Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Vasta
Kasutaja avatar
hummel
Liige
Postitusi: 2079
Liitunud: 18 Apr, 2004 12:55
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas hummel »

1) ajateenijad pole sõdurid kes pühapäeval riiki kaitseksid (SBKs ammugi mitte)
2) ajateenistus on väga sarnane õppimise ja tööga, kus mingi aeg peaks olema puhkuseks, vastasel juhul kujuneb tegevus ebatõhuseks (loe: palju kulusid võrreldes väikese tuluga). Voodi kõrval istumine ei ole puhkus. Ei ajule ei kehale.
3) isegi 2008 aasta kulutuste juures ei arenenud ajateenija, rääkimata allüksuse oskused põhimõtteliselt mitte karvavõrdki. Entusiastlike tegevväelaste isamaalise kasvatuse pingutused on positiivne erand aga ka siin tuleb vaadata p.2

Kindral Laaneots kirjutas kunagi 10-15 a tagasi ühes Sõduri ajakirjas, kuidas peaks toimuma EKV ajateenija väljaõpe. Mäletan, et lugesin teksti nagu esimeste kuude jooksul toimub ka ajateenija moraalne ettevalmistamine. Linnaloale mittelubamine ei pea seega teenima mitte ühtegi eesmärki neist kolmest mainitust. Noort inimest harjutatakse forsseeritud korras ilmselt esimest korda elus olema iseseisev ja ilma tsiviilmaailma nö ihadeta ja toeta. Väike katsumus, mille läbimise järel pole seda vaja rohkem rakendada. Ja kui tüüpiline noorsõdur saab SBK ajal 2-3 korda juba linna, siis puhkama tuleb ta sageli hoopis tagasi väeossa.

P.S. Oli hiljuti vajadus ja võimalus küsida SBK esindusmeestelt väljalubamise kohta. Vastused võib kokku võtta, et hetkel saabki antud üksuses liiga palju koju SBK ajal. Pigem ei tohiks nende meelest vähemalt kedagi välja lasta enne, kui 1/2 SBK läbi, sest siis on alles näha, kes on üldse luba väärt.

Minu põhiteema ei olnud küll see väljalubamine, vaid et meie ajateenistuse ja kaitseväe tänane toimimise süsteem ei vasta reaalsele vajadusele. Õppeteenistus + 4 kuud lahingutoetusvõimet aastas ning 90% panustamine vaid reservväele ei taha olla tänapäeva keerulistes ja muutlikes oludes ega isegi igapäevateenistuslikult lähenedes piisavalt adekvaatne lahendus.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Pilt Silver Meikari kontolt- näikse, et varjendeid mittevajalikeks pidanud foorumlastel oleks aeg oma vaateid pisut korrigeerida- läheb ikka vaja vist küll...
Sõnad "varjend" ja "ehitusnormide muutmine" on vahepeal redigeeritud RE poliitikadokumendis sees. Tõsi, näib, et sisestamisel on mingi näpukas tehtud, aga sees ta on :)

Lisaks on tekkinud "Kaitseliidu kiirreageerimisvõime" 8)

Mõistagi ei tekkinud need iseenesest, aga loodame, et see sealt nüüd kaotsi ei lähe.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
S-2
Liige
Postitusi: 174
Liitunud: 21 Apr, 2007 11:45
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas S-2 »

Nagu varem kirjutanud olen - ajateenistus 2-aastaseks.

1. Kõik kodanikud on PS-i järgi kohustatud osalema riigikaitses. Seega on sooline valik, kus üks sugu osaleb ja teine absoluutselt mitte, diskrimineeriv. Ka on diskrimineeriv ainult 30% ajateenistussealiste hõivamine ja teiste absoluutne mittehõivamine. Nii, et õiguslikult ja majanduslikult on tegu väga keerulise dilemmaga.
2. Ajateenistus meestele 24, naistele 12 kuud. 12 kuu jooksul toimub täielik väljaõpe ja naised lähevad reservi. Järgmise 12 kuu jooksul on mehed lahingteenistuses - lahingvalmis kiirreageerimisüksused. Sellised oleks väga efektiivsed kohmaka reservisüsteemi täieliku mobiliseerumiseni. Loomulikult lisandub vahiteenistus.
3. Kuidas lahingvalmidus üksused teenistuses täpselt hoida: kas roteeruvalt pool kasarmus ja pool 8-17 + vaba nädalavahetus või kõik kasarmus see nõuaks arutlust.

Liberaalid muidugi tõmbavad kõhe punasega joone peale - raha ei ole. Küsiks seepeale: kas 1,3 miljonit üldse siis saab end kaitsta või algab kaitsevõimekus 5 miljonist?
ribikardin
Liige
Postitusi: 379
Liitunud: 25 Jaan, 2009 15:13
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas ribikardin »

Ühed eeldasid, et piirilt inimesi ei röövita:
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/e ... d=69705243

Teised eeldavad, et võib kummi venitada ja menetleda, sest et NATO riiki ei rünnata.
Kasutaja avatar
PaganHorde
Liige
Postitusi: 3971
Liitunud: 26 Jaan, 2014 9:00
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas PaganHorde »

Nõukogude vaimu sisendavast laagrist võtavad osa ka Eesti venekeelsed noored
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/v ... d=69711189

Viimane aeg viia koolidesse sisse sõjaline õpe. Selliseid rotte leidub siin meie kõrval kõvasti, kes konflikti korral asuvad destabiliseerima olukorda.
smr
Liige
Postitusi: 868
Liitunud: 05 Sept, 2011 7:07
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas smr »

PaganHorde kirjutas:Nõukogude vaimu sisendavast laagrist võtavad osa ka Eesti venekeelsed noored
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/v ... d=69711189

Viimane aeg viia koolidesse sisse sõjaline õpe. Selliseid rotte leidub siin meie kõrval kõvasti, kes konflikti korral asuvad destabiliseerima olukorda.
Ja siis tahad sa neile sõjalist õpet ka veel anda ...
Lemet
Liige
Postitusi: 19914
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Lemet »

Käisin täna Paldiskis vandeandmist vaatamas. Muljed...jääb loota, et tegu oli lihtsalt ebaõnnestumisega ja et lahinguettevalmistus on ikka parem kui seal demonstreeritud riviväljaõpe ja muidu KV organiseeritus. :? Aga no vähemalt mingisugusegi muusika oleks võinud sellisele pidulikule üritusele ikka kohale vedada, üpris õõvastav oli vaadata lipu kulgemist haudvaikuses, saatjaks vaid saabaste klobin. Hakka meeldegi tuletama, et ses paljukirutud nõukogude armees toimus igahommikune razvod orkestri saatel. Esimene pool aastat ikka suure ja täisväärtusliku, ülejäänud poolteist kuuemehelise(aga väeosa oli kah vaid paarsada inimest) pasunakooriga. Vandeandmine on vaid üksainus kord(või vähemalt peaks olema) ja selle oleks võinud üritada mingilgi kombel meeldejäävaks teha. Positiivse poole pealt- meeldis, kuidas muidu uksepiita toetanud ameeriklane hümni kõlades valvel võttis. Ja ilmselgelt oli näha, et vähemalt ühes rühmas oli juhtivkoosseis olemas ja asine, mida oli mitmest asjast näha-kuulda.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Lemet
Liige
Postitusi: 19914
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Lemet »

Oleks see siis ainus viga olnud...kui parimaks tunnistet jagu ei suuda rivist välja tulles jalga käia, siis on kuskil ikka midagi väga valesti. See, mida ma seal nägin, oleks minu ajateenistuses tähendanud kokkuvõttes tunde ja tunde öist riviplatsi... Ja ilmselt mitte kursantidele, vaid ikka nooremale komandörkoosseisule esialgu. Kust see muidugi mööda toiduahelat kiirelt allapoole oleks tulnud.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15550
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Fucs »

Lemet kirjutas:Käisin täna Paldiskis vandeandmist vaatamas. Muljed...jääb loota, et tegu oli lihtsalt ebaõnnestumisega ja et lahinguettevalmistus on ikka parem kui seal demonstreeritud riviväljaõpe ja muidu KV organiseeritus.....
Tapal tuleb käia :wink:
https://www.youtube.com/watch?v=1wNSwxO0OPI

___________________________________________________________________________________________
"Vabaduse hääl" kostus ootamatult peakohal samal päeval, kui herr Kohver uuki pandi...
Reedel 05.09 keskpäeval lendasid kaks saksa hävitajat Eurofighter Typhoon üle endise Rohu raketibaasi äärmiselt madalalt (ca 30-40m) ja hästi aeglaselt.
Tulid idast ja läksid läände. Üks lendas otse, teine tegi S tähe.
Lihtsalt tekkis järsku tahtmine seda jagada. Pole sealkandis veel kordagi neid näinud.
Lemet
Liige
Postitusi: 19914
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Lemet »

Tõepoolest, märksa parem kui tänane. Kordades sealjuures. Aga kaheksanda minuti kandis paistab, et jalga käia ei mõisteta ka seal. Kui see vabataktis kunstkõndimine just miski KV firmamärk pole...
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
soesilm
Liige
Postitusi: 902
Liitunud: 07 Sept, 2007 20:40
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas soesilm »

Paldiskist
Lemet vaata Soome sõjaväge.
Saatemuusika osas olen nõus. Kõllid ikka leiaks.
Muu orgunn võib riivata vaid "meiemilitaarnetisuguste" silma. Emad ja sõjaväe kauged isad jne, näevad omakseid mehiselt marssimas ... Kokkuvõtteks - vaatamata 80ndate NAs või 90 ndate EKVs paremini drillitud rivisammule - ON EESTI IKKAGI PAREMINI KAITSTUD

... ja siis jätkuks :P
Kuule Fucs, seal Tapal on ju ohvitserid ja allohvitserid päris väljaõppeta! Vaata mõõkade liikumist ja käte liikumist käskluste korral ... Tapa lasteaia lapsed suudavad vist ka paremini sünkroonis võimelda! Kuidas nad siis koordineeritult veel sõdiksid? :shock:

... veel leidub. Seekord Kupist (Õhtulehes):
Reservväelane / 20:25, 12. sept 2014
Miks relvaga enam truudust ei vannuta? Väga lahjaks kipub see ajateenistus muutuma.
Lemet
Liige
Postitusi: 19914
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Lemet »

Lemet vaata Soome sõjaväge.
Mul soomlaste loivamisest suht savi, kolkapatrioot nagu ma olen. Nende pärast häbenegu nende isad.
Emad ja sõjaväe kauged isad jne,
Noh, nii mitmegi venekeelse isa suunurgas väreles iroonilisevõitu muie...
näevad omakseid mehiselt marssimas
Parandaks pisut seda lauset- näevad omakseid mehiselt parodeerimas marssimist.
NAs või 90 ndate EKVs paremini drillitud rivisammule - ON EESTI IKKAGI PAREMINI KAITSTUD
90-ndate EKV kaitsevõime kohta ei võta otsustada, pole teeninud. NA kohta võtan küll. Mul on võrdlusmoment olemas näiteks motoriseeritud jalaväepolguga ja mulle ei jäänud Paldiskis teps mitte silma ei sellesinase väeüksuse koosseisu kuuluvaid tanke(meil polgu koosseisus oli kuskil ligi 40 masinat(???), ei haubitsaid (anna issand mälu- divisjoniks kutsuti seda mõõganeelajate bandet, oli vist 24 tükki haubitsaid), ei ühtegi BTR või BMP mõõtu masinat. Muust roomik- ja ratastehnikast rääkimata. Nii et kui väga ma ka lugupeetavat tahaks ses osas uskuda, on mul ikkagi mõningased...hm...kahtlused. Kuidagi ei oska ma võrrelda näiteks Unimogi TT andmeid BMP-1 omadega, ei soomuse paksuse ega tulejõu osas. Et olla kindlat veendunud EKV üleolekus.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
soesilm
Liige
Postitusi: 902
Liitunud: 07 Sept, 2007 20:40
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas soesilm »

Lemet - siin oli jutt rivisammust, mille mina riigikaitse küsimusega sidusin.
Kuidas see sinu NA "soomusmälestus" sellega seotud on?
Nii et hakkame otsast pihta.
Palun ütle, milliseid järeldusi lahinguliste oskuste kohta, oskad sa teha Paldiskis nähtud rivistuse põhjal?
Võid lisada veel järeldusi Tapa videos nähtule, kus ohvitseride liigutused on üsna ebaühtlased (ja see oli minu irooniline tähelepanek)
Ja kuna sa kindlasti tahad mind paika panna, siis võta ette ka Õhtulehe kommentaator.
Vahel oleks ju huvitav sinusuguse eksperdi arvamust sõjalise väljaõppe osas kuulda
Lemet
Liige
Postitusi: 19914
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Lemet »

Palun ütle, milliseid järeldusi lahinguliste oskuste kohta, oskad sa teha Paldiskis nähtud rivistuse põhjal?
Paistab, et tuleb end korrata...
jääb loota, et tegu oli lihtsalt ebaõnnestumisega ja et lahinguettevalmistus on ikka parem kui seal demonstreeritud riviväljaõpe ja muidu KV organiseeritus.
Küll aga olen ma elus täheldanud, et süsteemi ühe osise olematu kvaliteedi puhul kipuvad ülejäänud olema samasse kanti. Sõltumata riigikorrast ja aastaajast. Ja lahinguline ettevalmistus- omades nüüd enam-vähem ülevaadet sellest, mida õpetatakse tänapäeval ja võrreldes seda 30 aastat ja 15 kilo tagasi õpituga, pean täheldama, et lisaks sellele, et õpetatakse erinevalt ja erinevaid asju(mis on loomulik, ajad ja olus on mõnevõrra muutunud), oli toona jagatav märksa mitmeplaanilisem. Lihtsalt võimalused olid avaramad. Ja sellevõrra oli ka ettevalmistus laialdasem.

EDIT:
Lemet - siin oli jutt rivisammust, mille mina riigikaitse küsimusega sidusin.
Kuidas see sinu NA "soomusmälestus" sellega seotud on?
Lihtsalt jääb mulle pisut arusaamatuks, kuidas saab väita, nagu suudaks kergjalaväepataljon kaitsta riiki paremini kui seesinane üksus, kus minul oma kogemus on saadud.

Tapa kohta- isand Soesilm vast teab öelda, kas EKVs ongi kauniks traditsiooniks see, et rivis jalga käia ei suudeta? Et ohvitseride liigutused on ebaühtlased, on mõistetav- tegu pole siiski paraadväeosaga, kus sedasorti asjad millimeetrise täpsusega paika aetakse. Aga et ajateenistujad peale kahekuist teenistust jalga ei suuda käia... :dont_know:
Viimati muutis Lemet, 13 Sept, 2014 10:23, muudetud 1 kord kokku.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
TTA
Liige
Postitusi: 1762
Liitunud: 07 Sept, 2010 6:51
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas TTA »

Lemet kirjutas:Aga et ajateenistujad peale kahekuist teenistust jalga ei suuda käia... :dont_know:
... on pigem erand kui reegel. Ja selline erand tõepoolest mille puhul võib järgneda igaõhtune lisatund (tunnid kui päevakava võimaldab) rividrilli näol. SBK lõpu ajateenijate rivi on üldjoontes parem kui näiteks siin käinud ameeriklaste rivi.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist