www.militaar.net

Militaarteemad minevikust kaasaega
Tänane kuupäev 19 Sept, 2020 21:36

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]
Tee uus teema Vasta teemale  [ 1368 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 92  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Eesti Kaitseväe suurus ja struktuur
PostitusPostitatud: 22 Jaan, 2018 12:56 
Eemal
Liige

Liitunud: 06 Dets, 2005 22:11
Postitusi: 414
Asukoht: Tallinn
Kriku kirjutas:
Bjorn kirjutas:
Pakun puusalt ja väga üldistavalt, kuid kahtlustan, et tänavalt on lihtsam värvata ning leida inimest enamikele muudele avaliku sektori asutustele vs KV ametikohtadele kus on kindlad auastmenõuded ja sõjaväeline haridus LISAKS tavalisele (kõrg)haridusele.
Suuremas osas avaliku sektori töökohtadest on kindlad spetsiifilised haridusnõuded. Pedagoogidel eriala + õpetajakoolitus, PPA-s SKA või juura, prokuratuuris, kohtusüsteemis, aga ka näiteks vallasekretäridel juura, meditsiinisüsteemis erinevad med. haridused jne.


Jään enda seisukoha juurde. Näiteks lastaia õpetajatel ei ole minuteada enam kõrgharidusenõuet. St. vb isegi on, aga mitte pedagoogilist. Linnuke kirjas, kuid sisu puudub. Sama asi paljudel teistel ametikohtadel. Eelistatakse inimest kindla erialase haridusega, kuid reaalsuses võetakse tööle suvalise haridusega senikaua kuni tundub, et saab hakkama sisulise tööga. KV-s kui on ohvitseri koht kas siis võtad tööle inimese kes pole ajateenistuses käinud, kuid täidab näiteks muid nõudeid ning tegelikult võiks ta isegi tööga hakkama saada? Ei võta ju! Teine asi - kui palju tuleb iga aasta erinevatest koolides sekretäre/juriste/pedagooge? Kui palju allohvitsere ning ohvitsere? Valim on mitte KV kohtadele mujal avalikus sektoris ikka kordades suurem.

_________________
Tagalatoetuse e-pood (Cumulus sulgmagamiskotid, joped, merino sokid): http://www.tagalatoetus.ee/pood


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti Kaitseväe suurus ja struktuur
PostitusPostitatud: 22 Jaan, 2018 13:00 
Eemal
Liige

Liitunud: 06 Jaan, 2004 11:56
Postitusi: 2761
Asukoht: Tartu
Kapten Trumm kirjutas:
Antud prognoos ei anna alust pikemaajaliseks rahuloluks - on kokkuvõte.
KV pikemas plaanis huvitavad ikka noored inimesed elik rahvastiku noorenemine elik sünnid, mitte kodumaale naasevad keskealised mugavusemigrandid ja kauem elavad pensionärid.
Viimane 10 a on sündide arv kõikunud põhiliselt 13-14 tuhande kandis, küll on aga surmade arv stabiilselt vähenenud (10a ligi 2000 võrra).
Enne kui sündide arv aastas ei saavuta 20 000, siis pole erilisi edu-eeldusi siit võtta.
Andmed siit https://www.stat.ee/34268

Ee, kui kasvatab noore Eestis üles ja ta siis 15 aastaks maailma rändama või kiivisid korjama läheb
siis oleme kahjumis ja tolku KV jaoks vähe.
A keskealiste naasmine on positiivne selles mõttes, et kohalik kliendibaas suureneb ja üldise majanduskasvuga väheneb majandusemmigrantide arv. Oluline on tagasipöördujate kvalifikatsioon, 15 aastat kiivisid korjanud tagasipöörduja Eesti rikkust suurendama panna võib olla problemaatiline.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti Kaitseväe suurus ja struktuur
PostitusPostitatud: 22 Jaan, 2018 13:27 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 28 Juul, 2005 16:35
Postitusi: 29601
Tsiteeri:
P.S. Millal viimati nägite KRA värbamiskuulutuse juures märget "konkurentsivõimeline töötasu"? Küll pakutakse "stabiilset ja kindlat sissetulekut" ning "arenemisvõimalusi".


See pole ainult KV, vaid kõikide erinõuetega riiklike töökohtadega (millega muidugi kitsendatakse enda võimalusi töötajat saada).
Kodus ükskord naisega naljaviluks arutasime, et läheks õige kiirabi autojuhiks. Oleks vaja tööd 1 ööpäev tööl, 3 vaba, saaks rahulikult maja ehitada ja noh, söönuks saab kah.
Omast arust nagu esmaabist natuke tean, autodega sõita oskan (on c-kat kah), usaldusväärne, napsumees pole jne - aga ei.
Vajalik oli mingi hüper-super meditsiinipädevus. Autojuhile :wall:
Küsisin järgmine päev, mis ka palka saab.
700 eurot bruto :D :D
No comments.
Ja siis imestatakse, miks inimesi pole :roll:

_________________
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti Kaitseväe suurus ja struktuur
PostitusPostitatud: 22 Jaan, 2018 13:52 
Foorumil
Moderaator
Kasutaja avatar

Liitunud: 10 Aug, 2010 19:55
Postitusi: 20468
Asukoht: Viljandimaa
Bjorn kirjutas:
Jään enda seisukoha juurde.
Loomulikult on sul selleks õigus, aga nagu ise ütlesid, sul ei ole selle põhjendamiseks andmeid.

Bjorn kirjutas:
Sama asi paljudel teistel ametikohtadel. Eelistatakse inimest kindla erialase haridusega, kuid reaalsuses võetakse tööle suvalise haridusega senikaua kuni tundub, et saab hakkama sisulise tööga.
Kui võetakse suvalise haridusega inimene, siis võetakse sellepärast, et pole parajasti kedagi õige kvalifikatsiooniga leida. Ja kindlasti ei käi see minu poolt nimetatute kohta. Jah, osal õpetajaist on õpetajakoolitus puudu, aga erialane kõrgharidus on ikka. Üksikud rikkumised on võimalikud - näiteks et keegi õpetab peale oma eriala ka midagi muud - aga üldpilti ei muuda.

Bjorn kirjutas:
KV-s kui on ohvitseri koht kas siis võtad tööle inimese kes pole ajateenistuses käinud, kuid täidab näiteks muid nõudeid ning tegelikult võiks ta isegi tööga hakkama saada? Ei võta ju!
Täpselt samamoodi ei võta sa haiglasse õest alates sellist inimest. Ainuüksi PERH-is on üle 500 arsti. Tartu Ülikoolis on üle 2500 doktorikraadiga täiskohaga õppejõu ja teadlase (+doktorantidest noormteadurid), kelle asemele kindlasti ei annaks võtta "inimest tänavalt". Ja nii edasi.

Bjorn kirjutas:
Teine asi - kui palju tuleb iga aasta erinevatest koolides sekretäre/juriste/pedagooge? Kui palju allohvitsere ning ohvitsere? Valim on mitte KV kohtadele mujal avalikus sektoris ikka kordades suurem.
Jah, see on õige, ja sellest on ka ülal juttu. Samas, kui palju on avalikus sektorid juriidilist kõrgharidust nõudvaid töökohti? Ainuüksi prokuratuuris on 188 isikul õigusteaduslik kõrgharidus (baka või magister) ja usutavasti töötavad seal juristid ikka juristikohal, mitte vastupidi. Avaliku sektori juristidele tuleb lisada kõiksugu isikud, kes ei ole küll formaalselt avalikus sektoris tööl, kuid täidavad ikkagi riigi toimimiseks vajalikke ülesandeid, nagu notarid, kohtutäiturid jt. Edasi, sõjakooli lõpetanutele ei paku erasektori kohe konkurentsi, sest neil on kohustus teatud aeg riiki teenida. Juristidele teatavasti pakub.

Vallasekretär ei ole sekretär/juhiabi, vaid ikkagi juriidiline elukutse. Juhiabide ja muude tibitööde puhul ei mängi tõesti haridus nii suurt rolli.

Avaliku sektori töötajate, palkade ja personalinäitajate kohta on info rahandusministeeriumi lehel https://www.rahandusministeerium.ee/et/ ... apoliitika ja sealt näiteks https://www.rahandusministeerium.ee/sys ... download=1

Sealt näiteks eriteenistujate jaotus (neile on hariduslikud erinõudmised):
Manus:
eriteenistujad.jpg
eriteenistujad.jpg [ 11.6 KB | Vaadatud 2366 korda ]

Siin nüüd ei ole õpetajaid, med. töötajaid, teadlasi jts. Muidugi ei nõuta neilt kõigilt, kes diagrammi tulbad moodustavad, kõrgharidust, aga siiski annab see mingi pildi, kus KV oma kaadri suuruse poolest asub.

_________________
Miks Venemaa Ukrainas sõdib?
Kas Ukraina kaotab?
2015 jaanuari pealetung
Karmi käega valitsus Ukrainale?
Islamiterroristide hord tuleb?
Moskva jaoks ei võimutse separatistid mitte Donetskis ega Luganskis, vaid Kiievis.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti Kaitseväe suurus ja struktuur
PostitusPostitatud: 22 Jaan, 2018 14:23 
Eemal
Liige

Liitunud: 23 Mär, 2014 22:53
Postitusi: 724
Palgatõstmisel on veel oluline,et see toimuks summapõhiselt mitte eelneva palga % järgi, muidu saab 2000 saaja juurde 100 eur ja 500 saaja 25 euri ning palgaerinevused aina kasvavad.
Soovides protsentides palka tõsta peaks kõikide saajate palgad kokku liitma ja jagama saajatega 2000+500=2500/2= 1250 millele siis paneme % juurde, oleme ise enda ettevõttes selle reha otsa astunud õnneks teisel aastal suutsime korrektiivid sisse viia :D


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti Kaitseväe suurus ja struktuur
PostitusPostitatud: 23 Jaan, 2018 18:34 
Eemal
Liige

Liitunud: 30 Jaan, 2017 15:49
Postitusi: 67
Kapten Trumm kirjutas:
Tsiteeri:
P.S. Millal viimati nägite KRA värbamiskuulutuse juures märget "konkurentsivõimeline töötasu"? Küll pakutakse "stabiilset ja kindlat sissetulekut" ning "arenemisvõimalusi".Vajalik oli mingi hüper-super meditsiinipädevus. Autojuhile :wall:
Küsisin järgmine päev, mis ka palka saab.
700 eurot bruto :D :D
No comments.
Ja siis imestatakse, miks inimesi pole :roll:


Ei ole sellel autojuhil seal midagi nii ületamatud kvalifikatsioonid. 400 tundi meditsiinialast koolitust kui õigesti mäletan e. KL ja KV parad saavad töötada küll. Miks seda vaja on, sest elustamisel näiteks osalevad kõik brigaadiliikmed koos, ei ole niimoodi, et autojuht ainult vahib pealt lõug töllakil.

_________________
Quis, nisi nos?


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti Kaitseväe suurus ja struktuur
PostitusPostitatud: 23 Jaan, 2018 20:07 
Eemal
Liige

Liitunud: 18 Juul, 2014 21:49
Postitusi: 4513
Jah, ohvitseride kaadri vähesus on probleem, aga arvan, et piisava rahaga ja muude meetmetega on seda võimalik leevendada. Näiteks kui hakata motiveerima teatud kvalifikatsiooniga ohvitseride reservis enesetäiendamist vm muud aktiivsemat reservisoleku vormi? Ka teenistusest lahkunud endine kaader on sõjaväekohuslane edasi. Samuti miks mitte ka leppida sellega, et meil ongi SAKis erineva võitlusvõime, varustatusastme, eesmärgi ja oskustepagasiga üksused? Nagunii on. Põhimõtteliselt peavad ju ka rühmaülemad vajadusel asendama kaks astet ülespoole. Raha ei asenda inimesi, aga piisava raha ja selle oskusliku kasutamisega saab paljusid probleeme leevendada.

Näiteks nagu USAs
https://www.military.com/benefits/milit ... -guard-pay

_________________
Dona nobis pacem!


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti Kaitseväe suurus ja struktuur
PostitusPostitatud: 24 Jaan, 2018 10:14 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 07 Jaan, 2005 16:02
Postitusi: 3221
Asukoht: Tallinn
Ka Bundeswehr´ist midagi.
Asi pole mitte AINULT rahas, nagu primitiivlapseliku mõtlemisega (meil) alatasa arvatakse.

https://www.bundeswehr.de/portal/a/bwde ... 9FG82300U3

_________________
Postitusi lugedes kasuta kôigepealt oma aju (NB!! peaaju) HOMO SAPIENS !!! (e. foorumlane)

Stellung halten und sterben!!


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti Kaitseväe suurus ja struktuur
PostitusPostitatud: 24 Jaan, 2018 10:27 
Eemal
Liige

Liitunud: 18 Juul, 2014 21:49
Postitusi: 4513
Nõus. Väikese rahvaarvuga riigis on ülioluline inimestesse suhtumine ja nende eest hoolitsemine kõige laiemas mõttes. Eriti nende eest, kes midagi juba oskavad. Kui polegi kõigi nende jaoks võimalik peamine tööandja olla, tuleb kaaluda muid koostöövariante, muul moel suhete säilitamist. Sellel ju ka kogu reservarmee kontseptsioon suuresti põhinebki.

_________________
Dona nobis pacem!


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti Kaitseväe suurus ja struktuur
PostitusPostitatud: 24 Jaan, 2018 11:03 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 28 Juul, 2005 16:35
Postitusi: 29601
Tsiteeri:
Jah, ohvitseride kaadri vähesus on probleem, aga arvan, et piisava rahaga ja muude meetmetega on seda võimalik leevendada. Näiteks kui hakata motiveerima teatud kvalifikatsiooniga ohvitseride reservis enesetäiendamist vm muud aktiivsemat reservisoleku vormi? Ka teenistusest lahkunud endine kaader on sõjaväekohuslane edasi. Samuti miks mitte ka leppida sellega, et meil ongi SAKis erineva võitlusvõime, varustatusastme, eesmärgi ja oskustepagasiga üksused? Nagunii on. Põhimõtteliselt peavad ju ka rühmaülemad vajadusel asendama kaks astet ülespoole. Raha ei asenda inimesi, aga piisava raha ja selle oskusliku kasutamisega saab paljusid probleeme leevendada.


See on selline....kahe otsaga teema.
Esiteks, sellele aktiivsusele tuleb üsna kiiresti lagi ette, sest vastu tulevad ametikohad, mis peavad olema kaadriga täidetud.
Teiseks, reservohvitseride hulgas on ka igasugust rahvast.
Mina nt olen seda meelt, et kui isiku organiseerimisvõimest ei piisa jao rünnaku läbiviimiseks, pole sellistel ka asja kuskil possukursustel "brigaadi taset" omandama minna.
Traditsioonilistes militaarmaades on kombeks, et inimesed läbivad ametiredelit aste haaval, peatudes igal astmel hulga aastaid, kuna see tagab kogemusi ja pädevust.
Mitte Excelisse joonistatud nimedega, kes on edutatud kolm korrust üle oma tegeliku pädevuse.
Puuduliku vundamendiga head maja ei ehita.

_________________
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti Kaitseväe suurus ja struktuur
PostitusPostitatud: 24 Jaan, 2018 16:11 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 12 Dets, 2006 22:43
Postitusi: 10442
Asukoht: Metsas / Ämbris
Ma kordan siin oma mõtet, mida on saanud ka varem siin ja seal välja öelda (ja selle eest olen ka juba sõimata saanud 8) ), et EKJ on IMHO niipalju küll muudest riigiasutustest, ministeeriumitest ja struktuuridest erinev, et seal vist ei saa lähtuda kaadri valikul ja palkamisel ainult "lihtsustatud nõuetest" kandidaatidele ("lihtsustatud nõuded" - JOKK parameetrid on OK, isamaalisus, motiveeritus, patriootlikus, riigitruudus jms pole oluline).

Elik siis raha eest isamaalisust ja riigitruudust ei osta. Raha eest saad lihtsalt palgasõduri.
Pigem peaks olema ikka nii, et sul on isamaaline ja riigitruu patrioot tulnud tööle mitte raha pärast (palga number on vbl olnud küll oluline, kuid mitte määrav ja esikohal otsuse langetamisel), ning sa maksad talle töö eest normaalset ja väärikat töötasu, ehk väärtustad ja hindad kõrgelt sellist töötajat, kellel esikohal ei ole mitte raha.

Ma olen siin kunagi nn "kaadri" käest kuulnud, et on olnud kohati selliseid kaadripuudusest tingitud olukordi, et mehed panevad pikalt ilma igasuguste puhkepäevadeta ja vahepeal kordagi isegi kodus käimata. Et ajateenijad käivad ka tihedamalt kodus kui kaader.
Metsalaagritele kohe otsa tegevused väeosas, kus päevad lõppevad 23 - 24 või hiljem ja hommikul peab 06 - 07 kohal jälle olema, mistõttu magatakse kohapeal kusagil kabineti põrandal, sest koju ja pärast tagasisõit röövivad viimasegi uneaja. Ja siis jääb veel keegi kusagil haigeks ja siis moositakse, et ole hea mees ja pane veel edasi... kasvõi paar päeva... me maksame kõik kinni. Et siis seal kusagil tuleb meestel see piir ette (kellel varem, kellel hiljem), kus raha eest enam kõike osta/müüa ei saa ja on savi, kas makstakse ja kui palju makstakse. "Andke mulle ükskord ometi see kuradi üks vaba päev (või vaba nädalavahetus) ja jutul lõpp, ma ei taha raha".

Raha võib muidu motivaatoriks olla küll.
Küsimus on, kas ainsaks motivaatoriks ja kas sisemiseks, või välimiseks motivaatoriks.
viewtopic.php?p=526438#p526438

_________________
Kohustuslik riigikaitseõpetus väldib hilisemaid ERROR-eid riigikaitses !


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti Kaitseväe suurus ja struktuur
PostitusPostitatud: 24 Jaan, 2018 17:30 
Eemal
Liige

Liitunud: 06 Jaan, 2004 11:56
Postitusi: 2761
Asukoht: Tartu
Ma ei ole aru saanud, miks need 50+ vanuses mehed ei sobi Kaitseliidu maakaitsepiirkondade staapidesse ? Näevad täitsa korralikud välja. Kui liiga palju kindrale koos, siis tööd ei tee muidugi keegi neist.

https://arvamus.postimees.ee/4386109/er ... 1498734243


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti Kaitseväe suurus ja struktuur
PostitusPostitatud: 24 Jaan, 2018 17:52 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 28 Juul, 2005 16:35
Postitusi: 29601
Artikkel ise on ju hoopis intrigeerivam kui 50-aastaste probleem :)

Tsiteeri:
Kui palju on palju?

Kunnase osundatud probleemid võib üldistades kokku võtta kaheks. Esiteks ei piisa poole võrra vähendatud operatiivstruktuurist esmaseks iseseisvaks kaitseks. Teiseks, tugevalt tsentraliseeritud juhtimissüsteemi on lihtne purustada, mille tagajärjel pole võimalik oma üksuste lahingutegevust koordineerida ja toetada.

Rauno Veri väidab, et 2012. aastal polnud ükski kaitseväe üksus lahinguvõimeline ja pikaajalise arengueesmärgina seatud siht – 42 000-meheline sõjaaja struktuur – on Eestile mitmekordselt üle jõu käiv. Samas tõdeb ta, et sõjaliste võimete arendamine on aeganõudev protsess.

Kaitseministeeriumi seisukohast kumab läbi arveametnikulik lähenemine riigikaitsele. Kaitseväel pole täna anda igale 42 000 sõdurile moodsat digilaiku, meriinovillast aluspesu, Goretex saapaid, kolme lahingkomplekti ja transpordiks soomukeid.

Loomulikult väärib iga sõdur parimat varustust ja keegi ei oota, et riigi kohustus oma kodaniku ees piirduks sõja korral mütsimärgi, kümne padruni ja vintpüssiga.
Aga üksus sõdib ka siis, kui see tuuakse lahingupaika mitte soomuki, vaid veoautoga ja igal sõduril on kaasas lahingupäeva jagu laskemoona.
Meriinovillast aluspesust palju tähtsam on korralik väljaõpe, toimiv toetussüsteem, professionaalne juhtimine ja loomulikult kõrge motivatsioon.
Viimased viis aastat on kaitseväe masinavärgi kogu aur läinud prioriteedina kinnistunud 21 000-mehelise kiirreageerimisstruktuuri peale, ilmselt eeldusel, et eelhoiatus kukub läbi.
ähiminevikku vaadates on selleks ka alust, sest Krimmi ja Ida-Ukraina okupeerimist ei suutnud keegi pikalt ette ennustada.
Paraku on nii, et isegi kui me Tootsi metoodika järgi poole rehkendusest väga hästi ära teeme, siis praegust lähenemist kasutades haigutab operatiivvajaduses tehtuga võrdne võimelünk.
Seega väärivad põhi- ja täiendusreserv senisest palju suuremat tähelepanu, seda isegi vajadusel


Küsimus ei ole niipalju ju "meriinovillases" vaid selles, et pole raskemat relvastust, laskemoona, transporti ja sidevahendeid, mis maksavad palju.
Näiteks Rootsi kinkis Eestile 2000ndate alguses 180 120 mm raskemiinipildujat. Kui jätta kõrvale see, et osad relvad on juba tõenäoliselt vanarauda läinud, siis sellest saaks komplekteerida relvadega 20 jalaväepataljoni miinipildujapatarei (9 relva, 3 tulerühma). See ongi ju see 21 000 meest, ülejäänud panevad ilma? Suurtükiväega on seis veelgi kurvem. Kui soovime idanaabriga võidu paugutada, siis peaks täna olema meil vähemalt 10 suurtükipataljoni. Reaalselt on meil 2. Miinipildujate (Rootsi) moonavarust on siin juttu olnud (nali ziguli pagasnikutäiest).

Venelasi me poole suurema meeste arvu, kuid tänase varustuse kogusega tõenäoliselt ei hirmuta. Nad oskavad ise küll otsida avalikest allikatest meie relvastuse kogused ja meeste hulgad, jõudes kiiresti järeldusele, et tegemist on kehvasti relvastatud seltskonnaga. Muidugi, ka tänase arvuga võivad nad jõuda lohutamatule järeldusele, et kuskil on tühjus ja rünnata tuleb sealt.

_________________
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.


Viimati muutis Kapten Trumm, 24 Jaan, 2018 17:56, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti Kaitseväe suurus ja struktuur
PostitusPostitatud: 24 Jaan, 2018 17:55 
Eemal
Liige

Liitunud: 18 Juul, 2014 21:49
Postitusi: 4513
kuido20 kirjutas:
Ma ei ole aru saanud, miks need 50+ vanuses mehed ei sobi Kaitseliidu maakaitsepiirkondade staapidesse ? Näevad täitsa korralikud välja. Kui liiga palju kindrale koos, siis tööd ei tee muidugi keegi neist.

https://arvamus.postimees.ee/4386109/er ... 1498734243Hea koht:

Tsiteeri:
Kui aga staabis hakkab planeerijate hulk alla jääma avalike suhetega tegelejatele, siis tuleb küsida, kas meie rõhuasetus on ikka õiges kohas?

_________________
Dona nobis pacem!


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti Kaitseväe suurus ja struktuur
PostitusPostitatud: 24 Jaan, 2018 18:17 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 16 Okt, 2005 19:42
Postitusi: 9110
Asukoht: Siilis
Neeme VÄLI artiklis on häid kohti hulgim - näit see:
Tsiteeri:
Eelmisel nädalal kasutati kinnitatud struktuuri põhjenduseks valemit, et 1000 reservväelase jaoks on vaja 20 tegevväelast. Seega 10 000 tarbeks oleks vaja 200, 40 000-se struktuuri juhtimiseks aga 800.
Isegi kui me ei arvesta juhtidena allohvitsere ja jätame arvestusest välja erinevatel põhjustel reservi arvatud, kuid teenistuskõlblikud endised tegevohvitserid, on need 800 inimest olemas.
..loomulikult on need 800 inimest olemas - sest kui neid tõesti ei oleks, tekiks krd õigustet küsimus, mis mõttetus mugavustsoonis olesklevad suur osa kahestpoolestuhandest(-oli vist?) täna palgalolevast kaadrikaitseväelasest :?

Tõsi küll - kaasa mängib ju veel ka selline "rõhuasetus" :mrgreen:
Tsiteeri:
Kui aga staabis hakkab planeerijate hulk alla jääma avalike suhetega tegelejatele, siis tuleb küsida, kas meie rõhuasetus on ikka õiges kohas?

Väide, et 40 000 mehelise reservarmee jaoks pole meil eelkõige kaadrit, on loll jutt ning raffa eksitamine. Sest seda kaadrit on küll. Lihtsalt ebanormaalselt suur osa kaadrist tegelebki mingite pehmololluste ja/või esmase riigikaitse teostamiseks kasutute udupeente "erialade" aretamisega :lol:
Tsiteeri:
Kaitseringkondade likvideerimise ühe põhjendusena toodi ohvitseride nappus. Neid ei pidavat nii paljudele staapidele jätkuma. Ometi oleme viimastel aastatel tsentraliseerimise jätkuna loonud väejuhatusi, mis hoolimata nimevalikust on samuti staabid. Kuidas leiti nende komplekteerimiseks inimesed, kui ringkondadesse neid ei jätkunud?

_________________
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.


Viimati muutis Borja, 24 Jaan, 2018 18:38, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 1368 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 92  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Eestikeelne tõlge phpbb.ee poolt