Stsenaarium: sissid invasiooni vastu

Relvastatud gruppide tegevus väljaspool ametlikke väeosi. Metsavendlus, sissisõda, mittekonventsionaalne sõda, gerilja, banditism ja mis iganes nimed sellele nähtusele antud on.
Vasta
Kasutaja avatar
Gfreak
Liige
Postitusi: 562
Liitunud: 11 Jaan, 2007 18:05
Kontakt:

Postitus Postitas Gfreak »

ma mõtlesin seda võimalusena, juhani, mitte vajadusena.
kui hoida kuskil statsionaarne varu ja näiteks varitsuse jaoks matta maha ja kasutada tankivastase miinina, mis siis? ja kui veel koonus ka sinna sokutada? siis läheks tankistil lõbusaks, arvan ma.
Kasutaja avatar
Juhani Putkinen
Liige
Postitusi: 2306
Liitunud: 02 Nov, 2007 16:21
Kontakt:

Postitus Postitas Juhani Putkinen »

Neid koonuseid oleks vaja teha igale kaitseliitlasele oma portsu.

Kui veel saaks igale kaitseliitlasele hulga kiirtoimelist lõhkeainet (plastiitti) ja elektridetonaatoreid, nii selle riigikaitsega oleks oluliselt parem olukord.
planet64
Liige
Postitusi: 128
Liitunud: 22 Sept, 2008 19:23
Kontakt:

Postitus Postitas planet64 »

Tehnika hävitamise külgmiini puhul on oluline selle täpne lõhkamishetk. Elektroonika lisamisel saaks seda teha ka ilma tulejuhi vahetu juhtimiseta. Võib kasutada väikest suundmikrofoni ja helisignaali töötlust. Sellega peaks saama eristada erinevaid sõidukeid lausa tüüpide kaupa kui lisada väike signaaliprotsessor. Võib kasutada ka laserdioodilt tagasipeegeldava signaali detektorit täpsemaks tabamiseks. Tulejuht võib valida sobiva sõiduki ja siis miini sisse lülitada ning viimane plahvatab seejärel sobival hekel . Sellised miinid võivad ka pikemat aega oma elu elada. Kui anda igale miinile oma kood, siis pole raske ka suuremat kogust miine juhtida. Kogu elektroonika ei tohiks kuigi kallis olla ja kui selle hind jääb näit. 10 tuhande EEK kanti, siis peaks see küll vastuvõetav olema. Siin vist hakkab kummitama jälle see vana probleem, et midagi reaalset ja odavat ei soovitagi kõrgemal pool valmistada.
Kasutaja avatar
Juhani Putkinen
Liige
Postitusi: 2306
Liitunud: 02 Nov, 2007 16:21
Kontakt:

Postitus Postitas Juhani Putkinen »

Jah. Eestis võiks konstrueerida ja toota häid ning odavaid kaitsevahendeid - kui selliseid tahetakse. Aga kahjuks raha raisataksse näiteks miinijahtijadesse.
Kasutaja avatar
kangelaspioneer
Liige
Postitusi: 1044
Liitunud: 30 Dets, 2004 13:13
Asukoht: Tallinn/Tapa
Kontakt:

Postitus Postitas kangelaspioneer »

Selle külgmiini sihtimise/päästmise probleemi olen seniste varitsusharjutuste käigus lahendanud miini asetamisega kurvi välisküljele nii, et miin on sihitud piki teed- saab masinat lasta tagantpoolt ning ei ole erilist vahet, millise kiirusega ta liigub ja kui kaugele markerist ta plahvatusehetkeks jõudnud on. Kui kurvi ei ole või on ta väga lauge, siis miini paigutamisega võimalikult tee äärde (piimapuki, valgustusposti elektrikilbi vms külge), võimalikult väikse nurgaga diagonaalis teele. Pikeneb masina sektoris viibimise aeg ning samuti on võimalik tabada tagakülge.
Kasutaja avatar
Gfreak
Liige
Postitusi: 562
Liitunud: 11 Jaan, 2007 18:05
Kontakt:

Postitus Postitas Gfreak »

Juhani Putkinen kirjutas:Jah. Eestis võiks konstrueerida ja toota häid ning odavaid kaitsevahendeid - kui selliseid tahetakse. Aga kahjuks raha raisataksse näiteks miinijahtijadesse.
Meie valitsus otsustas, et nemad koristavad ise miinid peale sõja võitmist ära.
Sõdimise enda peale pole veel mõeldud.

see kõik võiks olla, kui keegi viitsiks teha lihtsalt.
Kasutaja avatar
Gfreak
Liige
Postitusi: 562
Liitunud: 11 Jaan, 2007 18:05
Kontakt:

Postitus Postitas Gfreak »

Kilo Tango kirjutas: Üldiselt, nagu ma aru olen saanud, ei ole siin foorumis eriti palju teismelisi poisikesi pläkutamas.
Jah, ainult mina.


Juhani mainis kunagi, et kuskil sillamäel olla toodetud ammonniiti vmt. Küsimus ise oleks nüüd selline: Kas EKJ on olemas kuskil mingid lõhkeainereservid? Kas on olemas personal, kes oskab lõhkeainet käsitseda ja seda kasutada erinevate laengute, miinide jne. valmistamiseks? St. et mitte seda lihtsalt auku ajada ja nööriga sussida, vaid valmistada improviseeritud granaate, külgmiine, suundkildmiine ja korraldada sildade õhkamisi?

Sest niipalju kui mina tean, on mingisugune hädine ettevalmistus tegelemaks vaid viimatimainituga. Pluss veel mõni üksik entusiast-sõjard kolkakülast X.
Kasutaja avatar
Madis22
Liige
Postitusi: 1476
Liitunud: 09 Mär, 2005 14:11
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Madis22 »

Gfreak kirjutas: Sest niipalju kui mina tean...
Vähe tead. Mehi, kes on saanud spetsiaalselt väljaõpet just käepärastest vahenditest igat laadi miinide valmistamises, on meil sadu.
The laws of physics is more what you'd call 'guidelines' than actual rules.
Kasutaja avatar
Gfreak
Liige
Postitusi: 562
Liitunud: 11 Jaan, 2007 18:05
Kontakt:

Postitus Postitas Gfreak »

Siis on hästi. Tean tõesti vähe, ei hakkagi eitama.

Ent hari mind siis natukene. Kus kohas seda õpet saadakse? Pioneeris?
Kasutaja avatar
Madis22
Liige
Postitusi: 1476
Liitunud: 09 Mär, 2005 14:11
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Madis22 »

N-J PVÕK oli koht, kus sellist väljaõpet anti. Sisside jaoks miinid on rasked, lõhkeaine kerge, aga et mitte raisata, siis peab oskama lõhkeainest kohapeal vajaliku otstarbega miine valmistada.
The laws of physics is more what you'd call 'guidelines' than actual rules.
Kasutaja avatar
Gfreak
Liige
Postitusi: 562
Liitunud: 11 Jaan, 2007 18:05
Kontakt:

Postitus Postitas Gfreak »

Aga nagu ma aru saan, siis koht pandi kinni? See tähendab, et tegemist on taastumatu loodusvaraga?

See tähendab omakorda, et mitte ainult ei võiks, vaid tulekski korraldada antud teemalisi õppepäevi tõsistele kaitseliitlastele ja -väelastele.

Minu meelest. Aga noh, mida mina tean.
Kasutaja avatar
Juhani Putkinen
Liige
Postitusi: 2306
Liitunud: 02 Nov, 2007 16:21
Kontakt:

Postitus Postitas Juhani Putkinen »

Gfreak kirjutas:See tähendab omakorda, et mitte ainult ei võiks, vaid tulekski korraldada antud teemalisi õppepäevi tõsistele kaitseliitlastele ja -väelastele.
Õige.

KL malevate juhtkondades peaks kuidagi äratata huvi sellise väljaõppe vastu. KLPSis see huvi puudub.
Shiim
Moderaator
Postitusi: 1720
Liitunud: 20 Jaan, 2005 2:52
Kontakt:

Postitus Postitas Shiim »

On tehtud sedagi. Alles juuli alguses põmmutasime KL-iga Männikul.
[url=http://www.hot.ee/emulaator][img]http://www.hot.ee/emulaator/toetan3.gif[/img][/url]
Summeri pirisemisel on metsavennal aega hüpata laskepessa ja oodata mis sünnib - kas tegemist on inimese, looma või linnuga, või hoopis UFO-ga kirsavoi saabastes, automaat kaelas. Viimasel juhul kohe tuli peale.
Kasutaja avatar
Juhani Putkinen
Liige
Postitusi: 2306
Liitunud: 02 Nov, 2007 16:21
Kontakt:

Postitus Postitas Juhani Putkinen »

Shiim kirjutas:Alles juuli alguses põmmutasime KL-iga Männikul.
Ma olen kah katsetanud oma külgmiini Männikul - aga üks kord märklaud (paks terasplaat) varastati ära. Siis ma katsetasin mitu korda Piirsalus - aga jälle märklaud varastati ära. Need teraplaadid kaalusid ikka parasjagu, seega neid polnud lihtne ära vedada.

See väljaõpe on vaja olla laiaulatuslik ja süstemaatiline - mitte nii, et kunagi natukese midagi toimub väga väikesele meeskonnale.
BackInAction
Liige
Postitusi: 258
Liitunud: 04 Apr, 2006 8:41
Asukoht: Kuidas juhtub...
Kontakt:

Postitus Postitas BackInAction »

Kõigepealt äratan oma muudetud positusega üles vana teema.
Lisan oma positusele juurde lingi,milles herr kindral Laaneots analüüsib Venemaa geopoliitilisi huvisid Baltikumis, loodan, et sellega saate aimu, miks venelased tahad Baltikumi ruumi enda valdussse "saada".
http://www.virumaa.ee/discuss/msgReader$5881
Vabandust OT pärast.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline