Riigireetur kaitseväes

Vasta
manjabes
Liige
Postitusi: 401
Liitunud: 17 Jaan, 2006 21:05
Kontakt:

Re: Riigireetur kaitseväes

Postitus Postitas manjabes »

Suvorovi GRU-teemalises raamatukeses kirjeldati ilmekalt ka võimalusi (ning motivatsiooni) taolisi trikke kolmandates riikides korraldada. St sihtmärgile võib meela õnnetu saatusega "vene emigrandist" Vassilissa pähe määrida ka Soomes või Saksamaal, Lätist rääkimata. Seega pole päris nii lihtne, et "Putinlandi ma ei reisi ja kõik on hästi."
Samamoodi ei pruugi ka sünnipärase näruse iseloomuga asi nii must-valge olla. Kui sind juba konksu otsa on haagitud, siis sa seal ka oled, siputa kuidas tahad.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Riigireetur kaitseväes

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

manjabes kirjutas: Seega pole päris nii lihtne, et "Putinlandi ma ei reisi ja kõik on hästi."
Täiesti õige - kõik ei olegi siin kunagi "hästi" ja "garantiisid" siin ka ei anta :mrgreen:
Me lihtsalt sellest alustamegi, et "Putinlandi" ei reisi ja sellega välistame ka oma vaenlasele need temale kõige lihtsamad (värbamis)variandid - arusaadav, eks..

Kin HEREM oskab kindlasti sõna sekka öelda - et kuda kaadrikaitseväelastel täna selle "mööda venemaa sugulasi tuuritamisega" siis on (ei peaks eriline saladus olema) :P
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2368
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Riigireetur kaitseväes

Postitus Postitas Martin Herem »

Muidugi oskab Herem öelda aga ... naudib hoopis küsimuselaadse postituse demonstratiivset ignoreerimist 8)
Pealegi on sellest siin varem räägitud. Nagu ka Metsavase viimastest reisidest Venemaale.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Riigireetur kaitseväes

Postitus Postitas Kriku »

Kas ma olen ainuke, keda selle kaabaka hala tiražeerimine esilehekülgedel häirib?

Muidugi on ajakirjanikel keset suve raske uudiseid leida ning sama raske on neile ette heita, et nad üldsust huvitavast persoonist kirjutavad, aga siiski... :evil:
Kasutaja avatar
Troll
Liige
Postitusi: 3173
Liitunud: 08 Okt, 2004 16:59
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: Riigireetur kaitseväes

Postitus Postitas Troll »

Mulle jääb arusaamatuks, miks ta peale seda fabritseeritud vägistamissüüdistust (kui see tõesti juhtus) ja koostööga nõustumist Eestisse tagasi jõudes ise KAPO-ga ühendust ei võtnud ja kogu jama ära ei rääkinud? Oleks tekkinud võimalus igasugusteks luuremängudeks ja peaasi - oleks ise konksu otsast lahti pääsenud. Sel momendil polnud ju mingit konkreetset riigireetmist toimunud. Ei veena see halajutt.
Hea võidab alati kurja - kes võidab, see ongi hea!
teeline35
Liige
Postitusi: 1543
Liitunud: 11 Apr, 2010 9:21
Asukoht: LÄÄNEMAA
Kontakt:

Re: Riigireetur kaitseväes

Postitus Postitas teeline35 »

Lugu ERR-i jõudnud;
https://www.err.ee/955971/riigireetur-d ... o-tagamaid
Mind paneb imestama intervjuu fakt ise. Kuidas selline asi toimuda sai. Kas nimet härra oli oma pikast vangistusest äkki puhkama lastud? Ja kuskil kohvikus siis intervjuud jaganud? Või igaüks kes tahab võib selliseid pikaaegseid vange vanglas külastada ja siis selle konkreetse juhtumi valguses vene luureteenistusega seotud inimesed toita saiaga läbi trellide! :shock:
(Üli)koolitamata,aga lugeda kirjutada mõistan.
Mercurius
Liige
Postitusi: 667
Liitunud: 08 Juul, 2011 14:02
Kontakt:

Re: Riigireetur kaitseväes

Postitus Postitas Mercurius »

Troll kirjutas:Mulle jääb arusaamatuks, miks ta peale seda fabritseeritud vägistamissüüdistust (kui see tõesti juhtus) ja koostööga nõustumist Eestisse tagasi jõudes ise KAPO-ga ühendust ei võtnud ja kogu jama ära ei rääkinud? Oleks tekkinud võimalus igasugusteks luuremängudeks ja peaasi - oleks ise konksu otsast lahti pääsenud. Sel momendil polnud ju mingit konkreetset riigireetmist toimunud. Ei veena see halajutt.
Aga võibolla rääkiski ära ja hilisem ongi ainult mäng :scratch:
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Riigireetur kaitseväes

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Vahet pole - mind ennast enimhuvitanud küsimus kus/kuidas/millal "konksu otsa" võtmine elik värbamine käis, on enamvähem ära vastatud ning rohkem see värk mind eriti ei huvita :|

Targutaks veel vaid niipallu, et (a) löödigi ju kõige nõrgema lüli(-loe: etnilise venelase) pihta ning (b) tehti seda tema jaoks kõige haavatavamas keskkonnas(-loe: õkva venemaal).
Et etnilise profileerimise "ebapopulaarne küsimus" on jätkuvalt üleval - nii kaitseväes kui ka muus riigiteenistuses. Meeldib see meile siis või mitte :|
Martin Herem kirjutas:Muidugi oskab Herem öelda aga ... naudib hoopis küsimuselaadse postituse demonstratiivset ignoreerimist 8)
..eks sa naudiskle siis - kindralite väiksed rõõmud...
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2368
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Riigireetur kaitseväes

Postitus Postitas Martin Herem »

Kui see nii oli, ja mul pole alust kahelda et oli, siis on tegemist õpetliku sõnumiga KAPO poolt.
Sarnastel alustel reeturite värbamine käibki. Näe isegi Borjale jõudis kohale.
Luureteenistused on osavad ja teevad milleks on loodud. Inimesed on naiivsed. Uskumatult. Või siis teatud ohu korral perspektiive valesti hindavad. Samas peab tunnistama, et paljud on käitnud teistmoodi.
Mulle jääb mulje, et DM ei süüdista selles intervjuus kedagi peale enda. Ta lasi end haledalt ära kasutada.
Etnilisest taustast ka. Kas Venemaad külastavaid setusid on keerulisem värvata, kui poolvenelasest Metsavast? Minu arvates suurt vahet pole.
Peamiseks vahendiks on ikkagi kompra, mida on Venemaal lihtsam luua ja lihtsam ekspluateerida.
Avatar
Liige
Postitusi: 2286
Liitunud: 17 Veebr, 2009 21:30

Re: Riigireetur kaitseväes

Postitus Postitas Avatar »

Küsimus:
teeline35 kirjutas:Mind paneb imestama intervjuu fakt ise. Kuidas selline asi toimuda sai.
Vastus:
Martin Herem kirjutas:...on tegemist õpetliku sõnumiga KAPO poolt.
Metsavas saab hapniku, kui ilusti koostööd teeb.
Õppematerjal/Propagandamaterjal rahvusvaheliseks kasutamiseks. Tubli töö.
VF toodab pidevalt säärast stuffi. EW peaks olema suuteline ja õppima ka iseseisvalt säärasel tasemel tegema.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Riigireetur kaitseväes

Postitus Postitas Kriku »

Mnjah, mina vana skeptikuna pidasin seda lihtsalt kaabaka eneseõigustuseks, aga see iva muidugi tõesti on, et sellisena poleks seda kinnimajast välja lubatud.
Avatar
Liige
Postitusi: 2286
Liitunud: 17 Veebr, 2009 21:30

Re: Riigireetur kaitseväes

Postitus Postitas Avatar »

Ma arvan, materjali sisu suhtes võib mõistliku skepsist hoida. Nii puhast ja varasemate hoiatustega klappivat klassikat satub ette harva. Teos ei ole ajalooline dokumentaal. Pigem kompromiss tõendamisvõimaluste ja eri vajaduste vahel. Millega ma ei võta julgust väita, et see räägitu seal tõsi ei ole. Emotsioonid paistsid siirad, seetõttu Metsavas seda teemat tõenäoliselt ei dirigeeri.
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2368
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Riigireetur kaitseväes

Postitus Postitas Martin Herem »

Kogu reeturite teema juures tasub meenutada meie oma ajalugu.
Pärast II MSi julgeoleku poolt Eestis värvatud teavitajad ja agendid olid minu teada kõik läinud koostööle kompromiteeriva mineviku pärast. Kaitseliit, Omakaitse, Saksa sõjavägi, metsavend - kõik sobis suurepäraselt kompraks ja värbamiseks.
Mis kõige hullem - just neid inimesi metsavennad usaldasid, ikkagi ideoloogiliselt oma inimene. Kümnetest värvatutest tean vaid ühte Hävituspataljoni võitlejat (eestlast), kes hakkas koputajaks ideloogilistel alustel ja tegeles oma kaaslaste kohta info andmisega.

Ka siis oli võimalus enda värbamisest või survest sellele metsavendadele teada anda. Mõned tegidki nii, teised mitte. Sest sa ei teadnud kui tõsised on ähvardused. Hilisema töö käigus anti koputajatele ka erinevat tasu. Rahu, ravimeid, toiduaineid. Üks sai isegi reisi Musta mere äärde. Kuid tasu oli siiski täiendavaks motivaatoriks, mitte värbamise aluseks.
Saremaa Ilpi püüdmiseks oli mingil hetkel värvatud üle 10 teavitaja. Ühel hetkel aga selgus, et pooled töötavad hoopis Ilpi kasuks, pea pooled on ballast ja ei kogu mingit infot ning vaid kaks on edastanud mingisugustki kasulikku infot. Ballasti oli üle Eesti massiliselt - tõenäoliselt sadades. Need numbrid on aruannetes tihti välja toodud. Minu hinnangul mingit karistust sellele enamasti ei järgnenud. Kui neid just 1949 väljasaadetute nimekirja ei pandud.

Kuid mis peamine: Neil oli kompromiteeriv minevik, nad ei leidnud muud võimalust kui kaastööd teha.
Sellega ei õigusta ma kuidagi DMi.
Avatar
Liige
Postitusi: 2286
Liitunud: 17 Veebr, 2009 21:30

Re: Riigireetur kaitseväes

Postitus Postitas Avatar »

Selles DM -i jutus tuleb ilusti välja ka psühholoogiline lähenemine, mida on suht keeruline kunstlikult lavastuse stsenaariumisse ehitada. Ehk siis saad mingi küsitava väärtusega asjaga hakkama (no ma ei tea, mis perekondlikus või vabasuhtekondlikus seisus DM oli toona). Järgmisel hetkel tehakse sulle ootamatult külm dušš. Lähed paanikasse, ei mõtle ja ei kaalu. Sulle ei anta selleks teadlikult aega. Käitud instinktiivselt ja võtad pakkumise vastu. Sa ei tea mis riskid sul on ja sa ei tea, mida sult tahetakse. Kui teaksid, mida, siis võib-olla koju jõudes läheksid Kaposse. Aga sa loodad, et äkki oli lihtsalt mingi arusaamatus ja äkki nad ei tule jne. Ja siis nad tulevad, ja algul ei soovi suurt midagi. Ja kui sa teed koostööd, siis on sul juba täiendav põhjus, miks sa ei taha Kaposse minna. Aga ka siis sa arvad võib-olla nagu DM, et see lõppeb millalgi ära. Ja siis sulle öeldakse, ot-ot - mitte veel. Selleks ajaks oled sa juba kõriauguni sees. Kui sellisesse olukorda satutakse, siis aitab treenitud närvikava, ja teatud moraalsete väärtuste olemasolu. Võime tunnistada/leppida oma süüga, mitte alustada uute süütegude sooritamist varasemate varjamiseks. Ja loomulikult leppimine tõsiasjaga, et mõnikord sa lihtsalt satud sita sisse ja siis tuleb seal mõnda aega istuda. Aga inimolevus instinktiivselt ei toimi niimoodi.

On mees automaadiga ja on mees püstoliga. 20m vahet. Automaadiga mees käsib vastasel püstol maha visata. Vastane kaalub olukorda ja viskab. Sest santsud sääraselt distantsilt on kehvad.
Automaadiga mees tuleb 5m peale ja käsib noa maha visata. Vastane viskab, sest sääraselt distantsilt on santsud kehvad.
Automaadiga mees tuleb 2m peale ja käsib vastasel pikali heita ning käed kuklale panna. Vastane teeb nii, sest santsud on kehvad.
Seejärel pannakse vits ümber käte ja automaadiga mehel pole vaja automaati, et vastasega oma suva järgi ümber käia.
Iga kaalumisega lükkab nõrgem vastane edasi negatiivset otsust - hakata vastu. Iga kord on ta järgmises etapis eelnevast kehvemas olukorras ja täiendava surve all, et teha uus alistuv otsus. Iga kord on survestajal lihtsam järgmises etapis sundida ja vähem riske.
Kui te mäletate, siis madistati päris palju selle ümber, kas Kohvrile saab Eesti poolt keegi ligi ja suudab moraalselt toetada/vihjata, et ta ei ole ripakile jäetud. Kohver pidas vastu. Kohver oli psühholoogiliselt tõenäoliselt ka paremini ette valmistatud sääraseks olukorraks.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Riigireetur kaitseväes

Postitus Postitas Kriku »

Vahe automaadi ja püstoliga mehe ning värbajate ja DM vahel seisneb selles, et üle Eesti riigipiiri naasmisega taastus DM-ile elementaarne füüsiline julgeolek. Ta ei saanud ju ometi arvata, et Kapo ta ka vägistamise eest kohtu alla annab.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 13 külalist