Scoutspataljon

Toddie
Liige
Postitusi: 345
Liitunud: 16 Aug, 2007 9:19
Kontakt:

Scoutsi tööle

Postitus Postitas Toddie »

http://www.epl.ee/artikkel/449420

Õige jutt! Tore oleks kui spetsialiste tuleks ka teistesse väeosadesse.
Kasutaja avatar
Lohetapja
Liige
Postitusi: 349
Liitunud: 03 Apr, 2007 1:43
Kontakt:

Postitus Postitas Lohetapja »

Tuleb pigem väljaõpetamata vähekvalifitseeritud tööjõud. Spetsialistideks saavad nad alles pärast aastatepikkust teenistust.
John
Liige
Postitusi: 506
Liitunud: 17 Juun, 2006 19:57
Kontakt:

Postitus Postitas John »

Väga haiged kommentaarid...

Aga jah, mul endal on ka scoutsis olles paar tuttavat tekkinud, kes samamoodi on tulnud scoutspataljoni varju otsima majanduskriisi eest. Mis puutub C-kati puudusse siis huvitav, mul on CE olemas aga soomukijuhi ametit mulle küll ei ole määratud. Võibolla on asi selles, et mul on ühte pulka vaja juurde oma pagunile... millalgi tuli ju seadus mille kohaselt saavad suuremate sõjaratsudega ainult seerud opereerida.
Inter arma enim silent leges (sõja aegadel on seadused vaiksed) Cicero
Kasutaja avatar
Takishi
Liige
Postitusi: 381
Liitunud: 05 Aug, 2005 22:08
Asukoht: siin-seal
Kontakt:

Postitus Postitas Takishi »

Inimressursid on jah selline tore asi mis loksub ise paika, sinna kus kõige parem antud hetkel olla :) Tore, kui missiooniüksused saavad komplekteeritud tsiviilist tulnud inimestega (resverrväelastega), mitte ei pea selleks kaadrikaitseväelasi siit-sealt kokku riisuma.
Toddie
Liige
Postitusi: 345
Liitunud: 16 Aug, 2007 9:19
Kontakt:

Postitus Postitas Toddie »

ja kui juba esimesel missioonil käidud, siis jääb ka väike lootus, et kõik ei lähe kohe tagasi tellinguid panema, vaid mingi osa jääb ka sõjaväelaseks edasi. Mis puudutab selle artikli kommentaare, siis ei ole veel osadele inimestele selgeks saanud, et kui ei taha oma sõdurit toita, tuleb varsti toita võõrast. Siiski o kaitseväe ponnistusi pälvinud teatud edu ka teavitustööl nii, et inimesed (tsivilistid, patsifistid ja kõik muud hipid) on hakanud aru saama, miks meile kõike seda õieti vaja on.
Faust
Liige
Postitusi: 1737
Liitunud: 27 Dets, 2004 10:01
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Faust »

Huvitav, et Scoutspataljon soomukijuhte väljapoolt võeosa ostivad:
http://www.cvkeskus.ee/view_jobad.php?job_id=165031&w=1
Jumal lõi inimese aga mr. Colt tegi nad kõik võrdseks:
Kasutaja avatar
Arf
Liige
Postitusi: 299
Liitunud: 18 Veebr, 2004 1:12
Kontakt:

Postitus Postitas Arf »

Huvitav on see, et Politseis täitusid kohad juba mõnda aega tagasi. Näiteks Põhja prefektuuris ei pidanud enam üldse kohti olema. Samuti jäeti teine vastuvõtt Paikusel ära. Jutt käis juba ammu, et nüüd tulevad ehitajad Politseisse tagasi.

Aga eks see ole vana tõde, et sõduri leib on kindel leib. Eriti kui mujal nii hästi ei lähe. Loodetavasti annab suurem tahtjate hulk ja suurema valiku, et keda võtta ja keda jätta.
uusmario
Liige
Postitusi: 1355
Liitunud: 28 Aug, 2005 20:30
Asukoht: järvamaa

Postitus Postitas uusmario »

Huvitav on see, et Politseis täitusid kohad juba mõnda aega tagasi. Näiteks Põhja prefektuuris ei pidanud enam üldse kohti olema. Samuti jäeti teine vastuvõtt Paikusel ära. Jutt käis juba ammu, et nüüd tulevad ehitajad Politseisse tagasi.
Politseis "täitusid" kohad minu teada nii, et tühjad kohad mitte ei täidetud, vaid kaotati, pole vaba kohta pole probleemi.
KategorieC
Liige
Postitusi: 728
Liitunud: 01 Aug, 2006 17:19
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas KategorieC »

Põhiline jah, et oleks valikut - iga mees siiski ei sobi sõduriks, vaatamata sellele, et mehe võlad selleks sunnivad. Ja ka iga ajateenistuses seersandiks saanu tegelikult oma pulkasid välja ei kanna.
araterI
Liige
Postitusi: 949
Liitunud: 20 Jaan, 2007 15:00
Kontakt:

Postitus Postitas araterI »

Personaliprobleemi lahendusena muidugi hea, et rohkem poisse end pakkumas käib aga väikesed kõhklused on, et mis mehed seal ukse taga tunglevad. Ehituse tööjõuturg oli ikka p..ssses küll buumi ajal aga missioonipalgad on iga kell suuremad nö ehitaja palgad. Samas kinnisvaramaaklerid võisid küll sama suurusjärku või rohkem saada.

Samas läheb mõte ka teemale palgasõduri lojaalsus. Et kui isu otsa saab või mõni varistruktuur raha pritsib, et kui lojaalne on mees siis.
UR
Liige
Postitusi: 366
Liitunud: 17 Aug, 2007 17:05
Kontakt:

Palkadest

Postitus Postitas UR »

Ma ei taha siin vett segada, aga palun tungivalt mitte rääkida asjadest, milles ei ole kogemust.

Mina ei teadnud et M14 salve saab ilma relvaloata. Üllatus suur.

Ma arvan et te ei tea, millised on ehitusmeeste palgad ja sots tagatised Soome Vabariigis.

Tunnistan siiski ausalt, et omal ajal jäi okas hinge, kui missile ei pääsenud, sest selleks oleks pidanud ROK -i hingekirja minema ja ükski patikas sellele hästi ei vaadanud. Hiljem segasid muud asjaolud.

Pragune tööalane tegevus on aga sedavõrd tasustatud, et lihtsalt seikluse pärast ei hakka invaliidsusega riskima. Koduväljakul aga mänge mööda ei lase kohe kindlasti. :twisted:

Ja lollimast lollim on mul tunne, kui taipan et kui olen osa oma sissetulelkutest varustusele investeerinud, on tulemus selline, et mitte kui iialgi tegevteenistuse ajal ei ole mul sellist olnud. Suve camo, kevad- sügis camo, lume camo, molle vest, noh esmane chest rig jne jne ja täieneb. Nii et jahh.
KategorieC
Liige
Postitusi: 728
Liitunud: 01 Aug, 2006 17:19
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas KategorieC »

Ja lollimast lollim on mul tunne, kui taipan et kui olen osa oma sissetulelkutest varustusele investeerinud, on tulemus selline, et mitte kui iialgi tegevteenistuse ajal ei ole mul sellist olnud. Suve camo, kevad- sügis camo, lume camo, molle vest, noh esmane chest rig jne jne ja täieneb. Nii et jahh...


Äkki seletad selle uuesti lahti? Mitte midagi ei saanud aru :P
Kasutaja avatar
hillart
Liige
Postitusi: 3281
Liitunud: 07 Jaan, 2005 15:02
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas hillart »

Kood: Vali kõik

Politseis "täitusid" kohad minu teada nii, et tühjad kohad mitte ei täidetud, vaid kaotati, pole vaba kohta pole probleemi.
Scout-is seda küll tõepoolest ei tehta ja kogu palgafond on tagatud, kuid - Kaitsevägi on siiski midagi hoopis enamat, kui ainult Scout. Meie oma riigi ja igaühe kodu kaitseks on olemas reservkontingenti ettevalmistav EESTI KAITSEVÄGI kõigi oma erinevate üksustega. Aga selles Kaitseväe põhiosas on momendil tühjade kohtade kaotamine statistikas täitmata kohtade % kunstlikuks langetamiseks väga laialt kasutusel.
Ja kaadrikaitseväelaste tegelik vajadus just Kaitseväe teistes üksustes (peale Scout´i) on endiselt väga suur. Kuid värvata vastavalt sellele tegelikule vajadusele ei saa, sest - neid koosseisutabelist mahakriipsutatud kohti ju vastavalt ametlikule koosseisutabelile pole olemas.
Nii, et - see on tõesti vaid piiratud mõtlemisvõime vili, kui mõeldakse kaadrikaitseväelase all vaid kutselist sõjaväelast Scout-pataljonis.

Kuid, nagu ma juba mingis muus teemas rääkisin, on see KAMPAANIA mõeldud just Scout´i täitmiseks, ja kogu Kaitseväe tegelik kaadrikaitseväelaste vajadus on Värbamiskeskusele, vähemalt oma senisele kogemusele tuginedes, "jumalast savi". :twisted:

Ja pealegi - oma KODUMAA kaitsmine ja selleks valmistumine ei peaks mitte KAMPAANIA olema (nagu antud juhul näol on). Nii, et saame aga Scout´i täis ja rahu jälle majas, kuid reservi tootma pidavates Kaitseväe üksustes (Scout´i ei julge enam Kaitseväeks nimetadagi, kuna selle nii varustus, kui palgad ülejäänud Kaitseväe põhiosast juba nii-ii erinevad on) si...ad veel allesjäänud kaadrikaitseväelased verd, et üha kasvavate ja laienevate ülesannetega kuidagigi moodi veel hakkama saada! :!:

Tigedus ja kibestumus täidab mu õrna kaitseväelasehinge neid sõnu siin teie ette tuues, kuid tõsi see on. :roll:
Postitusi lugedes kasuta kôigepealt oma aju (NB!! peaaju) HOMO SAPIENS !!! (e. foorumlane)

Stellung halten und sterben!!
KategorieC
Liige
Postitusi: 728
Liitunud: 01 Aug, 2006 17:19
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas KategorieC »

Äkki hillart täpsustab, kuidas palgad ja varustus Scoutsis nii totaalselt erinevad on kui mujal?
UR
Liige
Postitusi: 366
Liitunud: 17 Aug, 2007 17:05
Kontakt:

Seletus

Postitus Postitas UR »

Oma isikliku raha eest saan ma parema hinna ja kvaliteediga varustuse üksikeksemplaride kaupa ostes ja korraliku kvaliteediga, kui meie kaitseminn. Lõputu riigi papi laiaks löömine miskite asjade leiutamisega digi camo jne jne. Mõttetu. See kõik on on juba ammu olemas ja selle saaks kätte ikka minimaalse hinnaga. Õmble bunde camole lipp õlale ja bueno! Kas keegi teab mis vormis sõdis Scouts Vabadussõjas...
Loll tunne on selles et selle laiaks löödud papi eest oleks saanud ju nii palju. Loll tunne sellest, kui ma mäletan meeste veriseid jalgu ja külmast siniseid nägusid. Rahuajal ja täiesti tavalisel taktikal!!!
Loll tunne, kui mõtlen sellele et mis saaks kui peaks nüüd miskite reservväelastega riigi varustusega praeguse tormiga kuskile ida viru sohu patrulli minema. Ärge saage palun valesti aru. Kui on vaja siis lähen. Aga 30 - 40 % isikkoosseisust on 5 päevaga külmetustega haiglas, kui vähegi miski sebimist peaks olema. Ei taha seda teemat edasi arendada.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 10 külalist