www.militaar.net
http://militaar.net/phpBB2/

Scoutspataljon
http://militaar.net/phpBB2/viewtopic.php?f=70&t=37161
1. leht 4-st

Autor:  Toddie [ 22 Nov, 2008 12:36 ]
Teema pealkiri:  Scoutsi tööle

http://www.epl.ee/artikkel/449420

Õige jutt! Tore oleks kui spetsialiste tuleks ka teistesse väeosadesse.

Autor:  Lohetapja [ 22 Nov, 2008 13:31 ]
Teema pealkiri: 

Tuleb pigem väljaõpetamata vähekvalifitseeritud tööjõud. Spetsialistideks saavad nad alles pärast aastatepikkust teenistust.

Autor:  John [ 22 Nov, 2008 13:32 ]
Teema pealkiri: 

Väga haiged kommentaarid...

Aga jah, mul endal on ka scoutsis olles paar tuttavat tekkinud, kes samamoodi on tulnud scoutspataljoni varju otsima majanduskriisi eest. Mis puutub C-kati puudusse siis huvitav, mul on CE olemas aga soomukijuhi ametit mulle küll ei ole määratud. Võibolla on asi selles, et mul on ühte pulka vaja juurde oma pagunile... millalgi tuli ju seadus mille kohaselt saavad suuremate sõjaratsudega ainult seerud opereerida.

Autor:  Takishi [ 22 Nov, 2008 15:47 ]
Teema pealkiri: 

Inimressursid on jah selline tore asi mis loksub ise paika, sinna kus kõige parem antud hetkel olla :) Tore, kui missiooniüksused saavad komplekteeritud tsiviilist tulnud inimestega (resverrväelastega), mitte ei pea selleks kaadrikaitseväelasi siit-sealt kokku riisuma.

Autor:  Toddie [ 22 Nov, 2008 17:23 ]
Teema pealkiri: 

ja kui juba esimesel missioonil käidud, siis jääb ka väike lootus, et kõik ei lähe kohe tagasi tellinguid panema, vaid mingi osa jääb ka sõjaväelaseks edasi. Mis puudutab selle artikli kommentaare, siis ei ole veel osadele inimestele selgeks saanud, et kui ei taha oma sõdurit toita, tuleb varsti toita võõrast. Siiski o kaitseväe ponnistusi pälvinud teatud edu ka teavitustööl nii, et inimesed (tsivilistid, patsifistid ja kõik muud hipid) on hakanud aru saama, miks meile kõike seda õieti vaja on.

Autor:  Faust [ 22 Nov, 2008 21:44 ]
Teema pealkiri: 

Huvitav, et Scoutspataljon soomukijuhte väljapoolt võeosa ostivad:
http://www.cvkeskus.ee/view_jobad.php?job_id=165031&w=1

Autor:  Arf [ 22 Nov, 2008 23:44 ]
Teema pealkiri: 

Huvitav on see, et Politseis täitusid kohad juba mõnda aega tagasi. Näiteks Põhja prefektuuris ei pidanud enam üldse kohti olema. Samuti jäeti teine vastuvõtt Paikusel ära. Jutt käis juba ammu, et nüüd tulevad ehitajad Politseisse tagasi.

Aga eks see ole vana tõde, et sõduri leib on kindel leib. Eriti kui mujal nii hästi ei lähe. Loodetavasti annab suurem tahtjate hulk ja suurema valiku, et keda võtta ja keda jätta.

Autor:  uusmario [ 23 Nov, 2008 1:03 ]
Teema pealkiri: 

Tsiteeri:
Huvitav on see, et Politseis täitusid kohad juba mõnda aega tagasi. Näiteks Põhja prefektuuris ei pidanud enam üldse kohti olema. Samuti jäeti teine vastuvõtt Paikusel ära. Jutt käis juba ammu, et nüüd tulevad ehitajad Politseisse tagasi.


Politseis "täitusid" kohad minu teada nii, et tühjad kohad mitte ei täidetud, vaid kaotati, pole vaba kohta pole probleemi.

Autor:  KategorieC [ 23 Nov, 2008 10:12 ]
Teema pealkiri: 

Põhiline jah, et oleks valikut - iga mees siiski ei sobi sõduriks, vaatamata sellele, et mehe võlad selleks sunnivad. Ja ka iga ajateenistuses seersandiks saanu tegelikult oma pulkasid välja ei kanna.

Autor:  araterI [ 23 Nov, 2008 11:24 ]
Teema pealkiri: 

Personaliprobleemi lahendusena muidugi hea, et rohkem poisse end pakkumas käib aga väikesed kõhklused on, et mis mehed seal ukse taga tunglevad. Ehituse tööjõuturg oli ikka p..ssses küll buumi ajal aga missioonipalgad on iga kell suuremad nö ehitaja palgad. Samas kinnisvaramaaklerid võisid küll sama suurusjärku või rohkem saada.

Samas läheb mõte ka teemale palgasõduri lojaalsus. Et kui isu otsa saab või mõni varistruktuur raha pritsib, et kui lojaalne on mees siis.

Autor:  UR [ 23 Nov, 2008 14:37 ]
Teema pealkiri:  Palkadest

Ma ei taha siin vett segada, aga palun tungivalt mitte rääkida asjadest, milles ei ole kogemust.

Mina ei teadnud et M14 salve saab ilma relvaloata. Üllatus suur.

Ma arvan et te ei tea, millised on ehitusmeeste palgad ja sots tagatised Soome Vabariigis.

Tunnistan siiski ausalt, et omal ajal jäi okas hinge, kui missile ei pääsenud, sest selleks oleks pidanud ROK -i hingekirja minema ja ükski patikas sellele hästi ei vaadanud. Hiljem segasid muud asjaolud.

Pragune tööalane tegevus on aga sedavõrd tasustatud, et lihtsalt seikluse pärast ei hakka invaliidsusega riskima. Koduväljakul aga mänge mööda ei lase kohe kindlasti. :twisted:

Ja lollimast lollim on mul tunne, kui taipan et kui olen osa oma sissetulelkutest varustusele investeerinud, on tulemus selline, et mitte kui iialgi tegevteenistuse ajal ei ole mul sellist olnud. Suve camo, kevad- sügis camo, lume camo, molle vest, noh esmane chest rig jne jne ja täieneb. Nii et jahh.

Autor:  KategorieC [ 23 Nov, 2008 15:04 ]
Teema pealkiri: 

Ja lollimast lollim on mul tunne, kui taipan et kui olen osa oma sissetulelkutest varustusele investeerinud, on tulemus selline, et mitte kui iialgi tegevteenistuse ajal ei ole mul sellist olnud. Suve camo, kevad- sügis camo, lume camo, molle vest, noh esmane chest rig jne jne ja täieneb. Nii et jahh...


Äkki seletad selle uuesti lahti? Mitte midagi ei saanud aru :P

Autor:  hillart [ 23 Nov, 2008 15:30 ]
Teema pealkiri: 

Kood:
Politseis "täitusid" kohad minu teada nii, et tühjad kohad mitte ei täidetud, vaid kaotati, pole vaba kohta pole probleemi.


Scout-is seda küll tõepoolest ei tehta ja kogu palgafond on tagatud, kuid - Kaitsevägi on siiski midagi hoopis enamat, kui ainult Scout. Meie oma riigi ja igaühe kodu kaitseks on olemas reservkontingenti ettevalmistav EESTI KAITSEVÄGI kõigi oma erinevate üksustega. Aga selles Kaitseväe põhiosas on momendil tühjade kohtade kaotamine statistikas täitmata kohtade % kunstlikuks langetamiseks väga laialt kasutusel.
Ja kaadrikaitseväelaste tegelik vajadus just Kaitseväe teistes üksustes (peale Scout´i) on endiselt väga suur. Kuid värvata vastavalt sellele tegelikule vajadusele ei saa, sest - neid koosseisutabelist mahakriipsutatud kohti ju vastavalt ametlikule koosseisutabelile pole olemas.
Nii, et - see on tõesti vaid piiratud mõtlemisvõime vili, kui mõeldakse kaadrikaitseväelase all vaid kutselist sõjaväelast Scout-pataljonis.

Kuid, nagu ma juba mingis muus teemas rääkisin, on see KAMPAANIA mõeldud just Scout´i täitmiseks, ja kogu Kaitseväe tegelik kaadrikaitseväelaste vajadus on Värbamiskeskusele, vähemalt oma senisele kogemusele tuginedes, "jumalast savi". :twisted:

Ja pealegi - oma KODUMAA kaitsmine ja selleks valmistumine ei peaks mitte KAMPAANIA olema (nagu antud juhul näol on). Nii, et saame aga Scout´i täis ja rahu jälle majas, kuid reservi tootma pidavates Kaitseväe üksustes (Scout´i ei julge enam Kaitseväeks nimetadagi, kuna selle nii varustus, kui palgad ülejäänud Kaitseväe põhiosast juba nii-ii erinevad on) si...ad veel allesjäänud kaadrikaitseväelased verd, et üha kasvavate ja laienevate ülesannetega kuidagigi moodi veel hakkama saada! :!:

Tigedus ja kibestumus täidab mu õrna kaitseväelasehinge neid sõnu siin teie ette tuues, kuid tõsi see on. :roll:

Autor:  KategorieC [ 23 Nov, 2008 17:11 ]
Teema pealkiri: 

Äkki hillart täpsustab, kuidas palgad ja varustus Scoutsis nii totaalselt erinevad on kui mujal?

Autor:  UR [ 24 Nov, 2008 1:02 ]
Teema pealkiri:  Seletus

Oma isikliku raha eest saan ma parema hinna ja kvaliteediga varustuse üksikeksemplaride kaupa ostes ja korraliku kvaliteediga, kui meie kaitseminn. Lõputu riigi papi laiaks löömine miskite asjade leiutamisega digi camo jne jne. Mõttetu. See kõik on on juba ammu olemas ja selle saaks kätte ikka minimaalse hinnaga. Õmble bunde camole lipp õlale ja bueno! Kas keegi teab mis vormis sõdis Scouts Vabadussõjas...
Loll tunne on selles et selle laiaks löödud papi eest oleks saanud ju nii palju. Loll tunne sellest, kui ma mäletan meeste veriseid jalgu ja külmast siniseid nägusid. Rahuajal ja täiesti tavalisel taktikal!!!
Loll tunne, kui mõtlen sellele et mis saaks kui peaks nüüd miskite reservväelastega riigi varustusega praeguse tormiga kuskile ida viru sohu patrulli minema. Ärge saage palun valesti aru. Kui on vaja siis lähen. Aga 30 - 40 % isikkoosseisust on 5 päevaga külmetustega haiglas, kui vähegi miski sebimist peaks olema. Ei taha seda teemat edasi arendada.

1. leht 4-st Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/