1/32 P-51D

Militaartehnika mudelitest. Tehnoloogiad ning mõõtkavad ei ole piiratud.
Vasta
Kasutaja avatar
m2ger
Liige
Postitusi: 39
Liitunud: 20 Jaan, 2008 22:33
Asukoht: Tallinn, Lasnamägi
Kontakt:

1/32 P-51D

Postitus Postitas m2ger »

Fossiili ettepanekul teen ka siis oma teema :)

Pole aega võtnud aga umbes poolteist kuud selle kallal vaeva näinud, viimane nädal läinud siis selle nahka, et jõuda värvimise faasi.

Keredetailid ei ole tahtnud üldse kokku istuda. Tiivad kerekülge, tiibade ülemised osad alumistega, nn tuuleklaas kere külge, mootorikatetega oli ka jamasi. Lihvinud ja trimminud ja pahteldanud oma kolm päeva.
Pilte pole sellest teinud, järgmise projektiga üritan vähe põhjalikum olla pildimaterjaliga :P

Pilt
Siin siis esimese krundikihi ootel. Vigu oli üksjagu nagu esimene kiht tõestas.

Praeguseks niikaugel, homme/täna tahaks lõpuks värvima hakata.
Erilist vahet kahel pildil pole aga mida rohkem seda uhkem.
Päris ideaalne pole aga enam paremaks ka ei suuda teha.
Pilt

Enne õiget värvikihti tuleb veel aknad interior greeniga ära teha ja siis lõppfaasi. - modelmastersi aluminium metalizer ja mootorikattele olive drabiga "antipeegeldus" kiht.
Propeller tuleb punane.
Kasutaja avatar
Parovoz
Liige
Postitusi: 985
Liitunud: 20 Aug, 2005 20:30
Asukoht: Lasnogorsk, Balti mere ääres
Kontakt:

Postitus Postitas Parovoz »

Tere-tere!
Täitsa kohe tipp - topp...Olen jah kuulnud-lugenud, et ei olevat just "super" kokkupaneku-sobituse kohalt, kahju muidaugi...Kas on lennuk enne krunditud? Foto järgi nagu oleks...Kogemusest oskan öelda , et matt alus ei ole kuigi hea metalizeritele. Aga eks näe. Ja propelleri võlli kate tuleb vist punane, ?! :)
Labad ikka mustad... :)
Lugupidamisega
Taara avitab! ...
Kasutaja avatar
m2ger
Liige
Postitusi: 39
Liitunud: 20 Jaan, 2008 22:33
Asukoht: Tallinn, Lasnamägi
Kontakt:

Postitus Postitas m2ger »

Metalizeritega on üldse palju jamasi juttude järgi :). Mul siin üks testitükk millel testin eri lahendusi enne, kui lennuki pihta tulistama hakkan :lol:

Propa labad tulevad mustad ikka jah
fossiil
Liige
Postitusi: 3553
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas fossiil »

Nonäedsa, teema olemas nagu pirtsti. Päris suur tükk, sellega ikka on mässamist, eks lase aga kätel käia - minagi olen lugenud, et metallikud tahavad hästi siledat ja ühtlast aluspinda saada.

Nii et kannatlikkust!

Urmas.
Joss Metsast
Liige
Postitusi: 2062
Liitunud: 23 Aug, 2005 9:34
Kontakt:

Postitus Postitas Joss Metsast »

See saab üks tore linnuke olema, kas ameerika lennukite kohustuslik detail, poolpaljas tibi, ka kapotile maandub ? :lol:

Metalliserile alusvärvi otsimise loomkatsete käigus proovitud et läikiv must (+ törts valget ka sisse) jättis lõppkokkuvõttes kõige kenama lõpptulemuse. Matti ei soovitaks nagu eelkõnelejadki, ei jää sile ja ilus.

Igastahes jõudu selle mustangi ehitamisel
Kasutaja avatar
m2ger
Liige
Postitusi: 39
Liitunud: 20 Jaan, 2008 22:33
Asukoht: Tallinn, Lasnamägi
Kontakt:

Postitus Postitas m2ger »

Poolpaljaid tibisi ei antud karbiga kaasa :evil:
Praegu on üks kiht aluminium metalizerit peal, avaldas ikka ropult vigu, aga muidu otse halli krundi peale pannes pole ka värvitoonil viga.
Värvi läks ülemisele poolele nõnda palju, et pidin täna kõvasti juurde tooma.
Pole harjunud nii suurte asjadega ilmselt :)
Kasutaja avatar
bufab
Liige
Postitusi: 406
Liitunud: 19 Mai, 2009 21:56
Kontakt:

Postitus Postitas bufab »

kas mudel valmis?
Kasutaja avatar
m2ger
Liige
Postitusi: 39
Liitunud: 20 Jaan, 2008 22:33
Asukoht: Tallinn, Lasnamägi
Kontakt:

Postitus Postitas m2ger »

Selle aparaadiga läks veidi õnnetult, ja ta on päris mitmeks jupiks nüüdseks, ega saagi kunagi valmis :x
Kasutaja avatar
tenka45623
Uudistaja
Postitusi: 9
Liitunud: 13 Jaan, 2010 21:37
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas tenka45623 »

:P oh mul kah selline praegalt käsil :)
andrusan
Liige
Postitusi: 499
Liitunud: 16 Nov, 2006 21:48
Kontakt:

Postitus Postitas andrusan »

tenka45623 kirjutas::P oh mul kah selline praegalt käsil :)
Tee siis kärmelt sellekohane teema ja laksa pildid üles.
Ootan huviga
Tervitused
Kasutaja avatar
bufab
Liige
Postitusi: 406
Liitunud: 19 Mai, 2009 21:56
Kontakt:

Postitus Postitas bufab »

ei peagi tegema uut teemat.. lase siia pilte värke..
Kasutaja avatar
tenka45623
Uudistaja
Postitusi: 9
Liitunud: 13 Jaan, 2010 21:37
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas tenka45623 »

Tead kui ma ainult oskaksin pilte üles panna! :dont_know: Siis teeksin seda see silmapilk! Aga kahjuks see oskus mul puudub!
Mulle on proovitud seda seletada kah,aga mina oma kõva peaga ei ole midagi aru saanud! :wall:
:D

Olen nii kaugele jõudnud ,et mul on foto24 kasutaja ja seal on ka paar pilti üleval! :shock:
Aga ei leia sealt kuidagi URLi ,ega oska siin militaari kirjades nende img ja code ja list jne. jännata!
:scratch: Kas äkki keegi oskab hästi seletada ,et minusugune kõvapea ka aru saaks!?:oops: :wink:
fossiil
Liige
Postitusi: 3553
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas fossiil »

Läksin proovi mõttes foto 24 avalehele ja avasin ühe pildi maksimaalsuurusesse. Seejärel kopeerisin selle andmed (propertis) militaarneti testimise rubriiki. Ja tutkit - foto 24 ei võimalda muudesse keskkondadesse linkimist. Nii et koli oma piltidega näiteks Album.ee -sse üle - mul endal on seal juba pikemat aega hulk pilte ja kõik funkab. Foorumil näitamiseks peaksid pildid tegema sellisesse mõõtu, et neid oleks normaalne vaadata ilma ekraanil edasi - tagasi kerimata. Pildi laius ei tohiks olla seega üle 900 piksli. Kui oled juba Album.ee -s kasutaja ja sobivasse mõõtu aetud pildid üles laadinud, siis teed esimese lahti, vajutad pildi all olevale käsule "maksimaalsuurus" ning seejärel avaneb pilt ekraanil eraldi. Ja üleval brauseri ribas olev URL ongi see aadress, mida vajad, et neid siin näidata. Samal ajal on sul veel üks (näiteks Eksploreri) aken, kus kirjutad parajasti foorumile postingut. No ja siis teedki oma pildi aadressile copi/paste postingusse. Kui URL postingusse kopeeritud, teed selle samas hiirega tumedaks, ning vajutad postingu akna ülaosas olevale nupule "Img". Seda protsessi kordad nii palju, kui sa antud postingusse pilte panna tahad. Ja ongi kogu lugu - pärast postingu lõpetamist vajutad kõigepealt all olevale nupule "Eelvaade", siis näed, kas kõik ikka toimib nagu vaja.

Urmas.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 7 külalist