Riigireetur kaitseväes

Vasta
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Riigireetur kaitseväes

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

toomas tyrk kirjutas:Borja võib ise rääkida, kuidas tema vanaisad tema valikuid mõjutasid.
..ma just "rääkisin" aga tyrk kustutas mitu posti ära :?

Adminn on õite koomiliseks muutund - minu arust on ta täna purjus :mrgreen:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
toomas tyrk
Site Admin
Postitusi: 5564
Liitunud: 16 Dets, 2003 11:32
Kontakt:

Re: Riigireetur kaitseväes

Postitus Postitas toomas tyrk »

Sry, muu offtopi seas läks ka see teemakohane osa prügikasti.

Siin see nüüd on.
Borja kirjutas:
toomas tyrk kirjutas:Borja võib ise rääkida, kuidas tema vanaisad tema valikuid mõjutasid.
..emapoolne teenis esimeses ilmasõjas välja soldati Georgi risti - mille teise ilmasõjajärgsed talusse sissemurdnud vene "kotipoisid" ühes muu heaparemaga pihta panid // isapoolne oli venelane, Punaarmee major, nelja lahinguordeni kavaler - ei häbene kumbagi, tyrk :P

Et kuidas "mõjutasid" - mängisin ainult mängusõduritega(-ja sõda), joonistasin ainult tanke ja tahtsin saada ainult ohvitseriks(-sain ka) 8)
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Riigireetur kaitseväes

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Seal ärakustutatud postis oli muudki teemakohast - mis kommenteeris adminni suhtkoht lapsikut teadmust NArmee "poliitohvitseridest" :?
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Kasutaja avatar
krizz
Liige
Postitusi: 2084
Liitunud: 18 Mär, 2006 1:59
Asukoht: Eesti Kuningriik
Kontakt:

Re: Riigireetur kaitseväes

Postitus Postitas krizz »

toomas tyrk kirjutas:No siinkohal pean mina küll ütlema, et minu vanaisad ei ole mitte mingilgi moel mõjutanud minu valikuid. Polnud võimalustki, sest ma pole kummagiga neist kunagu kohtunud.
Arusaadav - kuidas kellelgi. Kuid siinjuures peame ka arvestama, milline poolreligioosne tähendus on venelastel Suurel Isamaasõjal. Pealegi pojapoja ja vanaisa vahepeal on veel ka isa. Mis rolli tema mängis - kes seda teab? Venemaa kindlasti teab paremini. Ja selliseid tiksuvaid pomme on siia jäetud hulgim. Seega rahvuse ja esivanemate ameti järgi võiks kõvemat kontrolli teha küll. See ei peaks tähendama ukse kinni löömist. Aga näiteks sagedamini teha kasvõi valedetektori testi. Abiks ikka.
* Otsin pilte ja infot Aegna merekindluses teeninutest, eriti aastatest 1930-34 *
* Meie peaülesanne olgu peatada eestlaste väljasuremine. Ukrainlased ei sure välja ka siis, kui nad kotavad (enamasti venelastega asustatud) Ida-Ukraina ja Krimmi! *
Avatar
Liige
Postitusi: 2286
Liitunud: 17 Veebr, 2009 21:30

Re: Riigireetur kaitseväes

Postitus Postitas Avatar »

toomas tyrk kirjutas:No siinkohal pean mina küll ütlema, et minu vanaisad ei ole mitte mingilgi moel mõjutanud minu valikuid. Polnud võimalustki, sest ma pole kummagiga neist kunagu kohtunud.
Kui Toomas on elanud oma vanematega koos paarkümmend aastat, ja Toomase vanemad omakorda on elanud paarkümmend aastat koos oma isadega, siis sõltumata sellest, kas Toomas oma vanaisasid nägi - ikka on tal lademetes arvamusi, põhimõtteid, ütlemisi, hirme jne jne, mis on tulnud tema vanaisadelt. See perekondlik kultuurikiht on visa. Et kultuurikiht üldse edasi ei kanduks, tuleb laps täielikult vanemate käeulatusest eemaldada. Pehmemini saab, kui teha lapsele ääretult kõva ajupesu ja vanemad sundida enesetsensuurile. Aga see ei ole täielik. Õnneks...
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36584
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Riigireetur kaitseväes

Postitus Postitas Kriku »

Borja kirjutas:Seal ärakustutatud postis oli muudki teemakohast - mis kommenteeris adminni suhtkoht lapsikut teadmust NArmee "poliitohvitseridest" :?
Eemaldasin sealt tarbetud isiklikud pöördumised ning taastasin mälestuste alla: http://www.militaar.net/phpBB2/viewtopi ... 30&t=43889

---

Vanaisadest - muidugi mõjutavad nende valikud ja väärtushinnangud mingil määral lapselapsi ka siis, kui nad füüsiliselt ei kohtu, aga sama selge on ka see, et vanemate pattusid ei saa nuhelda nende lastelaste kaela. Seda muidugi polegi ülal soovitatud, jutt oli ikka hulga riskitegurite summast.
ants431
Liige
Postitusi: 729
Liitunud: 30 Jaan, 2007 21:54
Kontakt:

Re: Riigireetur kaitseväes

Postitus Postitas ants431 »

Avatar kirjutas:
toomas tyrk kirjutas:No siinkohal pean mina küll ütlema, et minu vanaisad ei ole mitte mingilgi moel mõjutanud minu valikuid. Polnud võimalustki, sest ma pole kummagiga neist kunagu kohtunud.
Kui Toomas on elanud oma vanematega koos paarkümmend aastat, ja Toomase vanemad omakorda on elanud paarkümmend aastat koos oma isadega, siis sõltumata sellest, kas Toomas oma vanaisasid nägi - ikka on tal lademetes arvamusi, põhimõtteid, ütlemisi, hirme jne jne, mis on tulnud tema vanaisadelt. See perekondlik kultuurikiht on visa. Et kultuurikiht üldse edasi ei kanduks, tuleb laps täielikult vanemate käeulatusest eemaldada. Pehmemini saab, kui teha lapsele ääretult kõva ajupesu ja vanemad sundida enesetsensuurile. Aga see ei ole täielik. Õnneks...
Aga kuidas on geenide ja ja geeni mutatsioonidega?
Kas need ei käi igast kasvatuse mõjust üle?
Geenid määravad kuidas organism reageerib alkoholile ja
kas inimesest saab alkohoolik juba esimesest pitsist või mitte.
Gustav Naan kirjutas kusagil läbi lillede, (otse kirjutada veel ei tohtinud) et kasvas täielikus kommunismi ideaalide vaimus aga hakkas Stalinis ja kogun süsteemis kahtlema oma loogilise mõtlemise tõttu.
Loogilise mõtlemise võime on ka geenidega määratud. Õppida saab ainult piirini mida geenid lubavad või määravad. Muidugi on ka geenid päritud aga üksikud anded ja võimed on väga juhuslikku laadi.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36584
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Riigireetur kaitseväes

Postitus Postitas Kriku »

ants431 kirjutas:Aga kuidas on geenide ja ja geeni mutatsioonidega?
Kas need ei käi igast kasvatuse mõjust üle?
Geenid määravad kuidas organism reageerib alkoholile ja
kas inimesest saab alkohoolik juba esimesest pitsist või mitte.
Kui sellised ilmselged ajukeemia häired kõrvale jätta, siis ei käi.

Mitte et see kuidagi teemasse puutuks.
Lemet
Liige
Postitusi: 19937
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Riigireetur kaitseväes

Postitus Postitas Lemet »

Lausung, mille kohaselt me kõik tuleme oma lapsepõlvest, on siiski arvestatavalt tõene. Hoolimata sellest, kui kõvasti me rinnal särki rebides seda eitame.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36584
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Riigireetur kaitseväes

Postitus Postitas Kriku »

Lemet kirjutas:Lausung, mille kohaselt me kõik tuleme oma lapsepõlvest, on siiski arvestatavalt tõene. Hoolimata sellest, kui kõvasti me rinnal särki rebides seda eitame.
Ärge siis eitage.
Z03
Liige
Postitusi: 1136
Liitunud: 22 Juul, 2016 10:09

Re: Riigireetur kaitseväes

Postitus Postitas Z03 »

Ega inimene pole mõistuseta loom, et geenid määravad kõik. Inimesel on olemas vaba tahe. Kuulge, mees andis Eesti kaitseväele lojaalsusvande. Ei mõista mina mitmete siinsete foorumlaste empaatiat ja isegi kaastunnet riigireeturi vastu. Lekkinud kaitseplaanid panevad ju ohtu nii teie kui ka teie lähedaste elud. Tekib juba tunne, et mõni mees siin hakkab varsti Denissi rinnal nutma, et kus alles kahju mehest, küll oleks võinud olla tubli sõdur, kui vaid poleks olnud vanaisa, isa ja neetud nõukogude võimu. Kasvage suureks ükskord. Mees vastutab ise oma tegude ja tegematajätmiste eest.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40173
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Riigireetur kaitseväes

Postitus Postitas Kapten Trumm »

https://et.wikipedia.org/wiki/Tallinna_ ... vilistlasi

Mulle tundub, et lp admin esitab siin sellised laetud väiteid.
Kose sõjakool peaks olema (arvestades tema üsna lühikeste tegutsemisaega Eestis) ühtlasi kõige suurema eestlastest vilistlaste arvuga nõuka sõjakool. Tuleneb see eestlaste punameelsusest? Vaevalt.
Ilmselt samasugust loogikat võite tabada Lätis asunud lennutehnilise sõjakooliga - olid siis lätlastel lendamine veres? Loogika on sama, mis Harjumaalt minnakse ikka TTÜ-sse ja TLÜ-sse, lõuna poolt TÜ-sse. Õppimine kodu ligidal ja eks vanemad ei taha kaugele pommiauku last lubada.

Nõuka traditsioonilised (taktika)sõjakoolid asusidki enamasti NSVL 1939. a piires ja asusid samas kuni NSVL lagunemiseni.1939-1940 "vabastatud" aladelt ei leidnud ma ainsatki "esimese järgu" sõjakooli NSVL lõpuperioodil. Ikka mõned teisejärgulised - tehnilised, poliitilised jne. Võimalik, et seoses venestamispoliitikaga.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
smr
Liige
Postitusi: 871
Liitunud: 05 Sept, 2011 7:07
Kontakt:

Re: Riigireetur kaitseväes

Postitus Postitas smr »

Kapten Trumm kirjutas:Tegemist pidi olema siis ajaga, kui NAK ei võetud (veel) eelkutsega, vaid sinna saamiseks pidid ennast väeosas tõestama.
Olin u samal ajal ajateenistuses ning meilt küsiti, kellel on huvi, see ka sai Meegomäe katsetele.
Kasutaja avatar
Chupacabra
Liige
Postitusi: 3530
Liitunud: 25 Juun, 2014 15:25
Kontakt:

Re: Riigireetur kaitseväes

Postitus Postitas Chupacabra »

Olen nüüd vaadanud paar korda seda Metsavase interviuud ja lugenud hoolikalt kõik uudisnupud läbi ja midagi selles loos ei klapi. Mingi osa sellest loost jääb rääkimata. See on nüüd minu oma peas arenenud teooria:

GRU andis ise Metsavase KAPOle välja. Tõenäoliselt tehti seda KAPOle mingi infokildu ette söötes, mis viis Metsavase tabamiseni. Miks seda tehti? Metsavas oli tõenäoliselt ammendunud allikas, ta ei toonud uut infot peale aga ta sobis täitma ühte viimast ülesannet. Sellist ülesannet, mis on Venemaa strateegilises huvis palju kõrgemal kohal, kui EKV kaudtule võimekuse, SA plaanide jm.

Nimelt kohalike venelaste rahulolematuna hoidmise. Eriti sihiti sellega EKVs töötavaid vene päritolu ohvitsere. Ma ei tea palju neid täpselt on, aga 500 ikka? Peale Metsavase loo ilmsiks tulekut on täiesti selgelt näha, kuidas venelastest ohvitseridesse on suhtumine muutunud. Isegi kui avalikult ei öelda, siis ikka mõeldakse, et kas tema kah? Näiteks toidab seda sama suhtumist siin foorumis Borja. Ütleme kui venelasest kaitseväelane on kõndinud viimased 10 aastat mööda joont aga tunnetab suhtumise muutust ja paari aasta pärast ei tule seda ameti/auastme kõrgendust mida ta ootab, siis hakkab meel mõruks minema ja kaob mott. Laiem üldsus näeb, et venelastel pole EKVs karjääri võimalusi ja jälle üks punkt kirjas, et Eestis suhtutakse venelastesse halvasti, isegi kui nad on head ja püüdlikud. Herem siin mainis, et netos 50 palgalist aastas juurde saada on juba keeruline, siis -500 oleks juba korralik katastroof.
paalberg
Liige
Postitusi: 591
Liitunud: 17 Mai, 2019 13:27
Kontakt:

Re: Riigireetur kaitseväes

Postitus Postitas paalberg »

Chupacabra kirjutas:GRU andis ise Metsavase KAPOle välja. Tõenäoliselt tehti seda KAPOle mingi infokildu ette söötes, mis viis Metsavase tabamiseni. Miks seda tehti?
Miks nii keeruliselt?
120 mm. laskemoona varud said ladudest otsa sest õigel ajal laskemoona juurde ei suvatsetud tellida.
Laskemoona toodetakse vaid tellimise peale ja viitega seega jämedamad torud oleks jäänud teatud perioodiks ilma moonata. Soome erakorraliste mobilisatsioonireservide kallale minek päästis kaitseväe siin nähtavasti hulleimast.
Eesti saab oma liikurid kätte tunduvalt hiljem ja märgatavalt kallimalt ning väiksemas koguses kui Läti või Leedu.
Kas tõesti GRU peab tulema ning ütlema, et kusagil on midagi nende kaudtule värkidega nagu väheke korrast ära?
Ma pakuks, et need olid siiski suuresti Metsavase teened kalli kodumaa hüvanguks.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 21 külalist