Andrzej Wajda. Katyn

Reklaamid ette ning kajastused tagantjärele. Aga paluks et ikka militaarasjadega seotult...
Vasta
Kasutaja avatar
kaur3
Liige
Postitusi: 6223
Liitunud: 26 Juul, 2005 12:09
Kontakt:

Postitus Postitas kaur3 »

Kasutaja avatar
Sasha
Liige
Postitusi: 659
Liitunud: 14 Juun, 2005 16:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Sasha »

Sokolovi tekstiga olen 100% nõus, vaatamata mõnedele selle sees olevatele spoileritele .

Film on aga VÄGA hea ja on igati väärt vaatamist ja selle järel mõtlemist.
Kasutaja avatar
kaur3
Liige
Postitusi: 6223
Liitunud: 26 Juul, 2005 12:09
Kontakt:

Postitus Postitas kaur3 »

araterI
Liige
Postitusi: 949
Liitunud: 20 Jaan, 2007 15:00
Kontakt:

Postitus Postitas araterI »

Keda venekeelsed subtiitrid aitavad, neile
http://mahtrasass.livejournal.com/75231.html
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

Mees sai Ilveselt ordeni.
metssiga
Liige
Postitusi: 1688
Liitunud: 11 Nov, 2005 19:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas metssiga »

Ja sai asja eest.
Oman vastavaid kohustusi ja piiramatuid õigusi antud ülesannete täitmisel.
Kasutaja avatar
kaur3
Liige
Postitusi: 6223
Liitunud: 26 Juul, 2005 12:09
Kontakt:

Postitus Postitas kaur3 »

But the Russian media is going further. In the past six months no fewer than four different outlets have revived the outrageous falsehood that it was the Nazis, not the Soviets, who murdered 20,000 captured Polish officers at Katyn in 1940. That Stalin-era lie, enforced at gun-point in post-war Poland, viciously aggravated the original crime. It was buried in 1990, with solemn Kremlin support.

The falsehoods are not in fringe publications. It started with Rossiiskaya Gazeta, a state-owned newspaper, on September 18th last year. It was repeated by the mass-market Komsomolskaya Pravda on October 22nd and again by TV Tsentr—a station in effect run by the Moscow Mayor’s office—on November 4th. Now it has been repeated again by what used to be an upmarket broadsheet, Nezavisimaya Gazeta, in its weekend supplement on military affairs.
http://www.economist.com/world/europe/d ... d=10639983
Kasutaja avatar
Sasha
Liige
Postitusi: 659
Liitunud: 14 Juun, 2005 16:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Sasha »

http://www.epl.ee/laupaev/418879

Eesti ajakirjandus oma kompetentsuse hiilguses :) Autor isegi pole kursis, milles seisneb vahe valgevene Hatõni ja smolenski Katõni vahel. Olen veendunud, et ta ise pole filmi vaadanudki.

Kui aga vastab tõele, et Wajda ei võta vastu Eesti bižuteeriat (filmi pole keegi veel Eestis näinud, Eesti ees mehel ei ole eriteeneid kuid Ilves siiski Wajdat "autasustas"), siis mu siiras lugupidamine vanale kinomeistrile. Olen veendunud, et rahuajal ordenite-medalite jagamine (ja "eriteenete eest" kodakondsuse andmine) on operettriigi värk ja peab olema keelatud niipea kui võimalik.
stilett
Liige
Postitusi: 1510
Liitunud: 02 Veebr, 2006 11:39
Asukoht: Läänemaa
Kontakt:

????

Postitus Postitas stilett »

Kuule, Sashake, võiksid ikka sõnu valida. Isiklikult mulle ei meeldi, kui Eesti Vabariigi teenetemärke nimetatakse bižuteeriaks :!:
Kasutaja avatar
Sasha
Liige
Postitusi: 659
Liitunud: 14 Juun, 2005 16:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Sasha »

Kui sa tähelepanelikult loeksid, mida ma kirjutasin, siis märgaksid, et jutt on rahuajal antavatest dekoratsioonidest. Mulle tõesti ei meeldi, et teenetemärgid on bižuteeriaks muutunud. Ja kui oleksid säilinud "teenilised kunstnikud" ja "rahvanäitlejad" jne, minu suhtumine neisse oleks samasugune.
MOrav
Liige
Postitusi: 2150
Liitunud: 28 Dets, 2004 20:45
Kontakt:

Postitus Postitas MOrav »

Kust pärineb väide, et ei võta vastu? EPLis on, et ei tule Tallinna, sest on täpselt samal ajal Oscarite jagamisel.
stilett
Liige
Postitusi: 1510
Liitunud: 02 Veebr, 2006 11:39
Asukoht: Läänemaa
Kontakt:

....

Postitus Postitas stilett »

Lugesin väga tähelepanelikult. Ja kirjutasin oma arvamuse, et mulle isiklikult ei meeldi, kui autasusid nimetatakse bižuteeriaks. Autasu jääb autasuks, olgu see antud rahuajal, sõjapäevil ja mis iganes teenete eest. See, et konkreetne autasustamine meeldib kõigile, või mitte ei tee autasust bižuteeriat...
Kasutaja avatar
Sasha
Liige
Postitusi: 659
Liitunud: 14 Juun, 2005 16:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Sasha »

"Autasu jääb autasuks" ideega ei saa ma kuidagi nõustuda, Stilett. Sama loogika järgi ka "töömedal V.I.Lenini 100-aastase juubeliks" on lugupidamist väärt autasu. Massiline autasude jagamine kahjustab ordenite/medalite väärtustele. Kas võrdleme näiteks USAs ja Eestis jagatavate ordenite arvud? :) Ette teada on ju et keegi välissaadikutest ei lahku siit Eestist ilma Eesti ordenita. Ja mis loogika on diplomaatidele anda ordeneid, kui saaks piirduda suveniiridega? Saadik teeb oma tööd, ta ei tee Eesti riigile teenet sellega, ta töötab oma riigi huvides ja oma riigi palga eest. Edasi. Mis loogika on riigiametnike autasustamises? Samuti on ju ette teada, et teatud koht riiginomenklatuuris tähendab automaatselt teatud ordeni saamist järjekordsel vabariigi aastapäeval. Kui suur on sellise ordeni väärtus, kui ta on sisuliselt seisuliseks tunnusmärgiks muutumas -- riigis, kus põhiseaduse järgi nagu ei peakski olema seisusi? Ametnikud niigi saavad oma hea töö eest palgakõrgendusi ja preemiaid. Sportlastel on omad medalid olemas. Jäävad ainult sõjaväelased, kes riskivad eluga selle riigi nimel ja need tsiivilid, kes on silma paistnud erakorralise kodanikujulgusega või saavutustega -- nende autasustamise vastu mul ei ole mingeid pretensioone. Autasustamine Eesti viimaste aastate moel on minu arust otseselt kahjulik riigi autasude mainele. Niiet küsimus mitte konkreetselt Wajda või Velleri (vaata veel mis mees -- kes mitte kunagi ei paistnud erilise eestimeelsusega) ordenites, vaid süsteemis.

Eriteenete eest kodakondsuse andmise osas samuti vaidled minuga või nõustud? ;)
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Tegelt Sashal õigus ka... Minu arust samuti totter, et igale dipl.korpuse liikmele, kes valdavalt vaid oma maa huve siin teenib, lahkudes standardsel moel täht rinda pannakse :lol: Teine asi, et iga valitsev poliitiline sõpruskond meil eelkõige "omi" aurahastab ja siis kullatakse justkui oma näilise erapooletuse demonstreerimiseks üle veel tuntud kultuuritegelasi :lol: :lol: Rüütli aja lõpus ju asi täitsa käest ära läks ja riiklike teenetemärkidega kogu keski/metsameeste vargabande üle külvati :lol: :lol: :lol:

Teisest külest jälle, Wayda suhtes mul heameel - ta meiega kogu aeg ühes paadis olnud ja sovetikommaritele s...ta keeranud... Mina oleks talle ka teenetemärgi andnud. Ja Katõni film tahtis ka ammu tegemist :twisted:

Siin tähelepanuta jäänud, et president andis seekord kõrge teenetemärgi ka USA publitsistile Anne Applebaum´ile... See daam USA-s viimasel ajal juhtiv vene spetsialist olnud, väga häid analüüse Putini impeeriumi arengutest kirjutanud - sealjuures mr Putinile ka kõvasti kopikasse andnud. Ja seda daami kuulatakse 8) ...mina oleks ka talle teenetemärgi andnud. Sest mis teha, sõpru on meil vaja 8) ja eelkõige mõjukate inimeste seas 8) 8)

No ja puändi korras - kiikasin jälle vene delfit, seal suur pealkiri a la Ilves annab auraha Putini kriitikule USA-st ja ossa jummal, mihukest ehedat s...ta ja sappi seal kommentites tuli :twisted: :twisted: Selle peale oli mul kohe topelt heameel, et Ilves Anne´ile auraha andis :twisted: :twisted: :twisted:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 10 külalist