Kaitseliidu sümboolika talletamisest.

Märgid, medalid, ordenid, embleemid, mis tahes muud märgid, mis Sinu vormile ei teki iseenesest... Nendega seonduvad dokumendid. Muud sõjaväeteenistuse ja lahinguautasud.
Aleks
Liige
Postitusi: 695
Liitunud: 14 Okt, 2005 18:25
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Kaitseliidu sümboolika talletamisest.

Postitus Postitas Aleks »

Hiljuti sai Kaitseliidu malevatele ja eriorganisatsioonidele saadetud laiali selline ringkiri:
Kaitseliidu ajaloo talletamise üheks osaks on malevate, malevkondade ja üksikkompaniide sümboolika ja teenetemärkide kogumine ja säilitamine. Vastavasisulise käskkirja on väljaandnud ka endine Kaitseliidu ülem major Benno Leesik. Selleks on Laidoneri muuseumis olemas ka vastav stend, kuid kahjuks puudub sealt enamus üksuste teenetemärkidest. Selle lünga täitmiseks saadan Teile nimekirja olemasolevatest ja puuduvatest märkidest Laidoneri muuseumis. Märkide üleandmisel muuseumile oleks soovitav teha seda koos märgi tunnistuse (diplomiga) ja miniatuuriga. Nagu elu on näidanud on seda lihtsam teha kohe, kui hakata aastate pärast neid otsima. Näiteks on 1990-ndate aastate Kaitseliidu liikmemärke teadaolevalt vähemalt 7 erinevat varianti (kuju, emailimata, emaili värvi variatsioonid), samuti on nende aastate jooksul likvideeritud mõnigi kompanii, millel oli oma märk ja mida nüüd raske leida. Märkide üleandmisega ja sellekohaste küsimuste tekkimisel saab ühendust võtta muuseumi töötaja Leho Lõhmusega - leho.lohmus@laidoner.ee või telefonil 5128893.

Kuid sümboolika ei koosne ainult teenetemärkidest - siia alla käivad ka käiseembleemid ja -lindid, mütsimärgid, Kaitseliidupäevade plaketid (Sänna 95, Paldiski 96, Puurmanni 97) ja -märgid (92,93,94,97,98 ), mälestusmedalid (Tartu malev 90), samuti eelpool nimetatud erinevad liikmemärgid, tunnused jne. Kindlasti on siin foorumi liikmete hulgas kaitseliitlasi, kel lauasahtlis sinna ammu ununenud kasutusel mitteolev embleem, käiselint või märk mida enam ise ei kasuta. Kutsuks siis siinkohal kõiki foorumi lugejaid üles vaatama oma asju üle ja kui neist kahju pole siis muuseumile loovutama. Loodan, et niimoodi üheskoos saame ka muuseumisse kokku ühe ilusa Kaitseliidu temaatilise kogu.
Olen huvitatud Kaitseliidu ja Kaitseväe rinnamärkidest, autasudest, dokumentidest ja sümboolikast 1918 - 1940. Võimalik erinevad variandid - ost, vahetus jne. Telefon 5092935.
Aleks
Liige
Postitusi: 695
Liitunud: 14 Okt, 2005 18:25
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Aleks »

Täna, Kaitseliidu 90.aastapäeval, toimus Rahvusraamatukogus Kaitseliidu lähiajalugu tutvustava raamatu esitlus. Raamat annab hea ülevaate Kaitseliidu ja tema malevate taasloomisest kuni tänapäevani.
Pilt
Olen huvitatud Kaitseliidu ja Kaitseväe rinnamärkidest, autasudest, dokumentidest ja sümboolikast 1918 - 1940. Võimalik erinevad variandid - ost, vahetus jne. Telefon 5092935.
Aleks
Liige
Postitusi: 695
Liitunud: 14 Okt, 2005 18:25
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Aleks »

Parem pilt raamatust :D

Pilt
Olen huvitatud Kaitseliidu ja Kaitseväe rinnamärkidest, autasudest, dokumentidest ja sümboolikast 1918 - 1940. Võimalik erinevad variandid - ost, vahetus jne. Telefon 5092935.
Kasutaja avatar
oleeg
Liige
Postitusi: 5193
Liitunud: 23 Jaan, 2006 14:10
Asukoht: Kodutares
Kontakt:

Postitus Postitas oleeg »

Nägin raamatut. Soliidne ja väljapeetud. Tööd on tehtud palju. Mõnevõrra häiris köide, mis loomulikult on maitseasi.

Kirjutasid KL sümboolikast. Tean, et mul vedeleb kusagil lauasahtlis malevkonna lipu riidest kotkas (ca 36 aasta). Tea, kas pakub kellelegi huvi?

terv
o
Aleks
Liige
Postitusi: 695
Liitunud: 14 Okt, 2005 18:25
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Aleks »

oleeg kirjutas:Kirjutasid KL sümboolikast. Tean, et mul vedeleb kusagil lauasahtlis malevkonna lipu riidest kotkas (ca 36 aasta). Tea, kas pakub kellelegi huvi?

terv
o
Huvi olemas :D
Olen huvitatud Kaitseliidu ja Kaitseväe rinnamärkidest, autasudest, dokumentidest ja sümboolikast 1918 - 1940. Võimalik erinevad variandid - ost, vahetus jne. Telefon 5092935.
Aleks
Liige
Postitusi: 695
Liitunud: 14 Okt, 2005 18:25
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Aleks »

Harju maleva poolt sai täna Laidoneri muuseumi ees vana auvõlg ära klaaritud :D Muuseumi ekspositsiooni läksid Harju maleva, Keila malevkonna, Rävala malevkonna ja Männiku üksikkompanii teenetemärgid ning rinnamärk X aastat teenistust Harju malevas koos miniatuuride ja tunnistustega. Lisaks veel kaks 1990-ndate alguse Kaitseliidu rinnamärki ja mõningad vormi tunnused.

Pilt

Pilt

Peale pidulikku osa, nagu fotolt näha, sai ka tutvutud muuseumi väljapanekutega. Parim osa sellest oli muidugi kindral Laidoneri autasud :D
Olen huvitatud Kaitseliidu ja Kaitseväe rinnamärkidest, autasudest, dokumentidest ja sümboolikast 1918 - 1940. Võimalik erinevad variandid - ost, vahetus jne. Telefon 5092935.
Aleks
Liige
Postitusi: 695
Liitunud: 14 Okt, 2005 18:25
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Aleks »

Tänud Rapla malevale, kelle teenetemärkidega koos tuli muuseumisse veel ka Vigala rühma märk :D
Olen huvitatud Kaitseliidu ja Kaitseväe rinnamärkidest, autasudest, dokumentidest ja sümboolikast 1918 - 1940. Võimalik erinevad variandid - ost, vahetus jne. Telefon 5092935.
gruppen
Liige
Postitusi: 388
Liitunud: 01 Dets, 2005 3:49
Asukoht: Eesti
Kontakt:

Postitus Postitas gruppen »

Võimaluse korral paluks Vigala rühma märgist pilti!
Aleks
Liige
Postitusi: 695
Liitunud: 14 Okt, 2005 18:25
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Aleks »

gruppen kirjutas:Võimaluse korral paluks Vigala rühma märgist pilti!
Lõpuks tekkis võimalus pilt teha :D Märgil olev sõjamehe kuju on Vigala kiriku ukse kõrval olev skulptuur, mis avati 30. juulil 1930 Vabadussõja mälestuseks. See on ka üks vähestest okupatsiooni tervelt üle elanud ausammastest ning oli esimene taastatud Vabadussõja mälestusmärk taasiseseisvunud Eestis (11. mai 1988.a.)

Pilt
Olen huvitatud Kaitseliidu ja Kaitseväe rinnamärkidest, autasudest, dokumentidest ja sümboolikast 1918 - 1940. Võimalik erinevad variandid - ost, vahetus jne. Telefon 5092935.
Kasutaja avatar
Hellboy
Liige
Postitusi: 235
Liitunud: 27 Apr, 2009 17:47
Asukoht: Eemal siit
Kontakt:

Postitus Postitas Hellboy »

Ilus märk :wink:
Tõusin põrgust- kättemaksuks
OveT.
Liige
Postitusi: 2610
Liitunud: 22 Jaan, 2004 13:22
Kontakt:

Postitus Postitas OveT. »

Hellboy kirjutas:Ilus märk :wink:

Maitse asi :wink:
Minu arvates kohutavalt hirmus märk igas mõttes- nii kujunduselt, proportsioonidelt kui ka teostuselt.
Palun alati pakkuda märke, medaleid, riste, autasusid tsaari, eesti ja saksa ajast. Samuti dokumente, postkaarte ja fotosid igal teemal, vorme, kiivreid, pandlaid, mõõku jms. 52-23353 ri28le@hot.ee
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

Maitse asi
Sellise näoga isikuid näeb kaevates augu põhjas, aga see seisab isegi püsti veel!?
Kasutaja avatar
ivalo
Liige
Postitusi: 1102
Liitunud: 13 Apr, 2004 20:01
Asukoht: Lilleküla
Kontakt:

Postitus Postitas ivalo »

Ove ja Arnoldiga ühel meelel, märk tõesti väga kole!
Kasutaja avatar
Hellboy
Liige
Postitusi: 235
Liitunud: 27 Apr, 2009 17:47
Asukoht: Eemal siit
Kontakt:

Postitus Postitas Hellboy »

Ilu on vaataja silmades :evil: Ja see mis teile ilus, on minu jaoks järsku väga kole. :evil:
Tõusin põrgust- kättemaksuks
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

Ilu on jah..kus on, aga elementaarse käsitööoskuse puudumine on siiski mõõdetav suurus.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist