Uued käsirelvad EKV-le

Vasta
Drax
Liige
Postitusi: 1108
Liitunud: 22 Mai, 2009 13:42
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas Drax »

Kapten Trumm kirjutas:Peale seda, kui ma olin sellega tabanud erilise vaevata 500 m kaugusel olevat A4 suurust märki, mu arvamus "aerust" mõnevõrra muutus. Ja ma kahtlen, kas selle asemele peagi tulev 5,56 Rahe taolist täpsust pakub, lihtsalt see 5,56 kuul jõuab nii kaugel lennata kurat teab kuhu.
Aga selle distantsi jaoks tulevadki ju 7,62mm Rahed.
LupusII
Liige
Postitusi: 528
Liitunud: 03 Veebr, 2015 22:06
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas LupusII »

500m pealt A4 märki ??? Millise sihikuga ? Lahtistega? Või ehk originaal Hensolditega mis olid äkki 4x suurendusega ja kus sihku jooned olid nii jämedad , et 300 pealt ei paista rinnakuju enam hästi välja välja? Snaiprikool ei ole sinu vastu huvi tundnud?
Leo
Liige
Postitusi: 3326
Liitunud: 27 Dets, 2006 20:35
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas Leo »

5,56 praktiline laskekaugus ei ületa 250 m ja punatäpp annab võimaluse kiireid heitlaskusid paremini teha. Uue relva sisselaskmisel peavadkui 25 m kauguselt tabamused olema väga lähestikku, sest 100 m hajuvus on 4x suurem. Peamine eelis G3-laadsete toodetega on selles, et relv ise ja eriti laskemoon on kergemad ning relva tagasilöök väike, seega jaksab keskmine võitleja rohkem laskusid kaasas kanda ja on mingi mõte ka väiksematele kaugustele valangut lasta. Ise olen järeldanud, et 5,56 maksimaalne sihikuline laskekaugus on sama palju kui relvaraua pikkus millimeetrites, mis on päris palju, sest kaugemale laskmiseks tulevad 7,62 täpsusrelvad, 5,56 mm on ka võimalik 500 m pealt sihtmärki tabada, kuid tuul nöögib juba päris palju. See EKJ relvahange on tegelikult väga hea, sest vanad relvad olid päris kulunud ja uutele relvadele on lihtne igasugu lisasid peale keerata. Sõdurile ilmselt läks puhastamine natuke keerulisemaks, kuid see ei ole suur probleem.
London Bridge
Liige
Postitusi: 621
Liitunud: 15 Aug, 2015 18:48
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas London Bridge »

Natuke üllatab mind see laskemoona puudus või millele iganes seal vihjatakse. Sesmõttes, et aega oli ju kõvasti ning moona ettekirjutused ei saanud tulla ootamatu üllatusena koos esimese relvapartiiga.
My fair lady.
Kasutaja avatar
Chupacabra
Liige
Postitusi: 3530
Liitunud: 25 Juun, 2014 15:25
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas Chupacabra »

Moona hange ebaõnnestus (vist lausa 2x).
London Bridge
Liige
Postitusi: 621
Liitunud: 15 Aug, 2015 18:48
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas London Bridge »

Olgu, ikka juhtub. Huvitav, kas Mali-Afgaani poisid lähevad siis ühele ringile veel Galilliga?
My fair lady.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40173
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas Kapten Trumm »

500m pealt A4 märki ??? Millise sihikuga ? Lahtistega? Või ehk originaal Hensolditega mis olid äkki 4x suurendusega ja kus sihku jooned olid nii jämedad , et 300 pealt ei paista rinnakuju enam hästi välja välja? Snaiprikool ei ole sinu vastu huvi tundnud?
1-4x punatäpiga tsiviiloptika hinnaga ca 300 eurot, 15 eurone hiina bipod ja hiina optikakinnitused ebayst. Mingi parandatud täpsusega 7,62x51 moon (mitte brasiilia ja mitte rootsi utiil). Ja kaugused olid teada (ise mõõtmine ja selle viga ei läinud arvesse). Algul mõtlesin, et algaja õnn, aga kui nägin kuidas lamades asendis jagu võttis 550 m pealt paari sekundiga maha vastase pooljagu imiteerivad rinnakujud, siis taipasin, et see nui on siiski täpne. Vähemalt sellised vähekulunud nuiad.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Sokk
Uudistaja
Postitusi: 7
Liitunud: 18 Nov, 2016 12:05
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas Sokk »

LupusII kirjutas:500m pealt A4 märki ??? Millise sihikuga ? Lahtistega? Või ehk originaal Hensolditega mis olid äkki 4x suurendusega ja kus sihku jooned olid nii jämedad , et 300 pealt ei paista rinnakuju enam hästi välja välja? Snaiprikool ei ole sinu vastu huvi tundnud?
o.t.
G3/AK4+kiirkinnitusega Hensoldt 4x24 on hull ja lollikindel relv kuni 400m iga normaalse sõduri käes.
Tõsiselt.

Kui üksusesse jäävad ka 7,62 relvad, siis on kõik ok.
Drax
Liige
Postitusi: 1108
Liitunud: 22 Mai, 2009 13:42
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas Drax »

nimetu kirjutas:
aga seniste kajastuste põhjal on Rahe ka juba esimestel laskmistel paremaid tulemusi andnud.
Ma arvan, et tegelikult annab suurima eelise punatäpp. Muidugi relva mugavus on ka midagi väärt.
Kindlasti. Ise olen küll langenud ka punatäpi mugavuse ohvriks - test3 lasin samad punktid, mis paar nädalat varem raudsihikutega, olgugi, et pea minuti jagu kiiremini. Ehk siis oleks pidanud hurraa-tunnet kärpima ja võinud vabalt mõned lisasekundid sihtimisele kulutada.

Paljud ei suuda AK4'ga lamades laskeasendis sihikupilti paika saada. Punatäpp ja reguleeritav kaba võiksid ka siin tulemusi parandada.
LupusII kirjutas:500m pealt A4 märki ??? Millise sihikuga ? Lahtistega? Või ehk originaal Hensolditega mis olid äkki 4x suurendusega ja kus sihku jooned olid nii jämedad , et 300 pealt ei paista rinnakuju enam hästi välja välja? Snaiprikool ei ole sinu vastu huvi tundnud?
On olnud võimalus kõrvalt näha, kuidas üks ülekvalifitseeritud instruktor AK4 raudsihikutega 500m pealt metallmärki tabas :)
Kasutaja avatar
Gideonic
Liige
Postitusi: 4868
Liitunud: 14 Aug, 2008 14:19
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas Gideonic »

Selle valguses tuleks ka Rahedel see 6.8mm raua võimalusi täpsemalt uurima hakata (nii 5+ aasta perspektiivis):
https://www.military.com/daily-news/202 ... 1602593080
The Army is in the final phase of evaluating prototypes of the 6.8mm NGSW rifle and auto rifle prototypes, with which the service plans to replace the 5.56mm M4A1 carbine and the M249 squad automatic weapon in infantry and other close-combat units beginning in 2023.
nimetu
Liige
Postitusi: 7583
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas nimetu »

Selle valguses tuleks ka Rahedel see 6.8mm raua võimalusi täpsemalt uurima hakata (nii 5+ aasta perspektiivis):
Ei kao 5.56 ja 7.62 nii pea kuhugi. Ja tegu on ainult prototüüpide testimisega.
Kasutaja avatar
Kilo Tango
Liige
Postitusi: 9131
Liitunud: 14 Aug, 2008 15:40
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas Kilo Tango »

Gideonic kirjutas:Selle valguses tuleks ka Rahedel see 6.8mm raua võimalusi täpsemalt uurima hakata (nii 5+ aasta perspektiivis):
...
Karta on, et sellest ei tule midagi välja. See 6,8mm moon on märksa suurema laenguga ja annab oluliselt tugevama tagasilöögi, mistõttu ei õnnestu AR-15-l põhinevat relva sellega lastes ka stabiilsena hoida. Ka proffidel, ajateenijatest rääkimata. Selle pärast on loodud ka uued relvad, mitte ei muudeta olemasolevate kaliibreid. Rahe puhul tuleks lisaks rauale välja vahetada ka lukk, lukukelk, vedru ja vastumass. Lisaks ilmselt ka lukuraam, lukukoda ja salved (kui ma nüüd terminitega kusagil puusse panin, siis palun kohe spetsialistidelt andeks). Sisuliselt ei jää olemasolevast relvast eriti midagi järgi peale sihikute ja kaba (vbl. ka päästikumehhanism) ning tagasilöögi probleem tuleb lahendada sellele lisaks.

6,8 mm moon peaks minu teada lahendama 2 probleemi - vastased on samuti hakanud kasutama turvist ja 5,56 mm tuleulatus on väike. Esimese probleemi lahendamiseks sobib ka moona muutmine suurendatud läbistusvõimega moonaks. Teine probleem ei ole vist Eesti (seni veel) metsasel maastikul eriti akuutne. Kaitseväele kaliibrite valimine on keeruline töö ja mina ei arva, et foorumikülastaja suudaks siin piisavalt kaasa rääkida. Lisaks ei kao ilmselt 5,56 kusagile. Ka väiksema levikuga moon on endiselt kasutusel.
Lobo
Liige
Postitusi: 33
Liitunud: 12 Juun, 2020 7:48
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas Lobo »

Kilo Tango kirjutas:Selle pärast on loodud ka uued relvad, mitte ei muudeta olemasolevate kaliibreid. Rahe puhul tuleks lisaks rauale välja vahetada ka lukk, lukukelk, vedru ja vastumass. Lisaks ilmselt ka lukuraam, lukukoda ja salved (kui ma nüüd terminitega kusagil puusse panin, siis palun kohe spetsialistidelt andeks). Sisuliselt ei jää olemasolevast relvast eriti midagi järgi peale sihikute ja kaba (vbl. ka päästikumehhanism) ning tagasilöögi probleem tuleb lahendada sellele lisaks.
Hm ... Tavainimestele müüakse sellist juttu
"Juhul kui näiteks kaitsevägi või kaitseliit otsustaks osadel relvadel tulevikus kaliibrit vahetada, siis tähendaks see R20 relval ainult vintraua, luku ja salve vahetamist. Selle toiminguga saaks vajadusel hakkama iga sõdur iseseisvalt."
https://forte.delfi.ee/news/militaaria/ ... d=86777527
Kasutaja avatar
Gideonic
Liige
Postitusi: 4868
Liitunud: 14 Aug, 2008 14:19
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas Gideonic »

Kuskilt jäi meelde jah tootja reklaam, et mingisugus 6.x kaliibri peale peaks olema võimalik ümber kolida ainult rauavahetusega (kahjuks ei mäleta millist mainisid ja viidet ka ei leia). Ise ka veidi skeptiline et see päris nii lihtsalt käib.

Igatahes LMT poest on näha et nii 6.5 Creedmoor ja 6.8 SPC jaoks on eraldi lukku ja kõikvõimalikke muid juppe vaja (vähemasti müügis on).

Aga AR-15 platvormile on igasugu 6.x kaliibriga moona küll ka meie 7.62 Rahe on ju sama platvormi peal:
  • 6.5mm Grendel
  • 6.8×39mm (.277 Wolverine)
  • 6.8mm Remington SPC
Nii või naa puutub see USA uude arendusse vähe. Paljud eeldasid (ka mina) et see 6.8 tähendab et tegu on 6.8 Remongton SPC moonaga, aga tundub et ikka ei ole. Ka see eelmises postituses viidatud artikkel reedab, et katsetustel on üldse plastist kestaga case-telescoped moon :shock:
The NGSW prototypes, which fire case-telescoped ammunition, have gone through a variety of testing in soldier touchpoints at Fort Drum, New York, and Aberdeen Proving Ground, Maryland, with Green Berets, Rangers and infantry soldiers, Wayne Prender, senior vice president of Applied Technologies and Advanced Programs at Textron, told defense reporters Monday during a virtual roundtable discussion.

Textron's NGSW weapon prototypes evolved out of the case-telescoped systems it developed under the U.S. Army's Lightweight Small Arms Technology program. The CT technology uses a plastic rather than a brass case to hold the propellant and the projectile, resulting in significant weight savings, Texron officials say.
Kasutaja avatar
Kilo Tango
Liige
Postitusi: 9131
Liitunud: 14 Aug, 2008 15:40
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas Kilo Tango »

Lobo kirjutas:...
Hm ... Tavainimestele müüakse sellist juttu
"Juhul kui näiteks kaitsevägi või kaitseliit otsustaks osadel relvadel tulevikus kaliibrit vahetada, siis tähendaks see R20 relval ainult vintraua, luku ja salve vahetamist. Selle toiminguga saaks vajadusel hakkama iga sõdur iseseisvalt."
https://forte.delfi.ee/news/militaaria/ ... d=86777527
Ilmselt on ameeriklased siis rumalad, et nad uut relva teevad :dont_know:

See kaliibri vahetamise jutt peaks kehtima seni, kuni soovitakse vahetada 5,56x45 7,62x51 vastu. Ma ei tea, kui pikk on 6,8 moona kest, kuid nii palju, kui ma pilte olen näinud, on see mõlemast pikem. Lisaks kuna jõud on oluliselt suuremad, siis tuleneb sellest terve ports asju, mida 5,56 vs. 7,62 puhul ei esine.

Kuna ma ei ole relvur, siis on muidugi võimalik, et ma ajan pada nii, et minu eelnevat juttu tuleb võtta kui oletust seni loetu põhjal.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 16 külalist