Vabadussõja kangelase päevaraamat

Lahingud ja üksused. Relvad ja tehnika. Varustus ja autasud. Kõik teemasse puutuv..
Vasta
OveT.
Liige
Postitusi: 2610
Liitunud: 22 Jaan, 2004 13:22
Kontakt:

Vabadussõja kangelase päevaraamat

Postitus Postitas OveT. »

Õnnestus saada haruldane käsikirjaline päevik, mis algab sõnadega: "Siin palun wasta võtta ühe eesti Wabadussõjalase Wabadusristi kangelase elu loo kirjeldus".

Olen omanud ja oman mitmeid päevaraamatuid nii Vabadussõjast kui II MS. Üks mis neid ühendab, on olnud meeste suur soov pääseda võimalikult kähku lahingusse.
Ka see sõjamees "pööras palvega ülemuse poole, et tahan minna waenlast wemeldama. Mina olen juba kül soja kohta (kokana) kinni hoitnud, las tuleb mõni teine ka kes ei taha heameeleka waenlase wastu minna".

Paistab, et päevik on väga huvitav ja mehe sõjatee on pikk ja põnev olnud.
Palun alati pakkuda märke, medaleid, riste, autasusid tsaari, eesti ja saksa ajast. Samuti dokumente, postkaarte ja fotosid igal teemal, vorme, kiivreid, pandlaid, mõõku jms. 52-23353 ri28le@hot.ee
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

Õnnestus saada haruldane käsikirjaline päevik, mis algab sõnadega: "Siin palun wasta võtta ühe eesti Wabadussõjalase Wabadusristi kangelase elu loo kirjeldus".
Et nagu peale sõja lõppu kirjutatud?
OveT.
Liige
Postitusi: 2610
Liitunud: 22 Jaan, 2004 13:22
Kontakt:

Postitus Postitas OveT. »

Arnold kirjutas:
Õnnestus saada haruldane käsikirjaline päevik, mis algab sõnadega: "Siin palun wasta võtta ühe eesti Wabadussõjalase Wabadusristi kangelase elu loo kirjeldus".
Et nagu peale sõja lõppu kirjutatud?


Tundub, et ei ole. Pealkiri on teise kirjutusvahendiga ja küllap hiljem vabale kohale kirjutatud.
Palun alati pakkuda märke, medaleid, riste, autasusid tsaari, eesti ja saksa ajast. Samuti dokumente, postkaarte ja fotosid igal teemal, vorme, kiivreid, pandlaid, mõõku jms. 52-23353 ri28le@hot.ee
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 6 külalist