aerograaf

Militaartehnika mudelitest. Tehnoloogiad ning mõõtkavad ei ole piiratud.
Kasutaja avatar
Hertsog
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 23 Veebr, 2009 9:03
Asukoht: Dorpat, nõudmiseni
Kontakt:

aerograaf

Postitus Postitas Hertsog »

Tervist,

alustuseks tahan öelda, et ma tean küll, kui nõme on kui mõni algaja tuleb foorumisse ja küsib alustuseks et mis värvi on valge või mitu nurka on kolmnurgal. surfasin natuke ringi otsingus, aga küsimusi tekkis ikkagi.

asja juurde:

käisin poes x kaemas aerograafi. pakkumisel olid mingi Samu 1107 ja 1102 aerograafid (nimes võin eksida). kaasa düüs/nõel 0.3 mm- hind oli suht mõsitlik ~600 EEK (kaasa kak potti, kinnitusega allapoole). ja teine kallim ~800 EEK (värvipott üleval)
kas kellegil on kokkupuuteid selle vidinaga?
on seal vahet kus see värvipott asetseb?
kas 0.3 mm on nagu adekvaatne ka peenema camo jaoks või on see ikkagi liiga lai? (küsisin peenemaid nõelu ka, pakuti lahkesti lisana... 500 EEK pauk... rohkem väga ei tahtnud seda teemat kuulata...)

et mis veterandi arvavad ?

(samas pakutakse aztek-e ebays puukarbis, komplektis... aga nõelad on seal 0.5 ja 0.4 mm. hinne ~100 taala - jälle ei oska midagi arvata)

harige mind amatööri palun

Hertsog
Pilt

https://www.facebook.com/panzerwerke

Bitte kommen sie in nach käsikaudu, aber vorsicht: esikus on dunkel ja tulistatakse !
andrusan
Liige
Postitusi: 499
Liitunud: 16 Nov, 2006 21:48
Kontakt:

Postitus Postitas andrusan »

Aztek teeb väga head ja peent jälge. Kasutasin teist pea kolm aastat. Lõpuks kui omadega läbi oli (ikkagi plastist), muretsesin Kullost 0,2mm nõelaga mingi saksa asjanduse - muidu väga mugav, aga no ei saa mina sellega peent joont kätte.
Tellisin mikimaalt uue Azteki ja loodetavast tuleb järgmise camomasina ajaks kohale.
Tervitused
Kasutaja avatar
Parovoz
Liige
Postitusi: 985
Liitunud: 20 Aug, 2005 20:30
Asukoht: Lasnogorsk, Balti mere ääres
Kontakt:

Postitus Postitas Parovoz »

Tere-tere!
Mis siis ikka, lisan omaltpoolt ka natuke. Kasutasin pikka aega valgevenes
toodetud agregaati, mille kohta ütlen , et oli hea värvivahend. Aga arvan , et siinkandis seda ei liigu rohkem. Ostsin siis kullost mingi saksa pistole.
Jään rahule sellega. Düüs 0,3 on üldotstarbeline ja teen sellega oma töö ära. Nüüd mis puutub 0,2 düüsi siis seda saab vist kasutada eranditult peeneks tööks. Eelmise 0,3 saab ka peent joont , AGA kui peene on peene?
"Samu" kohta ei ole kuulnud aga see peaks olema mingi tugevama brändi koopia olema. .. arvan. Värvitopsiku asend on juba peremehe valida. Igal juhul see paha ei ole. Kui on võimalus ja vahendid siis võib ju osta. Enda meelest on üks tugevamaid aerograafide tegijaid Iwata ja Badger. Nende hind aga niidab jalust ja rahakott hakkab huugama .Aga tootjaid on veel,nii et valik on lai. E-bay -st saab ka uurida, seal vahest üsna soodsad pakkumised....
Lugupidamisega
Taara avitab! ...
fossiil
Liige
Postitusi: 3555
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas fossiil »

pakkumisel olid mingi Samu 1107 ja 1102 aerograafid (nimes võin eksida).
Aga äkki oli Sumake? Kui jah, siis ära kiirusta - õhtupoole kirjutab siia tollest riistapuust üks sõber, kes toda asja ka isiklikult testis.

Urmas.
Kasutaja avatar
Hertsog
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 23 Veebr, 2009 9:03
Asukoht: Dorpat, nõudmiseni
Kontakt:

Postitus Postitas Hertsog »

leidsin vahepeal siukse augu:

http://www.airbrush-pro.co.uk/index.htm ... lang=en-gb

hinnad on inimlikud. iseasi kas ka kvaliteet. tarne kohta pole veel uurinud... et nagu ei põle. on aega veel värviatra seada..

mõtteavaldused on teretulnud

Hertsog
Pilt

https://www.facebook.com/panzerwerke

Bitte kommen sie in nach käsikaudu, aber vorsicht: esikus on dunkel ja tulistatakse !
Kasutaja avatar
kalle
Moderaator
Postitusi: 1239
Liitunud: 17 Aug, 2005 21:23
Kontakt:

Postitus Postitas kalle »

Ma olen ka Sumaket päris kaua kasutanud. Igati ok peen joon ja korralik asi. Puhastamise käigus kippus päästiku tihend ainult paiste minema, nii et tuli päris kaua seista lasta, enne kui päästik jälle liikus. Ära võtta justkui ei saanud seda tihendit..igatahes ma selleni ei jõudnud. Viimasel ajal hakkas aga see aparaat streikima ja vea täpne põhjus ja selle kõrvaldamine mul hetkel käsil ja seega kastan hetkel teist aparaati. Aga üldiselt hea asi..hind oli 700 ringis. Hulgimüügist ostsin.

Kk
Kasutaja avatar
Bomber
Liige
Postitusi: 120
Liitunud: 23 Mär, 2005 9:24
Asukoht: Elva
Kontakt:

Postitus Postitas Bomber »

Õhtust kamraadidele!
Komenteeriks natukseda SUMAKE aerograafi.
Nagu mainis juba Urmas oli mul võimalus ja õnn seda riistapuud natukene testida. Ehki ma ei ole ka mingi prof aerograafide keskonnas olid tulemused ka minu jaoks lahjad.
Peamine häda selle "pintsli" juures on nö. pikk mõtlemis aeg. See tähendab, et kui hakkad laskma peenikest joont siis mingiul hetkel jookseb ta kokku ja siis ärkab jälle ebasobival ajal ülesse. Proovisin erinevaid värve, lahusteid, õhusurveid jne. aga mis puudu jäi oli stabiilsus. Ehki laia joaga lastes seda muret pole. Seega kogemus negatiivne.
Õnneks sain seda enne ostu proovida.
Järgmiseks soetasin omale e-bayst Iwata aanaloogi BD-200. Hind oli 1000 eegu kanti koos saatekuludega. Ehki jah - orig. Iwata oli ka saadaval aga hinnaklassis üle 150 naela!!!!

Pilt

Sellega sain kätte joone mingi 1mm. ja see rahuldab mind praegust täielikult. Selle alumise reguleerimiskruvi toimimist ma veel ei mõika hästi. Aga nagu öeldakse - pikka meelt ja kannatust!
[img]http://xs224.xs.to/xs224/08094/tiger1901.png[/img]

SIC TRANSIT GLORIA MUNDI!
Kasutaja avatar
Hertsog
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 23 Veebr, 2009 9:03
Asukoht: Dorpat, nõudmiseni
Kontakt:

Postitus Postitas Hertsog »

hmm, surfasin siin rongi. minu eelpool toodud leht BD 200 ei paku, külla aga BD teisi numbreid. küsimus selle BD 200 kohta: netis on väide, et komplekti kuulub otsik 0.2 JA 0.3 mm.. oli see Sinu relva puhul ka nii ?
Pilt

https://www.facebook.com/panzerwerke

Bitte kommen sie in nach käsikaudu, aber vorsicht: esikus on dunkel ja tulistatakse !
Kasutaja avatar
Bomber
Liige
Postitusi: 120
Liitunud: 23 Mär, 2005 9:24
Asukoht: Elva
Kontakt:

Postitus Postitas Bomber »

Minu omal on komplektis ainult 0,2.
Sellega saab tegelt ka suht suurtt pinda lasta.
Kuigi väidetakse et 0,2 otsikuga saab lasta sama peent joont, aga tahaks näha kas see tegelikkusele ka vastab. Mina pole seda küll saavutanud. Tõenäeoliselt veel liialt algaja! :D
[img]http://xs224.xs.to/xs224/08094/tiger1901.png[/img]

SIC TRANSIT GLORIA MUNDI!
Kasutaja avatar
kalle
Moderaator
Postitusi: 1239
Liitunud: 17 Aug, 2005 21:23
Kontakt:

Postitus Postitas kalle »

Tegelt meenub mulle ka nüüd Sumake probleemid, mida kirjeldati, aga kuna mul pikalt peent joont sellega teha plonud vaja, siis eriti see viga väla ei tulnud ja kui, siis kirjutasin tookord selle kõik enda oskamatuse arvele. Samas tean, et Sumaket on kasutatud autode jm maalingute juures, kus väga peen joon on pidev asi.
Kus on siis tegelik põhjus, vot ei teagi.

Kk
Joss Metsast
Liige
Postitusi: 2065
Liitunud: 23 Aug, 2005 9:34
Kontakt:

Postitus Postitas Joss Metsast »

Mul on iwata eclipse HP-CS, maksis kunagi mikihiiremaa netipoes 105$ ja on siiani ausalt teeninud, tõsi kasutuses on ta vaheldumisi klismoga :)
Joont lubatakse paberite järgi 0,3 , selleks puhuks ka tiba teistsugune, krooni meenutav ots. Kas ta nüüd just nii peenet teeb pole mõõtnud, aga peent teeb küll ja ilma erilise treenimiseta. Puhastada ka hea lihtne. Julgen igati kiita. Omal ajal valisin ka azteki ja iwata vahel, iwata jäi peale. Selle suhtes oleks muidugi kõikse parem kui sa proovida saaks , kuidas kätte istub jne.
silverykssilm
Liige
Postitusi: 58
Liitunud: 16 Apr, 2005 19:32
Asukoht: saue
Kontakt:

Postitus Postitas silverykssilm »

Kommenteeriks ka seda SUMAKE aerograafi.
Mul sama brobleem mis siin eelnevad kõnelejad juba põhimõtteliselt ära rääkinud.Pistsin lahusti topsi, siis nagu seda probleemi ei täheldanud.Nii kui värvi panin sisse, hakkas ka niiöelda kokku jooksma.Vahet ei olnud kui vedel või paks see värv seal sees oli.Katsetasin ka samamoodi erinevaid surveid ja ei muutunud midagi.
Tegelikult kui nüüd hästi meelde tuletan, siis vist kohe alguses ei streikinud see "pintsel" niimoodi. Kahjuks seda kooralikult töötava aerograafi rõõmu, nagu juba enne mainitud sai, ei jagunud mulle kauaks.
Kasutaja avatar
Bomber
Liige
Postitusi: 120
Liitunud: 23 Mär, 2005 9:24
Asukoht: Elva
Kontakt:

Postitus Postitas Bomber »

Nojah, kõige huvitavam ongi see et ta töötas nii nagu ise heaks arvas. Ei aidanud ei ussi- ei püssirohi! :shock:
[img]http://xs224.xs.to/xs224/08094/tiger1901.png[/img]

SIC TRANSIT GLORIA MUNDI!
Kasutaja avatar
Blitzkrieg
Liige
Postitusi: 368
Liitunud: 20 Mai, 2009 20:28
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Blitzkrieg »

Vaja endale ka üks hea aerograaf hankida aga soovitatakse siis iwata ja aztek. Hinna poolest siin uurisin ka juba eelpool mainitud Iwata Eclipse HP CS mudelit aga milline Aztek mudel võiks vaatluse alla tulla ? Eesmärk 1:72 lennukeid täpilisteks-laigulisteks teha ja muud efektset korda saata :)
Joss Metsast
Liige
Postitusi: 2065
Liitunud: 23 Aug, 2005 9:34
Kontakt:

Postitus Postitas Joss Metsast »

Azteki puhul määrab hinna vist otsikute ja muude vidinate kaasasolemine. Põhimõtteliselt samasugune ehitus on neil kõigil, erinevus võib olla materjalis. Ise omal ajal silitasin silmadega sellist setti :
http://www.testors.com/product/137119/A ... rbrush_Set

no ja sinna kohe näpuotsaga otsikuid juurde :)
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 20 külalist