Narva-Jõesuu pvõk

Väeosadest, nende ajaloost ja traditsioonidest. Nii Eestist kui välismaalt.
Kasutaja avatar
pulkvedis
Liige
Postitusi: 111
Liitunud: 30 Mär, 2007 22:58
Asukoht: mulgimaa
Kontakt:

Narva-Jõesuu pvõk

Postitus Postitas pulkvedis »

Kas on siin kedagi, kes oleks teeninud Narva-Jõesuus? Ise olen seal teeninud ja tahaks teada, kuidas olid seal asjad teiste meeste pilgu läbi.
Kasutaja avatar
vennas
Liige
Postitusi: 47
Liitunud: 04 Dets, 2007 14:27
Asukoht: viljandimaa
Kontakt:

Postitus Postitas vennas »

Olen teeninud seal 1996a jaanuarist aprillini.
Kasutaja avatar
pulkvedis
Liige
Postitusi: 111
Liitunud: 30 Mär, 2007 22:58
Asukoht: mulgimaa
Kontakt:

Postitus Postitas pulkvedis »

Kuidagi kesine vastus sul. V6i mis :?:
Kasutaja avatar
vennas
Liige
Postitusi: 47
Liitunud: 04 Dets, 2007 14:27
Asukoht: viljandimaa
Kontakt:

Postitus Postitas vennas »

No mis sa veel teada tahad? Autojuhtide koolitusel olin. Talv oli kole külm.Patrullis olles pidime käima iga ringkäigu ajal korrapidaja aknale koputamas.Nii igaks juhuks et keegi ära ei külmuks.-32 ja 4 tundi järjest väljas.Lpn Näkk oli õnneks minu ajal kusagil koolitusel. Temaga hirmutati pidevalt. Ülem oli šalekešin. Hümn on siiamaani peas. Kahepäevane metsalaager oli ja 30km jooksumatk. Eriti hästi on meeles öised laskeõppused.
Kasutaja avatar
tambovski volk
Liige
Postitusi: 177
Liitunud: 09 Okt, 2005 18:34
Asukoht: tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas tambovski volk »

Erik kirjutas:Kas nii külma ilmaga postiloleku aeg mitte lühem ei peaks olema?
Peaks, aga tol ajal eriti ei huvitanud see kedagi, kupis 95 ndal üks hakkas ka hädaldama ,aga anti vastu molu ja ülejäänud said selle eest veel täisvarustuses joosta.
Kasutaja avatar
Madis22
Liige
Postitusi: 1475
Liitunud: 09 Mär, 2005 14:11
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Madis22 »

Mina olin jõesuus 98a juulist detsembrini. Esimene kompanii, mida kuus kuud sees hoiti, seega mõningad probleemid allohvitser-koosseisuga (ühel hetkel oli neid ootamatult vähe). Samas distsipliin oli hea, väljaõpe sisutihe, metsas käisime küll lühikeste perioodidena (max 4 päeva korraga vist) aga tihti. Laskeharjutusi oli palju, kuigi enamasti 10-15 padrunit kokku - paar-kolm lasku sisse laskmiseks ja siis kolme nelja kaupa tulemuse peale. Väljaõppe sisu - kuidas olla vaenlasele eriti kiuslik s**apea (siss) ja muuseas ka seda, mida piiril tähelepanna ja teha. Külmad ilmad väga hullud ei olnud, aga piisavad, et kompaniiõppus ära jätta ja leivapätsiga telgi vaiu maasse taguda. Enam meelde jäänud ohvitserid olid Vomm, Ainsalu, Näkk. Pika pingutamise ja natukese aitamisega suudaks ka ülejäänud seltskonna üles lugeda.
The laws of physics is more what you'd call 'guidelines' than actual rules.
Kasutaja avatar
pulkvedis
Liige
Postitusi: 111
Liitunud: 30 Mär, 2007 22:58
Asukoht: mulgimaa
Kontakt:

Postitus Postitas pulkvedis »

Madis22 kirjutas:Mina olin jõesuus 98a juulist detsembrini. Esimene kompanii, mida kuus kuud sees hoiti, seega mõningad probleemid allohvitser-koosseisuga (ühel hetkel oli neid ootamatult vähe). Samas distsipliin oli hea, väljaõpe sisutihe, metsas käisime küll lühikeste perioodidena (max 4 päeva korraga vist) aga tihti. Laskeharjutusi oli palju, kuigi enamasti 10-15 padrunit kokku - paar-kolm lasku sisse laskmiseks ja siis kolme nelja kaupa tulemuse peale. Väljaõppe sisu - kuidas olla vaenlasele eriti kiuslik s**apea (siss) ja muuseas ka seda, mida piiril tähelepanna ja teha. Külmad ilmad väga hullud ei olnud, aga piisavad, et kompaniiõppus ära jätta ja leivapätsiga telgi vaiu maasse taguda. Enam meelde jäänud ohvitserid olid Vomm, Ainsalu, Näkk. Pika pingutamise ja natukese aitamisega suudaks ka ülejäänud seltskonna üles lugeda.
Ega meil oli umbes sama jutt. 6nneks N2kk ja need teised olid juba kadunud.
Aga oli ju peale nende hulle k6vasti veel. Igatahes mulle meeldis.
Kasutaja avatar
weix
Liige
Postitusi: 99
Liitunud: 18 Dets, 2007 11:56
Asukoht: Eesti
Kontakt:

Postitus Postitas weix »

95.a jaanuar-veebruar õpekas , komp. ül. ainsalu , rühmaülem sidorov , veltveebel vesik hümn ja muu siiani meeles , pärast seda narva patrull
Kasutaja avatar
ozk
Liige
Postitusi: 97
Liitunud: 12 Mai, 2005 6:59
Asukoht: Eesti
Kontakt:

Postitus Postitas ozk »

Viibisin selles imelises asutuses 2001 august kuni 2002 juuli. IV rühm... Ainsalu ja Näkk jäävad mälestustesse igaveseks :) "Kui leitnant Näkk hommikul ärgates aknast välja vaatas ja sõda polnud alanud oli päev p....e läinud" :) Unustamatud Sirgala ööd, ükemägi,gaasimask, takistusriba, palgijooks... südame teeb soojaks :) koer Roco(oli vist) oli kaa sauna taga.... Põhiline oli see, et kord oli majas!
Tuld kuraditele!!!
Kasutaja avatar
pulkvedis
Liige
Postitusi: 111
Liitunud: 30 Mär, 2007 22:58
Asukoht: mulgimaa
Kontakt:

Postitus Postitas pulkvedis »

Oli kyll jah k6ik ka mul nii,aga koera nimi oli Rico ja talle meeldis pidevalt hyppes k2ia. :D Elas sauna juures tagasihoidlikku elu :(
Kord oli t6esti majas ja see oli v2ga hea.
Kasutaja avatar
Madis22
Liige
Postitusi: 1475
Liitunud: 09 Mär, 2005 14:11
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Madis22 »

Jah. Öeldakse, et tüdrukud armastavad vormis mehi. Aga Rico oli tõesti kõigi vormis meestega sõber, olid nad siis varem teda näinud või mitte, aga tsiviilriietes olles pidi tast eemale hoidma. Ajateenijail pold sellega muret, küll aga noortel riigikaitse akadeemiast tulnud rühmaülematel. Uljas ja kes nad seal olid.
The laws of physics is more what you'd call 'guidelines' than actual rules.
Kasutaja avatar
ozk
Liige
Postitusi: 97
Liitunud: 12 Mai, 2005 6:59
Asukoht: Eesti
Kontakt:

Postitus Postitas ozk »

Mõni pilt kaa

Pääsla
Pilt

Staap
Pilt

II maja
Pilt

Lipuväljak
Pilt

Staabi tagune
Pilt

Tegija Rico :D
Pilt
Tuld kuraditele!!!
Kasutaja avatar
pulkvedis
Liige
Postitusi: 111
Liitunud: 30 Mär, 2007 22:58
Asukoht: mulgimaa
Kontakt:

Postitus Postitas pulkvedis »

Tekkis veel yks kysimus selle v2eosa kohta. Mis seal praegu on yldse?
Kas p22seb teritooriumile ka vaatama?
Kasutaja avatar
ozk
Liige
Postitusi: 97
Liitunud: 12 Mai, 2005 6:59
Asukoht: Eesti
Kontakt:

Postitus Postitas ozk »

hetkel asub seal piirivalve valmidusüksus.... Külastada ehk ikka saab, nii sama vaevalt kolada lastakse....
Tuld kuraditele!!!
Kasutaja avatar
pulkvedis
Liige
Postitusi: 111
Liitunud: 30 Mär, 2007 22:58
Asukoht: mulgimaa
Kontakt:

Postitus Postitas pulkvedis »

Kui aega saad siis r22gid 2kki sellest yksusest l2hemalt?
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline