Panzer1 "Euroopa hirm"

Militaartehnika mudelitest. Tehnoloogiad ning mõõtkavad ei ole piiratud.
von manstein
Liige
Postitusi: 1403
Liitunud: 25 Mär, 2008 13:16
Asukoht: saaremaa
Kontakt:

Panzer1 "Euroopa hirm"

Postitus Postitas von manstein »

Hiljuti diskuteeriti siinsamas foorumis teemal: Milline on II MS võimsaim tank? Paljude pakutud masinate seast ei leia aga panzer1-hte.
See on selle väärika masina suhtes karjuvalt ülekohtune!
Tõepoolest, kui madistasid tiigrid ja pantrid, jäid lahinguvälja ilmestama purukslastud ja tossavad liitlaste tankivrakid!
Aga ka panzer1 oli tegija. Kõikjal kust ta läbi kimas, kaasnes häving ja kaos! Poolas jäid teeservi palistama tapetud hobusekorjused, prantsusmaal aga palistasid teeservi kaamete nägudega prantsuse sõdurid, püssid põõsasse visatud ja käed allaandmise märgiks üles tõstetud.
Küsimus kõigile: Kui palju kasvas saksamaa aastatel 39-41, kui sõjaraskust kandsid kergetankid ja aastatel43-45, kui madistasid pantrid ja tiigrid?
Mudelistid millegipärast panzer1-hte ei armasta. Ikka mässatakse tiigritega. Ometi on panzer1 omamoodi "blizkriegi" sümbol, tõeline euroopa hirm.
Mudelist: tegu dragoni karbiga, mida mõnus kokku panna. Tagasilöögid tekkisid seoses dekaalide ja värvimisega.
Ei mõistnud ma seda valget risti peale panna, mis karbis kaasas. Tuli maskidega mässata.
Lisaks veel probleemid värvide ja lakiga. Praegu seis selline:
Pilt
Pilt
Pilt
Kasutaja avatar
Sho
Liige
Postitusi: 2933
Liitunud: 26 Jaan, 2009 18:45
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Postitus Postitas Sho »

Näeb küll kena ja paljutõotav välja..
Kas esimesel pildil on paljas plastik või juba kruntvärvi all?
Võtke teed ja tulge homme jälle..
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2111
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Postitus Postitas vaoinas »

Manstein on alati vingeid mudeleid ehitanud - seegi ei tee eelnevatele häbi. Panzer I on jah miskipärast vähese tähelepanu osaliseks saanud suuremate ja nooremate vendade varju jäädes. Ei ole ju tegu nii uhke ja võimsa masinaga, nagu Tiiger või Panter, ei ole tal ka säravat ja suursugust nime - kuidas sa ikka sellist soomukipudinat riiulist külalistele näitamiseks võtad - nood kehitavad õlgu ja uhkusnoot mudeliautori hääles on suisa asjatu.

Endal ootab järge Tristari Panzer IA täiskomplekt interjööri ja mootoriga - ainult MG-13 torud tuleb vist juurde tellida. Sinu oma paistab Dragoni toodang olevat. Väga uhke näeb teine välja, kulutamine ja mudastamine on ka õnnestunult diskreetne. Ka rist on korrektselt maskitud, kas number 22 on samuti maskiga tehet või dekaal?

Kristjan
andrusan
Liige
Postitusi: 499
Liitunud: 16 Nov, 2006 21:48
Kontakt:

Postitus Postitas andrusan »

Väga hea näeb välja. Kas kruntisid metallikmustaga? Ise kasutasin varem musta krunti, aga see jättis põhivärvi kuidagi imelikuks ja plassiks. Nüüd krundin helehalliga ja jääb nagu parem.
Sinu masina tankihall näeb väga loomutruu välja. Mis värvi kasutasid?
Mina mässan suuremate masinatega põhjusel, et pean ennast veel nii algajaks, et oma töntside näppudega veel väikseid asju ette võtta ei usalda. :roll:
Tervitused
von manstein
Liige
Postitusi: 1403
Liitunud: 25 Mär, 2008 13:16
Asukoht: saaremaa
Kontakt:

Postitus Postitas von manstein »

Sellel dragoni mudelil on torni vaateklapid tehtud samasugusest läbipaistvast plastikust, millest tavaliselt laternaklaasid. Tavaliselt ei viitsi ma oma asju üldse kruntida, aga seekord oli see kohustuslik, et avastada võimalikke defekte. Kruntimata ei saa sotti, kuidas torniluugid välja nägema hakkavad. Krundiks kõlbas seesama testorsi roostemetallik, mis läks lintide ja sumpsi alusvärviks.
Ristid ja numbrid tornil on maskide abil peale lastud ja näevad küll natuke katkutud välja, aga ütlen ausalt et nende tegemine oli minu jaoks paras peavalu.


Tankihall on tavaline humbroli67, sisse segatud viiendiku jagu valget. Värviga olin aga püstihädas, ei tahtnud üldse läbi pritsi tulla.
Tundub, et tuleb firmat vahetada.
Huvitav, kuidas teile aga mulle tundub praegune tonaalsus jube matt. Ehk tuleks läikivlakiga kergelt üle udutada?
Lõppu pilt maskimisest .
Pilt
Joss Metsast
Liige
Postitusi: 2065
Liitunud: 23 Aug, 2005 9:34
Kontakt:

Postitus Postitas Joss Metsast »

Väga kift masin. Panzer 1 on selline mõnus sõjamassin, pisike ja hästi kurja välimusega. Kui ta kõrvale pista nüüd mõni prantsuse ime, no näiteks H35, siis panser 1 on tank , kandiline ja kole. H35 on nagu soomustatud voolujooneline gondliga jalgratas.

Nii rist kui number on ju väga hästi õnnetunud, kleepsuga vaevalt et sellist tulemust nii lihtsalt saab. Ma täitsa huvi pärast küsin et mis nonde kleepsudega juhtus et ei tahtnud peale minna?
Minu arust ta sul nüüd küll liiga matt ei ole, päris läikivaga üleudutamine jääb vast liiga karm. Siidmatiga ehk äärmisel juhul?

Jõudu lõpusirgeks!
Luciano
Liige
Postitusi: 1132
Liitunud: 07 Veebr, 2007 18:21
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Luciano »

minu lemmik aparaat!
Ja ristid/numbid on tõesti hästi õnnestunud.
Pakkuda võib filateeliat perioodist 1918-1941.
www.aiaimpeerium.ee
fossiil
Liige
Postitusi: 3555
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas fossiil »

No vaata aga! Vägev Panzer I on tulekul, päris hea kohe teist vaadata. Ja kui piltide järgi otsustada, siis ei tundu ta niiväga matt midagi, võib olla ehk luukide servi ja tornialuse karbiku pealset osa võib ju veidi pooleldi läikiva lakiga kergelt (ja üsna ettevaatlikult) siit-sealt udutada, no et tankistid on seal otsas roninud. Aga muidu jätab küll väga hea mulje. Eriti imponeerivad need kahed - tee nüüd suu ilusasti lahti, pane käsi südamele ja räägi ausalt ära, et kuidas sa sellise kvaliteediga numbrite maskid said või tegid? Ristid on samuti viimase peal, aga nende tegemisega olen isegi kokku puutunud, kuid numbrid - need on ekstraklass!
Urmas.
von manstein
Liige
Postitusi: 1403
Liitunud: 25 Mär, 2008 13:16
Asukoht: saaremaa
Kontakt:

Postitus Postitas von manstein »

Fossiilile vastuseks, et numbrid on välja lõigatud ühe tuttava juures disainibüroos, arvuti ja masina abil.
Tank on vaikselt lõpusirgele jõudnud. Lisada on jäänud paar tühja-tähja.
Hetkeseisust mõned pildid.
Huvitav, et silmaga vaadates päris hall masin on piltide peal tugeva sinaka alltooniga.
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Kasutaja avatar
Sho
Liige
Postitusi: 2933
Liitunud: 26 Jaan, 2009 18:45
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Postitus Postitas Sho »

Lihtne, lakooniline ja maitsekas.. ei midagi liigset ega ülepingutatut. Braavo!
Võtke teed ja tulge homme jälle..
andrusan
Liige
Postitusi: 499
Liitunud: 16 Nov, 2006 21:48
Kontakt:

Postitus Postitas andrusan »

Suurepärane ja väga loomutruu teostus.
Kui nüüd lausa vigu otsida, siis korpusel olev keevitus tundub minu silmale pisut liiga kõrge. Aga ainult pisut :roll:
Eriti hästi on tolmutamine välja kukkunud.
Aplaus
Tervitused
Faust
Liige
Postitusi: 1737
Liitunud: 27 Dets, 2004 10:01
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Faust »

Super tulemus.
Jumal lõi inimese aga mr. Colt tegi nad kõik võrdseks:
Kasutaja avatar
Miramax
Liige
Postitusi: 532
Liitunud: 05 Veebr, 2007 15:52
Kontakt:

Postitus Postitas Miramax »

Tere,

Minu jaoks on huvitav lahendus see, et sa määrid, kulutad ja tolmutad tanki rattad ära enne tanki külge paigaldamist. Selle peale pole ma veel tulnudki.
Tanki kohta pole midagi halba öelda, tegija :!:
Kasutaja avatar
Parovoz
Liige
Postitusi: 985
Liitunud: 20 Aug, 2005 20:30
Asukoht: Lasnogorsk, Balti mere ääres
Kontakt:

Postitus Postitas Parovoz »

Tere-tere!
Töö on muidugi super! Polegi midagi kritiseerida nagu. Aga see tanki hall tegelt ongi pisut sinaka varjundiga... niiet läks kümnesse :)
Lugupidamisega
Taara avitab! ...
Kasutaja avatar
Hellcat
Liige
Postitusi: 58
Liitunud: 30 Jaan, 2008 17:34
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Hellcat »

minu arust üks viimase aja parimaid tanke siin foorumis...:D
väga meeldib,eriti just see et tank on sudetud teha nii reaalseks ja weathering on võimas.
liitun mudelihuvilistega:D...
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist