Ajateenija toetus

Raubritter
Liige
Postitusi: 328
Liitunud: 03 Mai, 2014 21:01
Kontakt:

Re: Ajateenija toetus

Postitus Postitas Raubritter »

Mida ajateenijal vaja on? Ongi suitsu, linnaloaga paar ringi õlut või kondoome või jäätist.
100 euriga katab seda küll. Suitsumehele 3 plokki ja muudele meestele päevake tralli. Ja vajadusel kõõmašampoon, lilled tüdrukule, telefoni krediiti või jalakreem.

Muid kohustusi, nagu alimendid, pangalaenud või vanaema rohud ei jõuaks kaitsevägi katta nii või naa. Eriti kui need on inimeseti väga erinevad.
Ja see polegi KV asi ajada. Ajateenistus pole meil mingi kübarast nime tõmbamise loterii kus ei tea, kas tuleb minna või ei. See on seaduses.
Seega mingeid liisinguid enne minekut kaela võtta on ajateenija enda lollus.

Muidugi oleks kena kui kõik saaks sellise - Rimi kassiiri või kärulükkaja kuupalga jagu toetust, motiveeriks kõvasti mitte viilima teenistusest, sest sama raha mida selline keskmine kogenematu keskkooli lõpetaja niikuinii kusagil kaste tõstes saaks.
Aga kuna KV katab elamise ja toidu, on 100 euri ka juba võit lihttööga võrreldes.
"Venemaa on tanklakett, mis mängib riiki." -John McCain
Leino
Liige
Postitusi: 179
Liitunud: 18 Aug, 2008 17:59
Kontakt:

Re: Ajateenija toetus

Postitus Postitas Leino »

Kaevaks veidi vanemat teemat ja tooks veel ühe näite. Kuna 1 buss ei mahuta tervet väeosa, siis käivad paljud autodega. Ja teadupärast auto ei sõida tasuta. Aeg-ajalt läheb miskit katki, mingid vanad murravad sisse, kindlustusmakse. Linnaloale minnes ja sealt tulles küll klapitakse auto täis, kuid raha võetakse siiski minimaalselt, et bensukulud ära katta. Kuid kütus ei ole ainus kuluasi auto juures.

Ühe korra läksin bussiga tagasi Võrru, Tartust tahtsin minna. Viisakana lasin rahva esimesena bussi ja kui ise hakkasin peale ronima, teatas bussijuht, et vabu kohti enam pole. Viimane buss, linnaloa lõpuni paar tundi. Mis teha? Õnneks ma ei olnud ainus, kes ei mahtunud peale. Üks teine tegelane, kes Vastseliinasse kooli pidi minema, orgunnis auto, pani mind rooli ja jõudsime enne bussi Võrru isegi.

ja Mazz, mis imerühmas sa olid, et nii palju toetust said? :D
Kasutaja avatar
Mazz
Liige
Postitusi: 694
Liitunud: 05 Okt, 2005 13:19
Kontakt:

Re: Ajateenija toetus

Postitus Postitas Mazz »

Sisetunne ütleb, et olime lausa samas kompaniis. Vist eksin, aspirant sai 3200. AJ kas oli 2800 või 2600 või üldse 2400? Kuidagi nii need summad jooksid, oli viimane ju nii ammu. Kes enam mäletab.
Leino
Liige
Postitusi: 179
Liitunud: 18 Aug, 2008 17:59
Kontakt:

Re: Ajateenija toetus

Postitus Postitas Leino »

Mazz kirjutas:Sisetunne ütleb, et olime lausa samas kompaniis. Vist eksin, aspirant sai 3200. AJ kas oli 2800 või 2600 või üldse 2400? Kuidagi nii need summad jooksid, oli viimane ju nii ammu. Kes enam mäletab.

Jep, peaaegu nimekaim.


2009/2010 olid sellised toetused, kõrgendatud toetus oli vist viimased 3 kuud?
Pilt
Kasutaja avatar
Mazz
Liige
Postitusi: 694
Liitunud: 05 Okt, 2005 13:19
Kontakt:

Re: Ajateenija toetus

Postitus Postitas Mazz »

SBK ajal oli 1300 või vähemgi. Autojuht läks vist vanemsõduri alla.
aht0
Liige
Postitusi: 1249
Liitunud: 19 Juul, 2014 18:18
Kontakt:

Re: Ajateenija toetus

Postitus Postitas aht0 »

Raubritter kirjutas: Muid kohustusi, nagu alimendid, pangalaenud või vanaema rohud ei jõuaks kaitsevägi katta nii või naa. Eriti kui need on inimeseti väga erinevad.
Ja see polegi KV asi ajada. Ajateenistus pole meil mingi kübarast nime tõmbamise loterii kus ei tea, kas tuleb minna või ei. See on seaduses.
Seega mingeid liisinguid enne minekut kaela võtta on ajateenija enda lollus.
Et noor mees paneb KRA järele ootamise pärast elu totaalsele pausile? Vahemik 18-27 on 9 aastat. Mulle tuli kutse 23ndal eluaastal. Rühmas oli mingi 3-4 vanakest kes olid 25 ja üle. Ühel juba mitu lastki. Keegi ei jäta peret veel tulevikus terendava ajateenistuse pärast loomata - pere lihtsalt võib juhtuda, sõltumata mehest - ja paraku, noorel inimesel ei ole veel selliseid rahalisi reserve et midagi ilma laenu või liisinguta muretseda. Selline ressurss tekib enamikul ikkagi vanemas eas.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Ajateenija toetus

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Et noor mees paneb KRA järele ootamise pärast elu totaalsele pausile? Vahemik 18-27 on 9 aastat. Mulle tuli kutse 23ndal eluaastal. Rühmas oli mingi 3-4 vanakest kes olid 25 ja üle. Ühel juba mitu lastki. Keegi ei jäta peret veel tulevikus terendava ajateenistuse pärast loomata - pere lihtsalt võib juhtuda, sõltumata mehest - ja paraku, noorel inimesel ei ole veel selliseid rahalisi reserve et midagi ilma laenu või liisinguta muretseda. Selline ressurss tekib enamikul ikkagi vanemas eas.
Tegelikult päris rumal jutt.
MEES juhib oma elu ja saatust ise ega lase seda mingitel KRA ametnikel või tont teab kellel juhtida.
Selleks on kolm täiesti reaalset võimalust
1. käid kohe peale gümnat vabatahtlikult ära ja oma aktiivse laenuorjuse aja oled juba vaba mees (kui paar nädalast RÕKi välja arvata) või
2. kaodki pildilt ära, kuni oled 27 täis saanud (juhul, kui asi tõesti vastuvõetamatu on) (juhul kui julge oled)
3. kui sul on olemas pidav vabastuse alus, siis teed selle kohe keska lõpus selgeks (ja kasutad seda kui soovid).

Aga sedasi halada, et mingi KRA kutsub suvalisel, magusamal laenuvõtuajal, pole lihtsalt MEHELE kohane.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
aht0
Liige
Postitusi: 1249
Liitunud: 19 Juul, 2014 18:18
Kontakt:

Re: Ajateenija toetus

Postitus Postitas aht0 »

Kui ma õieti mäletan, siis üritasin vabatahtlikult suht kohe löögile saada, esimese laksuga saadeti pikalt, oota üldse järgmist aastat. Oli see enne milleeniumi.Siis lõin käega, läksin kutsekasse, oleks pidanud kodus vahtima aasta otsa või?

ma ei mõista mida sa sellest MEHEST niiväga rõhutad. Sõjaväelasena peaksid teadma et elu juhivad bürokraatia, "hurry up and wait" ning Murphy. See kui endale suur ego külge mõelda, ei muuda väga valikuid vaid võib osutuda hoopis piduriks.

Murphy osast, näiteks rahalise kohustuse võid nüüdsel ajal kasvõi pärida mõnelt varalahkunud võlgades sugulaselt. On sel juhul mingit kuradi vahet kui kõva MEES sa oled? Sest pärimisseadus töötab nüüdsel ajal loobumispõhimõttel, kui spetsiifiliselt avaldusega pärandist ei loobu, siis oledki pärija, koos kohustustega. Ja aega on selleks 3k. Oletame et info sinuni ei jõua või jõuab liiga hilja, ongi p***s. Ma tean juhtumeid kus isegi tavaelus on nii võlgu päritud, pole eriti keeruline ka, kui MEHE aadressid on senini olnud rida üürikaid, mitte vanematekodu. Või on lahkunud sugulasel trobikond lähemaid sugulasi, kes kõik järjest loobuvad, kuni sõelale jääd sina..ning üks moment hakkab, nagu välk selgest taevast, kontolt kohtutäitur raha võtma..
Mul on praegu 6a juba enda elamine, aga siiani maandub pidevalt postkasti soga, mis on mõeldud eelmistele elanikele, alates inkassoteadetest kuni ametlike pangakirjadeni. Ise ma neid avama ei hakka, igasugune saatjale helistamine et aadress on vale (Nordea v.a), on osutunud suhteliselt mõttetuks ürituseks.

Kisub OT'ks aga kuradi turri ajas väide et kõik on sinu enda teha. Ei ole.

"minu ajal" oli ajateenija toetus 140 EEKi. Magusat sai osta, kes suitsetas, ostis suitsu ka aga see oli ka kõik, mis selle raha eest sai.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Ajateenija toetus

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Mulle isiklikult kõlab jutt 18-20 aastase laenuvõlgadest natuke ulmekana, aga võib-olla on see juba nö lubjaka probleem (vanasti oli näe päike ilusam).
Eestis on elatakse taolises vanuses enamasti vanemate juures/vanemate kulul ja lapsed, taolises eas võetud eluasemelaenud jne tundub siiski olevat erand, mitte reegel. Võib-olla veenate ümber.
Meil on täna vaja kiiremini ja tugevamalt ennast relvastada, mitte jagada raha laiali rahuaja rõõmude tarbeks.
Kui oleme hambuni relvis ja hästi väljaõpetatud, siis minupärast makstagu või 1000 eurot kuus.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2368
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Ajateenija toetus

Postitus Postitas Martin Herem »

Kui oleme hambuni relvis ja hästi väljaõpetatud, siis minupärast makstagu või 1000 eurot kuus.
No mingi hetk enam ei kannata.

Esiteks ei saa me mitte kunagi nii hambuni relvisse, et ühel hetkel võiksime suvalist summat maksma hakata.
Teiseks on siin mitu korda selgitatud, mis on ajateenija toetuse otsuse taga - mõnele on see põhjendatud, teisele mitte. Üsna mitmed tõstaksid selle täna 2x suuremaks. Kuskile miinimumpalga ja tänase vahele. Toit ja olme tasuta, muuks olemiseks veidi raha. Tänane on veidi väikseks jäänud. Ja asi mida selle eest saab, nii uskumatu kui see ka ei ole, on moraal. Ja ma ei räägi raha väärtusest, vaid suhtumisest. Muidugi kulub moraali kasvatamiseks või hoidmiseks muudki.
Kolmandaks .... Trumm tuleta meelde seda Brežnevi anekdooti "kõrvast" keeratava viinapudeli korgi küljest - sa oled Brežnev selles loos.

Mina näiteks sain 3 aastat ERAs vist 10 krooni kuus. Nagu ajateenija. Alles viimasel aastal hakkasime stippi saama. Ja ei oleks olnud sinusuguse asi öelda mulle, küsi esmatarbekaupade jaoks raha vanematelt. See kui ma selle laupäeval õlleks lasin, poleks ka sinu asi olnud. Muidugi võib inimesel oma arvamus olla aga ...
Et iga mees ise oma saatuse ja tegevussuunad otsustab, on sul küll õigus. Me mõlemad tegime seda.
Veiko Palm
Liige
Postitusi: 1016
Liitunud: 10 Okt, 2014 9:23
Kontakt:

Re: Ajateenija toetus

Postitus Postitas Veiko Palm »

Mina näiteks sain 3 aastat ERAs vist 10 krooni kuus
ikka 13,50. Tahtsid pea kolmandiku võrra väiksemana näidata!?!
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Ajateenija toetus

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Mina koolitasin ennast ise, käies samal ajal ka tööl. Mingeid stippe ei saanud, sest samal ajal töötades ei ole piisavat õppeedukust. Paljud käisid sedasi. Palgast pidi jätkuma kõigeks. Ühika üür, toit, transport, kooli kulud jne. Kui ma samal ajal oleks võtnud endale kaela mingi üle jõu käiva kohustuse, on see siiski minu probleem. Sestap jääb tänaste 20-ste põrkamine teemal, kuidas neil on õigustatud ootus kuskilt raha saada - raskesti arusaadavaks (lubjaka probleem). Sellistele ütlen lihtsalt - koolitage end ise oma kulul ülikoolis või tehnikumis ära ja rääkige siis laenudest.

Kui aga eeldada seda, et inimese tunnustamine tähendab raha maksmist, siis valitud raskuspunkt on vale.
Raha tuleb lahkelt anda neile, kes on kasutatavad. Kasutatav tähendab ajateenistuse järgset osalemist ning kogemusi. Kogenud ja vilunud sõdur on paremini kasutatav. Näiteks makstes alates teisest järjestikku osaletud õppekogunemisel poole suuremat toetust. Need kes õppekogunemistel käivad, on juba tõesti kohustustega (pere, lapsed, laenud, saamata jääv palk jne). Kui 18-aastasele võid öelda, et oma mure su SMS laenud, siis 32-aastaselt ei saa seda eeldada. Mina võtan RÕKi ajaks palgalise puhkuse (oma puhkusepäevade arvelt), sest minna kaheks nädalaks kordades väiksemale päevasele sissetulekule mõjub palgapäeval liiga rängalt. Kuigi, ilmselt käiks ka ilma rahata. RÕK-id on mul igal aastal olnud.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
alari
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 06 Juul, 2005 15:48
Kontakt:

Re: Ajateenija toetus

Postitus Postitas alari »

Kapten Trumm kirjutas:Mina koolitasin ennast ise, käies samal ajal ka tööl.
Ma tahaks näha, kuidas ajateenija lisaks ajateenistusele veel samal ajal tööl käib :D
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2368
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Ajateenija toetus

Postitus Postitas Martin Herem »

Mina koolitasin ennast ise, käies samal ajal ka tööl.
Kui aga eeldada seda, et inimese tunnustamine tähendab raha maksmist, siis valitud raskuspunkt on vale.
Kas sa loed ka mis sulle kirjutatakse?
Ma räägin olmekuludest ajateenistuses ja sa paned vastu laenud ja ülikooli.
Ma räägin suhtumisest, mille üks osa on raha, sina räägid tunnustamisest.
Küllap meil ongi erinevad maailmad. Üks kasvas tinakorgiga ja teine keeratavaga :lol:

13.50 tõesti. Pole siin rääkida midagi, riigi kulu elasin ja pappi loobiti nii et ... 486 krooni minu ja 14580 krooni 30se kursuse pealt ... oleks kolme aasta jooksul hoopis kuulipildujatele pannud. Meie aga elasime kuldlusikad suus, samas kui vaevatud geenius Trumm ennast üles töötas. Kasinuses ja meelekindluses. Nii karastus teras. Mul on isegi natuke piinlik.
nimetu
Liige
Postitusi: 7574
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Ajateenija toetus

Postitus Postitas nimetu »

Mitte, et see nüüd otseselt ajateenija toetusega haakuks, kuid põhimõtteliselt on seisukoht, et mis kuradi võlgasid ühel nolgil ikka olla saab, igati vale.
http://www.postimees.ee/584056/ajateeni ... -tagastama
Samuti oleks üsna ülekohtune nõuda mujalt piirkondadest ajateenistuses käijatelt, et nad lisaks oma ajale pühendaksid ka mingi osa oma rahakoti sisust, et pealekauba ka transport kinni plekkida. Nii vaene meie riik ei ole, et selliseid elementaarseid asju ei saa tagada.
Viimati muutis nimetu, 30 Mär, 2017 18:53, muudetud 1 kord kokku.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 10 külalist