Üldine ajateenistuskohustus

Vasta
andrus
Liige
Postitusi: 4332
Liitunud: 02 Juul, 2004 11:39
Kontakt:

Re: Henry Sõjaväesaaga

Postitus Postitas andrus »

Sho kirjutas:"Pehmo" on muide originaalis viide vaimu tugevusele, mitte füüsilistele võimetele.
See muudab kogu lugu. Päevakangelane Henry on siis väga "kõva" mees, tugeva vaimuga, julgeb esitada väljakutse militaarsüsteemile. Erinevalt "pehmodest", kes kõrvad lidus vastuvaidlematult alluvad ning esimese kutse peale sõjaväkke ilmuvad, julgemata vastu hakata. :wink:
Mõista-mõista kes siin foorumil on riigipoolse kõva käe ihaleja ja ootab, et riigi jõuametid talle ütleks, millisesse tsiviilvarjendisse ta minema peab...

Tuleb välja, et sõna agar kasutaja on ise üks pehmo :)
Kasutaja avatar
Sho
Liige
Postitusi: 2909
Liitunud: 26 Jaan, 2009 18:45
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: Henry Sõjaväesaaga

Postitus Postitas Sho »

ja ometi väidad end heale briti huumorile pihta saavat.
Seda nüüd küll.. aga sina oled meil ju ometi nii tõsine inimene, kes naljalt nalja ei tee.. :wink:
Võtke teed ja tulge homme jälle..
von manstein
Liige
Postitusi: 1403
Liitunud: 25 Mär, 2008 13:16
Asukoht: saaremaa
Kontakt:

Re: Henry Sõjaväesaaga

Postitus Postitas von manstein »

Viimaste uudiste valguses on latti kõvasti langetatud. Hingaku Henry ja ülejäänud pehmode kompanii kergemalt..

Aga ei jäta jonni, sikutagem korraks õngeritva..
Küll aga viskaks Trummile viimase õnge.
Vene ajal oli suht populaarne rakenduslik kergejõustikuala granaadivise.
Kolhoosi spordipäeval sai seda heitevahendit loobitud 61 meetrit. Diplom ka olemas..

Kusjuures tegu ju külalumpeni ettevõtmisega. Kõik ju puha pehmod.

Põnevil ootaks, kas Isand Trummil sarnasel militaaralal märk maas on.
Ja ega resultaat ehk üle saja meetri ei küüni.. Arvestades kehas pulbitsevat pauerit.
Siiamaani jätkuvalt vaikus. Ehk on kaptenihärra siiski võimeline tulejoonel asendama miinipilduja meeskonda..?

Heitevahend valmis treitud alumiiniumtoorikust ja kaal 700gr. Lihtsalt meeldetuletuseks..
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Henry Sõjaväesaaga

Postitus Postitas Kapten Trumm »

See muudab kogu lugu. Päevakangelane Henry on siis väga "kõva" mees, tugeva vaimuga, julgeb esitada väljakutse militaarsüsteemile. Erinevalt "pehmodest", kes kõrvad lidus vastuvaidlematult alluvad ning esimese kutse peale sõjaväkke ilmuvad, julgemata vastu hakata.
Taolised riigis kokkulepitud reeglitele "väljakutsete esitajad" on enamasti arad vennad, kes maskeerivad oma vähest julgust lärmi taha. Kui sa oled kõva mees, siis lähed käid seal KRA-s ära ja ei tule sealt enne välja kui on meelepärane lahendus leitud. Mitte ei kirjuta mingeid puberteetlikke kirju "mis on minu saatus kui ma peaks failima tagasi laekumisel". Kas huvitav koolis enam ametikirja kirjutamist ei õpetata? Mina näiteks pole nii kõva mees olnud, pigem ikka pehmo, et olen korralikult oma taolised kohustused ära õiendanud (ja rohkemgi veel) -taolisi on kindlasti palju, tuhandeid Eestis. Kõik ühed pehmod, kes ei "esita väljakutseid" ega pole piisavalt rebelid ega anarhistid ega muidu tough guy'd.
Vaatan, et siin teemas on arenguid ja uusi alamteemasid.
Oh seda õnne. :write:
On võimalik verbaalset onaneerimist jätkata ju.
Eriti vägev on seda vastastikku teha, kohe teine tunne.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Henry Sõjaväesaaga

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Mõista-mõista kes siin foorumil on riigipoolse kõva käe ihaleja ja ootab, et riigi jõuametid talle ütleks, millisesse tsiviilvarjendisse ta minema peab...
Tuleb välja, et sõna agar kasutaja on ise üks pehmo
Misteha, endalgi piinlik.
Mulle tegelikult on täitsa meeldima hakanud anarhia õhukese riigi tingimustes - kui briti raudne leedi elaks, võiks ta uhkust tunda, lausa tema haldusreformi ideaalvariant.
Riigi sekkumist enam polegi, vaid ellujäämise shansid on võrdelised rahakoti suurusega - kel pappi on, ehitab endale ise kui vajalikuks peab.
Kokkuvõttes on ju inimese vaba tahe see, mis paneb tegema kõige perspektiivikamaid ja halvima stsenaaariumiga arvestatavaid otsuseid.
Teeme vaid kampaania 30 miljoni euro eest meedias "Erinevad varjendid rikastavad" ja probleem laheneb iseeensest - tulumaksumäära langetamisega kätte jääv lisaraha pannakse kasutusse enda ohutuse suurendamiseks, ostetakse näiteks uus auto aktiivsöe salongifiltriga - see on kui keemiavarjend lausa.
Tegelt sitta neid tsiviilkaitsevarjendeid meil tarvis on - alati mingi jama raha ja ohuhinnangutega, imeme parem pastakast järgmise ennustuse 10a peale ja asi vask.
Ja veel vähem on vaja mingit süsteemi (mille üks osa varjendid on), sest kõige väärtuslikum rahvastiku osa on selleks ajaks ammu Hispaania villades.
Selle asemel on majanduslikult kasulikum organiseerida "uppuja päästmine on uppuja enda asi", mida tegelikult paar korda edukalt ellu viia suudetud on (näiteks esimene jaanuaritorm).

Ja veel, need kes ootavad riigilt selle organiseerimist, on pehmod (mida kaasa arvatud).
Tõeliselt kõvad mehed MTÜst "Henry eest" elavad üle nii päevapikkuse merevees kükitamise jaanuarikuus, venelaste õhurünnaku ja sariini kah.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Sho
Liige
Postitusi: 2909
Liitunud: 26 Jaan, 2009 18:45
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: Henry Sõjaväesaaga

Postitus Postitas Sho »

Oh seda õnne. :write:
On võimalik verbaalset onaneerimist jätkata ju.
Eriti vägev on seda vastastikku teha, kohe teine tunne.

Meil on õnnestunud Kapten Trumm õnnelikuks teha. :wink:
See, nagu kõik aru saavad, pole just igapäevane ja kerge saavutus.

Taolised riigis kokkulepitud reeglitele "väljakutsete esitajad" on enamasti arad vennad, kes maskeerivad oma vähest julgust lärmi taha.
Samas jäävad nad ajalukku positiivsete näidete ja eeskujudena põhimõttekindlusest ning individuaalsest kangelaslikkusest.
Võtame või tough guy'st tegelase, kes läks aralt lausa tuleriidale, maskeerides oma vähest julgust lärmi "Ta pöörleb siiski!" taha ja esitades väljakutse kogu Euroopas kokkulepitud reeglile, et lapik maakera on maailma paigalseisev keskpunkt, mille ümber kõik teised tiirlevad.

Meil on näide ka vastupidisest tegelasest, pehmost seltsimees Pavlik Morozovist, kes vastavalt riigis kokkulepitud reeglitele andis julgelt oma isa riigiametile välja kui riigireeturi, saades riigilt vastutasuks kangelase oreooli.
Siit moraal - ka pehmo elu pole meelakkumine vaid kollektiivne kangelaslikkus ning eneseületamine.

Mina näiteks pole nii kõva mees olnud, pigem ikka pehmo, et olen korralikult oma taolised kohustused ära õiendanud (ja rohkemgi veel) -taolisi on kindlasti palju, tuhandeid Eestis. Kõik ühed pehmod, kes ei "esita väljakutseid" ega pole piisavalt rebelid ega anarhistid ega muidu tough guy'd.
No näed kui toredad inimesed on pehmod, sa ise kaasa arvatud. Aga muidu muudkui sarjad teisi.
Pehmodel riik püsibki. Pehmodel ja pehmetel väärtustel.
Riik võib muidugi ka kõvadele meestele tugineda, aga selle kohta ütleb rahvatarkus - tääkidele võib toetuda, aga neil ei saa istuda.
Võtke teed ja tulge homme jälle..
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Henry Sõjaväesaaga

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Riik võib muidugi ka kõvadele meestele tugineda, aga selle kohta ütleb rahvatarkus - tääkidele võib toetuda, aga neil ei saa istuda.
Selles see viga ongi, et asi hakkab kole diivaniks minema, kui Ivan täägiga ukse taga on, pole sest diivanist suuremat kasu.
Ma loodan, et taolistel juhtudel ei tõmba avaliku kära kartuses KRA saba jalge vahele, vaid viib asja ka ettenähtud finishini, et tegelane kas allub või maksab niiet nutab.
Õnneks pole kõik sellised, järjest rohkem on ka inimesi, kes ei pea paljuks tulla oma kodanikukohust täitma ka välismaalt (ka kaugelt) kõrgepalgaliselt töölt.
Presidendi poeg peaks kõige kõnekam näide olema.

Aga pidada mingit suvalist, lihtsalt kõvemate mölinaga viili kangelaseks ja veelgi enam - mängida tema advokaati - näitab lihtsalt, et osalejale on mõistete "kohus" ja "kohusetunne" sisu vähevõitu selgitatud, sest kel see selge on, võtavad taolist jama halvakspanuga.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2105
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Re: Henry Sõjaväesaaga

Postitus Postitas vaoinas »

Kapten Trumm kirjutas: Aga pidada mingit suvalist, lihtsalt kõvemate mölinaga viili kangelaseks ja veelgi enam - mängida tema advokaati - näitab lihtsalt, et osalejale on mõistete "kohus" ja "kohusetunne" sisu vähevõitu selgitatud, sest kel see selge on, võtavad taolist jama halvakspanuga.
Jälgin küll teemat õhinaga, kuid mulle on nüüd miski kahe silma vahele jäänud - millal sellele Henry'le ja üldse viilidele laiemalt siin kangelase oreool omistati? Ja millal ning mis nime all kõnealuse advokaat siin sõna võttis?
Ole hea mees, avita järje peale.
Kasutaja avatar
Sho
Liige
Postitusi: 2909
Liitunud: 26 Jaan, 2009 18:45
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: Henry Sõjaväesaaga

Postitus Postitas Sho »

Aga pidada mingit suvalist, lihtsalt kõvemate mölinaga viili kangelaseks ja veelgi enam - mängida tema advokaati - näitab lihtsalt, et osalejale on mõistete "kohus" ja "kohusetunne" sisu vähevõitu selgitatud, sest kel see selge on, võtavad taolist jama halvakspanuga.

See lauselohe jääb pisut selgusetuks.
1. Ma pole täheldanud, et keegi siin Kapten Trummi advokaadiks kipuks. Trumm saab enda esindamisega ise hakkama.
2. Ma pole ka täheldanud, et keegi päevakangelase advokaadiks kipuks. Ka Henry saab enese esindamisega oma blogis ise hakkama.
Märkus - päevakangelane on tegelane, kes on saanud mingil päeval enam tähelepanu kui teised. Kangelaslikkusega pole siin midagi tegemist.
3. Küsimus on algusest peale tõstatunud selline - kas Henry jutus on mingi tõde ning kas esineb lahendamist vajavaid probleeme. Osaliselt, nagu Lemetil, vastavalt põhimõttele - oma särk on ihule kõige lähemal ning saada tahetav info on elulise tähtsusega.
4. Mina tulin siia Vaoina advokaadiks. Kas Kapten Trumm nimetab Vaoinast "suvaliseks, lihtsalt kõvema mölinaga viiliks"? :twisted: Sellisel juhul on minu kohus, kohusetunde sunnil, taolist jama halvakspanuga võtta.
Võtke teed ja tulge homme jälle..
ivanorav
Liige
Postitusi: 922
Liitunud: 30 Juun, 2008 22:38
Asukoht: Soome
Kontakt:

Re: Henry Sõjaväesaaga

Postitus Postitas ivanorav »

Kapten Trumm kirjutas:
Riik võib muidugi ka kõvadele meestele tugineda, aga selle kohta ütleb rahvatarkus - tääkidele võib toetuda, aga neil ei saa istuda.
Selles see viga ongi, et asi hakkab kole diivaniks minema, kui Ivan täägiga ukse taga on, pole sest diivanist suuremat kasu.
Ma loodan, et taolistel juhtudel ei tõmba avaliku kära kartuses KRA saba jalge vahele, vaid viib asja ka ettenähtud finishini, et tegelane kas allub või maksab niiet nutab.
Õnneks pole kõik sellised, järjest rohkem on ka inimesi, kes ei pea paljuks tulla oma kodanikukohust täitma ka välismaalt (ka kaugelt) kõrgepalgaliselt töölt.
Presidendi poeg peaks kõige kõnekam näide olema.

Aga pidada mingit suvalist, lihtsalt kõvemate mölinaga viili kangelaseks ja veelgi enam - mängida tema advokaati - näitab lihtsalt, et osalejale on mõistete "kohus" ja "kohusetunne" sisu vähevõitu selgitatud, sest kel see selge on, võtavad taolist jama halvakspanuga.
Aga kahjuks presidendi poeg ei pidanud kodus istuma ja ootama, et "äkki" tuleb kutse, vaid käis rahulikult ülikoolis.
Kapten Trummile jäävad ebaselgeks möisted nagu kodaniku ja inimöigused. "Kui Ivan täägiga ukse taga" argumendist ei piisa kodanike eneseteostuse vabaduse piiramiseks. Tahtsin lihtsalt teavitada, et sellel vorstil on ka kaks otsa, aga juba tembeldati mind supinaha advokaadiks. Ega Henry teema juures oli tegelik probleem, et "kuna" tulla, aga Trumm supleb seal blogi rämps- infosupis ja on juba aru saanud, et on juba tulematta jäetud. Öige ametnik ei ärritugi supinaha mulinast, vaid see on asjaga kaasaskäiv "kajakate kisa!"
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Henry Sõjaväesaaga

Postitus Postitas Kapten Trumm »

2. Ma pole ka täheldanud, et keegi päevakangelase advokaadiks kipuks. Ka Henry saab enese esindamisega oma blogis ise hakkama.
Sitasti oled siis "täheldanud".
Arvan, et päevakangelane ei saa enda esindamisega just hakkama, kui taoline mõttetu kollisioon on tekkinud. Aga oma vigadest õpitakse, paren molodoi, küll õpib.
Ma olen küll tähele pannud, et teatud mudeliklubi lausa tormab siin ambasuurile - mage tegu igatahes.
Kindlasti enamike türmis istuvate tegelaste õigustuseks leiaks kah igasugu argumente (ja õiguskaitseorganite vastu), kui pastakat tiba imeda.
Majanduslikud probleemid, politsei kiuslik tähelepanu jne jne. 55 blogi jaoks jätkuks.
Aga kahjuks presidendi poeg ei pidanud kodus istuma ja ootama, et "äkki" tuleb kutse, vaid käis rahulikult ülikoolis.
Eespool kaasvõitleja Soesilm selgitas seda "äkki tuleb kutse 9 aastase karjääri ruineerimise jooksul" fenomeni tegelikku sisu - ehk siis tegemist on pastakast imetud konstruktsiooniga.
Pealegi, haarake initsiatiiv ja saage asi kohe kaelast ära - ka leidis kinnitamist tõsiasi, et aastatepikkused järjekorrad pole tõsi. Arvan, et nimetatud kodanik teab sellest elust tiba rohkem kui keskmine foorumikasutaja.
Kapten Trummile jäävad ebaselgeks möisted nagu kodaniku ja inimöigused. "Kui Ivan täägiga ukse taga" argumendist ei piisa kodanike eneseteostuse vabaduse piiramiseks.
Ole hea ja tutvu antud valdkonna korraldusega näiteks Soomes või Norras, need on vägagi demokraatlikud ja indiviidi kätel kandvad ühiskonnad...üllatus üllatus, see "vaba eneseteostuse piiramine" on seal veelgi rämedam, sundi veel rohkem ja nii ongi. On aeg hakata aru saama, et Eesti on siin MEIE riik ja MEIE peame olema valmis ja vajadusel selle nimel püssid võtma.
Tahtsin lihtsalt teavitada, et sellel vorstil on ka kaks otsa, aga juba tembeldati mind supinaha advokaadiks. Ega Henry teema juures oli tegelik probleem, et "kuna" tulla, aga Trumm supleb seal blogi rämps- infosupis ja on juba aru saanud, et on juba tulematta jäetud.
Sind ma konkreetselt ei pidanud silmas.
Ei suple ma mingis supis. On täiesti adekvaatne ülevaade sellises eas seltskonna hoiakutest ja kujutan kangelase motiive üsna kenasti ette (eks taolisi nähtud kah juba). Minu resümee enda jaoks loost on, et tegelikult tuleks selles kasvatustöös veelgi kruve koomale keerata. Toimuva läbu ja kodaniku valikuvabadusega on lihtsalt asjad allavett läinud ja taoline attitude on selle loomulik tulemus. Mõistagi ei taha keegi mingeid kohustusi võtta ja see ei tähenda, et kodanik loobuks lõuad püsti nõudmast, et ühiskond muudkui andku talle. Et midagi mitte teha, küll õigustusi leiab. Nagu ütleb vanasõna, kes tahab, leiab võimaluse, kes ei taha, leiab põhjuse. Arvan, et kui kangelane saab oma 100 eurot trahvi kätte, siis on see päris hea elu kool, küsimus on lihtsalt selles, kes taipab teatud asju niisamagi ja kes peab enne pläraka kätte saama.
Öige ametnik ei ärritugi supinaha mulinast, vaid see on asjaga kaasaskäiv "kajakate kisa!"
Kah õige.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2105
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Re: Henry Sõjaväesaaga

Postitus Postitas vaoinas »

Kapten Trumm kirjutas:
2. Ma pole ka täheldanud, et keegi päevakangelase advokaadiks kipuks. Ka Henry saab enese esindamisega oma blogis ise hakkama.
Sitasti oled siis "täheldanud".
Ma olen küll tähele pannud, et teatud mudeliklubi lausa tormab siin ambasuurile - mage tegu igatahes.
Vahelduseks pisut tõsisemalt võttes,
Mis sa arvad, kas selline mulje ambrasuurile tormamisest, või Henry advokaadiks olemisest võib olla tingitud sellest, et see "teatud mudeliklubi" ei suuda asja näha piisavalt mustvalgelt a'la "Väga paha Henry ja hirmus tore KRA", või sellest, et see "teatud mudeliklubi" on otsustanud mõningate Kapten Trummi väljaütlemiste osas eriarvamusele jääda ja seega pälvinud Kapten Trummi pahameele. See küsimus ei nõua tingimata vastust sest selles bolševistlikus maailmavaates "Kes ei ole meiega, on rahvavaenlane" on ka muidugi oma teatav ilu.

Loomulikult ma mõistan, et tore oleks sõbralikult Henry blogi ette võtta ja siin mitme lehekülje pikul padjaklubi vormis arutada, kuidas tüübil enesekriitika võime tundub olevat tiba vähe arenenud, ennast peetakse vist mingiks "vastupanuvõitlejaks" ja et selline tekst kirjavahetuses KRA-ga on lausa medical case. Kõik sõbralikult nõustuksid kõigega ja lisaksid uusi värvikaid nüansse blogi tudeerides, ja seal leiduvaid fotosid kriitiliselt uurides. Saaks veel pikalt arutada, kust see noor ludri selle raha on võtnud - kindlasti isa andis loodrile suurema summa mitte millegi eest... Muidugi oleks tore - kahtlemata. Kuid ära nukrutse, kui asjad alati nii ei lähe, nagu sa lootnud oled. Vahel lihtsalt juhtub, et kaasfoorumlased on kahetsusväärsel kombel pehmod, oinad, sileajud, või lihtsalt lollid.
Peter[L+]
Liige
Postitusi: 158
Liitunud: 10 Juul, 2010 9:56
Asukoht: Harjumaa
Kontakt:

Re: Henry Sõjaväesaaga

Postitus Postitas Peter[L+] »

Mina ei ole mudeliklubist- olen lihtsalt nende fänn.
Olen peaaegu kõigega nõus, mida sho, vanoinas ja vonmainstein kirjutanud on.
Imelik, kas Kapteni Trummi vastandumine neile ei tule mitte sellest, et ta on ise ka mudeliehitaja - aga jääb neile tüüpidele alla ja tunneb kibestumist.
Kui võtta vaatluse alla KT definitsioon sõnale "pehmo" - siis kas vastaks sellele persoon, kes ei talu kriitikat, kes oma vigasi kunagi ei tunnista ja kes aeg ajalt- või vahel tihedamini pehmelt öeldes "luiskab" - ja samas on kindel et on kõige vingem mees-?

Tõstatasin siin küsimuse KT teadmistest aeroobse ja anaeroobse treeningu olemusest.
Toon veelkord KT tsitaadi:
Aeroobse reziimi saavutamiseks (et suurendada hapnikutarbimist - see suurendab vastupanuvõimet ja kiirendab ainevahetust - saabub siis, kui anaeroobsed varud on kulutatud) peab olema pulsi sagedus vähemasti 150 (vähemalt 80% maksimaalsest) ja see peab kestma vähemalt pool tundi järjest. Ei soovita seda linna ja linnalähedastel rattateedel proovida, liiga ohtlik. Sestap tuleks tegeleda jooksmise ja suusatamisega, kus intensiivsus 1 km kohta on tunduvalt suurem ja vajalik reziim saavutatakse lihtsasti.
Loe KT see veelkord läbi ja tunnista, mis on siin valesti. Mitte ära hakka asja sogaseks ajama oma kiirotsingute postitamisega.

Nii sünnivad poliitikud.
Piire mis on mõõgaga tõmmatud - pliiatsiga ei paranda [M.Jakobson]
Kasutaja avatar
Sho
Liige
Postitusi: 2909
Liitunud: 26 Jaan, 2009 18:45
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: Henry Sõjaväesaaga

Postitus Postitas Sho »

Sitasti oled siis "täheldanud".
Eks see ole individuaalne. Kes otsib sitta ja paska, eks see seda ka leiab. Igaühele talle meelepärast.
Mina sitta ei otsinud, seepärast jäi kodanik Henri tekstist silma ainult oluline osa. Nagu ilmselt ka teistele mudeliklubilastele, me oleme lihtsalt harjunud olulist mitteolulisest eristama ning detaile nägema. Ning meil on üsna ükstaskõik, kas mudel kannab viisnurka või haakristi. See ei tee meid veel kummagi advokaadiks.


Arvan, et päevakangelane ei saa enda esindamisega just hakkama, kui taoline mõttetu kollisioon on tekkinud. Aga oma vigadest õpitakse, paren molodoi, küll õpib.
Päevakangelane on süüdi, et Militarnetis on tekkinud mingi mõttetu kollisioon pehmode ja kõvade vahel? Ta peab personaalselt tulema siia ennast esindama, et "hakkama saada" ning vältida kellegi süüdistamist tema advokaadiks olemises? Habeas corpus?
Sa arvad, et ta ütleks siin midagi muud, kui me tema blogist lugeda võime?


Ma olen küll tähele pannud, et teatud mudeliklubi lausa tormab siin ambasuurile - mage tegu igatahes.
Kui on mage, tuleb lisada soola!
Aga sa võiksid, kui sõjanduse korüfee, meile selgeks teha, et mis asi on "ambasuur". Sa kasutad seda sõna juba teab mitmendat korda.
Alguses pidasin ma seda lihtsaks kirjaveaks "ambrasuuri" sisestamisel, aga pidev kordamine annab aimu, et tegemist on mingi muu, mulle tundmatu militaarterminiga.

Kui aga erinevast terminist hoolimata mõte samaks jääb, ehk siis teatud mudeliklubi sinu väitel kuulipildujatule ette tõttab, kes ja kus on need kangelaslikud kuulipildurid, kes mudeliklubi nagu maha niitma peaksid? Või polegi teispool laskeava kedagi peale jõuetult pehmosid sarjava Trummi ning mudeliklubi lihtsalt hõivab nimetatud mõttelised positsioonid ilma ainsagi lasuta? Milleks siis kogu see traagika lihtsa jalutuskäigu kirjeldamisel?
Võtke teed ja tulge homme jälle..
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2105
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Re: Henry Sõjaväesaaga

Postitus Postitas vaoinas »

Peter[L+] kirjutas:Mina ei ole mudeliklubist- olen lihtsalt nende fänn.
Olen peaaegu kõigega nõus, mida sho, vanoinas ja vonmainstein kirjutanud on.
Imelik, kas Kapteni Trummi vastandumine neile ei tule mitte sellest, et ta on ise ka mudeliehitaja - aga jääb neile tüüpidele alla ja tunneb kibestumist.
Soovimata vestluse praegust kulgu häirida pean siiski remargi korras märkima, et kuigi ma väga hindan su kommentaari mudeliehitajate aadressil, siis poleks eriti aus, kui me hakkaksime siin hindama vastase argumente tema mudeliehitamise oskustest lähtuvalt. Kuigi mis seal salata, sõber Trumm ise selle mõiste "mudeliklubi" siia vestlusesse torkas. Muus osas aga jääme Kapten Trummi vastulööki ootama.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 13 külalist