Stsenaarium: sissid invasiooni vastu

Relvastatud gruppide tegevus väljaspool ametlikke väeosi. Metsavendlus, sissisõda, mittekonventsionaalne sõda, gerilja, banditism ja mis iganes nimed sellele nähtusele antud on.
Vasta
Unto Pulkkinen
Liige
Postitusi: 166
Liitunud: 02 Veebr, 2009 12:39
Kontakt:

Postitus Postitas Unto Pulkkinen »

Juhani Putkinen kirjutas: Külgmiin on tõesti suurepärane relv ja neid oleks vaja olla suures koguses laiali üle Eesti
Juhani sama komplekt sisaldab ka kaugeõhkimise vahendid.
Need lubavad õhkida kaugelt nii, et õhkajal on aega eemalduda turvalisest (eellu jääda).
Si vis pacem, para bellum
Kasutaja avatar
Gfreak
Liige
Postitusi: 562
Liitunud: 11 Jaan, 2007 18:05
Kontakt:

Postitus Postitas Gfreak »

miinidest siis.

juhani, mõtlesin vee kasutamise all seda, kui ei ole aega ega oskust kumulatiivi teha,või tahetakse jõudlust tõsta, siis saaks plastkotitäie vett konteineri seina ja lõhkeaine vahele panna. ehk siis suunata seda jõudu, mis muidu lihtsalt lendaks vales suunas, kildude lennutamisele.

vähemalt nii ma olen aru saanud, et veel selline omadus on. parandage mind, kui paremini teate.


kuskil siin oli miinipildujatest juttu. nii nagu mina selle kasutamist SISSIsõjas ette näen, on varitsused või rünnak objektile.

varitsuses pandaks pilduja püsti ja loodaks (soovitatavalt) traatside mehega, kes on maandumise punktist umbes 250m eemal. kui vainlane jõuab punkti lähedale, siis mees kõristab pildujaile. mis edasi juhtub, saate vist isegi aru.

see oleks siis ainult paha tegemiseks. kui on moona vaja, siis teha konventsionaalne :lol: varitsus.
valvemehel olgu binokkel kaasas ja uurigu teed. saapad olgu mingi haiseva mitte-loomse päritoluga ainega määritud. petrool näiteks.
iga kahe minuti tagant kopsigu vastu mikrofoni, nii et pildujad kuuleks. kui kopsimist 3 minutit ei kuule, siis traat läbi ja tõmmata minema sealt. pildujail olgu ka saapad määritud.
kõigil peaksid olema tiheda mustriga kossid jalas, et teravaid jälgi ei jääks. luurajal võiks ka julgestus olla.

kõlbaks kasutada siis, kui liikumisteed on kindlalt teada.

see oli siis praegu lihtsalt ühe teismelise mõtisklus asja kohta. kui on ideid, kuidas asju arendada, siis kirjutage.
Kasutaja avatar
sigalahe
Liige
Postitusi: 445
Liitunud: 01 Veebr, 2008 19:51
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas sigalahe »

varitsuses pandaks pilduja püsti ja loodaks (soovitatavalt) traatside mehega, kes on maandumise punktist umbes 250m eemal. kui vainlane jõuab punkti lähedale, siis mees kõristab pildujaile. mis edasi juhtub, saate vist isegi aru.
Kus meie aru saame,sa nii teravmeelne ja taibukas-sa selgita meile :lol:
kert122
Liige
Postitusi: 619
Liitunud: 27 Juun, 2007 21:22
Kontakt:

Postitus Postitas kert122 »

Preeriast kirjutas:Vabandust kui julgen siinsete ekspertide kõrval sõna võtta.
Siin tunduvad kõik igatsorti sõjardid koos olema, kes teist üldse sõda on näinud? ja muidigi sissisõda ja ka nendevastu võidelnud ?
EESTI MEHED JA NII SUURE JUTUGA SIIN.
Eestlastele nii palju ja neile pailastele kes siin kuraaschikalt sõna võtavad.
See mis kodus on, või juhuslikult kätte saad, õpi sõdima kui siss ja sa oled parem parematest sell alal. Pole sul vaja supper relvi millega võtad sama kaugelt kui kuu maast sääsel munad maha nii et kintsu ei kriimusta. Sellistega pole sul midagi teha. Eesti on kui laiali jooksnud vene küla, vaevalt 1,3 milku inimest ja needki püüavad teinetesel päid otsast raidu.
tehke midagi ka reaalselt, mitte ärme räägima ja kui valitsusemeestest tindisolkijad seda mõistaksid, oleks meil sissindus olnud parem kui kusagil mujal, kuna õppejõude jätkuks.
Praeguse olemas oleva armeega mida omatakse. Pakkuge - palju läheb vaja aega et vallutada eesti vabariik: vastan ise - 7 minutit mehepojad. Nii et arengu rumi on ja ei tule sind siia keegi kaitsma, veelvähem appi. Nii et vähem teineteisega maadlemist ja marss trenni...
stopp!!!

mis eesti mehel viga on??? teise maailmasöja ajal liikus venelaste hulgas jutt et eestlane ei ole normaalne, vöitleb nagu elajas, nii ei tohi, ja kardeti, (jutt käib sinimägede raamatust)
eestlasi on vähe, aga ära tegemisest tahaks nyyd sinu suust kuulda, mida sina teinud oled, oled sina söda näinud??
mina ei ole, aga kavatsen näha kui vaja on, ballidel ei käi pöhimötteliselt, kuna ei leia et oleks tähistada midagi,

nii nii, söjardid, kas isamaa kaitsmist tasub nimetada nii??
7 minutit kulub eesti vallutamiseks??
nyyd kui sa miskit endast räägid, siis arutaks edasi äkki?
paraadil näeme, raisk
Kasutaja avatar
Gfreak
Liige
Postitusi: 562
Liitunud: 11 Jaan, 2007 18:05
Kontakt:

Postitus Postitas Gfreak »

sigalahe kirjutas:varitsuses pandaks pilduja püsti ja loodaks (soovitatavalt) traatside mehega, kes on maandumise punktist umbes 250m eemal. kui vainlane jõuab punkti lähedale, siis mees kõristab pildujaile. mis edasi juhtub, saate vist isegi aru.
Kus meie aru saame,sa nii teravmeelne ja taibukas-sa selgita meile :lol:
khm... :)
siis juhtub.... PÕMM BABAAAH PIRRRRRRAKI JURRRRAKI PRÕNN MJÄU!!!!!!!!!

:lol:
Kasutaja avatar
Juhani Putkinen
Liige
Postitusi: 2306
Liitunud: 02 Nov, 2007 16:21
Kontakt:

Postitus Postitas Juhani Putkinen »

Gfreak kirjutas:miinidest siis.

juhani, mõtlesin vee kasutamise all seda, kui ei ole aega ega oskust kumulatiivi teha,või tahetakse jõudlust tõsta, siis saaks plastkotitäie vett konteineri seina ja lõhkeaine vahele panna. ehk siis suunata seda jõudu, mis muidu lihtsalt lendaks vales suunas, kildude lennutamisele.

vähemalt nii ma olen aru saanud, et veel selline omadus on. parandage mind, kui paremini teate.
Et sellest veest oleks mingit kasu, nii on vaja ka pikk tugev (raske) toru. Ma ei taha sellist kaasas tassida. Lõhkeaine on odav ja kerge kaasas tassida.

Sellest veest on kasu granaadiheitjas kui tahetakse tulistada kinnisest ruumist.
Kasutaja avatar
Madis22
Liige
Postitusi: 1475
Liitunud: 09 Mär, 2005 14:11
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Madis22 »

Topiseks on lihtsam, kui vett, kasutada kilekotitäit savi. Annab kergemini vormida ümber lõhkelaengu ja säilitab kergemini pärast soovitud vormi. Suundkildmiini valmistamiseks toru vaja ei ole. Piisab detonaatorist, lõhkelaengust ja killuelemendist.
The laws of physics is more what you'd call 'guidelines' than actual rules.
Lemet
Liige
Postitusi: 19913
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Postitus Postitas Lemet »

Nii!
Pakkuge - palju läheb vaja aega et vallutada eesti vabariik: vastan ise - 7 minutit mehepojad.
Vaat nüüd tahaks küll kõrgeaulise spetsi käest kuulda sellise prognoosi lähemat kirjeldust. Millisel imelisel kombel suudetakse meid seitsme minutiga vallutada. Palun ära hoia küünalt vaka all ja jaga oma kaalutlusi ka siinse seltskonnaga. Oleks väga huvitav kord lugeda, millistel reaalsetel arvutustel selline stsenaarium põhineb, mida igal pool kommentaariumites võib kohata. Aga põhjendatult, kui tohiks. Jään pikisilmi ootama. Ja usun, et mitte ainult mina.

P.S. Eesti Vabariik- seda võiks ikka suurte tähtedega kirja panna.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Larry
Liige
Postitusi: 1029
Liitunud: 31 Dets, 2005 16:39
Kontakt:

Postitus Postitas Larry »

No kui värskelt foorumiga liitunud sõjaisa ekspertarvamus Eesti vallutamise kiirusest on 7 minutit, siis mingi areng on ikkagi toimunud - varem räägiti lausa 5 minutist! :lol: Aga tšetšeenideni on meil endiselt veel pikk tee areneda - nende peale pidi kuluma tervelt 2 tundi ja 2 VDV pataljoni! :lol: Kui palju tegelikult aega ja pataljone läks, eks igaüks arvutagu ise. Muuseas pataljonid on seal endiselt sees ja ka sissisõda käib endiselt.

P.S. Ilmselt pole sõjaisa ka ise sissina sõdinud, ja sisside vastu võidelnuid on Eestis juba omajagu ja tuleb pidevalt juurde. Juhani pole ka sõjaveteran, ometi ei sea keegi tema oskusi siin kahtluse alla. Mees ära virise, vaid panusta siis siia oma rikkalikke kogemusi (kui sul neid muidugi üleüldse on).
lamjak
Liige
Postitusi: 483
Liitunud: 27 Mär, 2006 13:52
Kontakt:

Postitus Postitas lamjak »

Kes tahab Eesti vallutamise kiirust oma käe peal mõõta, siis pakuks välja sellise variandi:
Sõiduautoga tuleb hakata sõitma Luhamaa piiripunktist Tallinna poole.
Tingimused:
Kasutada ei tohi kõrgemat, kui kolmandat käiku (kolmekäigulise automaatkastiga teist käiku) imiteerimaks soomustehnika liikumiskiirust.
Tankida vastavalt vajadusele.
Igas tee äärde jäävas toitlustusasutuses tuleb keha kinnitada - imiteerib võimaliku vastupanu mahasurumist asustatud punktis.
Sõjakäigu lõpp on Paldiskis, kuhu tuleb jõuda läbi Tallinna kesklinna.

Kaua peaks kuluma? 5 minutit? 7 minutit? 4 tundi?
Preeriast
Uudistaja
Postitusi: 6
Liitunud: 21 Veebr, 2009 17:21
Kontakt:

Postitus Postitas Preeriast »

Kasvage suureks ja räägime siis edasi. võite mind maha kustutada siinsest foorumist.
Siin foorumis on mõtetu rääki kogemusts, arusamadest ja oma rehkendustes.
Nii et kaduge trenni ja treeniga lapsed ja treenige nii et mu arvamus muutuks.
Siin kerkis küsimus kas see kes Eesti vabariiki kaitseb on sõjard, kus te kaitsete Eesti vabariiki ?????????

Jõudu edaspidiseks

Tahtsin teile pikalt kirjutada, kuid üks teie liikmetest palus et ära tee seda, las lõhuvad ennast siin keelepeksuga veriseks.

Inu aeg on ka siin läbi - head aega
mutionu
Liige
Postitusi: 1467
Liitunud: 08 Nov, 2005 15:52
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas mutionu »

Preeriast kirjutas:Kasvage suureks ja räägime siis edasi. võite mind maha kustutada siinsest foorumist.
Siin foorumis on mõtetu rääki kogemusts, arusamadest ja oma rehkendustes.
Nii et kaduge trenni ja treeniga lapsed ja treenige nii et mu arvamus muutuks.
Siin kerkis küsimus kas see kes Eesti vabariiki kaitseb on sõjard, kus te kaitsete Eesti vabariiki ?????????

Jõudu edaspidiseks
Naljamees, ärand nii lapsikult ka käitu.
Aga nii kirjavigu täis tekst ei viita küll millelegi sellisele, mis võiks riigikaitse seisukohalt huvi pakkuda.
Lemet
Liige
Postitusi: 19913
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Postitus Postitas Lemet »

Selge, niipalju siis numbritest ja põhjendustest... :lol: ja mina vana loll arvasin, et tegu on tõepoolest asise inimesega, kel ka midagi öelda on. Paraku tegu tavalise luftipumbaga, nagu neid Delfi foorumist ämbriga võtta.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
Kilo Tango
Liige
Postitusi: 9095
Liitunud: 14 Aug, 2008 15:40
Kontakt:

Postitus Postitas Kilo Tango »

Lemet kirjutas:Selge, niipalju siis numbritest ja põhjendustest... :lol: ja mina vana loll arvasin, et tegu on tõepoolest asise inimesega, kel ka midagi öelda on. Paraku tegu tavalise luftipumbaga, nagu neid Delfi foorumist ämbriga võtta.
Ei tea. Ma lugesin tema teisi postitusi ja tundub, et tegu on afganistanis käinud mehega. Tal esineb 2 probleemi, mis suhtlemist takistavad:
1. "Mina olen sõdinud, teie ei ole" sündroom. See on tõsi aga räägi siis oma kogemusest ja tee teistele selgeks, milles nad eksivad, mitte ära esine
2. keeleprobleem

Kui ta esimesest üle saaks, ei oleks teine mingi probleem. Mõni soomlane paneb siin teinekord hullemat teksti - saame kah hakkama.

Üldiselt, nagu ma aru olen saanud, ei ole siin foorumis eriti palju teismelisi poisikesi pläkutamas. Enamik sisuliste sõnavõttudega esinejaid on täismehed. Mitmel lapsedki juba suured.
Lemet
Liige
Postitusi: 19913
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Postitus Postitas Lemet »

Ma ju kirjutasingi, et:
ja mina vana loll arvasin, et tegu on tõepoolest asise inimesega, kel ka midagi öelda on
Seda siis tema eelnevate kirjutiste põhjal.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist