Inglased Vabadussõjas

Lahingud ja üksused. Relvad ja tehnika. Varustus ja autasud. Kõik teemasse puutuv..
gans
Liige
Postitusi: 228
Liitunud: 22 Nov, 2005 20:09
Kontakt:

Inglased Vabadussõjas

Postitus Postitas gans »

Üldteada on Briti laevastiku osalemine sõjasündmustes. Aga kas britte oli ka maavägede koosseisus? Nt. kellega olid mehitatud tankid,mis Eestile anti?
valdo
Liige
Postitusi: 375
Liitunud: 11 Veebr, 2005 17:03
Asukoht: Kehra/Tallinn
Kontakt:

Re: Inglased Vabadussõjas

Postitus Postitas valdo »

gans kirjutas:Üldteada on Briti laevastiku osalemine sõjasündmustes. Aga kas britte oli ka maavägede koosseisus? Nt. kellega olid mehitatud tankid,mis Eestile anti?
Tanke ju ei kasutatud Vabadussõjas - need saabusid sedavõrd hilja.
Valdo

[b][url=http://tinyurl.com/rattad]Eesti Jalgrattamuuseumi[/url][/b] looja ja eestvedaja
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk tn 9. Maist septembrini oleme avatud R,L,P 11-18, muul ajal kokkuleppel
Tutvustame jalgratta ajalugu eesti vaates, meie seitsmes saalis on välja üle 120 ratta
toomas tyrk
Site Admin
Postitusi: 5564
Liitunud: 16 Dets, 2003 11:32
Kontakt:

Postitus Postitas toomas tyrk »

Briti Mk V tankid (mis saabusid läbi Tallinna sadama ning millede mahalaadimisest ka pilte on) anti Loodearmeele. Nendega olid kaasas ka inglise instruktorid, kes vene meeskonnad välja õpetasid.

Kui Loodearmee taganes Eesti territooriumile, siis said need Mk V eestlaste omanduseks ning Paldiskis oli ka mingine tankiklass, aga seal vist kasutati instruktoritena juba venelasi. Ning see kõik toimus juba 1920.

Mingi venekeelne artikkel sellest kuidas britid venelasi välja õpetasid ning Piiteri peale minemise lahinguis osalesid on mul kuskil kõvaketta nurgas olemas. Muud infi võib mõnelt suuremalt Loodearmee spetsilt küsida :wink:

Muidu britte maavägede koosseisus ei olnud. Oli veel liitlaste missioon, kes siin ringi liikus ning sündmusi jälgis. Seal oli nii briti, prantsuse kui ameerika ohvitsere.

Ah-jaa ning siis veel see Landeswehri ülem peale Võnnu all peksa saamist. Alexander? See käib aga rohkem nagu Läti alla...
gans
Liige
Postitusi: 228
Liitunud: 22 Nov, 2005 20:09
Kontakt:

Postitus Postitas gans »

Küsimus tekkis seoses minuni jõudnud juttudega,et kuskil Narva kandis pidi olema Vabadussõjaaegne Briti kalmistu. Ma küll ise arvasin selle jutu peale,et rääkuija ajab Tallinna Tselluloosikombinaadi ja Narva Soojuselektrijaama segamini :)
toomas tyrk
Site Admin
Postitusi: 5564
Liitunud: 16 Dets, 2003 11:32
Kontakt:

Postitus Postitas toomas tyrk »

Otsisin artikli üles ning selgus, et see sikutatud Baltic Defence Colledge'i kodukalt.
http://www.bdcol.ee/fileadmin/docs/bdre ... bdr299.pdf

Hästi ei usu, et Narva all võiks olla terve inglaste surnuaed. Kui ehk mõned hauad, sest lisaks neile 48 tankistile võis Loodearmee juures olla veel väiksemaid spetsialistide või ohvitseride gruppe. Suuremaid üksusi vähemasti minuteada mitte...

Ja mainimata jäid veel lendurid ja mehhaanikud. Eestlased ostsid inglastelt ka lennukeid ning palkasid kaks lendurit ja kaks mehhaanikut instruktoreiks. Need tegutsesid aga Tallinnas ning Narva alla ei jõudnud. Üks lendureist hukkus pea kohe lennuõnnetusel, aga tema surnukeha saadeti mäletamist mööda kodumaale tagasi. Ülejäänud tegid seda omal jalal...
Kasutaja avatar
harri13
Liige
Postitusi: 555
Liitunud: 20 Jaan, 2006 20:30
Asukoht: haava salu
Kontakt:

inglased

Postitus Postitas harri13 »

minu arust inglased ei osalenud Eesti Vabadussõjas
Elagu Eesti Wabariik!
Peaasi et oleksime iseseisvad ja juhid oleks õiged!
valdo
Liige
Postitusi: 375
Liitunud: 11 Veebr, 2005 17:03
Asukoht: Kehra/Tallinn
Kontakt:

Re: inglased

Postitus Postitas valdo »

harri13 kirjutas:minu arust inglased ei osalenud Eesti Vabadussõjas
Loomulikult osalesid!

Ega siis maavägede lahingud pole ainsad, mis on mainimist väärt. Inglise eskaader lord Sinclairiga eesotsas sõitis tänu noore EW diplomaatilistele pingutustele detsembriks 1918 Tallinna reidile ja see määras paljut! Kui seda pole toimunud, siis oleksid Peterburist ja Kroonlinnast tulnud punaste sõjalaevad ning Tallinnaga oleks kindlalt jokk olnud.

Tänu inglastele peeti Tallinna vallutama tulnud ristlejatega Spartak ja Avtroil aga väike merelahing ning laevad vallutati. Vene meremehed paigutati Naissaare sõjavangilaagrisse, laevad ise aga anti Eesti Mereväele üle, kus nad Vambola ja Lennuki nime all pikalt teenisid.
Valdo

[b][url=http://tinyurl.com/rattad]Eesti Jalgrattamuuseumi[/url][/b] looja ja eestvedaja
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk tn 9. Maist septembrini oleme avatud R,L,P 11-18, muul ajal kokkuleppel
Tutvustame jalgratta ajalugu eesti vaates, meie seitsmes saalis on välja üle 120 ratta
Igor
Liige
Postitusi: 164
Liitunud: 01 Dets, 2005 15:07
Kontakt:

Postitus Postitas Igor »

Inglise instruktorid detsembris 1918 tegelesid Eesti Rahvaväe Inseneripataljoni väljaõppega.
Kasutaja avatar
harri13
Liige
Postitusi: 555
Liitunud: 20 Jaan, 2006 20:30
Asukoht: haava salu
Kontakt:

Re: inglased

Postitus Postitas harri13 »

valdo kirjutas:
harri13 kirjutas:minu arust inglased ei osalenud Eesti Vabadussõjas
Tänu inglastele peeti Tallinna vallutama tulnud ristlejatega Spartak ja Avtroil aga väike merelahing ning laevad vallutati. Vene meremehed paigutati Naissaare sõjavangilaagrisse, laevad ise aga anti Eesti Mereväele üle, kus nad Vambola ja Lennuki nime all pikalt teenisid.
seda ma teadsin,aga ma mõtlesin neil ei olnud sellist osalust nagu soomlastel
Elagu Eesti Wabariik!
Peaasi et oleksime iseseisvad ja juhid oleks õiged!
Arensburger
Moderaator
Postitusi: 617
Liitunud: 25 Veebr, 2004 19:41
Kontakt:

Postitus Postitas Arensburger »

Kusagilt mälusopist kerkis esile, et Naissaarel peaks mingi Briti meremeeste haud olema ja et Esimese Vabariigi ajal inglased sinna hauamonumendi rajasid. Sealt siis ka loogiline järeldus, et "langenud Briti meremehed Vabadussõja päevilt".
Kontrollisin versiooni kiirelt ja see osutuski vääraks. Hauad hoopis Krimmi sõja päevilt. Internetis sellest paigast ka ilus pilt
Pilt
Pilt
http://www.hot.ee/erkifreiberg/

Kuid Britte Vabadussõjas ikkagi langes! Kaitseväe kodulehelt leiab ühe vanema uudise http://www.mil.ee/?sisu=uudis&id=988
Mälestati Eesti vabaduse eest langenud Briti mereväelasi
12. detsember 2003
Täna hommikul mälestasid Suurbritannia diplomaadid ja Eesti Kaitseväe esindajad Tallinna Sõjaväekalmistul Vabadussõja käigus Läänemerel Eesti vabaduse eest hukkunud Briti mereväelasi.
.......
Suurbritannia suursaadik Nigel Haywood kinnitas Briti meremeeste haudadel peetud mälestuskõnes, et eelmise sajandialguses ühiste väärtuste ja vabaduse eest võideldud võitlused seovad ka täna eestlasi ja britte.
........
Kokku tegutses Vabadussõja ajal merel 274 erinevat Inglise laeva ning üle 250 Eesti aluse. Võitlustes Läänemerel Eesti vabaduse eest langes 111 briti mereväelast ja lennuväelast.
Epaminondas
Liige
Postitusi: 204
Liitunud: 01 Apr, 2005 18:33
Kontakt:

Postitus Postitas Epaminondas »

minu arust inglased ei osalenud Eesti Vabadussõjas

Hiljem inglaste osaluse kohta:
seda ma teadsin,aga ma mõtlesin neil ei olnud sellist osalust nagu soomlastel

Harri13 mõtetest pole ma siiani aru saanud, aga ma arvan, et tegemist on väga huvitava leiuga 8)
Kasutaja avatar
Ogre
Liige
Postitusi: 242
Liitunud: 17 Apr, 2005 8:06
Kontakt:

Postitus Postitas Ogre »

Harri13 mõtetest pole ma siiani aru saanud, aga ma arvan, et tegemist on väga huvitava leiuga
Ühes korralikus foorumis peabki üks kloun olema. Las ta avaldab oma tekste, naljanurk täieneb jälle ja naermine pidi kasulik olema.
Kasutaja avatar
harri13
Liige
Postitusi: 555
Liitunud: 20 Jaan, 2006 20:30
Asukoht: haava salu
Kontakt:

RE:inglased vabadusõjas

Postitus Postitas harri13 »

Art kirjutas:
seda ma teadsin,aga ma mõtlesin neil ei olnud sellist osalust nagu soomlastel

Harri13 mõtetest pole ma siiani aru saanud, aga ma arvan, et tegemist on väga huvitava leiuga 8)
ma mõtlesin vabadussõjas osaluse all maaägede osavõttu lahingutes(mille kohta mul andmed puuduvad
Elagu Eesti Wabariik!
Peaasi et oleksime iseseisvad ja juhid oleks õiged!
Maximus
Liige
Postitusi: 301
Liitunud: 18 Veebr, 2006 14:06
Asukoht: Raplamaa
Kontakt:

Postitus Postitas Maximus »

Äkki annad siis teistelegi aimu mida sa täpsemalt mõtled.
motofassist
Liige
Postitusi: 314
Liitunud: 30 Mai, 2006 14:20
Kontakt:

Postitus Postitas motofassist »

:lol: :lol:
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 9 külalist