Kaitseväelaste pahandused ja "pahandused" (politsei, kohus)

Vasta
mart2
Liige
Postitusi: 5127
Liitunud: 22 Juun, 2014 19:52
Kontakt:

Re: Kaitseväelaste pahandused ja "pahandused" (politsei, koh

Postitus Postitas mart2 »

Mulle tundub, et siin on kaks vastandlikku asja omavahel täiesti segamini - grupi huvides vägivald teiste suhtes ja kollektiivne "täiendav treening", mida kahjuks nimetatakse (ning ajateenijad tunnetavad) kui karistamine.
Ajateenijale on igasugune lisakoormus ju karistamine! :scratch:

Lihtsustatult - üks on kiusamine ja peks, teine on ülema poolt kogu grupile rakendatav täiendav treening, mis eeldab korralikku ettevalmistust ja vastavat põhjuse + eesmärgi seose selgitust.

Tagapõhi - Vähemalt nii saan mina aru, kuidas seda on rakendatud paljudes teistes riikides. Olen oma teenistuses ammuses minevikus paaril korral ka ise läbi viinud ning peainspektor lendas "anonüümse kaebuse" peale kiirelt selga. Kuna mul olid ette näidata konkreetse lisategevuse konspekt ning ajateenijate küsitlus näitas sama, siis ainult muigas ja sõitis oma pesasse tagasi … :lol:
Paljude raamatute lugemine teeb inimese palju lugenud isikuks, kuid ei pruugi teha teda targaks...
Lemet
Liige
Postitusi: 19914
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Kaitseväelaste pahandused ja "pahandused" (politsei, koh

Postitus Postitas Lemet »

Kuulates teema lahkamist Keskpäevatunnis tuli mõte- mis saab siis, kui järgmisel korral tuleb sellisel seltskonnal mõte anda ihunuhtlust näiteks korrapidajaohvitserile? Puht pedagoogilisel eesmärgil niiöelda. Milline saaks olema reaktsioon?
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
herman30
Liige
Postitusi: 1435
Liitunud: 16 Apr, 2008 18:19
Asukoht: Soome
Kontakt:

Re: Kaitseväelaste pahandused ja "pahandused" (politsei, koh

Postitus Postitas herman30 »

Kas korrapidajaohvitseril on relv (püstol) vööl?
Lemet
Liige
Postitusi: 19914
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Kaitseväelaste pahandused ja "pahandused" (politsei, koh

Postitus Postitas Lemet »

24/7???? Ma pean silmas, et peale korrapidamise lõppu...
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Kaitseväelaste pahandused ja "pahandused" (politsei, koh

Postitus Postitas Kriku »

Mis seal "Keskpäevatunnis" siis toimus - kuidagi õigustati, pisendati või mahendati...?
Lemet
Liige
Postitusi: 19914
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Kaitseväelaste pahandused ja "pahandused" (politsei, koh

Postitus Postitas Lemet »

Ei üht, teist ega kolmandat. Ainus, mis maha öeldi, oli see, et viis venelast nüpeldasid üht mittevenekeelset. Lihtsalt tõi see saade mulle asja meelde...aga igaüks võib ise kuulata, seal on muustki juttu, tehnika rekvireerimisest, brittidest nende helikopteritega, Tom Clancey romaanist jm. Saate lõpuosa.

http://podcast.kuku.postimees.ee/podcas ... 019-02-16/
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Kaitseväelaste pahandused ja "pahandused" (politsei, koh

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Lemet kirjutas:Ainus, mis maha öeldi, oli see, et viis venelast nüpeldasid üht mittevenekeelset..
Ahahh.. et siis oligi nii, nagu ma kartsin - aga lootsin, et eksin.. no ei eksind :evil:

Tavapärane rotatsiooniperiood ohvitseridele ühel ametikohal kestab teatavasti 2-3 aastat - ning iga aasta üle selle kõneleb kas puudulikust personalipoliitikast või sumbunud karjäärist või mõlemist korraga.

Seoses sellega ongi mul foorumlasile HEREM/PALM paarid lihtsad küsimused:

1. mitu aastat "istub" Viru pataljoni praegune ülem juba katkematult oma ametikohal?

2. mis põhjustel ei ole Viru pataljonis toimunud tavapärast pataljoniülemate rotatsiooni?

Et HEREM/PALM saavad ju ka aru (nagu minagi), et kala mädaneb peast.....


P.S.
minu jaoks (HEREM/PALMi asemel) oleks grupi venelaste poolt ühe eestlase üle korraldet omakohus täiesti piisav põhjus pataljoniülema üleviimiseks madalamale ametikohale
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2368
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Kaitseväelaste pahandused ja "pahandused" (politsei, koh

Postitus Postitas Martin Herem »

Borja, sa ei saa mingit vastust, sest sa ei esita küsimust.
Kena päeva jätku.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Kaitseväelaste pahandused ja "pahandused" (politsei, koh

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Küsimused on õkva nummerdatud ja veel reavahedega välla trükitud - niiet isegi kindral peaks aru saama ju :?

Aga whatever - mul tekkis nagunii juba kolmas küsimus - vat see on tõesti keeruline :|
Ja nimelt:
-- mil moel sai seal Viru pataljonis majandustööde käigus üldse "irduda" miski viiene grupp venekeelsetest ajateenijatest ignorante?
-- kuna märkuse tegi neile reamehest korrapidaja abi, siis oli see ilmselt kompanii korrapidaja abi ning ka tööd olidki kompaniisisesed?
-- kas need venelased moodustavad kompaniisisese grupi muukeelseid "vastalisi" või on nad koguni ühest rühmast?
-- ilmselgelt on aga tegu allüksusesisese venelastest ajateenijate "kutškuitamisega" - mis on oma arengus jõudnud niikaugele, et viinud need muukeelsed ajateenijad juba kriminaalkuriteo lävele..
-- kes on seal kompaniis // milline on olnud antud kompanii ülema ja komp veebli roll selle kõige juures - täpsemini, nende tegematajätmised?
-- kas varasemalt on sellest "murekohast" pataljoniülemale ette kantud - sest selline jama ei teki ühes väeosas "üleöö"?
-- jne jne

Et tegelikult on see kõik üks ja sama küsimus ehkki näiliselt keeruline ja mitmekorruseline..
Tunnistan ausalt - näpud lausa sügelevad, viiksin heameelega ise seal Viru pataljonis läbi vastava teenistusliku juurdluse eesmärgiga selgitada välja // vastata kõigile neile siin minu poolt defineerit küsedele :twisted:

Viru pataljoni ülemal kahtlemata veab, et see mul unistuseks vaid jääbki :mrgreen:


P.S.
ja (once again) - kala mädaneb peast.. niisama kui ka muukeelsed ajateenijatest ignorandid laiavad igas väeosas täpselt niipallu, kui neil seal laiata lastakse - lihtne...
Viimati muutis Tundmatu sõdur nr. 4, 16 Veebr, 2019 20:38, muudetud 2 korda kokku.
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Kaitseväelaste pahandused ja "pahandused" (politsei, koh

Postitus Postitas Kriku »

Borja kirjutas:Tunnistan ausalt - näpud lausa sügelevad, viiksin heameelega ise seal Viru pataljonis läbi vastava teenistusliku juurdluse eesmärgiga selgitada välja // vastata kõigile neile siin minu poolt poolt defineerit küsedele :twisted:
Tõenäoliselt just seda praegu praegu tehaksegi? Vaevalt küll muidugi, et juurdluse käigu ja vahetulemuste kohta siia kirjutatakse.
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2368
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Kaitseväelaste pahandused ja "pahandused" (politsei, koh

Postitus Postitas Martin Herem »

Ei Borja, küsitakse ikka teisiti. Sulle vastamine ei annaks mitte midagi.
Sina ju tead nii kui nii. :roll:
Ja kuna sul endal on mulle mitu vastust andmata, siis ära minult küsimisega rohkem vaeva näe.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Kaitseväelaste pahandused ja "pahandused" (politsei, koh

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Ei näegi - sinu positsioon on küllalt selge(-ka nii saab küsimustele vastata :mrgreen: ).

Ma siin rohkem nagu foorumiraffale elementaarseid tagamaid valgustan.
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Kasutaja avatar
Überpolkovnik
Liige
Postitusi: 54
Liitunud: 25 Mär, 2007 14:40
Kontakt:

Re: Kaitseväelaste pahandused ja "pahandused"

Postitus Postitas Überpolkovnik »

Borja kirjutas:Ma siin rohkem nagu foorumiraffale elementaarseid tagamaid valgustan.
Andestust, aga härra te näikse panevat kapitaalset segast. Valgustatud sai siinkirjutaja järgnevast, lühidalt:
  • Hea on omada teadmist, eel-loetu elementaarsuse baasilt, et B tegevteenistuses ei ole ning sestap puuduvad kaasarääkimisvõimalused sedalaadselt pataljoniülemaid degradeerida või et sedalaadi küsimus-püstitusega teenistusalaseid uurimisi läbi ja ellu viia.
Mina tänan ja rahu.

Vahejuhtum ise - kaitsevägi on ühiskonna peegel. Sant ja jänt lugu. Saame taas targemaks, lihvime nurki.
Käin käed taskus ringi ja targutan.
aht0
Liige
Postitusi: 1249
Liitunud: 19 Juul, 2014 18:18
Kontakt:

Re: Kaitseväelaste pahandused ja "pahandused" (politsei, koh

Postitus Postitas aht0 »

Kord on käest ära seal, see on selge. Üsna ilmselt ei ole tegu ka ühekordse juhusliku sündmusega, vaid tegu on pikemaajalise käitumismustriga, mis lihtsalt tipnes avalikuks tulnud peksmisega end karistamatuna tundnud ajateenijate poolt.

Mingid sellised "viiesed pundid" oleks tulnud juba eos laiali ajada.. jagada ära eri allüksustesse, kus kokkupuude 'vanade semudega' minimaalne.

Sissikompaniis 2002 üks narvast pärit ajateenija tegi liigutuse nagu üritaks jaoülemat lüüa. Öösel käisid kõik jaoülemad koos tal "külas". Ma ei tea, mida temaga siis tehti aga ülejäänud aja istus tüüp peamiselt erinevates toimkondades ja rusikatega rohkem ei vehkinud.
Viimati muutis aht0, 16 Veebr, 2019 23:50, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Kaitseväelaste pahandused ja "pahandused"

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Überpolkovnik kirjutas:Andestust, aga härra te näikse panevat kapitaalset segast..
..jäta see foorumiraffa otsustada, üüberksf.. ja katsu kudagi lihtsamalt kirjutada ka - kole rasske on sust teinekord aru saada :?
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 11 külalist