Paar paberit,mis leitud koos vanade pagunitega

Lahingud ja üksused. Relvad ja tehnika. Varustus ja autasud. Kõik teemasse puutuv..
Vasta
Mathias Lutz
Liige
Postitusi: 609
Liitunud: 04 Mär, 2005 23:55
Kontakt:

Paar paberit,mis leitud koos vanade pagunitega

Postitus Postitas Mathias Lutz »

Udostoverenie nr.530
Välja antud ot Upravlenija Revelskovo Ujezdnavo Voinskavo Natšalnika rat.II r. 1-va Minomjotnovo Artelleriiskovo Divisiona,sellest et soldat Kustav K. on arvatud reservi haiguse tõttu.Välja antud 21.jaan.1918 a. Ja natsalnik on alla kirjutanud.
Teine paber on kiri Vabadussõja päevilt ja saadetud Aleksander K.poolt samale Kustavile.Daatum on 10. nov.1919 a.Ja tempel kirjal L.R.Soomusrong nr.5 Ülem. ja väike kolmnurkne tempel,kus tähed S.K.ja a.Kiri ise järgmine:Teatan teile minu armsad omaksed,et mina eile õhtul jälle õnnelikult siia wrundile oma soomusrongi jõudsin,kus mina enne teenisin.Siin maksti mulle kohe täna palk ausast välja 700 marka ja veel peale seda anti paar sooja pesu,sokid ja kindad selle kodu käima eest.Siin wrundil selle aja sees,kui mina kodus olin ,olivad siin ka mitmeid lahinguid pidanud ja mõned olid ka meie rongi pealt surma ja haavata saanud.Iseäranis meie roodu ülem,kes mind kodu käima lasi,tema oli ka lahingus surma saanud.Ei mina saand teda enam tänadagi selle eest,kui ainult surnukeha nägin veel,mis oma kodumaale saadeti.
Meie rong sõitis liinilt täna ära Wõru linna mõneks päevaks puhkusele ja varsti sõidame jälle tagasi wrundile.Tervitage ka Tänava Miinat jne.
Aadress on : L.R.Soomusrong nr.5 I rood III rühm Aleksander .
OveT.
Liige
Postitusi: 2610
Liitunud: 22 Jaan, 2004 13:22
Kontakt:

Postitus Postitas OveT. »

Väike kolmnurkne tempel SK on tsensori tempel ja tähendab Sõja kontroll.
Palun alati pakkuda märke, medaleid, riste, autasusid tsaari, eesti ja saksa ajast. Samuti dokumente, postkaarte ja fotosid igal teemal, vorme, kiivreid, pandlaid, mõõku jms. 52-23353 ri28le@hot.ee
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist