www.militaar.net
http://militaar.net/phpBB2/

Kaitseväelaste pahandused ja "pahandused" (politsei, kohus)
http://militaar.net/phpBB2/viewtopic.php?f=70&t=39725
1. leht 27-st

Autor:  Heiks [ 04 Apr, 2006 17:02 ]
Teema pealkiri:  Vanemveebel Korol valis vangistuse asemel kepihoobid

http://www.postimees.ee/040406/esileht/197116.php

Minule jääb ikka segaseks see lugu.
1. Kas Eesti riik saab lubada/keelata oma esindajaga niimoodi käitumist? Oleks siis et tegu purjus turistiga, aga tegu oli Eesti Kaitseväe mundris olnud ja teenistuses olnud mehega?
2. Kas Andrei Korolil on üldse õigus tegevteenistuses ja missioonis olles valida omale kepihoope vms. Kas sellist otsust ei peaks kooskõlastama ülemustega?
3. Kas mõne muu riigi sõduriga on olnud sarnast käitumist? Kas on predsedenti?

Autor:  A4 [ 04 Apr, 2006 17:32 ]
Teema pealkiri: 

Kuna Eestil minu teada praktiliselt puuduvad Araabia Ühendemiraatidega tõsisemad sõjalised (liitlas)suhted, siis võib riiki läbivaid sõdureid teatud mõttes käsitleda kui eraisikuid, kellele kehtivad umbes samad käitumisnormid ja -seadused kui nt turistidele.

Arvestades seda, et soojadesse maadesse missioonile minevatele kaitseväelastele tutvustatakse võõrastes riikides kehtivaid seaduseid ja käitumisnorme ilmselt põhjalikumalt, kui suvalistele turistidele. Ma ei taha kellegi peale näpuga näidata ega kahjurõõmu tunda, aga teatud mõttes olid sellid ise süüdi, kui islamiriigis avalikus kohas jooma kukkusid. Kui nad seda veel Eesti kaitseväe mundrit kandes tegid, tuleks neile selle eest veel eraldi karistus väänata, kuigi vanemveebel Korol on oma vitsad juba niigi kuhjaga kätte saanud.

Kui nad aga lennujaamas vahele jäädes mundrit ei kandnud, siis ei pruukinud AÜE korrakaitsjad algul üldse aru saada, kellega neil tegemist on.

Muide, kui mõni Eestit läbiv välismaa kaitsevälane ennast lennujaamas täis kaaniks, siis oleks ju teatud mõttes normaalne, kui ta saaks selle eest mingi noomituse Eesti korrakaitsjatelt (loomulikult mitte piitsahoope), kuna tema enda ülemused ei suuda meest ilmselgelt ohjes hoida.

Kokkuvõttes - kogu see jama oleks jäänud sündimata, kui:

1. kaitseväelased oleksid viitsinud napsudega paar päeva oodata, kuni koju jõutakse
2. kui Eestil oleks vähemalt üks keskmise suurusega transpordilennuk, millega saaks vedada missioonile minevaid ja sealt tulevaid mehi, varustust jne, selle asemel et organiseerida nende transiiti teiste riikide lennukitag ja läbi selliste riikide nagu Araabia Ühendemiraadid.

Autor:  Vabadus [ 04 Apr, 2006 17:36 ]
Teema pealkiri: 

Mõistke hukka või tehke, mis tahate aga minu utoopiline mõte oleks, et viime väed sisse!
Kahjuks on see ainult utoopia!
Eeldan, et ju siis saab seal mail valida karistuse ainuüksi vahiall olev isik ise. Ja keegi teine seal sõna öelda ei saa.
Aga endal tuleb küll kõhe tunne ja jälk tunne nende Araabia inimeste vastu, kui kuulen, et vorm mida ilustab Eesti lipp, peab taluma kepihoope.
Väed sisse ma ütlen!!! :evil:

Autor:  soadf [ 04 Apr, 2006 17:52 ]
Teema pealkiri: 

krt 80 keppihoopi vöib sandiks teha.

Autor:  Maximus [ 04 Apr, 2006 18:23 ]
Teema pealkiri: 

ikka 80 piitsahoopi,kepiga saaks surma,egas need vennikesed õrnalt nüüd lööma hakka.

Autor:  OveT. [ 04 Apr, 2006 18:47 ]
Teema pealkiri:  Re: Vanemveebel Korol valis vangistuse asemel kepihoobid

Heiks kirjutas:
http://www.postimees.ee/040406/esileht/197116.php


1. Kas Eesti riik saab lubada/keelata oma esindajaga niimoodi käitumist? Oleks siis et tegu purjus turistiga, aga tegu oli Eesti Kaitseväe mundris olnud ja teenistuses olnud mehega?


Äkki oleks õige selline küsimuse püstitus- Kas Eesti riik saab lubada oma esindajale sellist käitumist?

Autor:  OveT. [ 04 Apr, 2006 18:50 ]
Teema pealkiri: 

Vabadus kirjutas:
Aga endal tuleb küll kõhe tunne ja jälk tunne nende Araabia inimeste vastu, kui kuulen, et vorm mida ilustab Eesti lipp, peab taluma kepihoope.
Väed sisse ma ütlen!!! :evil:


Sinule selline küsimus:
Kas kõhe tunne siis ei tulnud sisse, kui kujutasid vormi mida ilustab Eesti lipp, ennast mälukaotuseni täisjoonud sõduri seljas võõramaa lennujaamas suvalises kohas püherdamas.

Autor:  ktamm [ 04 Apr, 2006 19:29 ]
Teema pealkiri: 

Õige jutt.

Autor:  suurpomm [ 04 Apr, 2006 20:52 ]
Teema pealkiri: 

Kui mõni araablane satub Tallinna tänaval Eesti neiuga jalutama, saab ta 80 jalahoopi. Asi võib lõpuks nii lõppeda.

Autor:  Kessel [ 04 Apr, 2006 21:38 ]
Teema pealkiri: 

Kõik Araablased areteeritakse Eestis, kuna kahtlustatakse seotust Bin Ladeniga.

Autor:  Frundsberg [ 04 Apr, 2006 21:41 ]
Teema pealkiri: 

Minule tuli esimese asjana meelde jutt "700-aastasest orjaööst" ja sellest, kuidas talli taga kupja käest keppi saadi.

Kuidagi sitt maitse sel asjal - käivad seal kaugel maal koos ameeriklastega sõdimas, aga siis kui miskit veidi valesti on, piitsutatakse läbi kui koerad... Ehk olen liiga emotsionaalne, aga no kurat küll, miks peab Eesti sõdur end mingil mussulmanil end nuhelda laskma??? USA sõdur sellist sigadust endaga teha ei laseks. Või pigem ei laseks nende riik.

Autor:  A4 [ 04 Apr, 2006 21:57 ]
Teema pealkiri: 

Mina ei süüdistaks musulmane, vaid mehi, kes ei suutnud joomisega paar päeva kannatada, kuigi võib arvata, et teadsid ise väga hästi, millega riskivad. 80 piitsahoopi on liig, aga äkki võiks ka Eestis kehtestada mingi füüsilise karistuse kaitseväelastele, kes ennast avalikus kohas nii täis joovad, et on vaja leida kõrvaline koht, kus saaks peatäit välja magada.

Autor:  Karuke [ 04 Apr, 2006 22:01 ]
Teema pealkiri: 

Ootan huviga Välisministeeriumi ja KV reaktsiooni.
Tegu on ikkagi sõduriga, st riigi esindajaga - nii, et lugu on suht delikaatne.
Samas, ehk peategelane seda loodabki, et selliselt ei julgeta teda karistada?

Autor:  Heiks [ 04 Apr, 2006 22:26 ]
Teema pealkiri: 

Ma olen ka täitsa nõus, et Korol tegi purjuspäi sigaduse, häbistas Eesti Vabariiki ja iseennast. Aga siiski peaks riik sekkuma ja kasvõi oma USA liitlase kaudu asja nii korraldama, et sõdur saab karistuse oma rivimäärustiku täie rangusega, mitte aga kandma muhameedlasele määratud karistust.
Eks näis kuidas asjad lähevad. Need 80 piitsahoopi ei tapa ega sandista, sest nii hull see asi seal ei ole, eriti veel võõra riigi kodanikuga, aga ülimalt alandavad ja häbistavad küll.
Minu probleem ongi pigem see, et kuna mundris sõjaväelase karistamine ei häbista mitte üksnes teda, vaid ka tema kodumaad ja riiki, siis siin võiks ja peaks küll midagi ette võtma.
Eesti riik peaks vabandama oma sõjaväelase käitumise pärast ning võib olla isegi maksma kahjutasu "kannatanule", misiganes see olukord siis seal ka polnud. Aga peale vabandamist ja kahjutasu oleks tulnud sõjaväelane Eesti võimudele üle anda ja seejärel juba kodumaal karistada.
Võimalik, et kahjutasu nõude taga oligi lootus, et Eesti riik ei luba end ja oma esindajat niimoodi häbistada. Aga paraku ei olnud tegu nii kange riigiga kui araablased arvasid.
Teine küsimus on ikkagi see, et kas missioonil oleval sõduril on üldse õigust ise endale piitsutamist valida? Siin peaks ikkagi asi käsuliini pidi käima.

Autor:  kangelaspioneer [ 04 Apr, 2006 23:34 ]
Teema pealkiri: 

Aga kas keegi teab ka seda, et Korol pidi juba jõuludeks kodus olema, kuid erinevate ettekäänetega lükati tema kojutoomist üle kahe kuu edasi. Kas see on ikka kõigile teada, et meie mehed tulid sealt kaugelt maalt sisuliselt pöidlaküüdiga? Missioonil käinud loomulikult teavad, et kirjutamata reegli kohaselt tehakse esimene pudel lahti, kui lennuk on missipiirkonnas rattad maast lahti saanud.

1. leht 27-st Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/