Sd.Kfz. 10/5 ja 2cm FLAK 38

Militaartehnika mudelitest. Tehnoloogiad ning mõõtkavad ei ole piiratud.
Vasta
skeletondude
Liige
Postitusi: 785
Liitunud: 28 Apr, 2007 7:33
Asukoht: Mustvee
Kontakt:

Sd.Kfz. 10/5 ja 2cm FLAK 38

Postitus Postitas skeletondude »

Tervist!

Niisiis,oleks pidanud pulma Tallinnasse minema,aga pidin hoopiski Tartu hambaarstile minema :( Aga,leidsin sealt hoopiski ühe vana mudeli mda olen juba päääääris kaua otsinud.

Edit:Pildid üleval ;)
Sellises seisus on mudel praegu:

Pilt

Pilt

Komplektis on ka kaasas 6 vinti
Pilt

Ma ei suutnud kiusatusele vastu panna ja panin jub Flaki kokku

Pilt

Kommenteerige :wink:
Kasutaja avatar
Panzergrenadier
Liige
Postitusi: 1555
Liitunud: 02 Apr, 2005 22:12
Asukoht: Tartu/Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Panzergrenadier »

Tore vaadata, et uus asi juba nii palju edenenud on. Küta aga samas vaimus edasi.

Kas ma pakun õigesti kui ütlen, et on Revelli mudel?

Siim
fossiil
Liige
Postitusi: 3553
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas fossiil »

Edeneb, nii et mudelisminakkus on sul ikka päris raskekujuline, ja karta on et seda jätkub kauaks.. :wink:
Aga muidu kena tükk, mille kallal nokkida, mäletan et mõned aastad tagasi sõber kah maadles teisega ja kobe tükk tuli, ainus millega ta rahule ei jäänud oli käiguosa - tuli vist hoolega jälgida, et roomik aluspinnaga rõhtne jääks, kipub muidu vist esimest otsa ülespoole hoidma. Aga kontrolli ise järele, võina ka midagi segi ajada.
Ainus mis täiega valesti on, on masina tähistus - sakslastel sellist riistapuud nagu Sd. Kfz. 10/5 ei olnud, kõik, nii uuemat kui ka vanemat tüüpi Flakiga isendid, samuti ka soomustatud eksemplarid, kandsid tähistust 10/4. Selle "10/5" asjanduse sügasid toimekamat sorti ajaloolased lihtsalt kusagilt kõrva tagant välja...

Urmas.
skeletondude
Liige
Postitusi: 785
Liitunud: 28 Apr, 2007 7:33
Asukoht: Mustvee
Kontakt:

Postitus Postitas skeletondude »

Siim,jah see on Revelli toodang :wink:
Kasutaja avatar
Miramax
Liige
Postitusi: 532
Liitunud: 05 Veebr, 2007 15:52
Kontakt:

Postitus Postitas Miramax »

Tere,

Natuke vihjeks,
kabiini osa oleks võinud enne istmete, rooli ja käigukangide lisamist ära värvida. Pärast on palju keerulisem eri värvidega eri osasi värvida.
Samamoodi saaks ka Flakil suuremad osad enne teistega kokkuliimimist ära värvida.
Lihtsalt olen oma kogemuse saanud juba :wink:
Muidu on ilus küll see lennukite hirm :)
asjaajaja
Liige
Postitusi: 792
Liitunud: 07 Dets, 2004 16:03
Asukoht: Kuressaare
Kontakt:

Postitus Postitas asjaajaja »

Fossiil, kust pärineb Sinu info selle kohta, et Sd. Kfz. 10/5 tähistusega masinaid polnud olemas? Mitte, et ma tahaks vastu vaielda, vaid lihtsalt huvitab.
Kõik, mis toimub praegu, on minuti pärast juba ajalugu
fossiil
Liige
Postitusi: 3553
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas fossiil »

Kustkohat pärineb? Tegelikult on antud fakti mainitud päris paljudes väljaannetes, esmalt tuleb pähe poolakate Militaria Sd.Kfz. 10/4 kohta (numbrit hetkel ei mäleta), samuti pole vanameister Spielberger oma poolroomikmasinate kohta käivas üllitises sellist tähistust nagu "10/5" ära toonud, kuigi tema raamatud on üsna põhjalikud.

Urmas.
skeletondude
Liige
Postitusi: 785
Liitunud: 28 Apr, 2007 7:33
Asukoht: Mustvee
Kontakt:

Postitus Postitas skeletondude »

Tervist!
Oleks väike palve kaasfoorumlastele,kas teil on sd.kfz. seeria vedrustuse pilte?(Urmas,uuuu! :lol: :wink: ) Kui on andke teada,nimelt on plaanis teha sellele masinale töötav verdustus...


M.
Maksimus26
Liige
Postitusi: 36
Liitunud: 22 Mai, 2006 20:23
Kontakt:

Postitus Postitas Maksimus26 »

Tere

Äkki valgustad, kus Tartus selliseid mudeleid müüakse

Martin
skeletondude
Liige
Postitusi: 785
Liitunud: 28 Apr, 2007 7:33
Asukoht: Mustvee
Kontakt:

Postitus Postitas skeletondude »

Maksimus26 kirjutas:Tere

Äkki valgustad, kus Tartus selliseid mudeleid müüakse

Martin
Noh,kui mina Tartu uues kaubamajas mudeleid ja raamatuid vaatamas (muideks,sain vägagi hea raamatu"Himmleri Must ordu",soovitan) käisin siis olid mänguasjapoes riiulid täis 1/35 revelli mudeleid,vast olid äsja tulnud :wink: .
fossiil
Liige
Postitusi: 3553
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas fossiil »

skeletondude kirjutas: Oleks väike palve kaasfoorumlastele,kas teil on sd.kfz. seeria vedrustuse pilte?(Urmas,uuuu! :lol: :wink: ) Kui on andke teada,nimelt on plaanis teha sellele masinale töötav verdustus...
Auu, auu, misasja sa seal vedrustama mõtled hakata - kas esitelge või roomikkäiguosa, või siis mõlemaid? Sd.Kfz. 10 esiteljest on mul küll üksjagu detailseid fotosid, aga tagaosa torsioonid on altpoolt põhjaga kaetud, pealtpoolt samuti, fotosid on ainult balanssiiridest ja tagumise ratta pingutusmehhanismist.

Urmas.
skeletondude
Liige
Postitusi: 785
Liitunud: 28 Apr, 2007 7:33
Asukoht: Mustvee
Kontakt:

Postitus Postitas skeletondude »

Ikka esivedrustust paluks! :wink: :lol:
dad
Uudistaja
Postitusi: 9
Liitunud: 12 Aug, 2006 20:01
Kontakt:

Postitus Postitas dad »

Küsimus küll OT aga kas keegi sellist isendit 1:1 masstaabis ka korjab?

Dad.
skeletondude
Liige
Postitusi: 785
Liitunud: 28 Apr, 2007 7:33
Asukoht: Mustvee
Kontakt:

Postitus Postitas skeletondude »

dad kirjutas:Küsimus küll OT aga kas keegi sellist isendit 1:1 masstaabis ka korjab?

Dad.
Sellise küsimusega pead pöörduma militaari tehnika alafoorumisse,siin tegeletakse ikka väiksemas mastaabis asjadega :wink: .

Marek.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist