Mis armee sõdurid on fotol?

Lahingud ja üksused. Relvad ja tehnika. Varustus ja autasud. Kõik teemasse puutuv..
Vasta
Külaline

Mis armee sõdurid on fotol?

Postitus Postitas Külaline »

Vot selline foto.
http://forum.axishistory.com/viewtopic. ... 911#557911

Kas keegi on enne seda pilti näinud? Kui jah, siis milline oli pildi allkiri?
Ilmselt pärineb see Vabadussõjast. Punastega tegu pole, sest originaalil on ühel mehel näha pagunid. Paaril mehel on õlal Lewis kergekuulipildujad. Seega, kas tegu on Eesti armee või Loodearmeega... Või oskab keegi midagi muud välja pakkuda...
Kasutaja avatar
taipohh
Liige
Postitusi: 320
Liitunud: 03 Aug, 2004 17:05
Asukoht: Kelder
Kontakt:

Postitus Postitas taipohh »

seda pilti olen ma kusagil vabadussõja raamatus näinud ja mäletamist mööda oli pildi all kirjas. Meie väed rünnakul
niiet arvatavasti tegu Eestlastega.
Kui ma oma suhkru normi ei saa, siis ma vihastan!
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

Tänan! Raamatu pealkirja Sa ilmselt ei mäleta?

Paistab, et pildil on mingi jalastatud ratsaväeüksus, sest püssidel pole tääke. Teine võimalus on muidugi, et allüksusele jagatigi välja ilma tääkideta püssid.
Aastaaeg fotol on ilmselt kevad või sügis (suve jaoks on mehed liiga soojalt riides).
propatria
Moderaator
Postitusi: 1522
Liitunud: 04 Mai, 2004 15:36
Asukoht: Dorpat
Kontakt:

Postitus Postitas propatria »

Minulgi see foto olemas.
Allkirjaks on: soomusronglaste ahelik.
Seega tegu Vabadussõja aegse mingi soomusrongi dessandiga.
Raamatutes peaks see foto ka olema avaldatud - tasub uurida Vabadussõja ajalugu ja soomusrongide üksuste ajalugu.

Tervitusega ProPatria
Hea sõna ja pussiga saavutab enamat, kui lihtsalt hea sõnaga...
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

OK, aitähh!
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

Nüüd märkasin, et ka Traksmaa "Lühikeses Vabadussõja ajaloos" on see pilt sees allkirjaga "Meie jalavägi rünnakul"
Olavi

Foto legendeerimine

Postitus Postitas Olavi »

Mõtlesin vanu aegu meelde tuletada ja pingutasin natuke mälu:
tegemist on soomusronglaste dessandi pealetungi algusega, mil üksus liikus veel ahelikus. Foto on tehtud Lõunarindel, kusagil Petserimaal vist
propatria
Moderaator
Postitusi: 1522
Liitunud: 04 Mai, 2004 15:36
Asukoht: Dorpat
Kontakt:

Postitus Postitas propatria »

Olen sama fotot (ja teisigi samalaadseid fotosid) näinud mitmete endiste pikka aega soomusrongidel teenistuses olnud ohvitseride fotoalbumites, kus kõik fotomaterjal seotud vaid soomusronglaste eluga.

ProPatria
Hea sõna ja pussiga saavutab enamat, kui lihtsalt hea sõnaga...
Heiki
Liige
Postitusi: 179
Liitunud: 31 Dets, 2004 11:24
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Heiki »

Meie muuseumi kogude hulgas on Vabadussõja originaalalbum kus ka see pilt sees, küll aga pisut väiksemas plaanis (paremal servas on näha 1 mees rohkem). Tegemist on Soome vabatahtlike ahelikuga.
Front Line Eesti MTÜ
www.front-line.ee
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

Hmm, minu teada olid soome vabatahtlikud selleks ajaks, kui lumi sulas, rindelt läinud. Aga võin ka eksida... Ega Te ei oska aega ja/või kohta täpsustada?
Heiki
Liige
Postitusi: 179
Liitunud: 31 Dets, 2004 11:24
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Heiki »

Reigo kirjutas:Hmm, minu teada olid soome vabatahtlikud selleks ajaks, kui lumi sulas, rindelt läinud. Aga võin ka eksida... Ega Te ei oska aega ja/või kohta täpsustada?
Kui tänast ilma vaadata ega siis ka lund väga palju ei ole...
Järeldasin peakatete järgi et need on soomlased, lisaks kusagil raamatus olen sama pildi all näinud sarnast kommentaari, üritan raamatu üles otsida.
Kahjuks on kõik fotod kõvasti albumisse kinni liimitud ja eksponaate ei tahaks lõhkuda, kuid järgmine foto samast seeriast on tehtud Vaivara jaama lähistel. Uurin lähipäevil täpsemalt ja annan tulemustest teada.
Muide, meil on just ettevalmistamisel Tartu rahu ja Vabadussõja teemaline näitus mille avame 5.veebruaril. Seepärast see album mulle täna kätte sattus.
Front Line Eesti MTÜ
www.front-line.ee
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist