Kurkse retk

Faust
Liige
Postitusi: 1737
Liitunud: 27 Dets, 2004 10:01
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Kurkse retk

Postitus Postitas Faust »

Rahuaja traagilisim õnnetus kaitseväes jõuab kinolinale.
http://www.postimees.ee/?id=32254
Jumal lõi inimese aga mr. Colt tegi nad kõik võrdseks:
Kasutaja avatar
guits
Liige
Postitusi: 53
Liitunud: 29 Jaan, 2006 13:37
Asukoht: saaremaa-järvamaa
Kontakt:

Postitus Postitas guits »

pidi esmaspäeval etv näitama :roll:
valloon
Liige
Postitusi: 406
Liitunud: 13 Juun, 2007 15:56
Asukoht: Eesti
Kontakt:

Postitus Postitas valloon »

Esmaspäeval 15.09. kell 20.05 ETV-s. :wink:
Kes ajalugu ei mäleta,elab tulevikuta.
Kasutaja avatar
Bald
Liige
Postitusi: 215
Liitunud: 27 Jaan, 2007 10:05
Asukoht: Võromaa
Kontakt:

Postitus Postitas Bald »

Kas mitte liiga vara pole sellest õnnetusest filmi teha ja näidata.Mina küll seda vaadata ei saa,masendus tuleb peale,haavad ju veel nii värsked.
Igaühele oma
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

No kõik ei jõua Sinu surma ära oodata, seega pead leppima, aga ei ei pea ju kinno minema! Mina ka ei lähe.
polyfacius
Uudistaja
Postitusi: 6
Liitunud: 12 Aug, 2008 18:23
Asukoht: Mustamäe
Kontakt:

Postitus Postitas polyfacius »

11 aastat on paras aeg.
aga see selleks.ise käisin esilinastusel ja soovitan kõigil seda homme vaadata.
Mis ei tapa teeb tugevaks
Kapral AK
Liige
Postitusi: 47
Liitunud: 02 Apr, 2005 7:33
Asukoht: eesti
Kontakt:

Postitus Postitas Kapral AK »

Sai ka käidud kinolinalt vaatamas. Huitav, miks vaid kaks ellujäänut oma arvamust avaldasid?? Üldiselt lootsin midagi natuke enamat.
Kõik relvavennad ühinege
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

Vee vastu nüüd siis tulega - KKK? Ei taha ropendada, ütlen lihtsalt, et "karm" tähendab ka vingu, mis inimesi tapab. Hale kamp!
Kasutaja avatar
okaloka
Liige
Postitusi: 309
Liitunud: 13 Okt, 2006 14:51
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas okaloka »

Olles nüüd ETVst filmi ära näinud... Väga hea film oli. Asjalik, rahulik, läbimõeldud... Tundes inimesi kes sealt välja tulid... Ma usun, et ei mindud liiale ja lugu sai räägitud kõigile arusaadavalt.
Pauk või paar peab ikka olema - kasvõi selleks et 50 aastat hiljem avada debatt teemal "okupatsioon".
Kasutaja avatar
eeskujulik kodanik
Liige
Postitusi: 62
Liitunud: 27 Nov, 2007 13:24
Asukoht: Saaremaa
Kontakt:

Postitus Postitas eeskujulik kodanik »

Mulle jäi mulje, et see oli siiski meeste enda valik mitte Karmi viga. :?
Wiking
Liige
Postitusi: 1308
Liitunud: 10 Apr, 2004 18:09
Asukoht: Haapsalu
Kontakt:

Postitus Postitas Wiking »

Nende poiste eripära oligi see, et nad ei olnud sõdurid mitte raha pärast vaid see tee oli nende südame hääl. Nende vendlus ei piirdunud vaid elukutsega vaid see oli reaalne. Tekkis Vennaskond, kus maksid au ja ühtsus, mida tänapäeval tekib harva ja paljud saavad lugeda vaid vanadest raamatutest. Ei nähtud vaeva medalite, kuulsuse ja karjääri nimel vaid selleks, et see meeldis neile ja nad tahtsid ennast oma isamaale pühenduda.

Sellised üksused on tugeva võitlusmoraaliga ja neis on midagi, mida hall argipäev ei suuda pakkuda.

See, et nende poolt lugupeetud juht süüdi mõisteti oli ikka pigem vastutuse veeretamine ülaltpoolt alla. Suured süüdlased hoidsid kümne küünega oma kõrgetest ametikohtadest kinni.

Ja veel meeldis filmis see, et läbi ellujäänud sõjamehe, Priit Pauluse, oli näha, et see rühma vaim pole surnud, see elab neis, kes sellest jubedusest tulid tagasi elusana. Nendes omakorda elab terve rühm edasi.
polyfacius
Uudistaja
Postitusi: 6
Liitunud: 12 Aug, 2008 18:23
Asukoht: Mustamäe
Kontakt:

Postitus Postitas polyfacius »

Sai nii esilinastusel käidud kui ka esmaspäeval etv st seda vaadatud.ma nüüd ei mäleta selle vanamehe nime kes seal päris lõpus sõna võttis(ruudulise särgiga) ütles,et sadamavaht oleks võind mehed kõik peale võtta et paadi kajut oleks olnud nagu ujuk.ma pole elu sees lollimat juttu kuulnud.
kui meenutda seda mis juhtus tollel päeval siis parasjagu kui need mehed seal ulpisid keset lahte olin ise Paldiskis mere ääres.juhuslikult.aga hoopis majaka poolses otsas ja seda värki ei näinud.aga torm mis sel hetkel oli -vat see oli tõesti torm.ja nagu ütlesid asjaosalised oli see siiski LOODUSÕNNETUS.
Mis ei tapa teeb tugevaks
gruppen
Liige
Postitusi: 388
Liitunud: 01 Dets, 2005 3:49
Asukoht: Eesti
Kontakt:

Postitus Postitas gruppen »

See, et nende poolt lugupeetud juht süüdi mõisteti oli ikka pigem vastutuse veeretamine ülaltpoolt alla. Suured süüdlased hoidsid kümne küünega oma kõrgetest ametikohtadest kinni.
minu meelest ei käinud seal keegi lainet tegemas tollastest kaitseväe juhtidest... ega teinud seda ka keegi teine peale looduse. karistada taheti kedagi sest kedagi pidi karistama - kuigi minu hinnangul ei ole võimalik karistada selle eest mis juhtus aga karistati Karmi kui otsest ülemust. luurepataljoni õppused ei saagi olla nagu sbk. ei saa ju. peabki olema karmim jne.
oli lihtsalt väga õnnetu juhuste kokkulangevus see mis sellele järgnes on kõik mõistetav tolles hetkes - tunded kerkivad üle pea jne... tragöödia. ja film mulle meeldis- väga! rahumeelne, asjalik, mõistetav.
Kasutaja avatar
kangelaspioneer
Liige
Postitusi: 1044
Liitunud: 30 Dets, 2004 13:13
Asukoht: Tallinn/Tapa
Kontakt:

Postitus Postitas kangelaspioneer »

Viga, mis elusid maksma läks, oli julgestuse puudumine. Kasvõi väljasõitmiseks valmis paat sadamas, enne veetõkke ületamist sidekontroll ja korras.
Sellise julgestuse olemasolu kontroll ja tagamine käib nii kõrgema ülema kui väljaõppejaoskonna kompetentsi. Erinevate tegevuste planeerimises tuleb selliseid puudujääke ette, eriti kui õppus või üritus on väga mitmekülgne ning paljusid komponente sisaldav. Väljaõppejaoskonna üheks olulisemaks ülesandeks ongi veenduda, et sellistes küsimustes on kõik korras, seega pean kogu selle õnnetuse suurimaks süüdlaseks neid inimesi, kes harjutuskäsule alla kirjutasid.

Paraku on reaalse väljaõppe tagamisest teadvate inimeste hulk veel tänapäevalgi staapides üsna väike, paljude "vuntsidega meeste" ajupotensiaalist piisab vaid iseenda vegetatsiooni tagamiseks, ei enamaks.
donnervetter
Liige
Postitusi: 171
Liitunud: 28 Juun, 2007 21:36
Kontakt:

Postitus Postitas donnervetter »

Loodetavasti on tänaseks nö kauboivaimustus Eestis otsa saanud ja tegevusi planeeritakse läbimõeldult.

Iseenesest äärmiselt kahetsusväärne lugu.

Kogu filmi ei näinud, aga lõpust jäi mulje, et sadamavahti süüdistati nö seitsmes surmapatus.
Kas ta võttis selle rolli ise või nii oligi?

Kas need sõdurid, kes ellu jäid, peavad ka vimma sadamavahi tegemiste/mittetegemiste vastu (tol päeval)?

Kui ei, kas keegi sõduritest ka sadamavahi kaitseks välja on astunud?
[i]Kui sa oled sattunud ihuüksi keset ääretut kõrbe ja sul on ainult pool liitrit vett, siis ära heida meelt.
Sul jätkub sellest elu lõpuni![/i]
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist