SS Kasteet?

Kõik relvadest, nii Eestis kasutatavatest kui muidu...
propatria
Moderaator
Postitusi: 1522
Liitunud: 04 Mai, 2004 15:36
Asukoht: Dorpat
Kontakt:

Postitus Postitas propatria »

Hea oleks selle leiu pilti näha?

ProPatria
Hea sõna ja pussiga saavutab enamat, kui lihtsalt hea sõnaga...
Kasutaja avatar
hugo1
Liige
Postitusi: 2238
Liitunud: 01 Veebr, 2005 15:29
Kontakt:

Postitus Postitas hugo1 »

Ma ytlen lihtsalt, ajaloolisest vaatevinklist, et sakslastel olid kasteedid olemas, kes neid tapselt kasutas on ka minu jaoks kysimus
Tekib veel küsimus, kas oli tehase toodang, või käsitöö :?:
Meie võitluslipp sini-must-valge
aatekõrgusse näidaku teed!
Lehvi, lehvi sa hõõguma palged.
Süüta südames õilsuse leek.
OveT.
Liige
Postitusi: 2610
Liitunud: 22 Jaan, 2004 13:22
Kontakt:

Postitus Postitas OveT. »

Siin üks link kellegi Narva all kaevaja poolt leitud esemetest.
http://www.hot.ee/digger25/military_ww2 ... n%20SS.htm
Igal juhul soovitan esemetesse, millele on stantsitud SS või pealuu suhtuda kui 99 % tõenäosusega võltsingusse või fantaasiasse.
Viimati muutis OveT., 08 Juul, 2005 13:32, muudetud 1 kord kokku.
Palun alati pakkuda märke, medaleid, riste, autasusid tsaari, eesti ja saksa ajast. Samuti dokumente, postkaarte ja fotosid igal teemal, vorme, kiivreid, pandlaid, mõõku jms. 52-23353 ri28le@hot.ee
Kasutaja avatar
hugo1
Liige
Postitusi: 2238
Liitunud: 01 Veebr, 2005 15:29
Kontakt:

Postitus Postitas hugo1 »

Seal on vist jälle tegemist nende kuradi hauarüüstajatega. :evil: Hinnad on ka sellised, et kuku perseli, 75 - 180 daala nii roostes SS pandla eest. :shock:
Riik võiks ükskord need hauarüüstajad paika panna. :evil: :evil: :evil:
Meie võitluslipp sini-must-valge
aatekõrgusse näidaku teed!
Lehvi, lehvi sa hõõguma palged.
Süüta südames õilsuse leek.
OveT.
Liige
Postitusi: 2610
Liitunud: 22 Jaan, 2004 13:22
Kontakt:

Postitus Postitas OveT. »

Keegi Ilja on seal tegev. Kes tegeleb rohkem Saksa asjaga, see ehk teab sm.Iljad?
Palun alati pakkuda märke, medaleid, riste, autasusid tsaari, eesti ja saksa ajast. Samuti dokumente, postkaarte ja fotosid igal teemal, vorme, kiivreid, pandlaid, mõõku jms. 52-23353 ri28le@hot.ee
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

Ega venelased loetud pole! Oeh! Mis ma oskan öelda - saksapoolne organiseerimatus on paari viimase aastaga jõudnud sinnamaani, et ma pean vist hobist loobuma. Eesti oma tasemest sellistes asjades parem ei räägikski.
Kasutaja avatar
man21
Liige
Postitusi: 822
Liitunud: 01 Juun, 2005 13:34
Kontakt:

Postitus Postitas man21 »

Veel tuli meelde. Kui ühel küljel olid tammelehed, siis teisel küljel oli kiri, kas berger või brunner või midagi sinnakanti. Paistis olevat tehasetöö, sest väga korektne välimuselt.
Ela täiel rinnal ja kui kord kooled, siis ära kahetse elatud elu!
Kasutaja avatar
VANA LÖUKOER
Liige
Postitusi: 558
Liitunud: 17 Okt, 2004 17:52
Asukoht: Eestimaa,Läänemaa
Kontakt:

Postitus Postitas VANA LÖUKOER »

vestlesin siin ühe endise ss söduriga nendes ss kasteetide asjus - tema on neid asju näinud,aga ss relvastuses pole neid kunagi olnud.Ka Vangivalvurite hulgas polnud neid.Kuid ta pakkus välja üsna usutava varjandi - need kulliga nukirauad vöisid ju kuuluda aadu rünnakrühmlastele (SA ), need tegelesid ju kaklustega pidevalt.igatahes on antud teema huvitav ja ma ei löpeta enne,kui olen saanud kindla vastuse...
VAREMEIST TÖUSEB KÄTTEMAKS !!!!

MAHA VALGED JUUDID !!!!!!!!
Kasutaja avatar
hugo1
Liige
Postitusi: 2238
Liitunud: 01 Veebr, 2005 15:29
Kontakt:

Postitus Postitas hugo1 »

need kulliga nukirauad vöisid ju kuuluda aadu rünnakrühmlastele (SA ), need tegelesid ju kaklustega pidevalt
See versioon on tõesti igati loogiline, SA ju rohkem kakles, kui pidas lahinguid ja nukke võis neil tõesti vaja minna.
Rindel, eriti II maailmasõja rinnetel oli ju käsikähmlusi suhteliselt vähe ja siis oli ka rohkem labidat või tääki vaja, kui nukke.
Meie võitluslipp sini-must-valge
aatekõrgusse näidaku teed!
Lehvi, lehvi sa hõõguma palged.
Süüta südames õilsuse leek.
Kasutaja avatar
taipohh
Liige
Postitusi: 320
Liitunud: 03 Aug, 2004 17:05
Asukoht: Kelder
Kontakt:

Postitus Postitas taipohh »

ei ütleks et nüüd seda vähe võis olla,aga jah kindlasti vähem kui sell ajal kui püssirohtu polnud 8)
Kui ma oma suhkru normi ei saa, siis ma vihastan!
skaut
Liige
Postitusi: 64
Liitunud: 27 Jaan, 2005 8:55
Asukoht: mere ääres
Kontakt:

Postitus Postitas skaut »

olen emajõe äärest ka kasteedi leidnud kus on veel saksa kull peal.Nii et ei kujuta ette mida seal sellega tehti
Kasutaja avatar
man21
Liige
Postitusi: 822
Liitunud: 01 Juun, 2005 13:34
Kontakt:

Postitus Postitas man21 »

see kasteet millest mina räägin leiti Kuperjanovi partisanide kasarmute ligidalt. Teise maailmasõja alguses oli seal Tartu koonduslaager ja seal võidi teda küll vabalt kasutada. See koht on Tartus Kase-põigi ja Kastani tänava ristumiskoha läheduses nn. külmhoone piirkond.
Ela täiel rinnal ja kui kord kooled, siis ära kahetse elatud elu!
OveT.
Liige
Postitusi: 2610
Liitunud: 22 Jaan, 2004 13:22
Kontakt:

Postitus Postitas OveT. »

man21 kirjutas:Teise maailmasõja alguses oli seal Tartu koonduslaager ja seal võidi teda küll vabalt kasutada.


Milleks teda küll vabalt kasutada võidi? On ka mingi nägemus?
Palun alati pakkuda märke, medaleid, riste, autasusid tsaari, eesti ja saksa ajast. Samuti dokumente, postkaarte ja fotosid igal teemal, vorme, kiivreid, pandlaid, mõõku jms. 52-23353 ri28le@hot.ee
Steiner
Liige
Postitusi: 81
Liitunud: 27 Nov, 2004 0:21
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Steiner »

Koonduslaagris ja milleks kasteeti? No las ma arvan - et mõnel juudil/mustlasel/vene sõjavangile/muule Kolmanda Reichi vastalisele "eksimuse" korral natuke füüsilist noomitust anda. Selliste asjadega saab ikka suht vigaseks lüüa inimese. Vanglad ja koonduslaagrid oleks minu jaoks küll kõige looglisemad kohad, kus selliseid asju kasutati/kust neid leida võiks.
Kasutaja avatar
Satakas
Liige
Postitusi: 2354
Liitunud: 21 Jaan, 2005 0:33
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Satakas »

mina omakorda pakun, et vanglates, laagrites on just palju rohkem muid, mugavamaidki võimalusi põlualusele kontingendile kolakat anda. kuidagi rumal on minu silmis hakata selleks otstarbeks tööstuslikult kasteete tootma, kui kui juba on olemas tööstus, mis toodab kõvast puust lauajalge, mitmekiloseid hantleid, kummiheebleid ( :twisted: ), niisama torusid-pulki ja paljut muud, mis on kõik kasutatavad vastavalt personaalsele fantaasiale.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 15 külalist