Läti ja Leedu kaitsejõud

Vasta
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40239
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Huvitav diskussioon käib siin :)

Noh, vahemärkuse korras- praegu pole Somme'i lahingu ajastu, kus sõja saatuse määras rünnakule jooksva jalaväe mass tuhandetes ühikutes.

Pealegi juba II Maailmasõja ajast on teada, et lahingut võidetakse ikka raskerelvadega, jalavägi lihtsalt julgestab raskerelvi ja kindlustab edu :roll:

Ma arvan, et raskerelvastuse osas on Eesti Lätist päris pikalt ees, isegi kui paberil lätlaste torude park sama toekas paistab. No suurtükivägi ja maakaitseväeosade käes....no comments....Eestis pole KL suutnud isegi 120 mm MP tasemele küünitada, haubitsast rääkimata..vaevalt et see asi Lätis ka paremini korras on. Paberil võib kirjutada kõike.

Küsimus ikka selles, kas suurtükivägi saab esimese mürsuga täpselt väljamõõdetud sihtmärgile pihta. Eestis saab.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
toomas tyrk
Site Admin
Postitusi: 5566
Liitunud: 16 Dets, 2003 11:32
Kontakt:

Postitus Postitas toomas tyrk »

Kapten Trumm kirjutas: Noh, vahemärkuse korras- praegu pole Somme'i lahingu ajastu, kus sõja saatuse määras rünnakule jooksva jalaväe mass tuhandetes ühikutes.
Hm, Kapten, siin te olete küll millestki valesti aru saanud :roll: :wink:

Somme'i all just see mass ei lugenud. Mida suurem mass peale jooksis seda rohkem laipu pärast kokku loeti.

Nagu juba kord olen viidahud - kaasaegses sõjas loeb eelkõige see, kes on kiiremini valmis ning paremini omi vägesid suudab varustada.

Raskerelvadest rääkides - Läti zemessargel on ka mõned tankid :P
tommy
Liige
Postitusi: 3638
Liitunud: 02 Veebr, 2005 20:50
Asukoht: Eesti
Kontakt:

Postitus Postitas tommy »

toomas tyrk kirjutas:Raskerelvadest rääkides - Läti zemessargel on ka mõned tankid :P
Jep, 3 T-55 tüüpi masinat, mis aga minu teada pole lahingukorras. Hetkel vist isegi mitte liikumiskorras.
Lätlaste kogu sõjavägi on moned tuhanded meest kergejalaväge. Küll hästi varustatud ja moodsate kergerelvadega, kuid siiski vaid jalavägi.
Täielikult puudub tuletoetuse võime, on väike kogus vanu Tšehhi päritolu 100-mm.(vist) kahureid, mida mina isiklikult pean olemuselt tankitõrjekahuriteks...Ehk ei liha ega kala. Läti tuletoetuse võimekus lõpeb 120-mm. miinipildujaga.
Soomusmasinad puuduvad täielikult.
Samuti pole "kustist" võimsamaid tankitõrjerelvi. Ennekõike juhitavaid tankitõrjerakette. Enne "masu" olid plaanid küll suured, juudid tegid oma "Spike" rakettidega isegi demo, kuid jah....
Lähimaa õhutõrje moodustavad Rootsilt ostetud RBS-70 tüüpi raketid ja 40-mm. Bofors-süsteemi õhutõrjekahurid. Kõik küll kasutatud ja arvult vähem kui meil(vastavaid relvi), kuid siiski...
Pean ise lõunanaabrite riigikaitse pealmiseks probleemiks peamiselt süngeid tulevikuperspektiive.
Sellisest 10-aasta plaanist mis meil, jääb seal üle vaid unistada. Hea kui nad suudaksid praegust taset hoida, mitte aga tagasi langeda.
Kui ikka eelarve rohkem kui poole väiksem kui meil(sealjuures Afgaani panustavad lätlased samas suurusjärgus) siis..... :dont_know:
Kasutaja avatar
kala
Liige
Postitusi: 497
Liitunud: 25 Apr, 2005 16:50
Kontakt:

Postitus Postitas kala »

tommy kirjutas:Samuti pole "kustist" võimsamaid tankitõrjerelvi. Ennekõike juhitavaid tankitõrjerakette. Enne "masu" olid plaanid küll suured, juudid tegid oma "Spike" rakettidega isegi demo, kuid jah....
Täiesti ostsid Spike-LRe. Sõdurifoorumis on nendest ka vähe pikemalt räägitud.
tommy
Liige
Postitusi: 3638
Liitunud: 02 Veebr, 2005 20:50
Asukoht: Eesti
Kontakt:

Postitus Postitas tommy »

kala kirjutas:Täiesti ostsid Spike-LRe. Sõdurifoorumis on nendest ka vähe pikemalt räägitud.
Kas mitte rääkijad lihtsalt ei osalenud nende relvade demol...?
Minu teada pole tõsist ostulepingut sõlmitud.....
Samas, ma ei saa välistada et Afgaani üksusele toetuseks mõned üksikeksemplarid tõesti hangiti,...samas üksikkoguses ei oma see erilist riigikaitselist tähtsust....
Kasutaja avatar
kala
Liige
Postitusi: 497
Liitunud: 25 Apr, 2005 16:50
Kontakt:

Postitus Postitas kala »

tommy kirjutas:Kas mitte rääkijad lihtsalt ei osalenud nende relvade demol...?
Minu teada pole tõsist ostulepingut sõlmitud.....
Samas, ma ei saa välistada et Afgaani üksusele toetuseks mõned üksikeksemplarid tõesti hangiti,...samas üksikkoguses ei oma see erilist riigikaitselist tähtsust....
Olid nad ju Spikedega ka BALTBATis, sh. baltic eagle õppusel.

Pilt
Kasutaja avatar
hummel
Liige
Postitusi: 2079
Liitunud: 18 Apr, 2004 12:55
Kontakt:

Postitus Postitas hummel »

3 T-55 tüüpi masinat, mis aga minu teada pole lahingukorras. Hetkel vist isegi mitte liikumiskorras.
Eks seda saab vb siis näha eeloleval nädalal, aga olemas on ja tšehhidelt kingiks saadud vist. Oleks need meie käes, siis kindlasti oleks neist väljaõppel teatavat kasu.

Lätlaste ettevõtmine on ikka kaunis masendav. Peaks organiseerima mingi abistamis- ja analüüsikomisjoni neile, mis uuriks oludepõhiselt välja ja paneks meie kogemustel ette, et kuidas nende riigikaitset olemasolevate vahenditega üles ehitada. Mitte, et meil endal kõik ok oleks, aga meil on juba kogemusi, kuidas paljusid probleeme lahendada. Ma arvan, et ajateenistuse taastamine oleks möödapääsmatu, kuid seda tuleks teha efektiivsemalt, kui enne.
Lätlasi võiks võtta meie koolidesse-kursustele õppima, kuid see eesti keel on pagana raske.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Well, tegelt kõikvõimalike toetusrelvade seis LVAs on tõesti suht nutune. Et võrdleme siis kolmes olulises kategoorias:

a) soomukid - Eestis on terve pataljoni jagu, on loodud kultuur // taktika // rutiinid jne. Ning mis peamine - tuleb veel juurde ja tuleb kõvasti :) Lätil pole abs-lt midagi vastu panna ja kolm logu tanki seda pilti muidugi ka ei muuda

b) TT-relvad - Eestis on MILANeid siiski piisavalt massiliselt loomaks soomustehnika surnuaedu (mis siis, et tahab modifitseerida ja rakette juurde) ning jällegi, on loodud vastav kultuur // taktika // rutiinid. Läti mu teada tellinud noid Spike vaid ühe TT-kompanii jagu - mis muidugi arvestatavat TT-lehvikut ei loo. Meie MILANid lendavad pidevalt, Läti ülikallid Spiked ei hakka ilmselt kunagi lendama (pöörase hinna / vähese arvu tõttu) ja nad peavad imitaatortrenniga leppima...

c) kaudtulerelvad - meil ikkagi on ja lasevad nii 155mm ja 122mm haubitsad... Läti pisut kummalised paarkümmend 100mm on aga tõesti vaid külma sõja aegsed püsikaitse tankitõrjekahurid ning milline võiks olla nende tänane taktikaline rakendus - mina küll ei suuda välja mõelda :?

Nii et maaväepõhise sõjatehnika vallas kindlalt Eesti paremus - ja Läti poolt täielik väljaarendamatus - kahjuks.
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Toddie
Liige
Postitusi: 345
Liitunud: 16 Aug, 2007 9:19
Kontakt:

Postitus Postitas Toddie »

Borja kirjutas: a) soomukid - Eestis on terve pataljoni jagu, on loodud kultuur // taktika // rutiinid jne. Ning mis peamine - tuleb veel juurde ja tuleb kõvasti :)
Kas see, et tuleb juurde on ennustus, "educated guess" või kindel teave? Ma eelkõige mõtlen midagi kindlamat kui KSAP?
Incc
Liige
Postitusi: 117
Liitunud: 03 Okt, 2008 12:16
Kontakt:

Postitus Postitas Incc »

No n2ed, midagi head ikka EV armees olemas on!
War, war never changes...
metsaline
Liige
Postitusi: 247
Liitunud: 23 Dets, 2008 20:14
Kontakt:

Postitus Postitas metsaline »

No kui lätlased isegi T-55el hinge sees hoidmisega hakkama ei saa, siis saatku parem kohe kogu vägi laiali...
tommy
Liige
Postitusi: 3638
Liitunud: 02 Veebr, 2005 20:50
Asukoht: Eesti
Kontakt:

Postitus Postitas tommy »

Üks neist T-55 Lätis...
Pilt
Enne "masut" olid plaanid see-eest suured...
Pilt
100.mm. Tšehhi päritolu kahur M-53
Pilt
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40239
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Lohutage end sellega, et kuuldavasti pidi Kevadtorm 2010 toimuma Pärnumaal, igaüks mõtelgu, miks..... :dont_know:
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
toomas tyrk
Site Admin
Postitusi: 5566
Liitunud: 16 Dets, 2003 11:32
Kontakt:

Postitus Postitas toomas tyrk »

Kapten Trumm kirjutas:Lohutage end sellega, et kuuldavasti pidi Kevadtorm 2010 toimuma Pärnumaal, igaüks mõtelgu, miks..... :dont_know:
Hm, valmistume Läti agressiooni tõrjuma?

Et kui miljardit ei maksa...
Lupus
Liige
Postitusi: 872
Liitunud: 02 Juun, 2005 12:44

Postitus Postitas Lupus »

Vist oli Kunnas see kes kunagi ütles ,et Eesti peab lõunasse teise brigaadi tegema kui Läti samas vaimus jätkab.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 19 külalist