Üldine ajateenistuskohustus

Vasta
Kasutaja avatar
oleeg
Liige
Postitusi: 5193
Liitunud: 23 Jaan, 2006 14:10
Asukoht: Kodutares
Kontakt:

Re: Ajateenistusest kõrvalehoidmine

Postitus Postitas oleeg »

Olen enam kui kindel, et kamraad oleeg temapoolseid sõnu pilkena ei võtnud...
Pilkena küll mitte, kaugel sellest!

terv
o
[i]Miski siin ilmas ei saa viibida nii sügavas vaikuses kui surnud inimene.[/i]
Frederic Manning
Kasutaja avatar
taifunk
Liige
Postitusi: 129
Liitunud: 13 Juun, 2006 9:12
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Ajateenistus

Postitus Postitas taifunk »

Huvitav, et 2013 aasta suvel saab ka Luurepataljon endale 14 ajateenijat.

PDF siin: https://www.riigiteataja.ee/aktilisa/11 ... 0_lisa.pdf
BackInAction
Liige
Postitusi: 258
Liitunud: 04 Apr, 2006 8:41
Asukoht: Kuidas juhtub...
Kontakt:

Re: Ajateenistus

Postitus Postitas BackInAction »

Tere! Pead kratsides vaevab mind küsimus, mis kuradi pärast kaadriväeossa, mis on veel üüber salajane ajateenijaid sisse hakatakse kutsuma ? Loogiline oleks, et tegemist on mingi näpuveaga, aga kurat seda teab.
[i]"The best form of defense is attack."[/i](Karl von Clausewitz)
Kasutaja avatar
Markko
Liige
Postitusi: 454
Liitunud: 28 Sept, 2007 7:51
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Ajateenistus

Postitus Postitas Markko »

Valve on ju ikka Kaitseliidu pärusmaa
Lemet
Liige
Postitusi: 19944
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Ajateenistus - kas raisatud aeg või kogemus kogu eluks?

Postitus Postitas Lemet »

http://rahvahaal.delfi.ee/news/uudised/ ... d=64052439

Ja muidugi kommentaarid, kommentaarid... :lol: :wall: Aga üldiselt üldsegi mitte nii koledad kui oleks arvata võinud.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
allatah
Liige
Postitusi: 1063
Liitunud: 15 Veebr, 2006 17:04
Asukoht: Tallinn/Tartu/Võrumaa
Kontakt:

Re: Ajateenistus - kas raisatud aeg või kogemus kogu eluks?

Postitus Postitas allatah »

Kaasfoorumlaste Lemeti ja teiste otsesel süül oli minu ajateenistus küll suur pettumus. Tuginedes nende poolt tõlgitud mahlakatele lugudele Nliidu armeest lootsin ka ise vähemalt kogu Eesti ja ka mõned naaberriikide väeosad (ja muidu külad ja nurgatagused) läbi reisida ja igasugustesse olukordadesse sattuda. Paraku läks mõnevõrra tagasihoidlikumalt ja pidime hoopiski igasugu asju õppima ja harjutama :cry: :lol:

Kui nüüd aga neid Delfi artikli kommentaare lugeda, siis tundub, et läbivaks teemaks on "see on ajaraiskamine ja selle kogemusega pole elus miskit peale hakata".
Et mis te kostaksite sellises vaidluses ~18aastase poisiga?
Mulle meeldib see võrdlus, et ajateenistus (sõjavägi üldisemalt) on riigile nagu päästeparv laevale. Ehk siis hea ilma korral ei ole sellest mingit kasu ning selle päästeparve ostmine ja hooldus ja uuendamine panevad vaid laevapiletile natukene hinda juurde. Aga kui laev hakkab uppuma ja päästepaate pole, tuleb paanika.
Riigi kaitse on liiga tähtis asi, et seda teistele usaldada.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Ajateenistus - kas raisatud aeg või kogemus kogu eluks?

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Kui olete tähele pannud, siis see teema ajateenistuse mõttekusest kerkib meie massimeedias üles juba rutiinse regulaarsusega, nii umbes 1-2 korda igas aastas :lol:

Ja nagu ma ise arvan olevat tähele pannud, ei lisa ükski uus selle vana teema "ülessekergitamine" tegelt mitte s...gi uut sellesse arutelusse - ajakirjandus lihtsalt nätsutab parema puududes vana ärajäratud konti :lol: :lol:

Palju häirivam massimeedias toimuvast on minu arvates see, kuidas ühiskonna vasakpoolsed jõud - keskerakonna hääletorudest kuni sotside vaimse nestorini välja igal võimalikul juhul ründavad kaitseeelarvet, lastes seda otse bolshevistliku süüdimatusega paista kui üht lõputut kullaauku, kust saaks lõputult ammutada ja ühel hoobil kõik Eesti ühiskonna valukohad ära ravida :evil: :evil: :evil:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
OnuEnn
Liige
Postitusi: 562
Liitunud: 10 Nov, 2011 22:38
Kontakt:

Re: Ajateenistus - kas raisatud aeg või kogemus kogu eluks?

Postitus Postitas OnuEnn »

see "sõjavägi teeb sinust mehe" retoorika on küll nõuka aegne igand.

kelles pole niipalju meest, et täita oma ürgset kohustust - kodu kaitsmist, on poisike ja vägisi seda muuta on raske.

küll õpetab kaitseväeteenistus kollektiivis hakkamasaamist ja ühiste huvide arvestamist. kuna kooliõpetajad on hõivatud oma palga üle virisemisega, siis ma ühiskonnaõpetuse peale vägapalju ei looda.

kui ma oleks pidanud vajalikuks delfis antud teemat kommenteerida, siis oleks ma sinna midagi sellist kirjutanud. lugedes läbi kõik kommentaarid, ei tundu see väga mõtestatud tegevus olevat.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40226
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Ajateenistus - kas raisatud aeg või kogemus kogu eluks?

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Tehvi kommentaariumis on päris suur hulk kommentaare, mis pärinevad üsna kindlasti ühe suurerakonna noortekogu valvekommentaatorite sulest. Noored inimesed alustavad oma parteikarjääri selliselt.

Panete tähele, et pea igas teemas läheb lahti lalin "pensionärid nälgivad" ja "maa jookseb rahvast tühjaks" ja "kõiges on süüdi valitsus"?
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40226
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Ajateenistus - kas raisatud aeg või kogemus kogu eluks?

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Järg teemale:
http://rahvahaal.delfi.ee/news/uudised/ ... d=64057873

Kommentaaride hulgas on ühe ehtsa maarjamaa supinaha auto-profiil:
?
12.03.2012 11:45
eesti kaitsevägi elab aastas 1980 ilmselt... sisuliselt nõukaaegne organisatsioon.

üks näide - mina, kes ma pole käinud vene ajal sõjaväes (järelikult pole ma ka mees;-), pean minema 2 nädalaks kordusõppusele!!! ehk siis 2 nädalat pere, laste ja töö juurest lihtsalt kuskile metsa alla jooksma, kätekõverdusi tegema, ilmselt kaevikut kaevama ja puust püssiga vehkima - et kui mingi vaenlane kuskilt tankide ja jalaväega sisse marsib, siis nagu riik tunneb end kaitstuna? no vabandage väga...

esiteks - kas tõesti teeb see kahenädalane kordusõppus minust, kes ma olen vanuses 40+, kerge õllekõhuga pereisast, kes viimased 20 aastat istunud arvuti taga töötades selle "tõelise mehe"?

teiseks - meie kaitsevägi ei ole siiani aru saanud, mis ajal me elame... tänapäeval ei peeta enam sõdu tankide ja tääkidega (vähemalt euroopas mitte). tõenäosus, et neid minu meeletuid oskusi, mis ma sellelt kordusõppuselt saan kunagi reaalselt vaja läheb, on miljoneid kordi väiksem kui maailmalõpu saabumine novembris...

kolmandaks - ma olen täiesti veendunud, et kui võtta näiteks 10000 minusugust meest ja teha neile see paar nädalat drilli, siis see ei korva kübetki näiteks Herman Simmi suguste tüüpide riigivastast tegevust... aga mis teha - sellest on vähe, et toetan maksude näol niigi mõttetut "armeed" - kordusõppusele mitteminemise korral ähvardab mind kopsakas trahv ja võin kaela saada ka kriminaalkaristuse... vaat selline tore asutus on siis Eesti kaitsevägi.

ps. loodetavasti ei tea meie välisvaenlased, kes muidu ei julge meid vallutama tulla seda, et eesti armees on suur protsent 40aastasi õllekõhuga tegelasi - muidu marsiksid ilmselt hommepäev meile sisse... ;)
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
vesilemb
Liige
Postitusi: 58
Liitunud: 06 Mär, 2012 0:09
Kontakt:

Re: Ajateenistus - kas raisatud aeg või kogemus kogu eluks?

Postitus Postitas vesilemb »

Erik kirjutas:Üks kommentaar jäi silma:
"Ajateenistus on nõukogude aja igand, sest enam seda Euroopas ei ole. Kõik arenenud riigid on läinud üle professionaalsele palgaarmeele. Ajateenistus on säilinud ainult Eestis, Soomes, Taanis, Austrias ja Norras".
:)
Täienduseks - ajateenistus on säilinud ka iisraelis ja on ka naistele kohustuslik.
Lemet
Liige
Postitusi: 19944
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Ajateenistus - kas raisatud aeg või kogemus kogu eluks?

Postitus Postitas Lemet »

Šveits kah.

Tänane EPL ja selline positiivses võtmes jutt Peeter Seppingult- "Mehed – ripakil reservväelased"

http://www.epl.ee/news/arvamus/mehed-ri ... d=64086233
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
hillart
Liige
Postitusi: 3281
Liitunud: 07 Jaan, 2005 15:02
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Ajateenistus - kas raisatud aeg või kogemus kogu eluks?

Postitus Postitas hillart »

Üks ilus lause sellest artiklist, mis muigama paneb, kuid mis käesolevat teemat küll mitte sugugi ei puuduta.
...ning palka saate nüüd juba vastavalt eeldatavale positsioonile ja ametile, mille resevväelane pärast väljaõpet kaitseväes saab. Need palgad ei ole n-ö konkurentsivõimelised. Päris töötule või miinimumpalga saajale küll, aga kui nemad oleksid reservväelaste hulgas enamuses, siis vaevalt et säästa püüdev riik sellist korraldust kehtestanud oleks.
Muideks!
Juba tavaks saanud tõdemus massikommunikatsioonis on hädaldamine, et riigiteenistus siin ja seal just-kui ebaõiglaselt võtab ära HEA tööjõudu erasektorist (mis muidugi see päris-, mitte mängutegevus, on, milliseks meie OMA riiki peetakse). Kaitseväe kohta need eelpoolnimetatud nutuvõrul suul tehtud deklaratsioonid küll seni veel ei kehti, kuid ikkagi. Just-kui see peakski selliselt normaalne olema, et OMA RIIGI tarbeks ongi kõiksee kõige kehvem, ja madalamalt kvalifitseeritud, ja madalamalt tasustatud jne., jne. mis mingil juhul ei tohiks erasektorile isegi mitte konkurentsi varjugi pakkuma. :evil:

Aga nüüd muidugi taas ajateenistuse kallale.
Kuid ega asjad nii suhtumiste kui mentaliteetidega enne muutu, kui riigikaitseKOHUSTUS selles, teises või kolmandas vormis kõigi riiigi kodanike (sõltumata vanusest, soost, seksuaalsest orientatsioonist, nahavärvist jne., jne.) ühisosaks saab, ja erandid sellest vaid tõeliselt erandid olema saavad. Seega - seni kuni seda ei saavutata (ükskõik mis vahenditega) jäävad ka sarnased artiklid ajakirjanduses ja samad probleemid ühiskonna erinevatel juhtimistasemetel igikestvateks.
Postitusi lugedes kasuta kôigepealt oma aju (NB!! peaaju) HOMO SAPIENS !!! (e. foorumlane)

Stellung halten und sterben!!
Kasutaja avatar
soesilm
Liige
Postitusi: 902
Liitunud: 07 Sept, 2007 20:40
Kontakt:

Re: Ajateenistus - kas raisatud aeg või kogemus kogu eluks?

Postitus Postitas soesilm »

Minu arvates hullult hea artikkel reservväelase poolt! Ja väga seotud ajatenistusega.
Ma tõesti ootan juba pikemat aega, et inimesed mõistaksid kogu meie kaitseväe süsteemi. Õigemini ootan, et keegi sellest avalikult räägiks. Paraku jahutakse ainult mingitest lõikudest ja ka siis keskendutakse oma arvamusele.
Mis asi see ajateenistus siis on?
See ei ole:
RIIGI KAITSMINE - see on valmistumine riigi kaitseks. See on väljaõpe, mis lõppeb mitmesaja kodaniku koostööga.
VABATAHTLIK - see on iga sobiliku riigi kodaniku kohustus. See on nagu tulumaks, sotsmaks jne. Maksudest kõrvalehiilija on tegelikult naabri tagant varastaja. Ajateenistusest eemalehoidja on samuti porgandivaras peenramaal.
MEHEKS SAAMINE - see on kodanikule oskuste ja teadmiste andmine. Ajateenistuse lõpptulemus on samaväärne naissoo puhul. Mingit soovahetust ei toimu. Mees võib jääda elu lõpuni ebamehelikuks, kekuks, vms. Peamine, et 11 või 8 kuu järel on ajateenistuse läbinu valmis teiste kodanikega riiki kaitsma. Meeste mehistumine toimub hoopis mujal, enne ja pärast ajateenistust. Kuigi eks omajagu mehistumist toimub sealgi.
DISTSIPLIINI OMANDAMINE - see on isikute allutamine ühistele reeglitele, eesmärgiga saavutada nende üle juhtimisvõime. Kohusetunnet ja vastutust õpetatakse terve elu jooksul oluliselt rohkem. Lapsepõlves kodus ja koolis, täiskasvanuna kodus, peres, tööl, ühiskonnas. Ajateenistus on vaid üks väike osa. Süüdimatul ja vastutustundetul pole kaitseväes mingit kohta. Inimene peab juba enne seda olema vastutustundega.
ELUKS KASULIKE OSKUSTE OMANDAMINE - see on sõjamasina osaks olemise kujundamine. Ajateenistuses õpetatavad oskused on vajalikud eelkõige riigikaitse seisukohalt.
AJARAISKAMINE - see on kindlustusega sarnane investeering. Tulekahju või luumurde ei pruugi ju ka tulla aga ikkagi kindlustatakse.

Nii võiks ja tegelikult peakski jätkama. Paraku õigustatakse ajateenistust täiesti valede põhjendustega, mida iga kohusetundeta või asjast valesti aru saanud isik lõdva randmega pareerib. Kusjuures väärarusaama kujundavad suures osas just need valed põhjendused. Me kõik kiidame takka ema, kes arvab, et iga mees peab ajateenistuse läbima. Targu jätame me teema edasi arendamata - see aasta väljaõpet, teeb su pojast lihtsalt kulukamalt hävitatava vastase ... kui me kõige hullemaga arvestame.
Nagu ütles reservväelane EPL-s - meie riigis on see kodaniku kohustus, mis kuulub meie riigi kaitse aluste juurde (minu sõnastuses).
Sellist väljaõpet ja üsna konkreetset ülesannet (SA ametikoht konkreetses üksuses) ei saa kaklusklubis, lasketiirus, mägimatkal ega raamatukogus.
Kui oleks võimalik Matrixi filmi taoline oskuste andmine, siis poleks tõesti ajateenistust vaja. Kahjuks meil sellist võimalust ei ole.
Kasutaja avatar
soesilm
Liige
Postitusi: 902
Liitunud: 07 Sept, 2007 20:40
Kontakt:

Re: Ajateenistus - kas raisatud aeg või kogemus kogu eluks?

Postitus Postitas soesilm »

... ja siis veel see konkurentsivõimetu palk õppekogunemisel. Paremat asendust (just nimelt asendust) igapäevasele palgale pole leitud. Kõik muud kaalutud variandid on veel rohkem ebaõiglased.
Pealegi on osalemine riigikaitses, olgu see ajateenistus või õppekogunemine, järjekordne maks oma riigile. Ühe maksu eest saad haridust, teise eest teed, selle eest saad tugevama riigi.
Abstraktne? Hoomamatu? Kas keegi oskab näidata maanteel oma maksueurode ruutmeetrit?
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 59 külalist