Uued käsirelvad EKV-le

Vasta
vaad
Liige
Postitusi: 249
Liitunud: 22 Juul, 2019 15:08
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas vaad »

Samad mehed, kes kirusid Galilide kõrget hinda ja pidasid õigeks odavamaid alternatiive kiruvad nüüd odavamat alternatiivi ja peavad õigeks pea kaks korda kallimaid relvi
paalberg
Liige
Postitusi: 591
Liitunud: 17 Mai, 2019 13:27
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas paalberg »

Kõik oleneb kontekstist. Kaheksa salve ja täägiga komplekteeritud Galil maksnuks 1126 dollarit või nt. 14 638 krooni, mis on tänases mõistes tegelikult kõigest 936 eurot. Võrreldes Ida-Saksamaa Mpi automaatidega, mida Soomele, Kreekale, Türgile ja teistele suure hulga mittevajaliku kola minematassimise eest väidetava 40 dollarilise tükihinnaga boonusena kaasa anti või siis Hiina Type 56-2, mis olla toona maksnud 120 dollarit tükist, tundub see erinevus tõesti üüratu, täna ei saaks selle 936 euro eest isegi mitte Rahet kätte.
Kasutaja avatar
Peavoolumeedia
Liige
Postitusi: 93
Liitunud: 04 Okt, 2016 21:53
Asukoht: Tallinn/Tartu
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas Peavoolumeedia »

Kogu Iisraeli relvatehingu maksumus oli alla 50 mln euro, automaaditehingu maksumus on 75 mln + nende hooldus Patrias. https://www.epicos.com/article/448827/m ... c-firearms
[i]"... ja millal tuli teile idee lamp lakke kinnitada?"[/i]
taara
Liige
Postitusi: 835
Liitunud: 12 Jaan, 2011 21:13
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas taara »

Nii? 1993 oli keskmine palk umbes 1000 krooni. Praegu on keskmine palk umbes 20000 krooni. Raha väärtus on aja jooksul langenud.
nimetu
Liige
Postitusi: 7574
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas nimetu »

Kogu Iisraeli relvatehingu maksumus oli alla 50 mln euro, automaaditehingu maksumus on 75 mln + nende hooldus Patrias.
Tegelikult oli LMT lepingu maksumus ~23 miljonit eurot. 75 miljonit oli see summa, mis oli selle hanke jaoks ette nähtud. Kuna tegelik leping tuli märkimisväärselt odavam, siis järelejäänud rahaga hangiti K9 iseliikuvaid suurtükke juurde. Seega ma ei soovita seda 75 miljonilist summat enam edasi tsiteerida, sest see ei vasta lihtsalt tõele.
vaad
Liige
Postitusi: 249
Liitunud: 22 Juul, 2019 15:08
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas vaad »

1126 dollarit aastal 1993 on inflatsiooni arvesse võttes tänasel aastal 2010.21 dollarit, kui ma asjast õigesti aru sain, siis R20 koos punatäpiga tuleb kusagil 1500 dollari juurde
Kasutaja avatar
kaur3
Liige
Postitusi: 6208
Liitunud: 26 Juul, 2005 12:09
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas kaur3 »

Kas tellide püsside, mis ei ole veel kohale jõudnud, 1-6x Vortexi optika, saab tellija vahetada juba turule jõudnud 1-10x optika vastu?

https://www.instagram.com/p/B7n09f2lY49/
Holz00
Liige
Postitusi: 82
Liitunud: 23 Nov, 2017 11:18
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas Holz00 »

Hea mõte, aga kui ma ei eksi, siis tol ajal oli ka 1-8 kättesaadav, aga valiti 1-6.
Medusa
Liige
Postitusi: 860
Liitunud: 21 Jaan, 2005 10:04
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas Medusa »

Ma olen natuke umbusklik tolle 1-6x niitristi suhtes. Juhul kui tuleb see, mis tootjal hetkel valikus on ja minu isiklik arvamus on (MIL põhine ja teisel fokaaltasandil):
Pilt

Et kas oleks olnud parem valik 2-10x? või mõni muu taoline FFP? Teisalt on eeskujuks nii mõnigi lääneliitlane, kes TL rolli relvale panebki 1-6/8/10 sihikud peale.

Parem kui mistahes 4x Fero, kuid samas tagasiminek 3-12x S&Bga võrreldes. Mõtlen seda et kauguste hindamine on pisut raskem sellega (vähem täpne oleks õigem öelda) ning tahab saada rohkem harjutamist, et nõutud 500-600 m laskedistantsid koos praeguse eksamiharjutuse ülesehitusega saavutatavad oleksid. Samas olen entusiastlik selle koha pealt - kui mul saavad võitlejad 4x Fero ja 6x42 S&B-ga G3 alusrelvadel eksamilt ilusti läbi ja kursuse sooritet, saavad ka sellega siin.

1x madalaim suurendus (või tegelt siis 0x kui tehniliselt täpne olla, eeldusel et sihikul suurendus madalamas otsas puudub) annab võimaluse paremaks lähimaategevuseks, kuid mina näen siin väljakutset - kuskilt peab tulema see aeg, laskemoon ja tiiruaeg!!! et õppida uut võimalust kasutama. Kursustel me harjutame laskeõppes siiski tavapärast kaugemate märkide laskmist. Mul on siin programmis ka pisut laskmisi pööretelt ja varjete/seinte tagant (ehk moditud AK harjutused), kuid tegelt ekstra aega lähimaa jaoks ei ole ja see on pigem soojendav kõrvaltegevus. Optilisel sihikul on siiski see nn eye-box (koht kus silm peab olema sihiku taga) ja see ala on suht piiratud. Eriti punatäppide/holodega võrreldes.

Igatahes. Ootan huviga uut universaalrelva. Teoorias on see suur hüpe edasi, reaalsuses tahaks kohe proovida, kuidas käes on, kuidas käitub laskmise ajal ning millised on võimalused ja väljakutsed nii kasutamises kui uute võitlejate väljaõppes.
Kasutaja avatar
kaur3
Liige
Postitusi: 6208
Liitunud: 26 Juul, 2005 12:09
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas kaur3 »

Medusa 7,62 relvaga treenimist ei aita lingi all olev vahend, kuid 5,56 mehed peaksid saama edaspidi lähivõitlust nõrkemisi harjutada.

https://nextleveltraining.com/product/sirt-bolt/

Video ka https://www.youtube.com/watch?v=4eIsyZQecCI
slider
Liige
Postitusi: 467
Liitunud: 02 Jaan, 2016 22:51
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas slider »

Laserite jaoks on ka hunnik äppe, mis täpi tabamused jms meelde jätavad. "laser training app" nii googlesse kui app store'i ja head shoppamist.
ElrikThunderson
Liige
Postitusi: 1688
Liitunud: 30 Dets, 2012 22:01
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas ElrikThunderson »

Esimesed poolteist tuhat kaitseväele ostetud uut automaati jõuavad Eestisse maikuu lõpus.

Kaitseinvesteeringute keskuse relvastuse kategooriajuht Ramil Lipp ütles BNS-ile, et relvatootjaga sõlmitud kokkuleppe kohaselt jõuab esimene partii kaitseväele ostetud uusi automaate Eestisse 30. mai paiku. Esimeses partiis on umbes 1500 relva.

Viimane ehk kuues partii uusi automaate jõuab Eestisse 2021. aasta lõpus. "Relvad saabuvad Eestisse vastavalt tehase tootmisvõimsusele," selgitas Lipp.
https://www.err.ee/1059668/esimesed-uue ... -mai-lopus
Leo
Liige
Postitusi: 3303
Liitunud: 27 Dets, 2006 20:35
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas Leo »

Ma arvan, et enamikele sobiv relv oleks kivikirves kodumaisest toorainest. Fiskars ei ole alternatiiv, liiga kallis ja ei olegi roostevaba, üks mees Kohilas toodab oluliselt odavamalt ja roostevabast öko soorauast. Relvade tegelikku vastupidavust näeb siis, kui nendest on mõned tuhanded mõned aastad kasutusel olnud. Võibolla relvurid ägavad ja küünistavad nägu, sest pidevalt on vaja liiga kõvast või pehmest materjalist detaile välja vahetada, sest erinevalt konkurentidest oli LMT jupp vale koostisega või vale töötlusega. Võibolla igavlevad lõuad paigast ära ja peavad töötavaid relvi juppideks ja kokku lappama käeliste oskuste säilitamiseks. Samuti igasugu "esmaspäeva ja reede erijuhtumid", kuid neid tuleb kõikidel tehnilistel seadmetel ette. Ma eelistaks seda, et LMT toodangust tuleks need relvasüsteemid, millest nii kasutajad kui tugitoolikommandod ainult häid asju räägivad.

Kas vastab tõele, et kõige väiksema seerianumbriga Rahe saab KVJ ja selle edasiandmisest järgmisele saab üks KJ traditsioonidest?
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2368
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas Martin Herem »

Ma ei ole sellist versiooni kuulnud ja ei usu ka.
KVJ-l pole täna AK4 ega Galili, seega ei peaks ta üldse taolist püssi saama.
Samas on tal kõik KV tukid, ühes CV90nete ja miinijahtijatega ... mis ta kõik traditsioonilselt järgmisele KVJ-le üle annab.

Üks relv siiski on edasiandmiseks. Ja sellel on tõesti väga väike number. Vaid VP-l on väiksem. Ohvitseri mõõk 0001.
Veiko Palm
Liige
Postitusi: 1016
Liitunud: 10 Okt, 2014 9:23
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas Veiko Palm »

Üle pika aja võtan sõna ja vabandan, et kohe sellisel tähtsal teemal
Leo kirjutas:Kas vastab tõele, et kõige väiksema seerianumbriga Rahe saab KVJ ja selle edasiandmisest järgmisele saab üks KJ traditsioonidest?
Võin kinnitada, et vastab täielikult tõele (kuigi KVJ veel asjast midagi ei tea, aga noh, las loeb siitsamast ...).

Sellele lisaks on plaanis anda KVJ-le välja ka ladudes kõige väiksema numbriga leiduvad saapad, vorm ja müts ning ka sellest teha traditsioon, et ka neid asju antakse käest-kätte järgmisele KVJ-le (sotsiaalmeedia kaudu massiliselt leviva koroonaviiruse hirmus võib ka lihtsalt lauanurgale asetada). Las kannavad ja rõõmustavad!
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 15 külalist