Palju vaja?

Kõik mis puutub ülejäänud militaarvarustusse...
Kasutaja avatar
General
Liige
Postitusi: 222
Liitunud: 29 Mai, 2006 11:52
Asukoht: Seal kus mu jope ripub
Kontakt:

Palju vaja?

Postitus Postitas General »

...1l veekohta sidrunihapet,et puhastada kerge roostekihiall olevat K98 tääki ja kaua ma tohin asja happes hoida? :shock:


Aitäh!
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

Esimesele küsimusele jään vastuse võlgu, aga hapetega töötades ei ole mingit konkreetset aega soovitava tulemuse saavutamiseks. Tuleb pidevalt jälgida protsessi ja see koheselt peatada, kui soovitud tulemus on käes või kui hakkab midagi viltu vedama. Viimane asi, mida teha, on õhtul oma leiu happesse viskamine ja siis magama keeramine, sest unenäos nähtu erineb hommikul leitavaga nagu siga ja kägu! :lol:
Kasutaja avatar
General
Liige
Postitusi: 222
Liitunud: 29 Mai, 2006 11:52
Asukoht: Seal kus mu jope ripub
Kontakt:

Postitus Postitas General »

kui võrrelda siga ja kägu kirjapildilt ,siis on sarnasus suur :) .nüüdseks olen ma wehrmachti foorumist lugenud ,et 2l peale 1 pakk sidrunihapet (~50g) peaks paras olema.
Kasutaja avatar
General
Liige
Postitusi: 222
Liitunud: 29 Mai, 2006 11:52
Asukoht: Seal kus mu jope ripub
Kontakt:

Postitus Postitas General »

Kurjam,siga ja kägu pole isegi kirjapildilt sarnased :/ ,aga see selleks...Nüüd on mul selline probleem,et millega ma peaks asja neutraliseerima? Soodaga hõõruma? Soodavees leotama ?Kui leotan,palju siis nt.liitrile soodat vaja? Äkki leotan äädikas?
Kasutaja avatar
gnadenlose
Liige
Postitusi: 2160
Liitunud: 02 Mär, 2004 13:18
Asukoht: Kilulinn/Kardulavabariik
Kontakt:

Postitus Postitas gnadenlose »

General kirjutas:Kurjam,siga ja kägu pole isegi kirjapildilt sarnased :/ ,aga see selleks...Nüüd on mul selline probleem,et millega ma peaks asja neutraliseerima? Soodaga hõõruma? Soodavees leotama ?Kui leotan,palju siis nt.liitrile soodat vaja? Äkki leotan äädikas?
Soodaga ma ise nii teinud, et ikka rämeda lahuse teed. Leotasin vast miski paar tundi, igaks juhuks -kuna mul samuti kogemus ja teave puudus!- mäkerdasin asjad veel soodaga üle kah. Pärast pesin voolava vee all, sest kui sooda selga selga jätad, hakkab raibe pika peale (tegelikult suht ruttu) ise hapendama ja kasvatab koleda sambla selga esemele. Äädikat ilmselt hea mõte torkida pole.
Гив Ми Мани
Kasutaja avatar
Tundmatu Sõdur nr. 5
Liige
Postitusi: 281
Liitunud: 08 Jaan, 2006 15:56
Asukoht: Lääne-Virumaa

Re: Palju vaja?

Postitus Postitas Tundmatu Sõdur nr. 5 »

General kirjutas:...1l veekohta sidrunihapet,et puhastada kerge roostekihiall olevat K98 tääki ja kaua ma tohin asja happes hoida? :shock:


Aitäh!
Ise olen 1l vee kohta pannud pool pakki .
Lihtsalt raputad söögisoodat peale ja teed puhtaks hiljem tõmbad "karukeelega" üle.
AKf Just plain mean: "Kui hinnata meie kaitsevõime kasvu kiiruse järgi, millega uusi embleeme suudetakse toota, siis on tulemus ilmselt fantastiline..."
Kasutaja avatar
gnadenlose
Liige
Postitusi: 2160
Liitunud: 02 Mär, 2004 13:18
Asukoht: Kilulinn/Kardulavabariik
Kontakt:

Postitus Postitas gnadenlose »

Samas on ju ka nii, et kui asjal tõesti ainult kerge kirme peal (nn. pindmine rooste), siis pole üldse sidrun-hardcore'i vaja harrastada, töö teevad korralikult ja ohutumalt ära ka lahjemad ollused (enda kogemusele tuginedes julgen soovitada oblikhapet ja erinevaid Cillit-eid).
Гив Ми Мани
Kasutaja avatar
General
Liige
Postitusi: 222
Liitunud: 29 Mai, 2006 11:52
Asukoht: Seal kus mu jope ripub
Kontakt:

Postitus Postitas General »

Ei ,ei ,see polnud siiski vaid pindmine rooste,oli suhtsügavalt roostetanud.
Nüüd siis probleem selline,et kui võtan happest välja,hõõrun sooaga ja 20sek pärast tõmbub tääk valgeks nigu kriit :shock:
Kasutaja avatar
gnadenlose
Liige
Postitusi: 2160
Liitunud: 02 Mär, 2004 13:18
Asukoht: Kilulinn/Kardulavabariik
Kontakt:

Postitus Postitas gnadenlose »

Vat selle kriidi vältimiseks pead asja peale soodatamist veega hoolega pesema, muidu läheb ikka pe**se.
Гив Ми Мани
kümmekrooni
Liige
Postitusi: 124
Liitunud: 05 Juul, 2009 20:20
Kontakt:

Postitus Postitas kümmekrooni »

kah ei oleks parem nüüd siis tugeva liivapaberiga ära nühkida ning siis peenemaga siledaks?? :lol:
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

Vaatan, et pole tükk aega kasutaja Mägga´t kuulda-lugeda olnud - kirjutage profile otse, ehk päästab pimeduses kobamisest? Kuna ta pole enda isikust saladust teinud, siis võin öelda, et kõrgharidusega keemik, kellel päris muljetavaldav konserveerimise-restaureerimise praktika, oskab kahe lausega põhimise selgeks teha, ilma et peaks mõnes raamatus a´la "Keemia, see on imelihtne!" näpuga järge ajama. 8)
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

kah ei oleks parem nüüd siis tugeva liivapaberiga ära nühkida ning siis peenemaga siledaks??
Tegelikult tuleb nühkida ikka peene paberiga, jämeda paned knopkadega tooli põhja külge, et kõva nühkimisega tooli pealt ise maha ei libiseks.
Kasutaja avatar
Kiblok
Liige
Postitusi: 312
Liitunud: 28 Jaan, 2008 21:53
Kontakt:

Postitus Postitas Kiblok »

Arnold kirjutas:
kah ei oleks parem nüüd siis tugeva liivapaberiga ära nühkida ning siis peenemaga siledaks??
Tegelikult tuleb nühkida ikka peene paberiga, jämeda paned knopkadega tooli põhja külge, et kõva nühkimisega tooli pealt ise maha ei libiseks.
Mis juhtunud on Arnold?Kas on vaibale tõmmatud või oled naist saanud..
kuidagi pehmeks oled muutunud :lol:
Kasutaja avatar
General
Liige
Postitusi: 222
Liitunud: 29 Mai, 2006 11:52
Asukoht: Seal kus mu jope ripub
Kontakt:

Postitus Postitas General »

Ei tule mul happega jändndamisest midagi välja,otsustasin hakata asja 300'se liivapaberiga nühkima :) .
jackpuuk
Liige
Postitusi: 2243
Liitunud: 28 Aug, 2007 2:06
Kontakt:

Postitus Postitas jackpuuk »

300 on raudtee relsside pealt rooste puhastamiseks, pane sellele kolmesajale tuhat juurde ikka, kolmesajane kraabib sellised vaod sisse, nagu oleks Tiiger kõhu peal roomanud.
sitt päev, kellele kurdad
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 7 külalist