Üldine ajateenistuskohustus

Vasta
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2112
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Re: Henry Sõjaväesaaga

Postitus Postitas vaoinas »

mutionu kirjutas: Eks ta üks noorte kukkede kaklus ole.
Ma sedavõrra täpsustaks, et kuna hea sõber Trumm on mitmel puhul rõhutanud oma vanust ja elukogemust, siis on kaklusest osa võtmas ka vähemalt üks vana kukk.
von manstein
Liige
Postitusi: 1403
Liitunud: 25 Mär, 2008 13:16
Asukoht: saaremaa
Kontakt:

Re: Henry Sõjaväesaaga

Postitus Postitas von manstein »

Ma sedavõrra täpsustaks, et kuna hea sõber Trumm on mitmel puhul rõhutanud oma vanust ja elukogemust
Numbrite koha pealt julgeks ennustada:
30 aastase inimese ohutu pulsisagedus on 210 miinus vanus aastates, seega 180
Antud tsitaat meie oma kangelase suust.
Ehk siis parimas füüsilises ja vaimses konditsioonis isend.

Ehk jõuame tõele lähemale.. Inimkond on ärevil..
Kasutaja avatar
soesilm
Liige
Postitusi: 902
Liitunud: 07 Sept, 2007 20:40
Kontakt:

Re: Henry Sõjaväesaaga

Postitus Postitas soesilm »

Ma luban, et see on viimane kord siin teemas sõna võtta. Kahjuks peab, sest mõni ei loe ... rääkimata sellest, et avaks lingi aruandlusele ja loeks sealt ...
Mina ütlesin:
Legendid:
1. Aastate pikkune järjekord - isegi aastane järekord on erand.
vaoinas:
Kas isand Soesilm võib käsi südamel öelda, et ütleme aastast 2008, on koheselt (poole aasta jooksul) teenima saanud kõik, kes tahavad, on arstliku positiivselt läbinud ja pole taodelnud pikendust?

Millest sa aru ei saanud? Ma võin panna käe kuhu tahes aga kahjuks ei ole ma kõiki umbes 20000 kutsealust küsitlenud. Ma ei tööta ka KRAs. Äkki mõnel läkski nii nagu sa kirjeldad. Ma võin panna käe südamele ja öelda, et ma pole kuulnud üle aasta järjekorras ootamisest. See info tuleb suhtlemisest KRAga nii konkreetsete isikute asjus, kui ka üldisest suhtlusest.
Aga palun tõestage vastupidist. Siin oli kaks näidet, kuid mõlema teenistusse kutsumise viivitus oli seotud isikute enda sooviga ehk soovimatusega. Kas oli ebasobiv aeg, või etteteatamine liiga lühikese ajaga.
von manstein
Liige
Postitusi: 1403
Liitunud: 25 Mär, 2008 13:16
Asukoht: saaremaa
Kontakt:

Re: Henry Sõjaväesaaga

Postitus Postitas von manstein »

aga kahjuks ei ole ma kõiki umbes 20000 kutsealust küsitlenud.
Ega juhtumisi kaptenihärrat trehvanud? Vanus nagu klapiks.. Tea, kuidas füüsisega ka lood olid..?
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2112
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Re: Henry Sõjaväesaaga

Postitus Postitas vaoinas »

soesilm kirjutas:Ma luban, et see on viimane kord siin teemas sõna võtta. Kahjuks peab, sest mõni ei loe ... rääkimata sellest, et avaks lingi aruandlusele ja loeks sealt ...
Mina ütlesin:
Legendid:
1. Aastate pikkune järjekord - isegi aastane järekord on erand.
vaoinas:
Kas isand Soesilm võib käsi südamel öelda, et ütleme aastast 2008, on koheselt (poole aasta jooksul) teenima saanud kõik, kes tahavad, on arstliku positiivselt läbinud ja pole taodelnud pikendust?

Millest sa aru ei saanud? Ma võin panna käe kuhu tahes aga kahjuks ei ole ma kõiki umbes 20000 kutsealust küsitlenud. Ma ei tööta ka KRAs. Äkki mõnel läkski nii nagu sa kirjeldad. Ma võin panna käe südamele ja öelda, et ma pole kuulnud üle aasta järjekorras ootamisest. See info tuleb suhtlemisest KRAga nii konkreetsete isikute asjus, kui ka üldisest suhtlusest.
Aga palun tõestage vastupidist. Siin oli kaks näidet, kuid mõlema teenistusse kutsumise viivitus oli seotud isikute enda sooviga ehk soovimatusega. Kas oli ebasobiv aeg, või etteteatamine liiga lühikese ajaga.
Siis võib vist Henry väidet kolme aasta pikkusest ootamiset pidada liialduseks, kui mitte valeks ja ka Lemeti ootelepandud järelpõlv ei pea kaua oma korda ootama.
Lemet
Liige
Postitusi: 19945
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Henry Sõjaväesaaga

Postitus Postitas Lemet »

Eks me's ka kae perra. Kui just Mugulale ei tule pähe näiteks järgmisel aastal kuskil väljamaa kõrgkoolis tarkust taga hakata ajama... :dont_know:
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
ivanorav
Liige
Postitusi: 922
Liitunud: 30 Juun, 2008 22:38
Asukoht: Soome
Kontakt:

Re: Henry Sõjaväesaaga

Postitus Postitas ivanorav »

Kahjuks kasutatatakse öigusteaduses sloganit, et parem 9 pätti vabaduses, kui 1 süütu vangis. Igale juhtumile tuleb läheneda individuaalselt ja nagu mina eelnevate postituste pöhjal järeldusi teen, siis ka riik rikub kodanike inimöigusi (ootele pannes !)
Suur meestekamp jaurab nagu öllesaalis, kas kellegil on ka välja käija möni riigikohtu vöi EIK otsus, kui kaua vöib riik inimest "pantvangis" hoida, et ei riivaks tema pöhiiöigusi?
Kahjuks see Supinahk toimis vähe valesti, aga kui ta oleks teinud taotluse ajateenistuse edasilükkamiseks a-la 5-6 aastaks, pöhjuseks oleks toonud, et KRA ei suuda teda "möistliku" aja jooksul teenistusse saata?
Kirsiks tordi peale oleks veel fakt, et mingi söjakooli kandidaat vöeti tema asemel!
Ma arvan, et see ongi süü, miks KRA tuima paneb ja käeraudu ei klöbista! :lol:
Siit ka soovitus Lemetile!
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2112
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Re: Henry Sõjaväesaaga

Postitus Postitas vaoinas »

Kapten Trumm kirjutas:
Extra für sileaju manstein...
Sul on õigus, hea sõber Trumm. Ma olen kasutajat Von Manstein näost näkku kohanud ja võin kinnitada, et tegu on erakordselt rumala inimesega.
Mhmh, nii on... päriselt ka.
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2112
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Re: Henry Sõjaväesaaga

Postitus Postitas vaoinas »

Sho kirjutas: 3.Vaoinas: "Sul on õigus, hea sõber Trumm. Ma olen kasutajat Von Manstein näost näkku kohanud ja võin kinnitada, et tegu on erakordselt rumala inimesega.
Mhmh, nii on... päriselt ka."


Mina tunnistan ausalt, et olen loll. Seetõttu ei saa ka sellest postitusest aru.
Kui see on nüüd pugemine ja Trummile sõbraks trügimine, siis Trumm pole ometi nii loll, et sellise läbinähtava vale õnge minna.
Kui see on midagi muud, siis ma ei saa aru, mida öelda taheti.
... ja ometi väidad end heale briti huumorile pihta saavat.
andrus
Liige
Postitusi: 4359
Liitunud: 02 Juul, 2004 11:39
Kontakt:

Re: Henry Sõjaväesaaga

Postitus Postitas andrus »

Sho kirjutas:"Pehmo" on muide originaalis viide vaimu tugevusele, mitte füüsilistele võimetele.
See muudab kogu lugu. Päevakangelane Henry on siis väga "kõva" mees, tugeva vaimuga, julgeb esitada väljakutse militaarsüsteemile. Erinevalt "pehmodest", kes kõrvad lidus vastuvaidlematult alluvad ning esimese kutse peale sõjaväkke ilmuvad, julgemata vastu hakata. :wink:
Mõista-mõista kes siin foorumil on riigipoolse kõva käe ihaleja ja ootab, et riigi jõuametid talle ütleks, millisesse tsiviilvarjendisse ta minema peab...

Tuleb välja, et sõna agar kasutaja on ise üks pehmo :)
Kasutaja avatar
Sho
Liige
Postitusi: 2935
Liitunud: 26 Jaan, 2009 18:45
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: Henry Sõjaväesaaga

Postitus Postitas Sho »

ja ometi väidad end heale briti huumorile pihta saavat.
Seda nüüd küll.. aga sina oled meil ju ometi nii tõsine inimene, kes naljalt nalja ei tee.. :wink:
Võtke teed ja tulge homme jälle..
von manstein
Liige
Postitusi: 1403
Liitunud: 25 Mär, 2008 13:16
Asukoht: saaremaa
Kontakt:

Re: Henry Sõjaväesaaga

Postitus Postitas von manstein »

Viimaste uudiste valguses on latti kõvasti langetatud. Hingaku Henry ja ülejäänud pehmode kompanii kergemalt..

Aga ei jäta jonni, sikutagem korraks õngeritva..
Küll aga viskaks Trummile viimase õnge.
Vene ajal oli suht populaarne rakenduslik kergejõustikuala granaadivise.
Kolhoosi spordipäeval sai seda heitevahendit loobitud 61 meetrit. Diplom ka olemas..

Kusjuures tegu ju külalumpeni ettevõtmisega. Kõik ju puha pehmod.

Põnevil ootaks, kas Isand Trummil sarnasel militaaralal märk maas on.
Ja ega resultaat ehk üle saja meetri ei küüni.. Arvestades kehas pulbitsevat pauerit.
Siiamaani jätkuvalt vaikus. Ehk on kaptenihärra siiski võimeline tulejoonel asendama miinipilduja meeskonda..?

Heitevahend valmis treitud alumiiniumtoorikust ja kaal 700gr. Lihtsalt meeldetuletuseks..
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40239
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Henry Sõjaväesaaga

Postitus Postitas Kapten Trumm »

See muudab kogu lugu. Päevakangelane Henry on siis väga "kõva" mees, tugeva vaimuga, julgeb esitada väljakutse militaarsüsteemile. Erinevalt "pehmodest", kes kõrvad lidus vastuvaidlematult alluvad ning esimese kutse peale sõjaväkke ilmuvad, julgemata vastu hakata.
Taolised riigis kokkulepitud reeglitele "väljakutsete esitajad" on enamasti arad vennad, kes maskeerivad oma vähest julgust lärmi taha. Kui sa oled kõva mees, siis lähed käid seal KRA-s ära ja ei tule sealt enne välja kui on meelepärane lahendus leitud. Mitte ei kirjuta mingeid puberteetlikke kirju "mis on minu saatus kui ma peaks failima tagasi laekumisel". Kas huvitav koolis enam ametikirja kirjutamist ei õpetata? Mina näiteks pole nii kõva mees olnud, pigem ikka pehmo, et olen korralikult oma taolised kohustused ära õiendanud (ja rohkemgi veel) -taolisi on kindlasti palju, tuhandeid Eestis. Kõik ühed pehmod, kes ei "esita väljakutseid" ega pole piisavalt rebelid ega anarhistid ega muidu tough guy'd.
Vaatan, et siin teemas on arenguid ja uusi alamteemasid.
Oh seda õnne. :write:
On võimalik verbaalset onaneerimist jätkata ju.
Eriti vägev on seda vastastikku teha, kohe teine tunne.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40239
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Henry Sõjaväesaaga

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Mõista-mõista kes siin foorumil on riigipoolse kõva käe ihaleja ja ootab, et riigi jõuametid talle ütleks, millisesse tsiviilvarjendisse ta minema peab...
Tuleb välja, et sõna agar kasutaja on ise üks pehmo
Misteha, endalgi piinlik.
Mulle tegelikult on täitsa meeldima hakanud anarhia õhukese riigi tingimustes - kui briti raudne leedi elaks, võiks ta uhkust tunda, lausa tema haldusreformi ideaalvariant.
Riigi sekkumist enam polegi, vaid ellujäämise shansid on võrdelised rahakoti suurusega - kel pappi on, ehitab endale ise kui vajalikuks peab.
Kokkuvõttes on ju inimese vaba tahe see, mis paneb tegema kõige perspektiivikamaid ja halvima stsenaaariumiga arvestatavaid otsuseid.
Teeme vaid kampaania 30 miljoni euro eest meedias "Erinevad varjendid rikastavad" ja probleem laheneb iseeensest - tulumaksumäära langetamisega kätte jääv lisaraha pannakse kasutusse enda ohutuse suurendamiseks, ostetakse näiteks uus auto aktiivsöe salongifiltriga - see on kui keemiavarjend lausa.
Tegelt sitta neid tsiviilkaitsevarjendeid meil tarvis on - alati mingi jama raha ja ohuhinnangutega, imeme parem pastakast järgmise ennustuse 10a peale ja asi vask.
Ja veel vähem on vaja mingit süsteemi (mille üks osa varjendid on), sest kõige väärtuslikum rahvastiku osa on selleks ajaks ammu Hispaania villades.
Selle asemel on majanduslikult kasulikum organiseerida "uppuja päästmine on uppuja enda asi", mida tegelikult paar korda edukalt ellu viia suudetud on (näiteks esimene jaanuaritorm).

Ja veel, need kes ootavad riigilt selle organiseerimist, on pehmod (mida kaasa arvatud).
Tõeliselt kõvad mehed MTÜst "Henry eest" elavad üle nii päevapikkuse merevees kükitamise jaanuarikuus, venelaste õhurünnaku ja sariini kah.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Sho
Liige
Postitusi: 2935
Liitunud: 26 Jaan, 2009 18:45
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: Henry Sõjaväesaaga

Postitus Postitas Sho »

Oh seda õnne. :write:
On võimalik verbaalset onaneerimist jätkata ju.
Eriti vägev on seda vastastikku teha, kohe teine tunne.

Meil on õnnestunud Kapten Trumm õnnelikuks teha. :wink:
See, nagu kõik aru saavad, pole just igapäevane ja kerge saavutus.

Taolised riigis kokkulepitud reeglitele "väljakutsete esitajad" on enamasti arad vennad, kes maskeerivad oma vähest julgust lärmi taha.
Samas jäävad nad ajalukku positiivsete näidete ja eeskujudena põhimõttekindlusest ning individuaalsest kangelaslikkusest.
Võtame või tough guy'st tegelase, kes läks aralt lausa tuleriidale, maskeerides oma vähest julgust lärmi "Ta pöörleb siiski!" taha ja esitades väljakutse kogu Euroopas kokkulepitud reeglile, et lapik maakera on maailma paigalseisev keskpunkt, mille ümber kõik teised tiirlevad.

Meil on näide ka vastupidisest tegelasest, pehmost seltsimees Pavlik Morozovist, kes vastavalt riigis kokkulepitud reeglitele andis julgelt oma isa riigiametile välja kui riigireeturi, saades riigilt vastutasuks kangelase oreooli.
Siit moraal - ka pehmo elu pole meelakkumine vaid kollektiivne kangelaslikkus ning eneseületamine.

Mina näiteks pole nii kõva mees olnud, pigem ikka pehmo, et olen korralikult oma taolised kohustused ära õiendanud (ja rohkemgi veel) -taolisi on kindlasti palju, tuhandeid Eestis. Kõik ühed pehmod, kes ei "esita väljakutseid" ega pole piisavalt rebelid ega anarhistid ega muidu tough guy'd.
No näed kui toredad inimesed on pehmod, sa ise kaasa arvatud. Aga muidu muudkui sarjad teisi.
Pehmodel riik püsibki. Pehmodel ja pehmetel väärtustel.
Riik võib muidugi ka kõvadele meestele tugineda, aga selle kohta ütleb rahvatarkus - tääkidele võib toetuda, aga neil ei saa istuda.
Võtke teed ja tulge homme jälle..
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Google [Bot] ja 76 külalist