Küsimusi metalliotsijatest

Kõiksugu militaarsuunitlusega väljakaevamised ja nendega seonduv.
Vasta
Kasutaja avatar
gnadenlose
Liige
Postitusi: 2160
Liitunud: 02 Mär, 2004 13:18
Asukoht: Kilulinn/Kardulavabariik
Kontakt:

Postitus Postitas gnadenlose »

Ka Päästeamet kasutab nn. nõiavitsameetodit. Ja mina jälle olen oma ihusilmaga, kuidas staašikad elektrikud selliste traatidega maa seest liinide jälgi ajavad.
Гив Ми Мани
Kasutaja avatar
Feeliks_Jalgraud
Liige
Postitusi: 898
Liitunud: 02 Mai, 2008 14:56
Asukoht: Teises kohas
Kontakt:

Postitus Postitas Feeliks_Jalgraud »

To Fireman:
Kirjuta mulle PS´i

Katsun "vana" üles leida, ja teise eesti otsa polegi tarvis sõita :) (ma üpris lhedal)

Võtame siis juba detektorid ka kaasa ja läeme kontrollime asja.
Mul paar üpris huvipakkuvat kohta

NB! Eelpoolsetes kirjatükkides ei pretendeeri ma absoluutsele tõele, aga siiski oma silmaga nägin kuidas nende varrastega rauda maaseest leiti(täitsa kaine peag kusjuures :lol: ) Ja toimisid need vardad ka minukäes

Metallide eristamise jutt on siiski pärit "vana" enda suust , minul tõmbasid need vardad lihtsalt käes risti(konservi kaane peale)

Niiet-niiet eks see asi pool ulmevaldkonda kuulub, ja nagu mainis kamraad: "jäägem siiski kahe jalaga maapeale" Kuid ei võta tükki ju küljest proovida, kõrvuti, koos detektoriga!

Minupoolt case closed!
Viimati muutis Feeliks_Jalgraud, 03 Mai, 2008 22:16, muudetud 1 kord kokku.
Mul pole midagi mõistlikku öelda.../ ███████████]98% fucked up
heits
Liige
Postitusi: 300
Liitunud: 24 Nov, 2007 21:05
Asukoht: Lõuna-Eesti
Kontakt:

Postitus Postitas heits »

fireman kirjutas:Kui tohib siis räägiks selle kohta ühe loo. Kunagi sõitsin Põlvamaal Maaritsast läbi ja leidsin poe juurest suure kuulutuse, et kultuurimajas esineb neid traadi juppe keerutav hr. Kalde. Mul tekkis huvi ja läksin kuulama. Suu endal müstikast ammuli. Rääkis siis kõigile sellest, et kuidas asi toimib ja kuhu tohib magamistoas voodit panna. Käis mööda saali ja targutas. Näitas neid veesooni ja ja ajas muud plära. Olin täitsa vaimustuses sellest kuigi saalis keerdusid need vardad tal risti ikka ühes kohas ja see pidavat olema õige kaevu koht. Pakkus ka välja, et suudab leida kohe ka külalistele kaevu kohad ja üks sooviski.

Paar aastat hiljem läksin Krüüdnerisse rallile ja see talukoht jäi suht teeäärde ja nägin seal seda talu peremeest. Pidasin kinni ja tegin juttu. Tema arvamus oli selline, et Hr. Kalde suutis tema aias leida ülesse vist ainukese koha kus vett pole aga pidavat ristuma lausa 3 veesoont.


Peale seda ei usu ma, et keegi suudab nendega leida vett. Elektriliiniga võib olla teisiti, kuna see siiski omab energiat. Kui keegi suudab leida metalli nendega (mida maei usu) Siis tulen või teise Eesti otsa seda imemeest vaatama. Eriti veel seda kuidas ta metalle nendega eristab. Teeks ka talle väikese testi. Au asi ju ikkagi tõestada mehel, et kui kõva mees ta on!

Jäägem siiski kahe jalaga maapeale.
Minul pandi traatidega paika kaevu täpne asukoht ja ka sügavus.Sügavuse määramine oli eriti huvitav,meister käskis leida ühe suure ümmarguse plekist kausi,pani mind seisma leitud veesoonte kohale ja mõõtis midagi seal oma sammude ja traatidega.Mis asja juures kõige huvitavam on on see,et sügavuse pani mees paika väga täpselt,ütles rakete arvu 13 ja täpselt 13 rakke pärast oli mul vesi kaevus.On ikkagi inimesi kes oskavad seda vitsa-traadivärki .Meister pärit ise Võrumaalt.
Täispuidust uksed-aknad.20 aastane valmistamise kogemus.
Kasutaja avatar
T-62
Liige
Postitusi: 885
Liitunud: 24 Juul, 2007 9:50
Asukoht: Pärnumaa metsad
Kontakt:

Postitus Postitas T-62 »

Tegu ei ole müstikaga, lihtsalt vilumus tuleb harjutades. Mõni mees ei saa dedektoriga ka midagi leitud. Prügi pole proovinud otsida, aga veesooned, veetorud ja elektrikaablid leian küll kätte. Samas peab arvestama igasuguste segajatega, näiteks läheduses kulgevate õhuliinidega, kohati ka maakivist müüride ja vundamentidega.
Kaevutegijatele niipalju, et veesooned võivad asuda väga erineval sügavusel.
ise kasutan alumiiniumtraati läbimõõduga umbes 2mm.
pontu6
Liige
Postitusi: 101
Liitunud: 10 Jaan, 2006 0:26
Kontakt:

Postitus Postitas pontu6 »

Nõiavitsaga otsimine ehk pildamine:
http://www.teadus.ee/index.php?option=c ... &Itemid=97
Kasutaja avatar
T-62
Liige
Postitusi: 885
Liitunud: 24 Juul, 2007 9:50
Asukoht: Pärnumaa metsad
Kontakt:

Postitus Postitas T-62 »

Kui ikka ise asja ei usu, siis ei pidavat ka arstirohud aitama :wink:
Kui aega saad proovi järgi.
pontu6
Liige
Postitusi: 101
Liitunud: 10 Jaan, 2006 0:26
Kontakt:

Postitus Postitas pontu6 »

Mina usun. Olen oma silmaga näinud kuidas ekskavaatorijuht kahe traadijupiga sidekaabli asukoha kätte näitas. Enne kaevama asumist muidugi :lol:
stg44
Liige
Postitusi: 153
Liitunud: 19 Sept, 2005 15:17
Kontakt:

Postitus Postitas stg44 »

no kui maa sees ongi midagi. Riigimaa. Salaja just kätte ei saa. Megamäda auk ka ei ole. Mingi leiutasu ikka saab ?. Või öeldakse et tõmbamiskulud on võrdelised asja väärtusega ja antakse diplom ?
Kasutaja avatar
martiini
Liige
Postitusi: 381
Liitunud: 13 Mär, 2008 12:09
Asukoht: Rakvere,Helsingi
Kontakt:

Postitus Postitas martiini »

Trügin siia teemasse sellise küsimusega,kas Garret ACE 250 on mingi tegija soisel pinnal tanki otsima,sügavust võiks olla vast meetri jagu.Pinnas muudest metall esemetest puhas.
metsawend
Liige
Postitusi: 184
Liitunud: 11 Nov, 2005 16:20
Asukoht: Saaremaa
Kontakt:

Postitus Postitas metsawend »

Vöttab ära küll :wink:
juss000
Liige
Postitusi: 383
Liitunud: 13 Dets, 2005 9:02
Kontakt:

Postitus Postitas juss000 »

martiini kirjutas:Trügin siia teemasse sellise küsimusega,kas Garret ACE 250 on mingi tegija soisel pinnal tanki otsima,sügavust võiks olla vast meetri jagu.Pinnas muudest metall esemetest puhas.
Antud olukorras soovitaks kasutada veel lisaks nn. torkevarrast, mis võib olla mitu meetrit pikk ja siis ei tule tulemuses kahelda.Kui muidugi ei ole tegemist tühjade kütuse vaatidega.Kõik on võimalik.
--------------------------------------------------------------------------------------

Lootus on petis kes meid pidevalt tüssab.
maanus
Liige
Postitusi: 231
Liitunud: 21 Mai, 2008 16:08
Asukoht: Sääse
Kontakt:

Postitus Postitas maanus »

Aga kes ütleks parem kuidas siis otsida kui paadiga sõita ei saa ja roomata ka ei saa? Mis nüüd teha? Talve oodata--aga kui tuleb soe talv?
Kasutaja avatar
martiini
Liige
Postitusi: 381
Liitunud: 13 Mär, 2008 12:09
Asukoht: Rakvere,Helsingi
Kontakt:

Postitus Postitas martiini »

Siis jääb asi sinna kus ta on :lol:
Kasutaja avatar
Feeliks_Jalgraud
Liige
Postitusi: 898
Liitunud: 02 Mai, 2008 14:56
Asukoht: Teises kohas
Kontakt:

Postitus Postitas Feeliks_Jalgraud »

maanus kirjutas:Aga kes ütleks parem kuidas siis otsida kui paadiga sõita ei saa ja roomata ka ei saa? Mis nüüd teha? Talve oodata--aga kui tuleb soe talv?
Aga äkki oleks sobilik seal kasutada RÄÄTSASID
Kõnealuseid jalavarje kasutades jaotub inimese keharaskus 10—15 korda suuremale pinnale kui tavalise jalanõuga ning tänu sellele on kõndija rõhk maapinnale samavõrra väiksem. Just tänu jaotatud keharaskusele ei vaju inimene räätsasid kasutades pehmel maal ja suures lumes nii palju sisse kui tavajalatsiga.
Mul pole midagi mõistlikku öelda.../ ███████████]98% fucked up
kuno31
Uudistaja
Postitusi: 24
Liitunud: 02 Juul, 2008 8:24
Kontakt:

metalliotsija cs200 vigane

Postitus Postitas kuno31 »

kas keegi oskaks nõu anda mis viga võiks olla cs200 otsijal kadus järsku tundlikus ära, pange peale veel piuksatab aga väiksemaid asju enam ei võta.otsija muidu 6kuud vana
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 9 külalist