Tulirelva deaktiveerimine

Kõik relvadest, nii Eestis kasutatavatest kui muidu...
diabolos
Uudistaja
Postitusi: 12
Liitunud: 04 Juul, 2005 11:39
Asukoht: tartu
Kontakt:

deaktiveeritud relv

Postitus Postitas diabolos »

vat tekkis ilusal suvepäeval järsku huvi sellel deaktiveerimise teemal. Äkitselt keegi oskab seletada täpsemalt, et kuismoodi see deaktiveerimine ikka käib. Et mis detaile üldjuhul vigastatakse/eemaldatakse vms, et paugutorust enam tapariista pole, aga väliselt ehtne paistab? Ja ilusat jätkuvat suve muidugi... :-)
Kasutaja avatar
Vabadus
Liige
Postitusi: 305
Liitunud: 23 Apr, 2005 12:38
Asukoht: Lõunas
Kontakt:

Postitus Postitas Vabadus »

Niipalju, kui mina tean valatakse toru otsa tinaplönn ( maa keeli ). Veel olen kuulnud, et mõned on toru isegi läbi puurinud. Aga juba nagu foorumist läbi on käinud kellegi ütlus, et võtad padruni salvest ja rauast ära. Ja püüa sa siis pauku saada sellest. :wink:
Charlemagne
Liige
Postitusi: 1483
Liitunud: 12 Juun, 2005 18:33
Kontakt:

Postitus Postitas Charlemagne »

Deaktiveeritud relv on lihtsalt kasutuskõlbmatuks muudetud(raua läbipuurimine, lukstussüsteemi vigastamine etc.) ,kahjutuks tehtud relv. Seega siis suveniirrelv. Paraku ei saa teda enam päris relvaks nimetada. Kas keegi ei tea aga, kuidas arvele võtta deaktiveerimata ajaloolisi relvi, millised seadused kehtivad? Kahju on rikkuda muuseumiväärtusega asju. :evil:
Kasutaja avatar
Vabadus
Liige
Postitusi: 305
Liitunud: 23 Apr, 2005 12:38
Asukoht: Lõunas
Kontakt:

Postitus Postitas Vabadus »

Oleneb, mida sa mõtled ajaloolise relva all!
Relvaseaduse 1. peatükki 2. paragrahv 14. alampunkt ütleb järgmist:
relvakollektsioon - ajaloolist või kultuurilist väärtust omavate relvade korrastatud kogum, mida kasutatakse või on võimalik kasutada väljapanekuks või uurimistööks;
Kui mõtled seda, siis pead täitma vastavaid tingimusi ja saad registreerida relvad relvakollektsiooni nime all.

Kui aga tegu on täiesti korras relvaga, mis vastab Eesti vabariigi relvaseaduse nõuetele, siis pöördu politsei jaoskonda ja nemad juba annavad sulle infot edasise kohta. Ilmselt, kui relval puuduvad igasugused paberid, siis oli vist see aeg 3 kuud, mille jooksul on relv prefektuuris ja kui keegi seda endale ei tunnista, siis on Sinul õigus relva registreerimiseks. Ja seda registreerimis protsessi ei oska kahjuks sulle täpsemalt öelda.
Kasutaja avatar
Reinhold
Liige
Postitusi: 91
Liitunud: 14 Juun, 2005 10:46
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Reinhold »

Padrunipesa keevitatakse täis, või pessa tift risti sisse ja keevisega fikseeritakse, mis jääb näha üldjuhul.Lukk freesitakse 45 nurga all, nõel lühemaks, nõelakanal kinni jne.
Kõike seda peab tegema litsentsi omav isik, muidu ei kehti ja võib ikkagi pahandus tulla.
diabolos
Uudistaja
Postitusi: 12
Liitunud: 04 Juul, 2005 11:39
Asukoht: tartu
Kontakt:

Postitus Postitas diabolos »

nojah see ju kõik väga huvitav. Nagu mina aru sain, siis selle deaktiveerimisega tegeleb litsenseeritud spetsialist. Ja kui välismaalt loaga selline relv sisse tuua, siis vaatab tollis mingi tegelane ka asja üle. Seega peaks see deaktiveerimine ikka tagama et relv täiesti kasutuskõlbmatu. toru läbipuurimine või plönni otsa valamine asjad, mille vastu osavamad mehed võivad lihtsa abinõu leida ja relv jälle täiesti tappev. Tahaks kellegi vahetu kogemus ka sellise kahjutuks tehtuga või veelgi parem, kas tartu kandis mõni selline müügis ka? Tallinna ei tahaks kohe sõitma hakata, seal pidi kuskil antikvariaatides mõni vedelema. Leidsin siit mitte just kõige kohutavama hinnaga pris huvitavaid isendeid. Kas nende Eestisse tellimiseks on miskit luba ka vaja?
Viimati muutis diabolos, 05 Juul, 2005 19:15, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Satakas
Liige
Postitusi: 2354
Liitunud: 21 Jaan, 2005 0:33
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Satakas »

http://www.deactivated-guns.co.uk/detai ... owning.htm - hehe, see mul on. üsna aktiivne aga ka üsna legaalne.
Kasutaja avatar
Reinhold
Liige
Postitusi: 91
Liitunud: 14 Juun, 2005 10:46
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Reinhold »

Soomes olid vähemalt aasta tagasi poole odavamad, valik muidugi väiksem.Nii et need hinnad eesti jaoks minu meelest vähe kallid.Sõber sai mausri, ilma kabuurita hind 130 eur.
Kasutaja avatar
ivalo
Liige
Postitusi: 1102
Liitunud: 13 Apr, 2004 20:01
Asukoht: Lilleküla
Kontakt:

Postitus Postitas ivalo »

Hinnad on udumaal ja marsil ühed. Põlegi vist maamuna peal kallimat kohta ,kui inglismannide maal? Luger on raeantiigis (just täna vahtisin) 8000.- EEK -vaata nüüd sealset hinda -775.-naela ( võtame kursiks 23 ) = 17.825.- EEK ja siia pane veel transa raha otsa - :shock:
Seesama MP -40 ,mis meil müüdi 15.000 on seal 1850.- naela = 42.550.-EEK :lol: :lol: Samas lihtsam on muidugi sealt tellida ,kui Tallinnasse sõita -jalavaev jääb ära.
diabolos
Uudistaja
Postitusi: 12
Liitunud: 04 Juul, 2005 11:39
Asukoht: tartu
Kontakt:

Postitus Postitas diabolos »

igastahes tänan info eest. Aga raeantiigis... on nad ka korralikud. niipalju kui mina kuulnud, siis läänes selliseid deaktiveerituid saada, mida kas väga vähe või üldse kasutatud pole. Täieliku roostehunniku ostmine ju suht mõttetu. Aga eks kiikan siis mõni päev tallinnasse. Ja kui nüüd teoreetiliselt rääkida, siis kui keegi kuskil pööningut koristades midagi huvitavat leiab ja endal nagu vaja ei peaks minema, siis on ju ps olemas... Aga seda kõike teoreetiliselt muidugi.
MP
Liige
Postitusi: 252
Liitunud: 14 Jaan, 2005 14:02
Asukoht: lõuna-eesti
Kontakt:

Postitus Postitas MP »

Tere, tere !
Pole küll kaua aega foorumil kirjutanud ja lugenud, aga minu mäletamist mööda on käsitulirelvade deko teemat päris põhjalikult "lahatud"
diabolos
Uudistaja
Postitusi: 12
Liitunud: 04 Juul, 2005 11:39
Asukoht: tartu
Kontakt:

Postitus Postitas diabolos »

mis siis ikka, sain kõvasti targemaks. Tänud kõigile kes vastata viitsisid. Arvan et võib teem alukku pista. Ps-i ootaks ikka mõnda huvitavat pakkumist
siss
Liige
Postitusi: 287
Liitunud: 09 Mai, 2005 23:56
Asukoht: tallinn
Kontakt:

Tulirelva deaktiveerimine

Postitus Postitas siss »

oletame, et kellelgi on mingi vana deaktiveeritud relv-ja ta tahabseda ametlikult omada.mis on selle relva nõuded ja kuidas sead ametlikuks teha.äkki on siin keegi asjaga seotu või oskab keegi nõu anda (omad kogemused äkki).
Kasutaja avatar
Satakas
Liige
Postitusi: 2354
Liitunud: 21 Jaan, 2005 0:33
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Satakas »

nii palju kui mina tean, loeb ainult atesteeritud deaktiveerija töötlus. kodus põlve otsas nikerdada ei tohi. aga samas olen ma üsna veendunud, et kui sa pole just kulissidetagune maffiaboss keda muudmoodi kinni ei saa, siis vaevalt mõni ment tagajalgadele tõuseks, kui sul oleks kodus seinal oma kätega nõuetekohaselt deaktiveeritud või mingil muul põhjusel jäädavalt laskekõlbmatu (tollipaksuse rooste all, sõlme keeratud raud, tankiroomikute alt läbi käinud lukukoda (ärge imestage, mu tuttaval oli parabellum, millel oli tõesti nii sõlmes raud kui ka kelgupool millegi raske asja alla jäänud ning ilmselt jäädvalt kõver ja kinni kiilunud) vmt) relv. sitemal juhul ilmselt kofiskeeritakse
siss
Liige
Postitusi: 287
Liitunud: 09 Mai, 2005 23:56
Asukoht: tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas siss »

kas keegi tunneb monda deaktiveeriat-ma motlen ametlikku.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist