Relvaeksami teema: valmistumine, laskekatse, load ja muu

Kõik relvadest, nii Eestis kasutatavatest kui muidu...
Vasta
USP
Liige
Postitusi: 725
Liitunud: 23 Okt, 2007 21:19
Kontakt:

Postitus Postitas USP »

http://www.tacticalshooting.ee/

Lisaks Pirni tn tiir.
alban
Liige
Postitusi: 1208
Liitunud: 11 Veebr, 2005 17:01
Kontakt:

Postitus Postitas alban »

Kuna relvaeksamil tuleb PM-ist lasta siis harjutamiseks on hea koht juba eelmainitud Pirni tänava tiir, sest nad laenutavad muu hulgas PM-i. Instruktor on seal hea ja õpetab piisavalt hästi PM-iga laskma, et eksam ära teha.
Medusa
Liige
Postitusi: 860
Liitunud: 21 Jaan, 2005 10:04
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Medusa »

Kui ma tartus relvaeksamit tegin, oli makaroviga vaid niipalju pistmist, et seda tuli osata lahti võtta, kokku panna ning relvaosasid nimetada. Laskmine toimus margolinist. Aga ehk on pealinnas teised tingimused.
alban
Liige
Postitusi: 1208
Liitunud: 11 Veebr, 2005 17:01
Kontakt:

Postitus Postitas alban »

Möödunud augustis pidin Tallinnas eksamit tehes peale teooria osa tiirus rääkima ainult ohutusnõuetest ja seejärel 3 lasku PM-ist märklehte. Lahti võtma ja relva osade nimetusi minult ei küsitud.
mutionu
Liige
Postitusi: 1467
Liitunud: 08 Nov, 2005 15:52
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas mutionu »

Kui juba siin teemaks tuli.
Missugune see arstiabi küsimus eksamil välja näeb? Ma sain aru, et 9 küsimust seadustest ja üks meditsiiniline ning laskmine margolinist. Relva juppide tundmisest mulle küll midagi ei räägitud.
Jutt siis Pärnust, kuigi eksam peaks vist üle Eesti üks olema?
alban
Liige
Postitusi: 1208
Liitunud: 11 Veebr, 2005 17:01
Kontakt:

Postitus Postitas alban »

Esmaabi küsimus kui ma õigesti mäletan oli minul: "Esmaabi kõhuhaava korral". Ja pidin lihtsalt kirja panema mida ja kuidas teen kui osutan esmaabi kõhuhaava korral. Mis on tunnused, millele tähelepanu pean pöörama ning kuidas haava siduma ja verejooksu peatama pean.
Muu eksami osa oli siis test valikvastustega.
raintz
Liige
Postitusi: 31
Liitunud: 02 Juun, 2007 20:12
Kontakt:

Postitus Postitas raintz »

Tere,
Minu mure sai lahendatud. Pirni tänava lasketiirust sain abi ja õnnestus ka relvaeksam ära teha. Mis puutub eksamisse, siis seal oli 8 valikvastustega küsimust, ohutustehnika küsimus (täpselt sama küsiti ka laskekatsel) ja esmaabi küsimus (antud juhul oli esmaabi rindkere haava puhul).
Tonis_Orumaa
Uudistaja
Postitusi: 6
Liitunud: 04 Mai, 2009 17:55
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Tondi lasketiir

Postitus Postitas Tonis_Orumaa »

Nüüdseks on avatud kõigile huvilistele lasketiir Tondil, Pärnu mnt 142, Tondi ärikeskuse hoovil.
www.laskmine.ee

Tõnis
www.laskmine.ee
Koolitused, lasketiiru kasutus, seminari ruumi ja relvade rent ning laskemoona müük
mutionu
Liige
Postitusi: 1467
Liitunud: 08 Nov, 2005 15:52
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas mutionu »

Kergitan pisut vanat teemat.
Kas keegi on hiljuti käinud Pärnus relvaeksamit tegemas? Ons need küsimused valikvastustega või ei? Kui on valikvastused siis kas üks õige või mitu? Mulle öeldi, et 9 küsimust seadust ja 1 esmaabi, muud ei soovitud täpsustada.
Kas esmaabi kohta mingi hea raamat ka on?

Tänud ette.
allatah
Liige
Postitusi: 1063
Liitunud: 15 Veebr, 2006 17:04
Asukoht: Tallinn/Tartu/Võrumaa
Kontakt:

Postitus Postitas allatah »

Esmaabi kohta oskan anda ühe siukse ligikese:
http://www.pohjakompanii.ee/index.php/1485/
Sealt siis valida: atesteerimine->esmaabi kuulihaavade korral
Riigi kaitse on liiga tähtis asi, et seda teistele usaldada.
mutionu
Liige
Postitusi: 1467
Liitunud: 08 Nov, 2005 15:52
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas mutionu »

Ütlemata kerge oli, kui nii võib öelda :). Umbes kümnest sai kaks läbi. Ise kaasa arvatud. Küsimused, kümnest üks oli esmaabi(minu puhul rindkere laskehaav), ülejäänud relva- ja karistusseadusest. Valikvastuseid ei olnud, kõik tuli ise kirjutada. Üks küsimus oli mitu padrunit kodus võib olla(relvaseaduses kirjas), teine sellest, misasi on hädakaitse(vajab pähe õppimist), rohkem ei mäleta enam.
Tegelikult oli asi, takkajärgi mõeldes, lihtsam kui arvasin, närveerisin küll hullupööra, lastes käsi värises. Samas, õppida ikka tuleb, miks muidu ca kümnest kaks läbi sai.

edu.ee tulevastele tegijatele :)
Medusa
Liige
Postitusi: 860
Liitunud: 21 Jaan, 2005 10:04
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Medusa »

Ega see eksam väga keeruline ole jah, mul oli ka kunagises eksamis rindkere laskehaava küsimus :D Ning mõnus küsimus, millistel tingimustel relvaluba ei väljastata, ehk see 11 punktine tabel, millest jäi 1 asi puudu :x Aga tehtud ta sai.

Aga palju õnne ja teretulemast vabade kodanike sekka.
Tonis_Orumaa
Uudistaja
Postitusi: 6
Liitunud: 04 Mai, 2009 17:55
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Hea võimalus

Postitus Postitas Tonis_Orumaa »

Hetkel hea võimalus proovida natuke laskmist suht odavalt: http://www.headiil.ee/et/adrenaliinival ... 78-85.html
www.laskmine.ee
Koolitused, lasketiiru kasutus, seminari ruumi ja relvade rent ning laskemoona müük
cedric
Liige
Postitusi: 329
Liitunud: 01 Veebr, 2005 21:02
Kontakt:

Relvaloa tegemine

Postitus Postitas cedric »

ahoi,

pikalt on vindunud idee, et relvaluba endale teha. kahjuks veel 5 aastat tagasi kui Kaitseväes töötasin jäi asi tegemata(oleks olnud kogu protsess tunduvalt lihtsam) aga nüüd võtaks asja ette.

Relva eesmärk oleks siis sportlik, taktikalised võistlused ja lasketiirus paugutamine(lapsest peale õhupüssiga aktiivselt märklaudu augustanud).

Nüüd siis küsimus, mis järjekorras peaksin asjad ette võtma?

http://www.politsei.ee/et/teenused/relvaluba/ on jah informatsioon olemas, aga ma endiselt ei saa aru kust peaksin alustama.

keegi ehk on hiljaaegu kogu protsessi läbi teinud ja oskab nõu anda.

ette tänades,
hanno
Kasutaja avatar
kaur3
Liige
Postitusi: 6208
Liitunud: 26 Juul, 2005 12:09
Kontakt:

Re: Relvaloa tegemine

Postitus Postitas kaur3 »

Esimeses järjekorras osta raamat http://www.apollo.ee/product.php/0603362 Seal on sees ka kena joonis asjaajamise järjekorrast ehk millal kus mida teha. Eksami jaoks on seal kenast sees esmaabi, hädakaitse ja hädaseisund. Viimase relvaseaduse saad siit https://www.riigiteataja.ee/akt/13166920?leiaKehtiv
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 11 külalist