Uued käsirelvad EKV-le

Vasta
andrusjo
Liige
Postitusi: 207
Liitunud: 08 Jaan, 2007 19:21
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas andrusjo »

Jahil igapäevaselt nähtav...adrenaliin möllab ning 100m on juba tõsine probleem seisva märgi puhul meestel. 200 on juba ulme inimfiguuri tabada kõrgema pulsiga nii keskmisel kaitseliitlasel kui jahimehel.Parimal juhul surutakse sihtmärk põlvili või kõhuli kiire ja tigeda tulega aga kiire pulsiga ei ole keskmine mees suuteline tegema kindlat tabavat lasku 200m inimfiguuri,kui siis...EHK tabavat. Olgem ausad!
chipy
Liige
Postitusi: 173
Liitunud: 09 Jaan, 2013 14:53
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas chipy »

No meil ei mõõda keegi midagi. Ja kui ise või rühmavanem aru ei saa miks näiteks su kuulipilduja tõrgub siis lähed ka oma "poltlukk KPga" sõtta. Ega ma ei väitnudki ,et mingi detaili purunemine saadaks ülejäänud relva metallihunti. Siin keegi kohalik spetsialist väitis ,et tema pole varem näinud ühtki Galili ,kust oleks seest poolt midagi katki läinud. Samuti tahtsin selgeks teha vintraua vahetus meeste jutule näidata ,et on ka 19 muud detaili mis väsib ja kulub. Kust varuosad tulevad on RS aga sina peaksid teadma kust need tulevad. Igaljuhul mitte IMI tehasest.
Kasutaja avatar
Kulibin
Liige
Postitusi: 2192
Liitunud: 04 Veebr, 2012 13:49
Asukoht: Harjumaa

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas Kulibin »

No ma ei tea, kõrvaltvaatajana jääb mulle mulje, et ei suudeta nii elementaarseid asju nagu käsirelvad seda on, ei hooldada ega hankida...
Võibolla ilmselt olen liialt vale tüüp seda hindama, aga... Mu vana Mosin kogemus ütleb mulle, et mingi 300m ilma trennita saan lõdvalt pihta. Käsirelvad on üldiselt nii kihtsad asjad, et ...
Kuidas siin keegi kirjutas... Kui on probleem , tõmba lõuga.
Ja see vana hea Galil on ikka üks üüratumalt hea püss.
* Panic is called on unresolvable fatal errors.
* It syncs, prints "panic: mesg" and then loops.
andrusjo
Liige
Postitusi: 207
Liitunud: 08 Jaan, 2007 19:21
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas andrusjo »

Selline hariv lugemine kuidas jahifoorumis viiendat korda kärbest lasti. Oi,oi kui palju on seal foorumis 100-150m seale ja sokule kaela laskjaid...paraku reaalsus on elus teine. Samuti näeb seda ka KL-i ridades. Jutt on ilus aga tegusid pole.


PS: räägin vaid keskmisest!!!

http://www.marandi.fie.ee/jahifoorum/vi ... %C3%A4rbes
chipy
Liige
Postitusi: 173
Liitunud: 09 Jaan, 2013 14:53
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas chipy »

Sisuliselt on kulibin oma muljega asjale pihta saanud. Relva igapäevane hooldus sõduri tasemel on juba oma ette ooper. Kes meist siis ei teaks neid ajateenistuse relvahooldus maratone ja ülemaid valge kindaga kontrollimas Tulemuseks on see et kaitsekihid on maas ja relvad lagunevad sellest tulenevalt veel rohkem ja kiiremini. Kui estpla rahuvalvalvajad käisid Soomes õppustel hoidsid kohalikud kahe käega peast kinni kui eestlased neile kasutada antud relvi hooldama asusid.

Kulibini mosini ja 300 meetri juttu kommenteerima ei hakka . Su jutt näitab vaid seda ,et lahingust ja seal laskmisest sa väga midagi ei tea. Andruse jutt tundub palju reaalsem. Jahil 200 meetri pealt mööda laskmine on väga kurb. Lisa sinna lahingstress ja kõik sellega seonduv ,nagu väsimus nälg ja surmahirm ,siis pole selle mehega väga midagi peale hakata.
Kasutaja avatar
Kulibin
Liige
Postitusi: 2192
Liitunud: 04 Veebr, 2012 13:49
Asukoht: Harjumaa

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas Kulibin »

Kunagi kui ma lasin õhukast esimese lendava varese, siis sõbrad ütlesid, et nihhujassebe...
Ma ise samuti arvasin, et koba juhus, aga hilisemad katsed on näidanud, et selliseks tegevuseks on vajalik teatav njuhh ja nii lihtne see ongi. 8)
(Püssilaskmine on üks ütlemata lihtne käeline tegevus. Mis vajab vaid teatud eelduseid, idanaabril on mingi taoline väljend, et, kuidas need käed kasvanud on ... Ja muidugi silm peab kah olema otse. :wink: )
P.S. Ma võtan karbist 8,1 puuri, kui seda vajan. Ma olen loomult väga laisk ja ma süstematiseerin puure iga 10mm kaupa ja ma suudan visuaalselt vahet teha kümnendik mm. Eks ta ole puht-prohvessionaalne treening ja kui vahe sisse tuleb pikem, siis kontrollin ennast digistangliga... Ja see kümnendik on ju nii jäme mõõt. :lol:
Sorry oftopic.
* Panic is called on unresolvable fatal errors.
* It syncs, prints "panic: mesg" and then loops.
andrusjo
Liige
Postitusi: 207
Liitunud: 08 Jaan, 2007 19:21
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas andrusjo »

Kulibin kirjutas:Kunagi kui ma lasin õhukast esimese lendava varese, siis sõbrad ütlesid, et nihhujassebe...
Ma ise samuti arvasin, et koba juhus, aga hilisemad katsed on näidanud, et selliseks tegevuseks on vajalik teatav njuhh ja nii lihtne see ongi. 8)
(Püssilaskmine on üks ütlemata lihtne käeline tegevus. Mis vajab vaid teatud eelduseid, idanaabril on mingi taoline väljend, et, kuidas need käed kasvanud on ... Ja muidugi silm peab kah olema otse. :wink: )
P.S. Ma võtan karbist 8,1 puuri, kui seda vajan. Ma olen loomult väga laisk ja ma süstematiseerin puure iga 10mm kaupa ja ma suudan visuaalselt vahet teha kümnendik mm. Eks ta ole puht-prohvessionaalne treening ja kui vahe sisse tuleb pikem, siis kontrollin ennast digistangliga... Ja see kümnendik on ju nii jäme mõõt. :lol:
Sorry oftopic.
Aga ma ei jäta juhust kasutamata ja heidan kohe kinda....
Esiteks varest õhupüssist lasta ei ole ühestki otsast seaduslik.
Teiseks lendavat...teen 3 kasti õlli kui 10m kauguselt 10st 1e maha saad.
Kolmandaks...no vat ei usu seni kuniks pole näinud sest varese sulestik on selline mida kohati rindu 22lr-iga kehvema moonaga tabades ei läbista. :D
Kasutaja avatar
Kulibin
Liige
Postitusi: 2192
Liitunud: 04 Veebr, 2012 13:49
Asukoht: Harjumaa

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas Kulibin »

Vaata vot jalutav vares on selline kompaktne ja tõesti hästi armored... Aga kui ta lendab, siis sealt kaenlaalt on suht kõdi-kõdi.
Kui lisaks õlu oleks meeldiv seltskond ja grill possa on minupoolt, võin ju proovida veel. Viimane oli mingi 6-7 aastat tagasi. Üldiselt ma ei lase enam ammu loomade pihta, aga teatavad kahjurlinnud, ntx harakad, aegajalt saavad küll, kui nad mu vana truu seltsilise kausist näppamas käivad. Mitte et mul sööki ei jätkuks, aga mu sõber ei suuda neid enam tõrjuda adekvaatselt ja ma näen ta silmades abipalvet.
* Panic is called on unresolvable fatal errors.
* It syncs, prints "panic: mesg" and then loops.
maksipoiss
Liige
Postitusi: 1759
Liitunud: 24 Okt, 2014 20:33
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas maksipoiss »

Varese võtab õhupüssiga väga edukalt maha, tuviga on probleeme (või oli vastupidi, lapsepõlvest omajagu möödas ka :mrgreen: )
alari
Liige
Postitusi: 1614
Liitunud: 06 Juul, 2005 15:48
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas alari »

chipy kirjutas:Kui estpla rahuvalvalvajad käisid Soomes õppustel hoidsid kohalikud kahe käega peast kinni kui eestlased neile kasutada antud relvi hooldama asusid.
Olles ka soome kaitseväe relvadega paugutanud kinnitan väidet, et nad ei näe relva puhastamisega nii palju vaeva kui meie. Nad tõmbavad puhtaks luku ja vintraua ning ülejäänu võibolla kergelt üle ja siis ongi relv puhastatud.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40175
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas Kapten Trumm »

No aga Kalashi tüüpi relv ei vaja nii metsikut nühkimist nagu me siin omandanud oleme (kus relvadelt on lausa see must kaitsekiht maha nühitud).
Galilil ongi nii, et lukk, lukuraam, vintraud korralikult, ülejäänu kergelt üle (ja enne) suhuõhuga lukukoda seest puhtaks. Ülejäänud armee mängimine kasarmu koridoris 3-4 tundi relva ressursile ega töökindlusele positiivset efekti ei oma.

Meie meeste kogemus näitab nüüdseks, et ühe nädalavahetuse pikkuse õppuse järel on relvahoolduseks kulunud aeg Galililt aerule üle minekul pikenenud enam kui 2korda ning kvaliteetseks hoolduseks kuluv aeg hakkab lähenema kuulipilduja omale. See pole normaalne. Teiseks, kui Galil pidas mõõduka kasutamisega vastu metsas nädal aega, ilma et teda puhastada olnuks tarvis, siis aer vajab kohustuslikus korras puhastamist iga päev, vastasel juhul on juba järgmisel päeval tõrked vähemalt pooltel relvadel. Kõik see kogemus kinnitab veel mu (senist) arusaama, et Galil on jalaväelase lahingurelv ning G3 tuubid sobivad pigem täpsuslaskuri või tiiru relvaks. :?
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
HeiniR
Liige
Postitusi: 2023
Liitunud: 15 Juul, 2008 19:32
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas HeiniR »

Teiseks, kui Galil pidas mõõduka kasutamisega vastu metsas nädal aega, ilma et teda puhastada olnuks tarvis, siis aer vajab kohustuslikus korras puhastamist iga päev, vastasel juhul on juba järgmisel päeval tõrked vähemalt pooltel relvadel. Kõik see kogemus kinnitab veel mu (senist) arusaama, et Galil on jalaväelase lahingurelv ning G3 tuubid sobivad pigem täpsuslaskuri või tiiru relvaks.
Ilmselt viitab sinu jutt paukmoonaga laskmisele ja see ei ole relva viga, vaid asi on kompensaatoris. AK4 on relv, millega olen ikka piisavalt palju kokku puutunud ning mitte ühe, vaid erinevate isenditega. Kasutusmugavus ei ole tõesti nii hea kui Galilil, kuid töökindlus nüüd küll nii kehva ei ole kui sa jälle üritad näidata. Ei pea seda AK4 ka nii sageli nühkima kui väidad.
Oma kogemusest tean ikka suhteliselt üksikuid kordi kui AK4 on teravaga tõrke andnud, üksikud juhud on olnud tavalisel tiirus laskmisel, kus vähemalt kümmekond või rohkem meest korraga lasevad. Tõrked on olnud kergesti eemaldatavad ja sageli laskja tekitatud.
alari
Liige
Postitusi: 1614
Liitunud: 06 Juul, 2005 15:48
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas alari »

Teiseks, kui Galil pidas mõõduka kasutamisega vastu metsas nädal aega, ilma et teda puhastada olnuks tarvis, siis aer vajab kohustuslikus korras puhastamist iga päev, vastasel juhul on juba järgmisel päeval tõrked vähemalt pooltel relvadel. Kõik see kogemus kinnitab veel mu (senist) arusaama, et Galil on jalaväelase lahingurelv ning G3 tuubid sobivad pigem täpsuslaskuri või tiiru relvaks.
Mis te nende relvadega teete, et nad niimoodi tõrguvad? Mudas roomate iga päev?

Kas probleem on paukmoonaga laskmisel või teravmoonaga laskmisel? Paukmoona puhul süüdistaks mina kompensaatoreid, sest need, mis on kv/kl jaoks valmistatud, ei tööta eriti hästi. G3 originaalkompensaatoriga probleeme pole. See muidugi eeldab, et ostad selle ise :(
Teravmoonaga ei ole see relv mul tõrkunud ka pärast nädalast metsas olemist. Ei mäleta, et tollel laskeharjutusel kellelgi probleeme oleks tõrkumisega olnud.
Kasutaja avatar
Gideonic
Liige
Postitusi: 4868
Liitunud: 14 Aug, 2008 14:19
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas Gideonic »

Kapten Trumm kirjutas:Meie meeste kogemus näitab nüüdseks, et ühe nädalavahetuse pikkuse õppuse järel on relvahoolduseks kulunud aeg Galililt aerule üle minekul pikenenud enam kui 2korda ning kvaliteetseks hoolduseks kuluv aeg hakkab lähenema kuulipilduja omale. See pole normaalne. Teiseks, kui Galil pidas mõõduka kasutamisega vastu metsas nädal aega, ilma et teda puhastada olnuks tarvis, siis aer vajab kohustuslikus korras puhastamist iga päev, vastasel juhul on juba järgmisel päeval tõrked vähemalt pooltel relvadel. Kõik see kogemus kinnitab veel mu (senist) arusaama, et Galil on jalaväelase lahingurelv ning G3 tuubid sobivad pigem täpsuslaskuri või tiiru relvaks. :?
Mainiks igaks juhuks ära, et kui jutt käib paukparunitest, siis minumeelest pole AK-4al kunagi seda moona ja kompeka komplekti päris korda saadud, pidevalt on mingi jama. Vanasti oli tõrked lausa esimeste salvedega ja relvad õige pea "ühelasulised vintpüssid". Tõrkeid võimendab ka kuulikesta suunaja pealejätmine, mis lahingmoonaga töötab hästi kuid paukmoonaga kohe üldse mitte (seega soovitan heaga teil see eemaldada selliste õppuste jaoks ja kanda kaitseprille!).

Võrdluseks sai see nädalavahetuse käidud lahinglaskmistel. Ära sai lastud umbes üks lahingkomplekt padruneid (kuus salve pole küll nüüd küll üle mõistuse suur kogus, kuid midagi siiski) ning relvi puhastades võib öelda, et tahmunud oli väga minimaalselt. Oluliselt vähem kui kasvõi ühe salve paukpadrunitega. Hinnanguliselt ütleks et oleks võinud veel 2 lahingkomplekti otsa võinud lasta, ennem kui tahmumine oleks võrreldav ja tõrkuma oleks hakanud ilmselt veel märksa hiljem.

Ehk siis, misiganes seda põhjustab (kompekas või moon), on paukpadrunitega AK-4 tõrkuvus ja tahmumus on ikka kordades hullem kui lahingpadrunitega. Ma ei tea kas galilliga see vahe NII suur on?

EDIT: Näedsa, kiiremad mehed juba ette jõudnud :D
chipy
Liige
Postitusi: 173
Liitunud: 09 Jaan, 2013 14:53
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas chipy »

Kapteni argumentatsioon toetub paraku paukmoonale. Paukmoona sööb iga relv väga individuaalselt ka Galil. Eestis kasutatav Brasiilia paukmoon on ka oma ette teema. KV vähem pakkumise võitnuna lõhub see omakorda veelgi rohkem relvi. Ükski relv nii M14 ,M16 ,AK4 kui ka Galil ei vaja sellist hooldust nagu me täna kasarmu koridoris teeme. V.a eriolukorrad nagu näiteks summuti. Meie poole päevased relvahooldused tulenevad minu hinnagul lihtsalt ülemate laiskusest.Palju lihtsam on panna sõdurid 4-5 tunniks relva hooldama ,kui neile siis mingi mõtestud väljaõpe korraldada.

Aga läheb juba OT...
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 23 külalist