Üldine ajateenistuskohustus

Vasta
Shiim
Moderaator
Postitusi: 1720
Liitunud: 20 Jaan, 2005 2:52
Kontakt:

Uuring: suurem osa eestlastest pooldab üldist ajateenistust

Postitus Postitas Shiim »

[url=http://www.hot.ee/emulaator][img]http://www.hot.ee/emulaator/toetan3.gif[/img][/url]
Summeri pirisemisel on metsavennal aega hüpata laskepessa ja oodata mis sünnib - kas tegemist on inimese, looma või linnuga, või hoopis UFO-ga kirsavoi saabastes, automaat kaelas. Viimasel juhul kohe tuli peale.
Henn
Liige
Postitusi: 514
Liitunud: 19 Nov, 2007 13:38
Asukoht: Eesti
Kontakt:

Postitus Postitas Henn »

Murettekitav on see, et palgaarmee pooldajate arv on seda suurem, mida noorema vanusegrupiga on tegu.
Kasutaja avatar
man21
Liige
Postitusi: 822
Liitunud: 01 Juun, 2005 13:34
Kontakt:

Naiste ja mõõdukalt tõbiste meeste kaasamine

Postitus Postitas man21 »

Naised on halvasti kasutatud ressurss. Kuskile radarite peale, staapidesse, sidesse, logistika teenistusse tuleks rohkem kaasata naisi. Sellised naised ei lase oma poegadel riigikaitsest kõrvale hiilida. Samuti on lugu meestega, kes pole päris invaliidid. Et radari juures istuda võivad sul olla lampjalad, kopsud nigelad ja kasvõi muu mitte nakkuslik tõbi - peamine, et pea töötaks ja käed liiguksid. Praegust kasutatakse seal füüsiliselt terveid jõmme, keda oleks ratsionaalsem kahurväes kasutada.
Mis arvate kamraadid?
Viimati muutis man21, 31 Jaan, 2009 11:05, muudetud 1 kord kokku.
Ela täiel rinnal ja kui kord kooled, siis ära kahetse elatud elu!
ants431
Liige
Postitusi: 729
Liitunud: 30 Jaan, 2007 21:54
Kontakt:

Re: Naiste ja mõõdukalt tõbiste meeste kaasamine

Postitus Postitas ants431 »

man21 kirjutas:Naised on halvasti kasutatud ressurss. Kuskile radarite peale, staapidesse, sidesse, logistika teenistusse tuleks rohkem kaasata naisi. Sellised naised ei lase oma poegadel riigikaitsest kõrvale hiilida. Samuti on lugu meestega, kes pole päris invaliidid. Et radari juures istuda võivad sul olla lampjalad, kopsud nigelad ja kasvõi muu mitte nakkuslik tõbi - peamine, et pea töötaks ja käed liiguksid. Praegust kasutatakse seal füüsiliselt terved jõmme, keda oleks ratsionaalsem kahurväes kasutada.
Mis arvate kamraadid?
Mida siin arvata, Iisraelis on ka naised sõjaväekohuslased ja enne 40 aastat käisid kõik mehed ajateenistusest läbi. Lampjalgsetele leiti tegevus kus ei pidanud marssima. Teistele tõbistele samuti õppused vastavalt võimetele. See on jälle vene aja jäänus, et ainult osa meestest käis kroonus. :D
kõuts
Uudistaja
Postitusi: 22
Liitunud: 21 Okt, 2008 17:58
Kontakt:

Postitus Postitas kõuts »

Olen ise ka sama meelt ,et naisi saaks ka kaasata kaitsejõududesse.
Ja meeste koha pealt, arstlik kontroll ajateenistujatele võiks põhjalikum olla.Näiteks minu töökaaslane "rääkis ennast ära" põhjusega ,et ei suhtle välismaailmaga,ei ole sõpru jne. Ühesõnaga tegi hästi haledaks enda. Mees is käib jahil omab relva luba "käsi on tal umbes sama jääme kui reis".Selgelt selliste inimeste puhul ei ole ju tausta uuring piisav.Ja neid sääraseid lugusid on veel, hetkel tean vähemalt 3 tutavat kes on ennast "ära rääkinud"...masendav.
Kasutaja avatar
hillart
Liige
Postitusi: 3281
Liitunud: 07 Jaan, 2005 15:02
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas hillart »

Kood: Vali kõik

Naiste ja mõõdukalt tõbiste meeste kaasamine
Mis see siis nüüd olgu?
Täiesti tervete, elujõuliste naiste ja mingite tõbiste poolevinnaliste meeste vahele võrdusmärgi panemine? Nalja teete või?
Naisinimene on inimene ja riigi kodanik, nagu iga teinegi. Ja nüüd mingi tegelane peab neid nagu mingiteks pooletoobiseks!!! :?: :shock: Ning ainult seepärast, et selle inimLIIGI paljunemisorganid asuvad kehasiseselt, erinevalt meestest, kellel need kehaväliselt aset leidnud on?
Omapärane seisukoht, missugust võib tõenäoliselt põhjendada vaid mingite enesekesksete matšokomplekside ja arhailise maailmavaatega. :roll: :roll:
Härrad kanged kodumaa patrioodid! Ärgake üles! Aeg on edasi läinud. Mingite ihu- ja vaimupuuetega meeskodanike võrdlemine nende puueteta naiskodanikega on ilmselt kohatu.
Kui te natukenegi mõtlemisvõimelised olete, siis annaks teile mõttetegevuse alustuseks ühe sellise märksõna, nagu "õpitud abituse sündroom". :wink:
Jõudu edaspidiseks! :wink:

P.S. Enne, kui mõni teist tatti pritsides nuppe klõbistama tõttab, soovita siiski seda minu viimast soovitust kuulda võtta ja end mõtlemisvõimelise kodanikuna välja näidata. Noh, see viimane soovitus tuleneb otseselt minu senisestest kogemustest foorumikeskonna valdava meelsusega. :lol: :lol: :lol: :lol:
Postitusi lugedes kasuta kôigepealt oma aju (NB!! peaaju) HOMO SAPIENS !!! (e. foorumlane)

Stellung halten und sterben!!
EOD
Liige
Postitusi: 4694
Liitunud: 12 Jaan, 2006 15:57
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas EOD »

Millest nii vihane reageering?
See on seadusega kehtestatud, et sõjaväekohustuse alla käivad terved meeskodanikud.
Järelikult terviserikkega või naissoost kodanikele, samuti mittekodanikele, sõjaväekohustus ei laiene. Mis ei tähenda, et tervete naiste ja "tõbiste poolevinnaliste meeste" vahel on võrdsusmärk.
Naistel on kaitseväeteenistus vabatahtlikena võimalik. Iisraelis on see kohustuslik. Kui leiad, et ka Eestis tuleb naistele kehtestada kohustuslik kaitseväeteenistus, pöördu ettepanekuga Riigikogusse. :wink:
UR
Liige
Postitusi: 366
Liitunud: 17 Aug, 2007 17:05
Kontakt:

Postitus Postitas UR »

Nii. Eesti mehe saamislugu:
1. Ema kasvatab kodus
2. Kasvatajatädi kasvatab söimes ja lasteaias
3. Koolis on vastas korralikud ja kenad naisöpetajad
4. Siis tuleb noormees kaitseväkke, meeste sekka. Oh yllatust! Vastas on kes? Seeru, naisterahvas, ryhmaylem, proua nooremleitnant, kompaniiylem, proua kapten!

Ei ole nali, tendents on olemas. Sitt lugu, kui naised meeste tööd tegema peavad.

Nyyd nende santide ja vigaste järgi nutjad - te nendega luuresse kahh lähete vöi? Kuskohas see meie tagala kyll on, kuhu vastase möju ja tegevus ei ulatu? Poolas?

Pole miskit parata, poolel noorsool on tervis puus. Ela ja ole siis nendega.
Kasutaja avatar
Madis22
Liige
Postitusi: 1476
Liitunud: 09 Mär, 2005 14:11
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Madis22 »

Olen olnud pikemal õppusel mehega, kel tõsine suhkruhaigus kallal. Iga kell läheks selle mehega uuesti luurele.
The laws of physics is more what you'd call 'guidelines' than actual rules.
Jaanus2
Liige
Postitusi: 3841
Liitunud: 31 Mai, 2007 13:17
Kontakt:

Postitus Postitas Jaanus2 »

Mõõdukalt tõbiseid mehi saab sõjas ju täiesti kasutada, sõda on väga lai mõiste. Nõrgukesest prillidega arvutigeeniusest võib palju kasu olla, tuleb teda ainult õieti rakendada. Mees võib isegi tahta, aga kui rakendada ei taheta-osata, jääb kasutamata.
Kasutaja avatar
hillart
Liige
Postitusi: 3281
Liitunud: 07 Jaan, 2005 15:02
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas hillart »

Mõningad väljavõtted:

Kood: Vali kõik

... on seadusega kehtestatud, et sõjaväekohustuse alla käivad terved meeskodanikud. 

... Siis tuleb noormees kaitseväkke, meeste sekka. Oh yllatust! Vastas on kes? Seeru, naisterahvas, ryhmaylem, proua nooremleitnant, kompaniiylem, proua kapten! 

Ei ole nali, tendents on olemas. Sitt lugu, kui naised meeste tööd tegema peavad. 
Oh ei, kamraadid! Ei ole miskit nii vihane reageering. Lihtsalt pisut häiriv on see ikka ja jälle siinses keskkonnas välja lööv arhailistele mõttemallidele põhinev matšomentaliteet ja mingid, krt teab mis ajast pärinevad, soorollode jaotused, millistel mingit loodusest ja bioloogilistest eripäradest tulenevat põhjendust pole. Pole olemas mingeid naiste ja meeste töid. On vaid meie endi poolt pähe võetud pseudotõed, missuguseid üritatakse aksioomidena esitada, kuid missugused seda mitte ei ole.
Ma ei näe küll miskit vastuolu faktis, et kaitseväes ajateenistusse tulnud poiss proua seersanti või kaptenit kohtab. Just-kui naissoost kaitseväelane tähendaks automaatselt ja täieliku enesestmõistetavusega võimetut ning mittetäisväärtuslikku sõjaväelast. Nõuetele vastav seersant-veebel-kapten on seda sõltumata tema (nagu juba märgitud) paljunemisoragnite paigutusest inimkehas. See, et konkreetne kaitseväelane on sõjaväelasena pädev või mitte, on juba seotud konkreetse isiku, mitte aga tema sooga. Ja kaitseväelane on pädev, kui ta vastab ametikoha nõuetele, ning viimased ei näe ette erinevusi sõltuvalt selle koha täitja sootunnustest.
Vaat, seda tahtsingi ma öelda.
Ja riigi kaitsmine on iga kodaniku kohus, sõltumata tema soost. Ning sõltumata ka sellest, vastavasse seadusse tänase päeva seisuga just nii on kirja pandud, et sellega VAID meessoost kodanikud riigikaitsega tegevad on.
Seadused on inimeste tehtud ja inimesed neid ka muudavad. Ikka vastavalt RIIGI vajadustele. Kui ikka tõepoolest osutub tõeks asjaolu, et meessoo väliseid tunnuseid kandvaid TÄISVÄÄRTUSLIKKE kodanikke riigi kaitsmiseks napib, siis - miks mitte seadustada KÕIGI KODANIKE kohustuslik sõjaline väljaõpe koos nende edasise arvestamisega riigi kaitsevajaduste rahuldamisel. Aga kaitsevajadused tuleb rahuldada,sest ilma riigi kaitseta pole õige pea ka seda riiki (väike analoogia AIDS-ihaigega, kellel puudub immuunsüsteem).
Seega - kui meie (kodanike) poolt leitakse vajalik olevat omada sellist luksust (tänapäeva maailmas küllaltki oluline ja arvestatav faktor), nagu OMA RIIK, siis tuleb sellel riigil (millise moodustame ju meie, tema kodanikud) ka teha kõike, k.a. KÕIGI KODANIKE riigikaitsesse rakendamine (rakenduse määr on juba reguleeritav teiste seadusaktidega), et riigi kaitsevõime oleks tagatud.
See naissoost kodanike hulk (praktiliselt ca. 50% elanikkonnast) ongi see meie riigi seni veel kasutamata reserv, missugune võibki ekstreemolukorras osutuda MEIE OMA RIIGI kaitsevõime päästerõngaks. Kuid seda muidugi juhul, kui me (kõik kodanikud) leiame, et me ikka oma riiki vajame ja see väärib seda, et teda kaitsta, ning lisaks veel, et me suudame oma seniseid ajast ja arust kivistunud väärtushinnanguid soorollidest tänapäeva muutunud maailmaga vastavusse viia.

P.S. Muidugi näen ma praegu juba ette, et nn. suurte munadega matšomehed, kes pole seda kirjatükki isegi lõpuni lugema (rääkimata siis asjale mõtlemisest) vaevunud, kõbistavad ägedasti klahve ja pritsivad tatti ning verbaalset testosterooni, kuid - eks tänase päeva tõsiasjadele silmavaatamine nõua ju hoopis enamat mehisust, kui vaid liputades endale vastu rinda tagumine.
Nii, et - ... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Postitusi lugedes kasuta kôigepealt oma aju (NB!! peaaju) HOMO SAPIENS !!! (e. foorumlane)

Stellung halten und sterben!!
UR
Liige
Postitusi: 366
Liitunud: 17 Aug, 2007 17:05
Kontakt:

Ma ei ole miski matsomees!

Postitus Postitas UR »

No ei ole ma miski matsomees! :D

Ja jumala pärast, mul on ykstaskama kaks kes seal vägedes ja kus teenivad! Ja kuidas nad saavad ei saa hakkama ei ole kahh minu asi. Kui ei saaks siis neid seal ju ei oleks.

Minu eelnev kirjatykk sisaldas endas sellist IROONILIST alamötet, et kuhu siis see piski yhiskonnake siis jöudnud on?
"Oleme nii hirmsad haritlased, intellektuaalid, sandid, vigastatud, ja teenistusest vabastatud, et näete, muud ei jää yle - saadame naised sötta, ise -ise istun diivanil ja vahin telekat, nohh saate aru mul on lampjalad ja lamatised ja song ja jumal teab mis sada häda veel."- Mitte et naistel seal miskit minu arust viga oleks.

Aga tsiteerime klassikuid; C.G. E. Mannerheimi arvamus oli selline, et naisi ei peaks vöitlevatesse yksustesse määrama, kuna tema oli saksa, rootsi, prantsuse haridusega härrasmees, vana kooli kasvatusega. Samas peaks meenutama et ta osales siiski kahes maailmasöjas, märkimisväärsete saavutustega. Ja siis kui sommidel oli söja löpus reserv ammendumas olid lotad öhukaitses relvade meeskondades. Mitte et esimesest päevast eesliinil kuulipildiuja taga.

Meie geo pol olukorras, mina lausa soovitaksin neiudele esmast söjalist öpet 3 - 4 kuud. Pomm, mysrk ja kuul ei tunnista miskit soolislt diskrimineerimist. AGA et see ei oleks tyypiline eestu mehe probleemi lahendus "ahh kyll, naine ajab asja korda"

Nende osalise kölbulikkusega meeste osas, mul oli kahh teenistuskaaslane kaitseväes: vabatahtlik ja langetövega. Sai hakkama kyll ja hästi, aga miks me neid Päriselt Miski Vaegusega mehi niiväga taga ajame? Köigepealt oleks kohane need simulandid ette vötta, läbi käia.
Vahva Södur Sveiki stiilis välilaatsaretti oleks vaja. Köik kes selle suudavad ilma reanimobiilita yle elada on kölbulikud riviteenistuseks. See on kahh huumoriga öeldud.
ants431
Liige
Postitusi: 729
Liitunud: 30 Jaan, 2007 21:54
Kontakt:

Postitus Postitas ants431 »

Jaanus2 kirjutas:Mõõdukalt tõbiseid mehi saab sõjas ju täiesti kasutada, sõda on väga lai mõiste. Nõrgukesest prillidega arvutigeeniusest võib palju kasu olla, tuleb teda ainult õieti rakendada. Mees võib isegi tahta, aga kui rakendada ei taheta-osata, jääb kasutamata.
Väga õige! Tuleb õigel koha rakendada. Vigane lombak sant võib paremini luurata kui terve sest teda ei kahtlustata. Naised võivad samuti tobukest paremini mängida kui mehed ja luurata paremate tagajärgedega. :D
Kui minu teha oleks siis stiimuliks paneks veel võimaluse õppida sõjaväes mitmesuguste liiklusvahendite juhtimine ära. Jalgratas, mootorratas, auto vähemalt. Samuti meditsiinilise esmaabi andmise ja palju muid elus vajalikke tarkusi peale marssimise ja roomamise ning püssi laskmise...
propatria
Moderaator
Postitusi: 1522
Liitunud: 04 Mai, 2004 15:36
Asukoht: Dorpat
Kontakt:

Postitus Postitas propatria »

Madis22 kirjutas:Olen olnud pikemal õppusel mehega, kel tõsine suhkruhaigus kallal. Iga kell läheks selle mehega uuesti luurele.
Endal samad kogemused ja sama otsus.

Lisaks olen aastaid puutunud õppuste ja väljaõppe käigus kokku nii naiste kui ka "mõõdukalt tõbiste" (sealhulgas mõõduka vaimuhäda ja ka mõõduka füüsilise puudega) meestega.

Loomulikult ei võrdle naisi tõbiste meestega, sest see oleks naiste solvamine.
Tänu naistele on meil üldse võimalus sõdida, sest kui kõik mehed hakkaks omavahel kokku elama ja naisi enam ei vaataks, tuleks peagi kahurilihast puudus kätte...

Ei tasu ka alavääristada füüsilise või vaimse hädaga mehi - eriti viimaseid, sest oskusliku juhtimise korral on nad väga kohusetruud käsutäitjad.

ProPatria
Hea sõna ja pussiga saavutab enamat, kui lihtsalt hea sõnaga...
ants431
Liige
Postitusi: 729
Liitunud: 30 Jaan, 2007 21:54
Kontakt:

Postitus Postitas ants431 »

propatria kirjutas:
.............................
Ei tasu ka alavääristada füüsilise või vaimse hädaga mehi - eriti viimaseid, sest oskusliku juhtimise korral on nad väga kohusetruud käsutäitjad.
ProPatria
Lisaksin veel juurde, et mõnigi kord on neil hädadega inimestel andeid või oskusi mida "normaalsetel" ei ole! Näiteks pimedal on teravam kuulmine. Koer võib ära tunda milliste mõtetega võõras inimene läheneb.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 48 külalist