Vana tankiteema

Laevad, lennukid, tankid... Kõik sõjatehnikast.
Kasutaja avatar
Standartenführer
Liige
Postitusi: 156
Liitunud: 09 Juul, 2006 14:43
Kontakt:

Vana tankiteema

Postitus Postitas Standartenführer »

Tervist kõigile militaristidele!

Mul on lihtne küsimus, mis on tänaseks saanud Igor Sedunovi sõjaajalooklubi "Otsing" tankist T34/76 mis nad Kurtna järvest välja tõmbasid?

Ma ise sinna Ida-Virumaa kanti igapäevaselt ei satu, niiet elan teadmatuses. Ma olen siin foorumis suht palju kolanud (postitamine ei ole ju kohustuslik) ja näinud sellest vähemalt 7-8erinevat teemat vms.
Küll on räägitud, et võeti juppideks, siis öeldud, et käidi seal peal ja nähtud teda igast küljest, räägitud, et taastatake, rummud said uued laagrid tehases jne jne jne.
Ühes neist ma nägin videot või mingit linki, millest video tuli, enam ei mäleta aga teema oli selles, et seal videol üritati käivititada selle tanki V-kujulist diislit, kusjuures mootoril ei olnud peal klapikambrikaanesid?? Vanad ajasid seda konet sõna otseses mõttes "kohviks" ja keegi selles teemas kommenteerinutest sellele tähelepanu ei juhtinud.
Mõtlesin, et ma olen veel loll, ei taipa tankitehnikast midagi (kuigi olen EKV tankitõrje jalaväelane) aga niipalju ma mootoritest taipan, et kui neid niimoodi kuivalt ringi ajada siis on asi perses, kuna poistel ei paistnud õli rõhku üldse olevat või ei olnudki õli mootoris....??
Vb reguleeriti niimoodi klappe aga mida?, ilma õlita????

Minu küsimus on, et mis siis tänaseks sellest T-34st saanud on?
Sõidab ja töötab?

Ja parandage mind kui ma olen juhm olnud ja asjast midagi ei tea aga vägisi on tunne, et need vene mehed keerasid selle asja lihtsalt lootusetult persse! Võtsid tükkideks ja isegi kokku ei viitsi/oska/ei saa panna vms??

Oskab keegi vähemalt selle mootori käivitamise video leida?, sest selle foorumi otsingu kasutamine on kergelt öeldes väga raske, kuna vasteid leidub liiga labastes repliikides mille kõige järjekordseks läbikammimiseks kulub mul paar kuud.....

Tänud vastajatele.
Edu kõigile!
:)

Standt.
viiking
Liige
Postitusi: 594
Liitunud: 06 Mär, 2008 11:00

Postitus Postitas viiking »

Vaikus :cry: :wink: :oops:
viiking
Liige
Postitusi: 594
Liitunud: 06 Mär, 2008 11:00

Postitus Postitas viiking »

Isegi kaeks seda mootori videot :wink:
plekkpea
Liige
Postitusi: 1775
Liitunud: 03 Nov, 2005 21:30
Asukoht: Harju
Kontakt:

Postitus Postitas plekkpea »

Vaata viimane link, enne pilte on mootori käivitamise video: http://www.diving.ee/articles/art035.html
Hetkel peaks siiani seisma pukkidel ja nö. laiali, kuigi õrnad kõlakad on koguaeg käinud koostamise suhtes. No loodame ja ootame.
Huvitun maisest rasketehnikast.
plekkpea
Liige
Postitusi: 1775
Liitunud: 03 Nov, 2005 21:30
Asukoht: Harju
Kontakt:

Postitus Postitas plekkpea »

Ja muideks videos on klapikambrikaaned täiesti omal kohal.
Huvitun maisest rasketehnikast.
viiking
Liige
Postitusi: 594
Liitunud: 06 Mär, 2008 11:00

Postitus Postitas viiking »

Hm ok aga video ei jookse :cry:
ennww
Liige
Postitusi: 308
Liitunud: 11 Mai, 2006 9:12
Asukoht: Hiiumaa
Kontakt:

Postitus Postitas ennww »

Plekkpea poolt viidatud lehe alguses on ka videoaken, mis jooksutab Youtube'i videoid.
Seal on üks, "engine original", mis algab torni mahatõstmisega ja lõpuosas tõepoolest käiatakse pool-lahtivõetud mootorit.

Maas on kollektorid, ilmselt ka pihustid, ja klapikambrite kaaned. Käivitamiskatseks seda kindlasti nimetada ei saa. Ma arvaks pigem, et näiteks 55 aastat vee all seisnud mootori "läbipesemine" mingisuguse ainega...
aivar
Liige
Postitusi: 551
Liitunud: 04 Dets, 2006 19:34
Kontakt:

Postitus Postitas aivar »

Eelmisel sügisel käidud ja nähtud oma silmaga seda tanki,oli laiali võetud.
Aga see mida kõike veel peale tanki oli näha,vääriks juba omaette teemat,seda rauda on ikka VÄGA VÄGA palju,loodan,et lähiaastatel saavad kõik huvilised seda rauda mõnes angaaris oma silmaga vaadata,vähemalt nii hr.Sedunov seda välja reklaamis.
maanus
Liige
Postitusi: 231
Liitunud: 21 Mai, 2008 16:08
Asukoht: Sääse
Kontakt:

Postitus Postitas maanus »

Millest järeldub, et polnud õlirõhku või et polnudki õli mootoris?
Minumeelest küll nukad läikisid kenasti õlist.
plekkpea
Liige
Postitusi: 1775
Liitunud: 03 Nov, 2005 21:30
Asukoht: Harju
Kontakt:

Postitus Postitas plekkpea »

Videos paistab ju ilusti, et kaaned peal, pihustid omal kohal, halvasti on näha ka sisselaske kollektorit. Veits pildimateriali: http://www.thetankmaster.com/ENGLISH/AFV/V-2-34_01.asp
Huvitun maisest rasketehnikast.
Faust
Liige
Postitusi: 1737
Liitunud: 27 Dets, 2004 10:01
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Faust »

Seal kaks eri videot nn käivitamisest. Üks kuskil pimedas garaazis teine õues tehtud.
Jumal lõi inimese aga mr. Colt tegi nad kõik võrdseks:
Kasutaja avatar
Soobel
Liige
Postitusi: 2180
Liitunud: 30 Dets, 2004 12:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Soobel »

Kaks videot oli tõesti, üks pimedas oli tõesti mootori käivitamine. See, mis nad seal õues ilma klapikambrikaanteta tegid, oli käivitusest kaugel. Pihustid olid maha võetud ja pihusti aukudest pritsis pilvedena miski ollus, oletan, et puhastusaine. Kui pihustid peal oleks olnud, siis see masinavärk nõnda sujuvalt ja vaikselt ringi poleks käinud.

Mäletan, et vaesel ajal sai auto õlivahetust tehtud nõnda: esmalt pandi mootorisse vedel hüdroõli, lasti mootoril mõnikend sekundit sellega käia, siis keerati küünlad maha, pandi õli asemele diiselkütus, käiati mootorit starteriga nagu siin videos seda tankimootorit ja siis lasti püikalt-pikalt sellel diiselküttel välja nõrguda. Siis uus õlifilter, uus õli sisse ja minek.
Vaid Siil mu kõrval lebas siin. Ta suri ammu.
[img]http://www.soobel.planet.ee/TGMB.gif[/img]
Faust
Liige
Postitusi: 1737
Liitunud: 27 Dets, 2004 10:01
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Faust »

Aga kas keegi seda ka teab, mis saab nendest kirjadest (Nõukogude Eesti eest) ja saksa ristist (trofeetanki staatus)seal tanki peal. Kas taastamise käigus värvitakse need lihtsalt õle või kuidas? Minu arust need just sellele tankile suurema väärtuse annavadki.
Jumal lõi inimese aga mr. Colt tegi nad kõik võrdseks:
1661
Liige
Postitusi: 450
Liitunud: 18 Dets, 2004 23:53
Asukoht: Valga
Kontakt:

Postitus Postitas 1661 »

Tere.
Hr.Sedunov võttis Emajõest mõned aastad tagasi välja ühe vene kahuri. Mis on selle asja saatus? Külanaised teavad sosistada, et Venemaa avarustesse maha parseldatud! Oleks tore kui selle uudise keegi kindlalt ümber lükkaks.
Toomas.
NARVAKAD
Liige
Postitusi: 361
Liitunud: 31 Okt, 2005 18:01
Kontakt:

Postitus Postitas NARVAKAD »

Oli jah üks kahur , Hummuli all, saksa 37 mm, tuu om jah Venemaa avarustesse maha parseldatud!
Suletud

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist