikohti mehitada. See pole vaid kaitseväe probleem. Kui me vaid teaksime, kui palju juba täna pigistatakse silmi kinni olukordades, mis normaalsetes oludes tooks kaasa viivitamatu vallandamise (või midagi veel hullemat), siis... Nüüd antakse andeks, sest pole kedagi asemele panna. Inimesed muutuvad üha asendamatuteks. Näeme juba täna, kuidas latti lastakse tasapisi üha madalamale. Küllap tuleb rohkem nö kursuseid, mille lõpetanutele jagatakse ametikohti. Mis sa hädaga teed. Tulevik kuulub seega lollidele... :roll:

Ei tegeleikult Lenini vana ütlus: "Õppida, õppida, õppida!", on täna sama aktuaalne, kui oli toona. Lihtsalt on teatavd tendentsid, mis lubavad ennustada hariduse olulisuse vähenemist, või ilusamalt väljendudes - haridus tema klassikalises tähenduses kaotab oma tähtsust ja mitmekesistub, muutudes paindlikumaks ja nüansirikkamaks.
* Otsin pilte ja infot Aegna merekindluses teeninutest, eriti aastatest 1930-34 *
* Meie peaülesanne olgu peatada eestlaste väljasuremine. Ukrainlased ei sure välja ka siis, kui nad kotavad (enamasti venelastega asustatud) Ida-Ukraina ja Krimmi! *
Tarvok
Uudistaja
Postitusi: 8
Liitunud: 27 Mär, 2015 21:05
Kontakt:

Re: Scoutspataljoniga liitumine

Postitus Postitas Tarvok »

krizz kirjutas:
Heiks kirjutas:Kui põhikool käes, tasub õppida scoutsis samal ajal ka keskharidus (gümnaasium) ära. Paljud scoudid käivad Paldiski Gümnaasiumi õhtuses osakonnas õppimas ja paljud on ka lõpetanud. Õpetajad on vastutulelikud (kuigi õppimisest ei pääse :)). Gümnaasiumiharidus annab tuntava palgalisa.
Haridus on kahtlematult suurimaid edu pante. Paraku on Eesti (võib vist öelda kogu EL) tulevikus üha enam silmitsi järjest kahaneva/vananeva rahvastikuga. Paratamatult on seetõttu ka järjest raskem sõjaväelisi ametikohti mehitada. See pole vaid kaitseväe probleem. Kui me vaid teaksime, kui palju juba täna pigistatakse silmi kinni olukordades, mis normaalsetes oludes tooks kaasa viivitamatu vallandamise (või midagi veel hullemat), siis... Nüüd antakse andeks, sest pole kedagi asemele panna. Inimesed muutuvad üha asendamatuteks. Näeme juba täna, kuidas latti lastakse tasapisi üha madalamale. Küllap tuleb rohkem nö kursuseid, mille lõpetanutele jagatakse ametikohti. Mis sa hädaga teed. Tulevik kuulub seega lollidele... :roll:

Ei tegeleikult Lenini vana ütlus: "Õppida, õppida, õppida!", on täna sama aktuaalne, kui oli toona. Lihtsalt on teatavd tendentsid, mis lubavad ennustada hariduse olulisuse vähenemist, või ilusamalt väljendudes - haridus tema klassikalises tähenduses kaotab oma tähtsust ja mitmekesistub, muutudes paindlikumaks ja nüansirikkamaks.
Nö. Haridusest körvale hiilimise plaani meil kummagil polegi, mölemad tööl/koolis käinud ja pidanud omavahel hakkama saama.
Homme käime paneme nimed kirja, kui köik önnestub siis oleme varsti Scoutsis ja saame samas ka keskhariduse ja vajadusel löpetame köik muud kursused ja koolitused. Süda lihtsalt kisub armee poole, ju siis on nii ette nähtud. Kuigi meil pole mingit kogemust sellisest elust olen kindel, et me käega ei löö ja läheme löpuni ja tippu välja, mingu selleks nii mitu aastat vöi koolitust kui läheb. Otseselt auastmed mind ei tömba, tahan lihtsalt vöidelda aga kui miski eeldab teatud määral haridust ja teadmisi siis kahtlemata saavad need omandatud ja töö tehtud.
Tarvok
Uudistaja
Postitusi: 8
Liitunud: 27 Mär, 2015 21:05
Kontakt:

Re: Scoutspataljoniga liitumine

Postitus Postitas Tarvok »

Okei, siiani köik hästi.
Käisime vennaga Kaitseressursside ametis ära ja 6 mai on arstlik.
Vennal tervis super, mul endal möned raudplaadid kehas ja silma nägemine kehva aga prillid olemas. Loodan, et neist raudplaatidest probleeme ei teki, kui tekib lasen kasvöi operatsiooni teha ja need eemaldada mingil moel ja silmadega sama lugu, kui ei kölba lasen opereerida.
Eesti vaht
Uudistaja
Postitusi: 3
Liitunud: 01 Mai, 2015 15:41
Kontakt:

Kalev vs Viru

Postitus Postitas Eesti vaht »

Nimelt on mul ajateenistus kohe-kohe ukse ees ja ma praegu murran pead kahe väeosa vahel, kuhu tahaksin aega teenima minna. Viru jalaväepataljon vs Kalevi jalaväepataljon. Keegi, kes on aega teeninud Virus või Kalevis, andke tagasiside pataljoni kohta ( olmetingimus, spetsiifika, arvamus, kogemus, plussid&miinused jne)

Ette tänades
Kasutaja avatar
swatest
Liige
Postitusi: 240
Liitunud: 26 Dets, 2009 23:21
Kontakt:

Re: Kalev vs Viru

Postitus Postitas swatest »

Olles teeninud Virus soovitan kindlasti Viru Alfa kompaniid.
Olme on hea ning aina paranemas, midagi hullu ise ei näinud seal.
jalaväepataljon nagu iga teine, lisaks võimalus tankitõrjujaks saada, mis paistis suht fancy värk, saab GD-dega ringi möllata. Jalaväelaste kasutada nüüd ka PASId. Minu ajal neid veel polnud, kuid DAFide ja jalaväelaste kiirete jalgadega saab oikuipalju korda saata. Distsipliini ja trenni on korralikult, Samuti on instruktorid väga head, kui enne sellest aru ei saa siis Kevadtormil on pilt kiiresti selge. Igasugune Kuperjanovi stiilis kubetamine ning passimine on Virus NO GO.

Kokkuvõtteks, kui tahad verd ja higi valada SBK ja väljaõppe ajal ning suurõppustel nautida korralikku ilma hämmingute ja kosmonautikata põrkamist, mine Virru. Minu mäletamist mööda hoiab Viru ka mitut Kevadtormi high-score enda käes.
allatah
Liige
Postitusi: 1063
Liitunud: 15 Veebr, 2006 17:04
Asukoht: Tallinn/Tartu/Võrumaa
Kontakt:

Re: Kalev vs Viru

Postitus Postitas allatah »

Misasi see "Kevadtormi high-score" veel on?
Riigi kaitse on liiga tähtis asi, et seda teistele usaldada.
WellEnd
Uudistaja
Postitusi: 26
Liitunud: 04 Veebr, 2015 17:22

Re: Kalev vs Viru

Postitus Postitas WellEnd »

allatah kirjutas:Misasi see "Kevadtormi high-score" veel on?
respawn-counter :lol:
Rainers
Uudistaja
Postitusi: 10
Liitunud: 26 Nov, 2013 23:17
Kontakt:

Re: Kalev vs Viru

Postitus Postitas Rainers »

Teenin Virus. Ütleme nii et kõik vajalik on olemas, instruktorid head. Passimist ei ole. Hea üldse kui vaba aega on. Siiski, kui oled tegev mingi individuaalse spordialaga vähemalt Eesti tasemel, siis ei soovita tulla. Trenniga kehvad lood. ( minuga ei nõustu muidugi need kes enne ajateenistust sporti ei teinud. Mul oli keskmiselt 6 trenni nädalas ja siin tõesti on füüsiline tase alla läinud. Iseseisvalt spordi tegemise aega aga ei ole. V-a L P. Parimal juhul.saate taset säilitada. Ntks pärast sööki kui osad mehed suitsetavad, teete kehalisi harjutusi. Sama õhtuti pärast AK vaatamist.
Eesti vaht
Uudistaja
Postitusi: 3
Liitunud: 01 Mai, 2015 15:41
Kontakt:

Re: Kalev vs Viru

Postitus Postitas Eesti vaht »

Kas Virus on peamine relv AK4?
ints999
Liige
Postitusi: 248
Liitunud: 05 Sept, 2012 16:09
Kontakt:

Re: Kalev vs Viru

Postitus Postitas ints999 »

Ma olen Viru olmet ja elu näinud vaid reservväelasena Siilil seal mõnda aega resideerudes aga soomuskompanii (Pasidega ringisõitjad) paistis päris uhke olevat. Ning olmetingimused on lausa superluks! Tutikas kasarmu ja puha. Ei anna enda ajateenistusega Vahipataljoni vanas majas Rahumäel võrreldagi :D
Rainers
Uudistaja
Postitusi: 10
Liitunud: 26 Nov, 2013 23:17
Kontakt:

Re: Kalev vs Viru

Postitus Postitas Rainers »

Virus on põhiline relv Galil.
SööbAinultMannaputru
Uudistaja
Postitusi: 4
Liitunud: 28 Mai, 2015 9:07
Kontakt:

Lisakursused ajateenistuses

Postitus Postitas SööbAinultMannaputru »

Seoses suvel algava ajateenistusega Kuperjanovi pataljonis tekkis küsimus, kas ajateenistuse jooksul on võimalik läbida mingeid lisakursusi/treeninguid?
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 29 külalist