MAN 7t

Militaartehnika mudelitest. Tehnoloogiad ning mõõtkavad ei ole piiratud.
Kasutaja avatar
Panzergrenadier
Liige
Postitusi: 1555
Liitunud: 02 Apr, 2005 22:12
Asukoht: Tartu/Tallinn
Kontakt:

MAN 7t

Postitus Postitas Panzergrenadier »

Tere!
Nonii, aeg taas foorumis häält teha ja midagi kõigile näidata.
Olude õnnelikul kokkusattumusel sain enda omandusse sellise mudeli.

Pilt

Peamiselt tõmbas mind ikka see Eesti numbrimärgi variant, ammu oli soov seda proovida ja nüüd tuli see võimalus.

Mis selle mudeli kohta siis öelda... vaeva nõuab sunnik. Revelli poisid on igale osale ilusti tõukuri jäljed peale suutnud jätta, ning mis halvim, neid ei saa kohe tasa viilida vaid peab enne veel ka täis pahteldama. Õnneks sobituvad osad omavahel normaalselt kokku, kuigi jah kõik see jõhker lihvimistöö alumise osa kalla tekitab pisult loksu, seega siit sealt tuleb pisult vähemaks lõigata, pikemaks kasvatada. Klaasipuhastajatega on ka pisult muret, sest tahaks nad ikkagi pisult eraldamist, praegu valatud ühes tükis. Eks näis mis ma nendega ette võtan.
Et täielikult detailivaest tagumist osa kuidagi varjata, tegin PVA lahuses immutatud paberist presendi sinna ette. Oli ilus, ka mõningate voltidega, aga kuivanud kujul on pisult liiga pingul, aga kuna selle sinna ette sobitamine oli eriti piinarikas, siis otsustasin, et elan üle kui ei hakka uuesti üritama. Ärge näkku lööge!

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Ehitusprotsess jäi venima ja tekkis ka pisult tüdimus, kuid kohustus see mudel valmis teha on ikka õlul. Seega loobusin ma katsetest igat vajaka jäävat detaili täiustada ning võtsin julgelt aerograafi välja. Liiga palju oleks vaja teha, et sellest midagi 100% täpset tuleks. Värvid on fotol ehk pisult heledamad kui päriselt, kuid sellist tumedat kogu ongi pisult raske loomulikult pildistada. Nende laikude 0.2mm aerograafiga tegemine oli üüpris ajakulukas, kuid hea tööriistaga üüpris mugav.

Pilt

Pilt

Pilt

Selline ta siis hetkel on. Kahju on pisult, et ma oma esialgsest detailide parandamise plaanist loobusin, kuid vaja on see ära teha ja rohkem aega raisata pole.


Siim
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2109
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Postitus Postitas vaoinas »

Kurat, kui äge masin - vaatad seda ja ajateenistus tuleb kohe nii meelde, et valus hakkab. Natuke veel ja siis tuleb vist Eesti metsade muda ka külge?

Äkki peaks paar Eesti laiguga ajateenijat ka kõrvale tegema?

Kristjan
Joss Metsast
Liige
Postitusi: 2064
Liitunud: 23 Aug, 2005 9:34
Kontakt:

Postitus Postitas Joss Metsast »

See on üks vahva masin jah. Ja vaadates seda valgete täpikeste hulka on sul sinna vist oma poole tuubi jagu pahtlit kulunud. Huviga ootaks lõpptulemit.

Jõudu,
Levar
von manstein
Liige
Postitusi: 1403
Liitunud: 25 Mär, 2008 13:16
Asukoht: saaremaa
Kontakt:

Postitus Postitas von manstein »

On vägev, et ka ratasliikureid trehvab. Hea mõte teda enam vähem karbist kokku panna ja mitte hakata kribu - krabuga jändama.
Omal ajal sai ette võetud põlvkond vanem masin. Entusiastlikult arvasin, et mõistus käib asjast üle. Oh seda optimismi! Tuhin rauges siis, kui jõudsin jagajani koos küünlajuhtmete- ja piipudega. Lihtsalt ei kujuta ette, kuidas neid reaalselt teha. Ehk on kellelgi soovitusi?
Masin jäi ripakili sellises olekus.
Pilt
Pilt
silverykssilm
Liige
Postitusi: 58
Liitunud: 16 Apr, 2005 19:32
Asukoht: saue
Kontakt:

Postitus Postitas silverykssilm »

Jagaja kohal jookseks minulgi vist juhe kokku,aga pakuks välja sellise variandi, et küünlajuhtmed ja piibud saaks teha miskitsorti peenest vasktraadist ja selle rüüsist ...... :roll:
Kasutaja avatar
irma31
Liige
Postitusi: 92
Liitunud: 22 Nov, 2008 17:35
Asukoht: rapla
Kontakt:

Postitus Postitas irma31 »

Vot MAN on üks masin mis mulle meeldib. Täitsa ilus teine.
fossiil
Liige
Postitusi: 3555
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas fossiil »

Noojaa, jällegi muhe riistapuu valmis, igati korralik veel pealegi. Kuid paar küsimust sellegipoolest (jama värk, kui keegi üldse norida ei viitsi... :wink: ): olgu nende ratastega nagu on - ka päriselus lödistatakse kilpe värvides rehvid värviga kokku, aga kas see vasakult poolt masina alt näha olev loperguse tünni moodi asjandus peaks olema summuti? Kui jah, siis ehk võiks teise vähe rooste ajada? Või on see liiga rumal mõte? - ise ma seda elukat ei tunne, seepärast küsin...
Ja kas kabiini klaasid paistavad nii hästi läbi, et piltidel ei saa arugi, on teised ees või mitte?

Urmas.
silverykssilm
Liige
Postitusi: 58
Liitunud: 16 Apr, 2005 19:32
Asukoht: saue
Kontakt:

Postitus Postitas silverykssilm »

fossiil kirjutas:Ja kas kabiini klaasid paistavad nii hästi läbi, et piltidel ei saa arugi, on teised ees või mitte?

Urmas.
Oletan, et klaaside liimimiseni/kleepimiseni ei ole veel jõudnudki mudeli omanik..... 8)
Kasutaja avatar
Panzergrenadier
Liige
Postitusi: 1555
Liitunud: 02 Apr, 2005 22:12
Asukoht: Tartu/Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Panzergrenadier »

Tänud tänud!

Sumpsi värvimiseni pole lihtsalt jõudnud veel, olen harjunud selle kallal hilisemas staadiumis töötama. Klaasid on ka meelega liimimata jäetud. Pole klaase, pole ka probleemi nende kinni katmisega värvimise ajaks. Kabiini lagi on muuseas veel lahti ligipääsu võimaldamiseks.
Kasutaja avatar
kangelaspioneer
Liige
Postitusi: 1044
Liitunud: 30 Dets, 2004 13:13
Asukoht: Tallinn/Tapa
Kontakt:

Postitus Postitas kangelaspioneer »

Pole täheldanud, et meite masinatel summutid väga roostes oleks, pigem kõntsaga koos. On nagu meeles, et pütile ning torule kannatab ka peale sõitu vastu toetuda, ehk siis nad ei lähe väga kuumaks, lisaks on mõlemad omajagu kõrgel, et iga lomp toru märjaks ei teegi. Väljuv toru on muidugi vägev, ca 20-25 cm läbimõõduga.
Kasutaja avatar
Arf
Liige
Postitusi: 299
Liitunud: 18 Veebr, 2004 1:12
Kontakt:

Postitus Postitas Arf »

Ilus. Saaks sinna veel ühe FH 70 ka otsa.
Toddie
Liige
Postitusi: 345
Liitunud: 16 Aug, 2007 9:19
Kontakt:

Postitus Postitas Toddie »

Jällegi, tavaliselt selle teema all sõna ei võta, aga kuna selle plastmassist auto 35 korda suurem vend sai 8 kuuga südamelähedaseks, ütleks ka mõne sõna sekka.

Üliäge mudel on sellest kindlasti tulemas ning Panzergrenadieri varasemaid töid imetlenud olles ka sugugi mitte vähem kvaliteetne/autentne.

Kuid, minu meelest meie KV kasutuses olevatel seda tüüpi MANidel on kuuti kattev present lihtsalt roheline, mitte laiguline, nagu sellel mudelil.

Arf pakkus ka välja, et see võiks FH-70 haubitsat vedada, minu meelest ka, aga kas meie STVG FH70neid ei vea mitte selle MANi 4-teljelised sõbrad?

KV kasutuses olevast isendis alloleval lingil ka üks pilt:

http://www.sodur.com/index.php?option=c ... Itemid=115

aga jõudu edaspidisel nikerdamisel :!: :D
Kasutaja avatar
Arf
Liige
Postitusi: 299
Liitunud: 18 Veebr, 2004 1:12
Kontakt:

Postitus Postitas Arf »

Toddie kirjutas: aga kas meie STVG FH70neid ei vea mitte selle MANi 4-teljelised sõbrad?
Neid pilte olen juba postitanud, aga veavad ikka samad isendid. Selles mudelikarbis peaks EKV numbrina kaasas olema 423 EKM.

Siin siis mõned pildid 35 korda suuremast vennast.

Pilt

Pilt
Toddie
Liige
Postitusi: 345
Liitunud: 16 Aug, 2007 9:19
Kontakt:

Postitus Postitas Toddie »

Näe jah, Arf sul ongi õigus! Lihtsalt see isend, mille kastis mina oma paljusid tuuliseid sõite tegin oli lihtsalt rohelise kattega. Aga igastahes jõudu ilusate mudelite tegemisel!
Kasutaja avatar
Panzergrenadier
Liige
Postitusi: 1555
Liitunud: 02 Apr, 2005 22:12
Asukoht: Tartu/Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Panzergrenadier »

See üleni rohelise presendi jutt ehmatas päris ära, lakk peal ja oleks olnud jube tüütu uuesti värvima hakata. :)

Tänud heade sõnade ja informatiivsete postituste eest.
On kellelgi infot, kas mingi firma FH-70 1:35 skaalas ka teeb?


Siim
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist