www.militaar.net

Militaarteemad minevikust kaasaega
Tänane kuupäev 20 Okt, 2019 3:30

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Tee uus teema Vasta teemale  [ 1283 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82 ... 86  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Eesti Kaitseväe suurus ja struktuur
PostitusPostitatud: 10 Apr, 2019 16:54 
Eemal
Liige

Borja kirjutas:

Ei päde see jutt ega kriitika siin, sest A4 otse krooniliselt ei valda struktuuride temaatikat(-nagu ta seda siin ka juba korduvalt tõestanud on - lapake teemat tagasi näit vaieluseni pataljonistruktuuride üle).
A4 ei tee nimelt vahet mõistetel lahingutoetus(-combat support) ja tagala/lahinguteenindustoetus(-combat service support).

Asja iva siin selles ongi, et kui üksuse/formeeringu tasandil lahingutoetus üldiselt kuulub manöövrikomponenti(-mehhüksuste puhul näit täiesti kohustuslik), siis lahinguteenindustoetus ei kuulu - mis mõnes mõttes mängib ka kogu üksuse/formeeringu üldist manöövrivõimet pidurdavat osa. Ja olgu öeldud, et ka kergejalaväe doktriin eeldab kergejalav.pataljonis lahingutoetuse vahetut koostegutsemist jalaväega.

Eriti kehtib see aga mehh üksuste/formeeringute puhul, kus kogu lahingutoetuse osa ongi extra disainitud soomusosaga lahinguväljal ühtses lahingurivistuses "sammu pidama". Tulenevalt millest on ka A4 poolt justkui "tõestuseks" toodud soome soomusüksuse struktuurinäide räige latialt läbijooks - justnimelt tolles struktuuris ongi vägagi võimas soomustet manöövriosa(-soomuskompaniid + kogu soomustet lahingutoetus) ühes suht tagasihoidliku tagalaosaga.

Kokkuvõtvalt - "puder ja kapsad" tulevad meil siin teemas (juba üldreeglina) siis, kui A4 otsustab järjekordselt sõjaliste struktuuride üle targutama hakata (mõni mees lihtsalt ei õpi).
Nothing personal.

Kui nii võtta, siis on soomlaste mehhaniseeritud lahingugruppides ainukene mittesoomustatud ja mitteroomikutel osa vaid osa veoautodel õhutõrjepatarei ning osa tagalakompaniist. LT-l ja LTT-l oskan mina vahet teha küll, küll aga oli Trummil see kõik üks suur „toetuselement“, st tal on ka nt jalaväepataljoni orgaaniline MP-patarei või -rühm koormav toetuselement.

Aga kui need analooge mitte-omavad lahingugrupid kõrvale jätta, siis Eesti ja Soome brigaadide struktuuris, LT või LTT osa suuruses või „sammu pidamises“ vastava brigaadi manööverosaga mina endiselt mingeid sisulisi vahesid ei näe. Kas sina näed?

Mis suviseid pataljonistruktuure puudutab, siis mille osas ma täpselt ikka eksisin peale selle, et unustasin, et 2. brigaadi ja maakaitsestruktuuri jalaväepataljonides on mitte 5, vaid kuus kompaniid-patareid? Jutt käis toona muide SA-kompaniide ja patareide umbkaudse koguarvu väljaselgitamisel, kus enamike SA-struktuuri kuuluvatel manööver-, LT ja LTT-pataljonidel on keskmiselt ikka mitte rohkem kui 5 kompaniid-patareid.

Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  

PostitusPostitatud: 10 Apr, 2019 19:19 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

A4 kirjutas:
Mis suviseid pataljonistruktuure puudutab, siis mille osas ma täpselt ikka eksisin peale selle, et unustasin, et 2. brigaadi ja maakaitsestruktuuri jalaväepataljonides on mitte 5, vaid kuus kompaniid-patareid?
..et teemaleheküljed 58-59 peaksid küll uuesti üle lugema :?
A4 kirjutas:
Esiteks, kui palju on tänases SA-struktuuris neid kompaniisid, mis endale tegevväelastest kompaniiülemaid ja -veebleid vajavad? Mina saan kokku 14 pataljoni kahes jalaväebrigaadis, 4 KL-i maakaitsepataljoni, keskalluvusega staabi- ja sidepataljon ning logistikapataljon. Lisaks veel nende pataljonide-välised üksikkompaniid mõlemas brigaadis, sõjaväepolitseis, võibolla veel mõnes kohas – no ütleme et kokku 10 üksikut kompaniid, ehk laias laastus veel kaks pataljoni. Kokku saan 22 pataljoni või selle ekvivalenti. Nendest võiks antud arvutuse huvides maha lahutada KL-i maakaitsepataljonid ning täiskutselise Scoutspataljoni, sest nende väljaõpe ja komplekteerimine toimub pisut teismoodi. Jääb alles 17 SA-pataljoni. Eeldame, et igasühes neist on keskmiselt neli kompaniid või patareid ehk kokku 68 kompaniid, millede jaoks on siis kokku vaja 136 leitnanti ja veeblit sõja ajaks.

A4 kirjutas:
Aga kui need analooge mitte-omavad lahingugrupid kõrvale jätta, siis Eesti ja Soome brigaadide struktuuris, LT või LTT osa suuruses või „sammu pidamises“ vastava brigaadi manööverosaga mina endiselt mingeid sisulisi vahesid ei näe. Kas sina näed?
..ma eriti ei tunnegi neid soome praegusi brigaadistruktuure - ja mind (ausalt öeldes) ei huvita ka.
Sest siinsele PÕHIVAIDLUSELE - mitu formeeringut on vaja Eesti toimivaks kaitseplaneerimiseks - ei anna see mitte essugi juurde :|

Üles

PostitusPostitatud: 11 Apr, 2019 13:00 
Eemal
Liige

Pardon, et ma ei mäletanud ega ka kontrollinud üle, mis ma suvel kompaniide arvu kohta arvasin ja kirjutasin. Olgu siis viis kompaniid-patareid pataljoni kohta või minu poolest kasvõi kuus.

Aga kui nüüd tulla tagasi tänase põhivaidluse juurde, et kas on võimalik laias laastus olemasolevate ressurssidega (või väikese lisarahastuse ja -lisavärbamisega) teha kahe brigaadi asemel kolm, siis sinu suvine väide vist oli, et isegi olemasoleva struktuuri SA-kompaniidesse ja -patareidesse pole panna piisavalt tegevväelastest ohvitsere ja allohvitsere. Siit jätkuküsimus, et kuidas siis kolme brigaadi äkitselt on piisavalt inimesi? Või pole sinna vaja kahte tegevväelast per SA-kompanii? Või jagame lihtsalt olemasolevad (ja „puuduvad“) inimesed ümber selle ühele lisanduvale brigaadile?

Üles

PostitusPostitatud: 11 Apr, 2019 16:42 
Eemal
Liige

Borja kirjutas:
Sest siinsele PÕHIVAIDLUSELE - mitu formeeringut on vaja Eesti toimivaks kaitseplaneerimiseks - ei anna see mitte essugi juurde
Mina seda küll ei mäleta, et taoline küsimus oleks seatud vaidlusküsimuseks. Või siis vähemalt selle nurga alt. Aga hakkame siis vaidlema, et mille üle me siin vaidleme.

Ma eriti pole märganud palju foorumlasi, kes väidaksid, et pelgalt kahe brigaadiga kaitseb Eesti ära. Ei ole selliseid inimesi eriti palju ka riigikaitsega põhjalikumalt kursis olevate hulgas. See pole ju kunagi vaidlusteema olnud.

Vaidlus, kui seda nii võib nimetada, on kahe seltskonna vahel - ühed, kes ütlevad, et praegusel hetkel on meil kaks maaväe brigaadi ja KL baasil loodavad reservüksused, sest rohkemaks meil ressurssi ei ole ja pooletoobiseid üksuseid teha ei ole mõtet. Ja teised, kes ütlevad, et kohe praegu peaks tegema üksuseid rohkem. See teine seltskond (nii nagu ka esimene) jaguneb ka mitmeks osaks, aga suure üldistusega võin öelda, et on esindatud järgmised suunad - nö Talvesõja koolkond (vintpüss, mütsimärk ja kümme padrunit on piisav), tuleviku-Eesti (tähtis on luua raamistik ja ajapikku hakkame kasvatama liha luudele) ja vist on ka tinglikult öeldult kastist-välja mõtlejad (olemasolevad ressursid tuleb ümber jagada ja ehitada loomult natuke teistsuguseid üksuseid).

Ma usun, et selle üle käib vaidlus. Võib-olla eksin? Ja loomulikult ei ole kõik suunad ja koolkonnad "puhtad", vaid esineb kombinatsioone ja kompromisse. Ning loomulikult on ka foorumlasi, kes pidevalt vahetavad seisukohti (või siis esitavad eri teemade all erinevate koolkondade seisukohti) või siis esitavad üksteisele vastukäivaid seisukohti (nt ühes lauses nõuda KL rohkem tegevväelaseid seoses suureneva ülesannete arvuga) ja teisalt nõuda tegevväelaste drastilist vähendamist riigikaitses ja (Iisraeli, Šveitsi jne) kombel usaldada enam reservis olevaid).

Üles

PostitusPostitatud: 12 Apr, 2019 20:46 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Veiko Palm kirjutas:
Borja kirjutas:
Sest siinsele PÕHIVAIDLUSELE - mitu formeeringut on vaja Eesti toimivaks kaitseplaneerimiseks - ei anna see mitte essugi juurde
Mina seda küll ei mäleta, et taoline küsimus oleks seatud vaidlusküsimuseks..

.."taoline küsimus" on siin teemas põhiliseks alates teemaleheküljest nr 66 - kui sa veel märganud ei ole.

Aga whatever - eimidagi uut :|
10 aastat tagasi sai tollane maaväe ülem ühe mõttepaberi, mille põhisisuks oli, et kõige kiiremas korras tuleb asuda 2.jalav.brigaadi moodustamisele maaväes.. sest üksainus formeering maaväes ei vasta mitte krd ühelegi võimalikule kaitsetegevuse stsenaariumile.. maaväe ülema vastus oli stiilis eisaa // eivõi // eitohi // eiolevajaka.

Nu-nu.. läks vähem kui 5 aastat ja 2.jalav.brigaad sai :twisted:

Praegu on täpselt sama seis - hädasti on vaja nii kolmandat brigaadi, kaitseliidu sõjalise panuse ühtsustamist kui ka kogu laialivalguva staabimajanduse kokkutõmbamist.. ning KV noore kindralkonna ainus reaktsioon on eisaa // eivõi // eitohi // eiolevajaka..

Eimidagi uut ühesõnaga :lol:
Tuleb veel..

Üles

PostitusPostitatud: 13 Apr, 2019 9:25 
Eemal
Liige

Borja kirjutas:
Praegu on täpselt sama seis - hädasti on vaja nii kolmandat brigaadi, kaitseliidu sõjalise panuse ühtsustamist kui ka kogu laialivalguva staabimajanduse kokkutõmbamist.. ning KV noore kindralkonna ainus reaktsioon on eisaa // eivõi // eitohi // eiolevajaka..

Huvitav, et mina loen just "noore" kindralkonna reaktsioonist välja, et teeks küll, kui Borja VÄLJAPAKUTUD PLAAN KOHESELT LUUA KOLMAS BRIGAAD ei lahjendaks oluliselt olemasolevaid brigaadide tulejõudu ja lahinguvõimet. Keegi ei eita ju kolmanda brigaadi vajalikkust, vaid seda, et hetkel napib ressursse Borja väljapakutu sellises MAHUS ja KIIREKS elluviimiseks. Ja plaani ellu viia väljapakutud kiiruses ja mahus, siis tuleks tulemuseks mitte soovitud võime, vaid poolik käkk.

Eks see Borja funktsionaalse lugemisoskuse ja olukorrateadlikkuse teema ole...

Üles

PostitusPostitatud: 13 Apr, 2019 9:40 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Funktsionaalse jamisiganes "lugemisoskuse" probleem on sul endal - sest sulle ongi ju lihtsalt minust "sõnumitooja" isik vastik ja vastuvõtmatu (no mis on ka sinu - mitte minu probleem).
Et uskumiste // isiklike sümpaatiate valikuküsimus ühesõnaga - kes usub siin jäägitult noori kindraleid ja kelle olen mina suutnud kahtlema panna.

Kolmas brigaad täna ära teha on täpselt niisama probleemne-probleemivaba kui seda oli miski 5-6 aastat tagasi teine brigaad ära teha.
"Lahjendamise" argument ei päde ka muuseas - taktika(-ka operatiivtaktika) ongi valikute küsimus. Kas 2 x "lahjendamata jõudu" ees ning tühjus nende taga või 3 x "natsa lahjendatult" aga ka tagala täis - valikute koht.

Üles

PostitusPostitatud: 13 Apr, 2019 13:38 
Eemal
Liige

Borja kirjutas:
Funktsionaalse jamisiganes "lugemisoskuse" probleem on sul endal - sest sulle ongi ju lihtsalt minust "sõnumitooja" isik vastik ja vastuvõtmatu (no mis on ka sinu - mitte minu probleem).
Et uskumiste // isiklike sümpaatiate valikuküsimus ühesõnaga - kes usub siin jäägitult noori kindraleid ja kelle olen mina suutnud kahtlema panna.

Mulle ei ole kellegi isik vastumeelne. Vastumeelne on lihtsalt "kõige targemana" isatsemine ja argumenteerimise asemel ning puudustele tähelepanu juhtimisel isiklik ründamine. See lihtsalt ei ole lugupidav teiste vastu. Eriti juhtival kohal olnud kaitseväelase puhul ,kellel peaks olema ohvitseriau.

Kogenud ja haritud kol-ltn (rsv) peaks teadma ka ju seda, et combined arms tekitab sünergia. Kui suppi KOHESELT lahjendada, siis kaob ka sünergia, sest kõik on nõrgad. "Noored" kindralid ju seda väidavadki, et KOHE ei saa, aga tulevikus tasub kaalumist.

Seega 5-6 aasta pärast on ilmselt SKT niipalju kasvanud, et tasub RKAKi ülevaadates mõelda 3nda brigaadi loomisele, kuigi ilmselt on selleks ajaks veelgi rohkem välja arenenud ka Põhja KRK lahingugrupp. Pataljonide hindadest on Sõduris mitmes artiklis juttu olnud. Viimati on kõige värskemas. Sealt pealt saab ühtteist ka arvutada, kui tahtmist on.

Ja veelkord. Algne väide oli, et ju KOHE on vaja 3. brigaad luua ja siis on õnn õuel.

Üles

PostitusPostitatud: 13 Apr, 2019 14:08 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Roamless kirjutas:
Algne väide oli, et ju KOHE on vaja 3. brigaad luua ja siis on õnn õuel.

Ei olnud.
"Algne väide" oli kolm korda komplekssem.

Borja kirjutas:
Olukord

Meie tänased kaks brigaadi tagavad kahe põhilise sissetungisuuna esmase haldamise, kuid ei taga üldist kaitsetegevust vähegi pikemas perspektiivis.
Näiliselt võimsa vabatahtliku riigikaitseorganisatsiooni Kaitseliidu sõjaline panus tema tänasel kujul ei ole piisavalt fokuseeritud ega sõjalisse planeerimisse haaratav.
Meie tänane vaid sügaval rahuajal kujunenud staapide süsteem ei vasta sõjaaja vajadustele ega taga ka sujuvat üleminekut sõjaaja olukorda.

Eesmärgid

Esmaseks eesmärgiks on kolmanda brigaadi kiire moodustamine.
Teine eesmärk on Kaitseliidu organisatsiooni sõjaaja panuse selgem fokuseerimine ja konkretiseerimine.
Kolmas eesmärk on tänaseks väljakujunenud staapide süsteemi ülevaatamine läbi sõjaaja vajaduste prisma eesmärgiga tagada max lihtne üleminek sõjaaja juhtimisele.

Roamless kirjutas:
Mulle ei ole kellegi isik vastumeelne. Vastumeelne on lihtsalt "kõige targemana" isatsemine ja argumenteerimise asemel ning puudustele tähelepanu juhtimisel isiklik ründamine.

"Argumenteerinud" olen ma siin tüdimuseni - ja see, keda (kahe kindrali mahitusel) siin täna enim rünnatakse, olen ka muuseas mina.
Meie vahe selles ongi, et mina ei varja, et sa mulle ei meeldi - sina aga miskipärast varjad.
Ahjaa - üks vahe on meil veel.. mina olen pädevam :|

Üles

PostitusPostitatud: 13 Apr, 2019 16:38 
Eemal
Liige

Kui suur oleks sinu pakutud 3 brigaadi reaalne vastutusala? (side ja tuletoetuse ulatus)
1.Bde - Ida- ja Lääne Viru?
2.Bde - Võru-, Põlva- ja Tartumaa
3.Bde - Suur-Tallinna ümbrus?
Aga ülejäänud põhjarannik? Peipsi rannik? Võru-Sangaste-Viljandi suund, Lääne-, Pärnumaa ja saared?

Kui praegu on KL üksused laiali mitmel pool, ka viimati nimetatud suundadel, siis koheselt 3.brigaadi loomisega tuleb paljud neist "kodust" ära tuua. (side, lahingutoetus, logistika)
Kui kavatsed jätta oma piirkondadesse, siis pole nad enam ühtne brigaad vaid lisastaabiga ports iseseisvaid laialipaisatud üksuseid kes ei saa üksteist toetada.

Ei näe põhjust, miks ei võiks tulevikus Suur-Tallinna ümbrusesse teha brigaadi, kuid selleks on vaja asju, mida praegu veel ei ole. Katsume ennem siiski 2.brigaadi viia oma lahinguvõimetega vajalikule tasemele. Pole mõtet korrata sama reha, kus kibekiirest oli vaja luua neli ringkonda, kuid midagi neile anda ei olnud, ei juhtimist, mehi ega tehnikat.
Heas usus võime ju teha veel mitu brigaadi (nagu Laaneots arvas), kuid maastikule pole ikka rohkem saata kui needsamad üksused, kes praegu olemas.

Ja nüüd võid mind tampida, sest lähipäevadel ma nagunii siia foorumisse ei saa tulla... 8)

PS. Mina penskarina ei ole kahe kindrali poolt ära ostetud ja pädevuse üle võib eraldi arutada.

Üles

PostitusPostitatud: 13 Apr, 2019 20:10 
Eemal
Liige

Iga arengusuuna eelduseks on lahendatava probleemi täpne sõnastamine. Põhjuste ja juurpõhjuste leidmiseks on mitmeid metoodikaid, mida siinkohal kirja panna pole mõtet. Aga prooviks veel korra võtta järjest
Borja kirjutas:
Meie tänased kaks brigaadi tagavad kahe põhilise sissetungisuuna esmase haldamise, kuid ei taga üldist kaitsetegevust vähegi pikemas perspektiivis.

Olukord ehk lahendatav probleem on ebapiisavalt lahti kirjutatud. Pakutud lahendus võib olla vabalt ka mõni muu eesmärk nt liikursuurtükkide arvu suurendamine 12-24, KLi VGde suurendamine vms. Ühesõnaga praegu ei tule ju välja see, et seda probleemi lahendab kõige paremini AINULT 3nda brigaadi loomine.
Borja kirjutas:
Näiliselt võimsa vabatahtliku riigikaitseorganisatsiooni Kaitseliidu sõjaline panus tema tänasel kujul ei ole piisavalt fokuseeritud ega sõjalisse planeerimisse haaratav.
Meie tänane vaid sügaval rahuajal kujunenud staapide süsteem ei vasta sõjaaja vajadustele ega taga ka sujuvat üleminekut sõjaaja olukorda.

Jällegi. Millised on faktid? Milles ja millistel hetkedel need probleemid avalduvad? Taaskord on probleem ebamäärane ja pakutav lahendus ei haaku ju probleemiga. Alates 1.01.2019 moodustati neli KRK-d, mis nende teemadega tegelevad. Siin ma viitangi kol-ltn (rsv) kehvale olukorrateadlikkusele.

Lõppude lõpuks ei välista siiski ükski põhjuste kõrvaldamise lahendus 3nda brigaadi loomist millalgi tulevikus, aga praeguselt kirjelduse tasemelt põhjused -> juurpõhjus -> lahendus kusagilt välja ei paista.

Borja kirjutas:
Roamless kirjutas:
Mulle ei ole kellegi isik vastumeelne. Vastumeelne on lihtsalt "kõige targemana" isatsemine ja argumenteerimise asemel ning puudustele tähelepanu juhtimisel isiklik ründamine.

"Argumenteerinud" olen ma siin tüdimuseni - ja see, keda (kahe kindrali mahitusel) siin täna enim rünnatakse, olen ka muuseas mina.
Meie vahe selles ongi, et mina ei varja, et sa mulle ei meeldi - sina aga miskipärast varjad.
Ahjaa - üks vahe on meil veel.. mina olen pädevam :|

Pädevam? Huvitav tõepoolest milles? Argumenteeritud vastuste andmises ja selgitamises? Ebaviisakas mölisemises aga ilmselt küll. Ja väga huvitav ja isegi paranoiline on väide, et kindralid midagi mahitavad kedagi midagi tegema...

Mul tekib vägisi tunne, et ohvitser, kes ei suuda/ei asu oma plaani teistele piisavalt ja veenvalt selgitama, vaid asub küsijaid/kritiseerijaid selle asemel isiklikul tasemel sõimama, on üldse pädev ohvitser?

Üles

PostitusPostitatud: 13 Apr, 2019 23:07 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Roamless kirjutas:
Ebaviisakas mölisemises .. paranoiline on väide .. isiklikul tasemel sõimama ..

..auu, adminn - et kes siin "isiklikul tasemel sõimab" :?:

Üles

PostitusPostitatud: 13 Apr, 2019 23:16 
Eemal
Site Admin
Kasutaja avatar

Borja kirjutas:
Roamless kirjutas:
Ebaviisakas mölisemises .. paranoiline on väide .. isiklikul tasemel sõimama ..

..auu, adminn - et kes siin "isiklikul tasemel sõimab" :?:

Roamless kirjutas:
Mul tekib vägisi tunne, et ohvitser, kes ei suuda/ei asu oma plaani teistele piisavalt ja veenvalt selgitama, vaid asub küsijaid/kritiseerijaid selle asemel isiklikul tasemel sõimama, on üldse pädev ohvitser?

See on see viide, mille mina välja tooksin.

Muidu aga paneks rohkem rõhku sellele "teistele piisavalt ja selgelt" selgitamisele.

No offence mingile ohvitseri kutse ega au teemadel. Foorumis loeb ikka see, et suudad olla teiste foorumi liikmete suhtes lugupidav ning oma seisukohti ka selgitada.

Lahti kirjutada.

Üles

PostitusPostitatud: 13 Apr, 2019 23:21 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Teema siin ammu nii sexikaks läind, et kõike ei olegi võimalik "lahti kirjutada" (osal raffast juba praegu närvid läbi).
Kes mõistab, see mõistab. Aga kel king räigelt pigistama on hakand, nõuabki lõputa "lahtikirjutust" (elik kuldmuna munemist)..

Sarnane kiun // "lahtikirjutusenõudlus" oli ka enne 2.jalav.brigaadi moodustamist - eimidagi uut :mrgreen:

Üles

PostitusPostitatud: 13 Apr, 2019 23:41 
Eemal
Site Admin
Kasutaja avatar

Ah, alustaks äkki vastutusala suurusest?

Teine teema (mida mina kahjuks ei valda) on see kaitseliidu formeeritavate üksuste sõja-aja alluvuse teema. Kas neil saab olema oma staap?

Nagu eelnevast Roamlessi postitusest aru sain - tegelikult on ikka olemas 4 kaitseväe ringkonda ja nende staabid. Ilmselt ka nende rakendamiseks mingid plaanid olemas.

Ja veelkord - millest mina omal ajal siin teemas kirjutasin - ma näen ikkagi Eesti kaitseks tegutsemas teatud väekoondisi. Millede ajaloolisi nimetajaid sai siin ka loendatud. Ja väljaõppinud staap on ühe väekoondise väga oluline osis.

Seega - mina sooviks näha, et lisaks kahele brigaadile on olemas ka staap (staabid) nende brigaadide tagalas olevate väeosade juhtimiseks. Need staabid peaks oskama juhtida ka ajutiselt nende alluvusse antavavaid väeosasi. Nagu näiteks suurtükiväe või siis ka soomusüksusi. jms...

Nende väeosade formaliseerimine 3. brigaadiks ja staabi nimetamine 3. brigaadi staabiks võib ju olla sõjaväe struktuuri formaliseerimise jaoks ilus. Aga ei tohiks olla peamine.

Üles

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 1283 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82 ... 86  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: