Riigikaitse eelarve

Vasta
tuna
Liige
Postitusi: 600
Liitunud: 20 Juul, 2005 13:35
Asukoht: Kärdla
Kontakt:

Re: Riigikaitse eelarve

Postitus Postitas tuna »

Siin on koalitsiooni lagunemiseks ainet tõepoolest. Täiesti ootamatult ja üsna tühjast kohast. Ratas saab jälle ennast tõestada. Või siis mitte.
andrus
Liige
Postitusi: 4358
Liitunud: 02 Juul, 2004 11:39
Kontakt:

Re: Riigikaitse eelarve

Postitus Postitas andrus »

Jälle jäid enne prohvetite ülesastumist TRA raadios kannupoistele juhised sõnumite lahtimõtestamiseks kätte jagamata? Ja viimastel tuleb järjekordselt ise improviseerida?
Ma näen siin staabianalüütikute nõrka tööd :)
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2375
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Riigikaitse eelarve

Postitus Postitas Martin Herem »

Ja minu silmis selle viimase nädala jooksul on tekkinud väga-väga tõsine küsimärk kaitseväe juhataja pädevuses, kes väidab täiesti rahulikult, et Eesti ei vaja oma õhutõrjet, keskmaa õhutõrjet,” rääkis Martin Helme. 

Nii võiksin mina väita, et 300 milj pakkujad ei taha:
TT miinidele "tarku" sütikuid
JVKdele TT relvi (sh Maakaitsele)
Meremiine
Pikamaa laevatõrjerakette (maasihtmärgi võimekusega)

Samuti peavad nad keskmaa ÕTd vajalikumaks kui:
ca 25 milj eest aastas laskemoona
ca 10 milj eest aastas tehnika hooldus
4000-le kaitseliitlase individuaalvarustuse ja R-20 andmist
24x K9 jagatud kahele pataljonile
2.JvBr ÕTP-le tulejuhtimisvahendeid
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2375
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Riigikaitse eelarve

Postitus Postitas Martin Herem »

..ülalnimetatud 2 x kindralit keelduvad hetkel EKRE kavandet riigikaitselisest laenust põhieesmärgiga keskmaa ÕT võimekus kiirendatud korras Eestisse tuua - see on kõik, mida ma tean // mida on võimalik siit foorumiteemast välja lugeda :|
:lol:
No ma ei saa aru, miks Borja jätkuvalt ignoreerib fakti, et KVJ peab teisi asju rohkem/kiiremini/varem vajalikuks kui keskmaa ÕTd?
Ja siis see kiirendatud korras ... selle peale ma polegi veel tulnud, et peaks Rafaelist küsima, kui kiiresti kohale toote!
:shock:
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36618
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Riigikaitse eelarve

Postitus Postitas Kriku »

Martin Herem kirjutas:No ma ei saa aru, miks Borja jätkuvalt ignoreerib fakti, et KVJ peab teisi asju rohkem/kiiremini/varem vajalikuks kui keskmaa ÕTd?
Mis seal aru saada on? Tavaline demagoogia.

Hoiatus Borjale akf-i valesse kohta saatmise eest. Teemasolkimisest rääkimata...
krijgsvolk
Liige
Postitusi: 805
Liitunud: 09 Aug, 2009 9:40
Asukoht: Jõgevamaa
Kontakt:

Re: Riigikaitse eelarve

Postitus Postitas krijgsvolk »

Ma kah vanem mees ja olen siiani hoolega hoidunud poliitilistes küsimustes sõna võtmast, kuna leian, et militaarnet pole see koht.
Aga parafraseerides: vanus ja elukogemus kohustab!
Igal juhul palun austatud kaasfoorumlasi poliitjauramisest loobuda ja kui on vajalik mõne poliitiku/erakonna kohta sitasti öelda, siis minge südamerahus delfi/EPL sigalasse või kommentaariumi nagu nemad seda nimetavad ja jaurake palju kulub :evil: .
Ma ei ole erialaspetsialist, vaid ainult militaaria, sõjajaloo ja relvajaloo fänn (vene kroonus käinud ikka! :D ) ja vana politseinik, seega ei julge erialaseks minna, aga selle sõneluse toon hakkab mõnevõrra juba närvide peale käima.
Siin aga tunduvad suusad olevat väga risti ja jalad puntrasse läinud joonel rahandusminister- kaitseväe juhtkond-kaitseministeeriumi ametnikud- kaitseminister, keda mina pean, peale äkilise rahandusministri, samuti vastutavaks kogu selle jama eest.
Seni välja paistnud märke analüüsides saab väita, et hr Luik praktiliselt jälestab EKRE vaateid ja ei suuda liberaalina sellest üle olla ja (poliitiliste vaadete erinevuse tõttu) valitsuspartneriga adekvaatset koostööd teha.
Aga kui nimetatud härra Luik on selle ameti vastu võtnud, siis tuleb olla vastav, ei ole see Martin Helme ka nii hull, et ei saaks veelkord rahulikult koos maha istuda ning asja arutada. Kogu see kirbutsirkus on ära tüüdanud.
See pole küll patriootlik aga kogu varasema poliitjälkuse pärast pole ma enam 2 viimast tsüklit valimas käinud, kui nii edasi siis...

PS Austet Kriku, ehk oleks ikkagi mõtekas avada uuesti Eesti sisepoliitika teema, ehk nagu kaitseventiilina liigse auru välja laskmiseks ja kus äkilisemad aga ka temperamentsemad akf-d :D saavad end maha laadida teemal liberast/ekreiit!? :scratch: Ja veel sättida nii, et kogu möla kustub järjest noh 10-15 päeva pärast! :mrgreen:

Lugupidamisega
AJ
tuuba
Liige
Postitusi: 401
Liitunud: 12 Okt, 2010 18:24
Asukoht: harjumaa

Re: Riigikaitse eelarve

Postitus Postitas tuuba »

küsimus siis pädevatele:
mu arust on viimasel 5 (või ka 15) aastal räägitud sellest, et tanke pole mõtet soetada kuna pole ÕT.
no ja sellest -teisest-kolmandast tuleks loobuda ,kuna pole ÕT , eriti seda keskmaa oma,siis ei ole mõtet soetada.
hää küll ,pole ,siis pole.
ei tule, tühja temaga, teame ju kuidas duhhid tegid afgaani taeva puhtaks paljalt Stingeritega /pole ju keskmaa ÕT.

mu arust on samuti seda keskmaa ÕT meitele vaja kut jänesele tripperit.

aga nüüd----MEREMIINID!
millega me neid paigaldame ,millal ja kuhu??? ja MIKS???
pigem tuleks rõhuda maamiinidele ja külgmiinidele ja muudele, mida saab pahade vastu kasutada nii maal,rannikul kui madalas vees.

olen sajaga päri akf Heremi tabelile,mida esmalt oleks vaja selle 300M eest soetada vs ÕT või rannaraketid.

ja lõpetuseks..kui võimalik, siis jätaks Helme(te) rooskamise kõrvale, ma nii vana küll, et Luige ja teiste "Isamaalaste" ning sotside ja oravate sigadusi mäletada.
PS praegune rahandusminister on esimene ,kes pakub arvestatavat summat riigikaitsele LISAKS. (pole vaja soiguda ,et iga järgmine aasta väheneb jne)
Viimati muutis tuuba, 20 Sept, 2020 21:12, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36618
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Riigikaitse eelarve

Postitus Postitas Kriku »

krijgsvolk kirjutas:Igal juhul palun austatud kaasfoorumlasi poliitjauramisest loobuda ja kui on vajalik mõne poliitiku/erakonna kohta sitasti öelda, siis minge südamerahus delfi/EPL sigalasse või kommentaariumi nagu nemad seda nimetavad ja jaurake palju kulub :evil: .
Täiesti nõus. Sinna mindagugi ennast maha laadima, siin foorumis pole ühtki teemat selleks vaja.
tuuba kirjutas:pole vaja soiguda ,et iga järgmine aasta väheneb jne
Aga see on ju nii tema praeguse kavatsuse järgi :dont_know:
tuuba
Liige
Postitusi: 401
Liitunud: 12 Okt, 2010 18:24
Asukoht: harjumaa

Re: Riigikaitse eelarve

Postitus Postitas tuuba »

ei väsi kordamast---jutt on 2% SKPst, mis EELDATAVALT väheneb (aga pole kindel)
siit siis arvutused , et järgmisel kolmel aastal a 50 M vähem kaitsele.
Samas see praegu pakutud 300 M ja Helme /noorema/ sõnul leitakse ka järgnevatel aastatel lisarahastust sihtotstarbeliselt.

Herem peabki olema tagajalgel ja tegema lärmi , et miks vähendatakse aga Luik peab olema tasakaalukam,tooma välja need nn poliitilised nüansid (NATO etc).

akf Herem on läinud üle piiri poliitikute omavahelises kemplemises kaklusse astumisega.
KVJ peaks olema suva, missuguse erakonna abil raha tuleb /peaasi, et ei lähe/ , küll tal neid paigutamise kohti leidub.
alari
Liige
Postitusi: 1614
Liitunud: 06 Juul, 2005 15:48
Kontakt:

Re: Riigikaitse eelarve

Postitus Postitas alari »

tuuba kirjutas:PS praegune rahandusminister on esimene ,kes pakub arvestatavat summat riigikaitsele LISAKS. (pole vaja soiguda ,et iga järgmine aasta väheneb jne)
2017 anti ju laskemoona hankimiseks ka üsna suur summa lisaks kaitseeelarvele
tuuba kirjutas: Helme /noorema/ sõnul leitakse ka järgnevatel aastatel lisarahastust sihtotstarbeliselt.
Seda pole varem kuulnud, pigem on ta rääkinud, et järgmistel aastatel samamoodi tahab ta hoida kaitseeelarve 2% peal ehk reaalselt vähendada. Nii et palun allikat sellele väitele
trs
Liige
Postitusi: 957
Liitunud: 15 Mär, 2014 14:31
Kontakt:

Re: Riigikaitse eelarve

Postitus Postitas trs »

Tegelikult ma ei näe, et keegi peale Helmede ja nende jüngrite oleks praeguses olukorras süüdi. Selle koha pealt olen nõus, et keegi peaks rahandusministriga jälle maha istuma ja kõigepealt selgitama tema kohustusi ja õigusi. Praegune olukord jõuab järgmiseks täpselt samasse seisu kui Helmede Vaheri kangutamise projekt. Natuke mõistan Ratase olukorda, aga samas arusaamatu, kaua ta viitsib neid lollusi siluda ja lihtsalt tõdeda, et "tegemist oli lubamatu teoga, Helmed vabandasid ja lähme eluga edasi". Kunagi hiljem ilmselt selgub, kas EKRE praegune šedööver on lolluse tagajärg või vahend poliitambitsioonide (või mõne sõbra majanduslike huvide) teostamiseks. Kumbki ei ole aktsepteeritav variant.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36618
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Riigikaitse eelarve

Postitus Postitas Kriku »

tuuba kirjutas:ei väsi kordamast---jutt on 2% SKPst, mis EELDATAVALT väheneb (aga pole kindel)
siit siis arvutused , et järgmisel kolmel aastal a 50 M vähem kaitsele.
Näed isegi, ongi juba vähemalt pool sellest 300 miljonist läinud.

Helme noorema asi ei ole otsustada, kui palju raha peab olemasolevate võimete ehk siis kõige selle peale, mida praegu 2% eest tehakse, kuluma. Nii lihtne või keeruline see kõik ongi. See, kui rahandusminister jagab kaitseministrile sellesisulisi korraldusi, pole mitte tsiviilkontroll, vaid lihtsalt jamps.
tuuba
Liige
Postitusi: 401
Liitunud: 12 Okt, 2010 18:24
Asukoht: harjumaa

Re: Riigikaitse eelarve

Postitus Postitas tuuba »

soovisin selle erakondliku jama lõpetada aga ei saa.
See, kui rahandusminister jagab kaitseministrile sellesisulisi korraldusi, pole mitte tsiviilkontroll, vaid lihtsalt jamps.
rahandusminister teab ja määrab, palju saadaval on ja palju keegi saab. kui mõni tuleb omi tiibu lehvitama ,lastakse ta alla nagu part roostikust lendu minnes.
Kasutaja avatar
Chupacabra
Liige
Postitusi: 3530
Liitunud: 25 Juun, 2014 15:25
Kontakt:

Re: Riigikaitse eelarve

Postitus Postitas Chupacabra »

Rahandusminister ei määra midagi. Eelarve lepitakse kokku koalitsioonis.
London Bridge
Liige
Postitusi: 621
Liitunud: 15 Aug, 2015 18:48
Kontakt:

Re: Riigikaitse eelarve

Postitus Postitas London Bridge »

Kui meil rahandusminister nii võimekas ja kõikvõimas on, siis miks üldse kaitse- ja peaministrit, näiteks, eraldi pidada? Ühendada mõlemad, ja miks mitte kõik teisedki, sest nii või naa teab lõpuks kaabu kõige paremini ning rahandusminister otsustab kui palju ja kuidas riigis raha kulutada tuleb. Huvitav, mis näo teeks Välisluureameti juhtkond, kui rahandusministeeriumist saabuks memo lisarahastuse rahanumbriga ning täpsete juhistega, kelle järgi ja kuidas peaks tegelikult luurama. Ja tahaks seda ka näha, kuidas kaabujunkrud seda õigustama asuksid.
My fair lady.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Bretschneider ja 19 külalist