Kaitseliidu noorliige.

Vasta
onemanband
Liige
Postitusi: 215
Liitunud: 10 Juul, 2008 20:30
Kontakt:

Kaitseliidu noorliige.

Postitus Postitas onemanband »

Tervist.

Uurisin väheke Kaitseliidu kohta ja tekkis üks küsimus, millele kuskilt vastust pole leidnud.

Mis on Kaitseliidu tegevliikme ja noorliikme kõige olulisemad erinevused?
Kasutaja avatar
SoeSai
Liige
Postitusi: 51
Liitunud: 20 Juun, 2008 10:54
Kontakt:

Postitus Postitas SoeSai »

Noorliige ei pea liikmemaksu maksma :D
Zuslik
Liige
Postitusi: 516
Liitunud: 14 Mär, 2008 23:34
Asukoht: Harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas Zuslik »

Ja relva ka koju ei anta :(
Tahad joosta õpi kõigepealt käima !
BackInAction
Liige
Postitusi: 258
Liitunud: 04 Apr, 2006 8:41
Asukoht: Kuidas juhtub...
Kontakt:

Postitus Postitas BackInAction »

Minu teada, ei saanud noorliige ka omale teenistusrelva, mis on tal malevas, vähemalt tallinnas oli küll nii minu teada.
[i]"The best form of defense is attack."[/i](Karl von Clausewitz)
onemanband
Liige
Postitusi: 215
Liitunud: 10 Juul, 2008 20:30
Kontakt:

Postitus Postitas onemanband »

Aga kas näiteks noorliikmeid koheldakse kuidagi teisiti vms?
Kasutaja avatar
Kuperjanov
Liige
Postitusi: 389
Liitunud: 23 Veebr, 2006 15:02
Kontakt:

Postitus Postitas Kuperjanov »

onemanband kirjutas:Aga kas näiteks noorliikmeid koheldakse kuidagi teisiti vms?
§ 12. Kõik on seaduse ees võrdsed. Kedagi ei tohi diskrimineerida rahvuse, rassi, nahavärvuse, soo, keele, päritolu, usutunnistuse, poliitiliste või muude veendumuste, samuti varalise ja sotsiaalse seisundi või muude asjaolude tõttu.
:lol:
Henn
Liige
Postitusi: 514
Liitunud: 19 Nov, 2007 13:38
Asukoht: Eesti
Kontakt:

Postitus Postitas Henn »

Meie kompaniis küll ei kohelda noori teisiti.
Kasutaja avatar
setu
Liige
Postitusi: 1108
Liitunud: 11 Mär, 2009 10:32
Kontakt:

kui kallis on olla kaitseliitlane (teema nihe)

Postitus Postitas setu »

vabandan eeloleva teema autori ees, et antud rubriigi arhiivi avarustes sobramise asemel antud teema alla postitan järgneva. Nimelt rubiigi "Et juttu jätkuks" heale tavale lootes ka ühist teema-pilti luues midagi mõistlikku kooruks.

Osalt oleks ju oleksioloogia valdkonda kuuluva teemaga kuid samas on see kinni paljuski tegelikkuses. Teema algatuseks küsimus: "Millist Kaitseliitlast me tahame?" - teema rõhk on ajendatud ka KV ülemjuhataja kõnest Tartu malevlastele, kus ajendatakse mõtlema kaitseliitlaste eneseteostuse ja -positsioneerimisega, mille eesmärgiks on väärtustada kaitseliitlaste omadusi ja kutsuda üles üha rohkem kodanikke oma tutvuskonnast ühinema Kaitseliiduga. Lisades kommentaariks ka sellise motivatsioonipagasi puudulikkuse, mille peale köhivad kaitseliitlased oma raha ja aega ja oma lähedaste juurest eemalviibimist.

Jutt pikk, mõte lihtne. Alustuseks küsiks, kui kallis on olla kaitseliitlane (mõeldes sellele, missugust kaitseliitlast me tahame)?
otsin eestlasi, kes teenisid eskadrilli ülema major Toompuu all (sinised baretid) / (üksus Alfa); Taškendis, operatsioonid-patrullid: Pakistanis, Afganistanis, Vene-Hiina piiril; Vietnami operatsioon USA "guerrillas" vastu (1960ndad - 1970ndad).
mutionu
Liige
Postitusi: 1467
Liitunud: 08 Nov, 2005 15:52
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: kui kallis on olla kaitseliitlane (teema nihe)

Postitus Postitas mutionu »

Isiklikult tunnen enim puudust sellisest asjast, et õppustele järgnev tööpäev oleks riiklikult vaba. Saaks toimetused ära teha, mis õppuste tõttu tegemata jäid. Muud nagu ei oska tahtagi(reaalsuse piires, Rahvuskaardi soodustusi(mingid õppemaksu kompenseerimised jms) ei ole mõtet tahta). Muidugi oleks hea ka see, et tööajast tegutsemine kompenseeritaks keskmise palga järgi, ilmselt tuleks ka firmale midagi anda(või käskida), et usinat kaitseliitlast lahti ei lastaks.
Ma usun, et see vaba päev tooks mehi parema meelega välja.
Materiaalse poole pealt saab ju kõik tehtud ka antava varustusega, rootsi nasvärki suudab ju iga malev väljastada.
Kasutaja avatar
Drake
Liige
Postitusi: 164
Liitunud: 03 Dets, 2008 20:33
Asukoht: Saue
Kontakt:

Postitus Postitas Drake »

Hennul on õigus... meil on kõik võrdsed olenemata vanusest...
Kasutaja avatar
xBoxFromMoon
Liige
Postitusi: 33
Liitunud: 22 Veebr, 2012 18:17
Asukoht: Harjumaa, Keila vald
Kontakt:

Re: Kaitseliidu noorliige.

Postitus Postitas xBoxFromMoon »

Kas, siis noorliige saab teenistusrelva? saab ta üldse digivormid ja muud vidinad ka? :D
wambambola
Liige
Postitusi: 165
Liitunud: 25 Aug, 2012 9:30
Kontakt:

Re: Kaitseliidu noorliige.

Postitus Postitas wambambola »

HA digivorm. Vabandust aga minu veebel rääkis kui ma alustasin SBK-ga ei saa me mitte mingit digivormi. Vähemalt mitte niipea. Ma sain mingi pagana madratsiriidest vormi ja muud vanemat jama kaasa. Korralikum kraam antakse vast ikka siis kui sa oled ikka enam vähem kindel olija ja mina pean osa tavaari tagasi andma SBK lõpus.
Alguses anti meile ka Niinimetatud "litsi relvad", mis on väljaõppeks mõeldud ja salved mis on(mitte kõik) mingite inimeste poolt nii ära taotud, et üle viie padruni sisse ei lähe.
Halb komme mõnel salve taguda vasta saapa äärt või kiivrit.

Loodan, et kui SBK läbi saab, siis saan ikka nats parema varustuse, kui see vorm mis mul on ja äkki ka selle pagana rootsi kiivri välja vahetada. USA kiivrid vahetatakse ka välja ja pidid tulema saksa omad vist. Praegu nagu mulle öeldi siis võib osadest asjadest und näha. EKV saab 2% SKT-st ja EKL saab sellest kuskil 8% vist. Tehke matemaatikat.
metssiga
Liige
Postitusi: 1688
Liitunud: 11 Nov, 2005 19:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: kui kallis on olla kaitseliitlane (teema nihe)

Postitus Postitas metssiga »

mutionu kirjutas:Isiklikult tunnen enim puudust sellisest asjast, et õppustele järgnev tööpäev oleks riiklikult vaba. Saaks toimetused ära teha, mis õppuste tõttu tegemata jäid. Muud nagu ei oska tahtagi(reaalsuse piires, Rahvuskaardi soodustusi(mingid õppemaksu kompenseerimised jms) ei ole mõtet tahta). Muidugi oleks hea ka see, et tööajast tegutsemine kompenseeritaks keskmise palga järgi, ilmselt tuleks ka firmale midagi anda(või käskida), et usinat kaitseliitlast lahti ei lastaks.
Ma usun, et see vaba päev tooks mehi parema meelega välja.
Materiaalse poole pealt saab ju kõik tehtud ka antava varustusega, rootsi nasvärki suudab ju iga malev väljastada.
Mina isiklikult ei vingu, aga Kaitseliidu tulevik peaks minu arvates olema USA Rahvuskaardi sarnane, st ühelt poolt tuleb kõik kinni maksta ja teiselt poolt on organisatsiooni liikmel ja rahasaajal kohustused.
Oman vastavaid kohustusi ja piiramatuid õigusi antud ülesannete täitmisel.
Kasutaja avatar
hummel
Liige
Postitusi: 2079
Liitunud: 18 Apr, 2004 12:55
Kontakt:

Re: Kaitseliidu noorliige.

Postitus Postitas hummel »

Uurisin mingi aja eest noorliikme staatuse kohta ja seaduses ei ole otseselt mingeid erisusi kirjas peale vanuse, mis oleks siis nagu alates 15 a.
Alates 16 a võis minumeelest rakendada kodanikku töökohustusse SA vajadusteks näiteks.

Ametlikult noorliikmele ei saa mingi õigusakti järgi relvi kinnistada ega välja anda, aga reaalselt maleva allüksustes õppustel enamasti ikka antakse midagi pihku kohapealse õppuse läbiviija vastutusel. Pole kuulnud, et oleks mingeid probleeme esinenud. KL nn SBK (keegi on üli-lolli pika nime välja mõelnud) peaks läbitama võrdväärselt täisealistega.

Minu jaoks konkreetselt teeb asja huvitavamaks, et kui 16 a vanale noorkotkale õpetame pisut sõjandust (relv, liikumisviisid jms), siis mõni isakene/emake Kaitseliidus pläkutab "lapssõdurite kasvatamisest" vms. Kui aga sedasama sõjandust õpib 2x suuremas mahus 16 a vana noorkaitseliitlane, on nagu kõik jokk.
Tegelikult ei ole alaealiste kaasamine otseselt sõjalise riigikaitsega tegelevasse struktuuri, mida Kaitseliit vaieldamatult on, minuteada rahvusvahelise õiguse järgi konventsionaalne. Kuna Noored Kotkad aga ei ole sõjalise riigikaitse ülesandeid eviv organisatsioon, siis sinna alaealiste kaasamine ja neile ühtlasi sõjanduse või mis iganes õpetamine ei ole mingi õiguslik probleem.
Probleemi võimendavad täna pigem mõned KL toel või palgal tegutsevad noortejuhid, kes riigikaitsest ise eriti biiti ei jaga ja ilmselt kardavad oma tuleviku pärast, kui riigikaitse ja KL temaatika peaks saama organisatsioonis skautlusest prioriteetsemaks.

Uue seadusega tahetakse NK, KT ja KL liikmed ühte liita ja see ei pruugi enam konventsionaalne olla, aga vb on ka. :P
Minu nägemusel võiks NK iga olla 12-18 eluaastat ja noorkaitseliitlase oma 17-19 a ehk kuni ajateenistuse eani. Kui NK pakuks sarnaselt läänega poistele piisavalt mehelikke ja põnevaid sõjanduslikke ettevalmistavaid harrastusi, polekski noortel erilist vajadust 15-16 a vanuselt noorkaitseliitlaseks trügida.
:idea:
kriets
Uudistaja
Postitusi: 1
Liitunud: 09 Aug, 2019 21:19
Kontakt:

Noorliikmesus

Postitus Postitas kriets »

Tervist.
Siin grupis kindlalt leidub keegi, kes oskab mulle kaitseliidu noorliikmesusest lähemalt rääkida..

Äkki leidub keegi, kes viitsib minuga sõnumites ühendust võtta ja siis edasi vestelda?
Olen üsna jännis omadega :D

Aitäh ette ära.
Parimaga, Kriets.
Sündimata ellu igavesest unest.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist