Keiserliku Saksa sõjaväe struktuur

Lahingud ja väeosad. Relvad ja tehnika. Eestlased I maailmasõja rinnetel.
Vasta
Kasutaja avatar
Anonymus
Liige
Postitusi: 355
Liitunud: 18 Veebr, 2007 15:31
Asukoht: muuseum
Kontakt:

Keiserliku Saksa sõjaväe struktuur

Postitus Postitas Anonymus »

Soovin teada, missugune oli keiserliku Saksa sõjaväe struktuur alates rühma tasemest kuni rügemendini, ehk kui palju oli mehi vastavades osades, relvastus(määruste järgi), ohvitseride arv, jne.

Olen üritanud netist midagi leida kuid edudult, kas keegi oskab midagi soovitada, kus võiks sellealast infot olla?
motofassist
Liige
Postitusi: 314
Liitunud: 30 Mai, 2006 14:20
Kontakt:

Postitus Postitas motofassist »

See asi pakub ka mulle tõsist huvi. :wink:
Kasutaja avatar
Anonymus
Liige
Postitusi: 355
Liitunud: 18 Veebr, 2007 15:31
Asukoht: muuseum
Kontakt:

Postitus Postitas Anonymus »

ise küsisin ja ise vastan, äkki tunneb veel keegi selle kohta huvi, ehk abiks teilegi
http://www.worldwar1.com/sfgarmy.htm
http://www.wfa-usa.org/new/lcmilunits.htm

suured tänud Reigole
Kasutaja avatar
Noor
Liige
Postitusi: 1846
Liitunud: 13 Aug, 2006 13:47
Asukoht: Euroopa
Kontakt:

Postitus Postitas Noor »

Kas olete mingeid konkreetsemaid materjale leidnud? Ise olen ka sellest perioodist rohkem huvitatud.
Eriti dL ja dR juhtimine ning ülendused. Tavaliste IR üksuste puhul hakkab mingi pilt juba tekkima aga kuna püüan vaikselt autasusid koguda, huvitab just ohvitseride ülendamiste kord ning erinevus tavaüksustega. Kui on mingit infot, ehk jagaks siin seda teistega :wink:
Ostan või vahetan kõike, mis puudutab EW lennundusega seonduvat.
Kasutaja avatar
Noor
Liige
Postitusi: 1846
Liitunud: 13 Aug, 2006 13:47
Asukoht: Euroopa
Kontakt:

Postitus Postitas Noor »

Kui täpset infot kaasfoorumlane "Anonymus" otsib? Põhimõtteliselt sain omale esimesed osad "pühast graalist" kuid ca 80% vajab veel välja ostmist. Hetkel on omal olemas ohvitseride nimekirjad autasustamiste kohta:
I Osa
Merevägi 1914,1918
Maavägi (Ehren Rangliste)
Preisimaa 1914,1919 kõrgemad ohvitserid
Saksimaa 1914
Baieri 1914 sõjaväe käsiraamat
II Osa
Merevägi 1900
Preisimaa 1897, 1902 ohvitseride nimekirjad üksuste kaupa
Saksimaa 1901 ohvitseride nimekirjad üksuste kaupa
Baieri 1900 ja 1903 aasta käsiraamat (ülevaade, autasustamised, jne)

Eraldi veel olemas:
Saksamaa autasustamised 1908/09 (Deutscher Ordens Almanach)
Hessenthal and Schreiber Die Ehrenzeichen des Deutschen Reiches
Osade autasude saajate täielikud nimekirjad

Nende allikate põhjal saab äärmiselt täpse ülevaate keiserliku Saksamaa struktuurist ja ülesehitusest erinevatel perioodidel.

Kuid kogu komplekt, et esiteks mõista üksuste struktuuri, erinevused IR, dL,dR, jne vahel ning siis autasustamised, nimekirjad, jne, selle kokku saamiseks on veel palju info kilde kokku vaja panna. Kahjuks iga osa neist nõuab raha.
Kuna osad neist on trükitud ka eraldi xls faili formaati, siis nende järgi on võimalik autasude liiste, jne otsinguga kindlaks teha. Tegemist päris suure rahvusvahelise projektiga. Selle jaoks on süsteem tähtis, mida püüan selgeks teha ja mille suhtes mõned maailmas tunnustatud kogujad ka abi osutavad. Algaja kogujana tunnengi erilist rõõmu just sellest, et iga päev õpib midagi uut!
Eelmise aasta suurimaks leiuks võib nimetada vaieldamatult 1870 aasta Raudristide saajate nimekirjade avastamist ühest Saksamaa arhiivist. Iga aasta leitakse midagi sellist ja pidevalt keegi saab valmis osade nimekirjade õigesse formaati viimise (nii, et autasude põhjal või nime alusel saab otsida andmeid).

Juhul, kui siin foorumis on kellegil mingeid huvitavaid materjale, vms olen nõus alati enda valduses olevaid infot vahetama :wink: .
Ostan või vahetan kõike, mis puudutab EW lennundusega seonduvat.
Kasutaja avatar
Anonymus
Liige
Postitusi: 355
Liitunud: 18 Veebr, 2007 15:31
Asukoht: muuseum
Kontakt:

Postitus Postitas Anonymus »

mitte nii täpselt aga vaata mu esimest posti mind huvitas pigem see.
Kasutaja avatar
Noor
Liige
Postitusi: 1846
Liitunud: 13 Aug, 2006 13:47
Asukoht: Euroopa
Kontakt:

Postitus Postitas Noor »

kas on mingeid edusamme materjalide osas. oleksin huvitatud ning ehk suudaksin ka kuidagi kasulik olla mõne muu infoga? :roll:
Viimati muutis Noor, 10 Jaan, 2009 12:52, muudetud 1 kord kokku.
Ostan või vahetan kõike, mis puudutab EW lennundusega seonduvat.
ruusserg
Liige
Postitusi: 81
Liitunud: 14 Veebr, 2008 8:43
Asukoht: Saaremaa
Kontakt:

Postitus Postitas ruusserg »

Siit lehelt leiab ka natuke infot .
http://www.kaisersbunker.com/
Reserv
Liige
Postitusi: 151
Liitunud: 14 Mai, 2007 15:51
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Reserv »

Gotha aastaraamatud. Nii saksa-kui prantsusekeelsed väljaanded on suuremates Eesti raamatukogudes olemas.
Ich bin kein Soldat. Ich bin ein Reservist.
Kasutaja avatar
Anonymus
Liige
Postitusi: 355
Liitunud: 18 Veebr, 2007 15:31
Asukoht: muuseum
Kontakt:

Postitus Postitas Anonymus »

Kas kellegil on infot kus täpsemalt paiknes 1. Großherzoglich Mecklenburgisches Dragoner-Regiment Nr. 17 1917-1918?
Kasutaja avatar
Anonymus
Liige
Postitusi: 355
Liitunud: 18 Veebr, 2007 15:31
Asukoht: muuseum
Kontakt:

Postitus Postitas Anonymus »

Noor kirjutas:kas on mingeid edusamme materjalide osas. oleksin huvitatud ning ehk suudaksin ka kuidagi kasulik olla mõne muu infoga? :roll:
Ma olen Saksa armee asja uurinud Balti pataljoni kontekstis. Pean tunnistama, et mitte just väga põhjalikult. BP teenis ka riigisakslasi ja Tartu Kodumaakaitsesalga väljaõpet viisid läbi Saksa ohvitserid ja allohvitserid. (mulle teadaolevalt leitnant Rohden ja leitnant Reiman). Leitnant Rabers, juhtis Tartu Balti pataljoni 1. kompaniid, kuid peale 23. detsembrit 1918. puuduvad mul tema kohta igasugused andmed.
Leitnant Karl Stock, figureerib Tartu Balti pataljoni 1. kompanii ülemana kui ka 2. kompanii ülemana. 1. jaanuari 1919. seisuga juhtis ta BP jalaväekompaniid. Leitnant Stock lahkus koos ühe riigisakslasest allohvitseriga 9. jaanuaril 1919. Eestist. Võimalik, et leitnant Karl Stocki puhul on tegemist selle leitnant Stockiga, kes arreteeriti 21. veebruaril 1919.Lätis Liepajas (Liibavis) Läti võimude poolt. See arreteerimine toodi Balti Landeswehri poolt ettekäändeks riigipöörde korraldamiseks Lätis aprillis 1919.

Lisaks teenisid mõned BP võitlejad enne Vabadussõda Saksa armees.
Friedrich von Müller - 18. Mecklenburgi tragunirügementi
Parun Erich Matthias Heinrich Herbert Nolcken - Teenis 4. Sileesia husaarirügemendi (Husaren-Regiment von Schill (1. Schlesisches) Nr 4)
Parun Alfred Karl Wilhelm Schilling - Osales vabatahtlikuna Saksa abivägede koosseisus Soome kodusõjas.
Parun Friedrich Saß - 10. Goslari jäägri rügemendis.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline