Kirdekorpus või kirdekorpus?

Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Kirdekorpus või kirdekorpus?

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Paar tundi peale minu eelmist postitust on siis KV kodukal parandus sisse viidud - no pojad loevad ka foorumit :mrgreen:
Kui nad õpiksid ära veel ka Kirdekorpust suure algustähega kirjutama, võiks pojadele hinde E juba ära panna..
..ütles kirdekorpuse staabiülema asetäitja toetuse alal brigaadikindral Dariusz Zuchowski..
..mullekuuluva honorari osas KV koduka lapsuste redigeerimise eest võib minuga ühendust võtta siinsamas foorumi privas :D
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Kasutaja avatar
Arf
Liige
Postitusi: 299
Liitunud: 18 Veebr, 2004 1:12
Kontakt:

Re: Suhtlemine avalikkusega

Postitus Postitas Arf »

Borja kirjutas:Kui nad õpiksid ära veel ka Kirdekorpust suure algustähega kirjutama.
Tavatekstis, sealhulgas ajakirjanduslikus tekstis jms on asutuste, ministeeriumite, ametite ja antud juhul siis üksuste nimed väikese algustähega. Vaata ka kaitsevägi, toetuse väejuhatus, erioperatsioonide väejuhatus, kirde maakaitseringkond, õhutõrjepataljon, luurekeskus jne. Nimedega üksused, nagu Kalev, Viru ja Kuperjanov on loomulikult suure algustähega.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Suhtlemine avalikkusega

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

õige:
Kirdekorpus = Viru pataljon

vale:
kirdekorpus = õhutõrjepataljon

:|
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
MilLT
Liige
Postitusi: 78
Liitunud: 10 Aug, 2018 16:17
Kontakt:

Re: Suhtlemine avalikkusega

Postitus Postitas MilLT »

Õige: Arf selgitus

Vale: Borja konstruktsioon
Borja kirjutas:õige:
Kirdekorpus = Viru pataljon

vale:
kirdekorpus = õhutõrjepataljon

:|
Kasutaja avatar
Arf
Liige
Postitusi: 299
Liitunud: 18 Veebr, 2004 1:12
Kontakt:

Re: Suhtlemine avalikkusega

Postitus Postitas Arf »

Ilmakaared kirjutatakse väikese algustähega. MNC-NE viitab ju ka justkui üksuse vastutusalale ja suunale.

õige:
kirdekorpus = kirde maakaitseringkond

vale:
Kirdekorpus = Viru jalaväepataljon
MilLT
Liige
Postitusi: 78
Liitunud: 10 Aug, 2018 16:17
Kontakt:

Re: Suhtlemine avalikkusega

Postitus Postitas MilLT »

Borja kirjutas:http://www.mil.ee/et/uudised/10850/%C3% ... -esindajad
Küsimus siin foorumis oma nime all esinevatele kahele tegevteenistuse kindralile - kuda üldse on võimalik, et keski niivõrd loll inimene seal teie ametlikul saidil sellist jama paneb :?:
Ma arvan, et inimesed, kes seda kodulehele üles panevad ise kõiki tekste ei koosta ja ka ametinimetusi ei tõlgi. Tegijal ikka juhtub ja eksimusi tuleb ette.

Järgneva väikse offtopicu eest vabandan juba ette, aga ma ei saa aru, miks Borja nii kibestunud on ja endale tundmatuid inimesi pidevalt lollideks sõimab? See ei ole viisakas ei foorumis ega väljaspool seda. Näiteks mina ei sõimaks Borjat kunagi lolliks, isegi kui ma tema loogikat ja sõnavõtte üldjuhul ei mõista, sest see pole viisakas ja tema suhtes aus, sest ma ei tunne teda nii hästi. Tõsi - tema arvamuste ja väljaütlemiste põhjal julgeksin tal küll soovitada rähniga samas ruumis viibides mütsi igaks juhuks pähe panna.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Suhtlemine avalikkusega

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Samad soovid sullegi, hea MilLT (jube keeruline on muuseas su aliast trükkida - järsku võtad lihtsama)..
Arf kirjutas:Ilmakaared kirjutatakse väikese algustähega. MNC-NE viitab ju ka justkui üksuse vastutusalale ja suunale.
Antud juhul on sõna Kirdekorpus juba samasugune paikasettinud väeosa(formeerinu)nimi nagu Viru pataljon - mitte enam pelgalt "ilmakaar". Seega oleks ka võrdusmärgi panek a la "kirde kaitseringkond = kirdekorpus" juba väär.
Vaatamata oma rähnilaadsele peale mõistan ma samas, et tsivilistid ei pruugi sellest kõigest aru saada ning nende (samuti rähnilaadses) peas jääb(ki) domineerima rangelt lingvistiline ilmakaarte võrdsustamise "konstrui" :mrgreen:

Veel:
tänane Kirdekorpus käib suure esitähega niisama kui kunagine JUDENITŠi Põhjakorpus (no sorry et mul jälle õigus on)
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Kasutaja avatar
Arf
Liige
Postitusi: 299
Liitunud: 18 Veebr, 2004 1:12
Kontakt:

Re: Suhtlemine avalikkusega

Postitus Postitas Arf »

Viimast korda Borjale:

Tavatekstis, sealhulgas ajakirjanduslikus tekstis jms on asutuste, ministeeriumite, ametite ja antud juhul siis üksuste nimed väikese algustähega. Mis asi on kirdekorpus? Õige. Üksus on.

Ja ma ei tea, kes meist siin tsivilist on.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Suhtlemine avalikkusega

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

..ning miks sa ajaloolist Põhjakorpuse nime kirjutusviisi kuidagi ei kommenteeri // maha vaikid :?:

Ja ma võiks sulle, muuseas, neid suuretähelisi diviiside/korpuste nimeanalooge veel hulgem tuletada - võta või Landesveeri sõja aegne sakslaste Rauddiviis.. või jälle vene valgete kin MILLERi Põhjaarmee.. või avantürist BERMONDT-AVALOVi Läänearmee.. vot tak.

Ning asutiste/ministeeriumide/ametite jm sõra- ja sarvevarumiskontorite nimede kirjutisviisi sõjaväeüksustele pähemäärimine on juba algselt väär - on seda kogu aeg olnud :|
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
MilLT
Liige
Postitusi: 78
Liitunud: 10 Aug, 2018 16:17
Kontakt:

Re: Suhtlemine avalikkusega

Postitus Postitas MilLT »

Tegemist ei ole millegi pähemäärimise, vaid keelereeglitega.
Borja kirjutas: Ning asutiste/ministeeriumide/ametite jm sõra- ja sarvevarumiskontorite nimede kirjutisviisi sõjaväeüksustele pähemäärimine on juba algselt väär - on seda kogu aeg olnud :|
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Suhtlemine avalikkusega

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

..kui need sinu miskid "keelereeglid" ei sobi ajalooliste Põhjakorpuse // Läänearmee // Põhjaarmee // jne jne ajalooliselt paikasettind kirjaviisi näidetega - siis on kas need "reeglid" ise valed või nende "reeglite" promojad siin :|

Veel:
hiljuti moodustati teatavasti NATO Põhjadiviis ja NATO Kirdediviis - esimeses teenib (vist) vaid üks eestlane aga teises oli ligi kümmekond..
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
MilLT
Liige
Postitusi: 78
Liitunud: 10 Aug, 2018 16:17
Kontakt:

Re: Suhtlemine avalikkusega

Postitus Postitas MilLT »

Ise küsid, ise vastad: ajaloolised nimed võib teatud tingimustel kirjutada suure tähega, kirdekorpus seda ei ole. Päeva lõpuks on tänased keelereeglid lastud teatud aspektide osas suhteliselt vabaks ja kaitsevägi valib reeglite piires ilmselt ise, millist lähenemist ja stiili nende reeglite raames oma tekstide juures kasutab.
Borja kirjutas:..kui need sinu miskid "keelereeglid" ei sobi ajalooliste Põhjakorpuse // Läänearmee // Põhjaarmee // jne jne ajalooliselt paikasettind kirjaviisi näidetega - siis on kas need "reeglid" ise valed või nende "reeglite" promojad siin :|
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Suhtlemine avalikkusega

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Borja kirjutas:Veel:
hiljuti moodustati teatavasti NATO Põhjadiviis ja NATO Kirdediviis - esimeses teenib (vist) vaid üks eestlane aga teises oli ligi kümmekond..
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Suhtlemine avalikkusega

Postitus Postitas Kriku »

Jutt on siis väekoondisest, mille ametlik nimetus algkeeles on Multinational Corps North-East. Küsimus on praegu selles, kas selle ametlik nimetus eesti keeles on NATO Kirdekorpus või lihtsalt Kirdekorpus? Ma olen seni arvanud, et esimene ja sel juhul võiks teine vorm olla väikese tähega küll.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Kirdekorpus või kirdekorpus?

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

..seda tõlgiti siin kunagi kui Mitmerahvuseline Kirdekorpus - mis hiljem mugandus Kirdekorpuseks - aga ikka suure tähega.. ja muuseas, ka originaalkeeles on kõik suure algustähega - keegi ei tule raffusvahelises keskkonnas selle pealegi, et seal väikseid algustähti kasutama hakata.. nagu keegi eesti "taibu" on pähe võtnud :lol:
Viimati muutis Tundmatu sõdur nr. 4, 20 Okt, 2019 14:21, muudetud 1 kord kokku.
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline