Kuum jook ja söök

Relvastatud gruppide tegevus väljaspool ametlikke väeosi. Metsavendlus, sissisõda, mittekonventsionaalne sõda, gerilja, banditism ja mis iganes nimed sellele nähtusele antud on.
Vasta
1919
Liige
Postitusi: 58
Liitunud: 17 Aug, 2009 18:32
Kontakt:

Postitus Postitas 1919 »

Kahju, et ma ei suuda oma mõtteid ühe kommentaariga väljendada, aga.... Kas Trangia komplektil on tõesti 13 erinevat osa ja vidinat? Rootsi omal on 4 - katelok kaanega ja priimus kaanega ja kaduda üritava kummirõngaga, OK - 5. Kui minul oleks Trangia komplekt korra pimedas metsas kaasas, siis muidugi komplektide osade arv oleks ühe õhtuga võrdsustunud - ma kaotaks need lihtsalt ära. :cry:
Kasutaja avatar
Madis22
Liige
Postitusi: 1476
Liitunud: 09 Mär, 2005 14:11
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Madis22 »

Mini Trangial on neid osi üsna vähe: pott, pann, haarats, tuulevari ja piirituse põleti komplekt. Poti maht on poole väiksem kateloki omast, ka kogu komplekti kaal on katelokikomplektist poole väiksem, samas hind on kaks korda suurem. Kateloki üheks puuduseks on tema 1.7 liitrine maht. Sõdur üksi ei vaja seda mahtu ja kipub enesele einet valmistades liig palju vett keetma. Tulemuseks liigne piirituse ja aja kulu. Jah, kui valmistada rooga kahele-kolmele mehele korraga, siis on katelok paras.
The laws of physics is more what you'd call 'guidelines' than actual rules.
Kasutaja avatar
Juhani Putkinen
Liige
Postitusi: 2306
Liitunud: 02 Nov, 2007 16:21
Kontakt:

Postitus Postitas Juhani Putkinen »

Mul on endal ka katelok - ausalt öeldes isegi kaks. Aga ma pole neid eriti kasutanud vähemalt viimase 10 aasta jooksul, sest mul on väike ühele mehele optimaaalne Trangia. Suurem Trangia on ju lahingpaari jaoks.

Soome sissidel on kasutada Trangiad ja sellega ma olen väga rahul.
Kasutaja avatar
Gfreak
Liige
Postitusi: 562
Liitunud: 11 Jaan, 2007 18:05
Kontakt:

Postitus Postitas Gfreak »

Vabandan kohe ette, et ei viitsi lihtsalt kogu teemat läbi otsida.

See öeldud, kas kuskilt Eestist on ka saada trangiat, või peab selleks soome reisima? Ja hinnaklass on kuskil 4-500 Eesti raha?
1919
Liige
Postitusi: 58
Liitunud: 17 Aug, 2009 18:32
Kontakt:

Postitus Postitas 1919 »

Jaaah, seda väiksemat Trangiat oleks huvitav ehk proovida tõesti ku te nii kaasakiskuvalt sellest räägite. Kuigi mind see kateloki maht ei ole küll seganud, tajun üsna hästi kui palju vett mille jaoks keeta ja liigset keetma ei tiku. Huvitav tõesti, ons seda siinmail ka saada?
Kasutaja avatar
alo
Liige
Postitusi: 390
Liitunud: 23 Dets, 2003 9:41
Asukoht: Virumaa
Kontakt:

Postitus Postitas alo »

Gfreak kirjutas:Vabandan kohe ette, et ei viitsi lihtsalt kogu teemat läbi otsida.

See öeldud, kas kuskilt Eestist on ka saada trangiat, või peab selleks soome reisima? Ja hinnaklass on kuskil 4-500 Eesti raha?
http://www.matkasport.ee/msweb.nsf/page ... iniTrangia

Muud variandid ka sealsamas. Ilmselt on hea asi, kuid ise pole raatsinud osta, kui rootsi komplekt olemas on.

P.S. rootsi komplekti käib ka tuulekaitse, mis eelpool mainimata jäeti
1919
Liige
Postitusi: 58
Liitunud: 17 Aug, 2009 18:32
Kontakt:

Postitus Postitas 1919 »

Jah, tuulekaitse on tõesti... Ilma jäädki keetma - just oli selline õnnetu juhus.
1919
Liige
Postitusi: 58
Liitunud: 17 Aug, 2009 18:32
Kontakt:

Postitus Postitas 1919 »

Teflon on tore, aga ka rootsi katelokikaant saab selles osas järgi aidata, nagu eelpool kirjeldasin. Osta seda Trangiat masu ajal tõesti ei raatsiks ja nii ei jäägi muud üle kui lohutada end sellega, et katelok näeb vähemalt kuidagi isasem välja :)
Kasutaja avatar
Gfreak
Liige
Postitusi: 562
Liitunud: 11 Jaan, 2007 18:05
Kontakt:

Postitus Postitas Gfreak »

alo kirjutas:
Gfreak kirjutas:Vabandan kohe ette, et ei viitsi lihtsalt kogu teemat läbi otsida.

See öeldud, kas kuskilt Eestist on ka saada trangiat, või peab selleks soome reisima? Ja hinnaklass on kuskil 4-500 Eesti raha?
http://www.matkasport.ee/msweb.nsf/page ... iniTrangia

Muud variandid ka sealsamas. Ilmselt on hea asi, kuid ise pole raatsinud osta, kui rootsi komplekt olemas on.

P.S. rootsi komplekti käib ka tuulekaitse, mis eelpool mainimata jäeti
Tänud.
Kasutaja avatar
Juhani Putkinen
Liige
Postitusi: 2306
Liitunud: 02 Nov, 2007 16:21
Kontakt:

Re: Kuum jook ja söök

Postitus Postitas Juhani Putkinen »

Ma ei leidnud teema kus kuivtoidupakkidest räägitakse - seega panen sellesse teema.

Olen pannud tähele, et paljud eestlased ei kasuta kaitseväe kuivtoidupakkides olevaid näkileibu.

Ilmselt see tundub olevat üleliia kuiv ja maitsetu. See näkileib on aga olnud Soome armee tõhus salarelv. Kui sõduril on alati kaasas näkileiba, siis ta pole kunagi näljane ja saa tõhusalt vaenlasi nottida.

Näkileiba on muidugi mugavam närida kui on midagi selle lisandiks kasutada. Kuivtoidupakkides on üldiselt midagi mida on võimalik koos näkilevaga tarbida. Näiteks sprotid ölis on nimelt koos näkileivaga täitsa hea asi. Mingit pasteeti saa ka näkileiva peale määrida ja käib küll. Muidugi oleks hea kui saaks päris võid või margariini levitada näkileiva peale, aga need ei säili pakis.

Tulen veelgi selle juurde, et kuum puljong ning näkileib on koos suurepärane asi. Näiteks Maggi Kostija puljongikuubikuid võib igaüks osda enda varustuse täienduseks.

Proovige kasutada näkileiba - see on hea asi.
wambambola
Liige
Postitusi: 165
Liitunud: 25 Aug, 2012 9:30
Kontakt:

Re: Kuum jook ja söök

Postitus Postitas wambambola »

Hmm see näkileib on kahe otsaga asi. Seda jääb ALATI järgi ja niipalju, kui ma kuulnud olen, ongi see Soome poolt tulnud leiutis kanda kinnitanud.
Leino
Liige
Postitusi: 179
Liitunud: 18 Aug, 2008 17:59
Kontakt:

Re: Kuum jook ja söök

Postitus Postitas Leino »

Mis ajast on toidupakis näkileivad?

Mäletan küll, et oleks olnud kahte erinevat sorti praetud leiba (maitseta ja küüslauguga)..
wambambola
Liige
Postitusi: 165
Liitunud: 25 Aug, 2012 9:30
Kontakt:

Re: Kuum jook ja söök

Postitus Postitas wambambola »

Leino kirjutas:Mis ajast on toidupakis näkileivad?

Mäletan küll, et oleks olnud kahte erinevat sorti praetud leiba (maitseta ja küüslauguga)..
Kas sa äkki ajad millegagi segamini? Mõni teab neid "NATO pakkide" nime all ehk. Need 24h kuivtoidu pakid.
Kasutaja avatar
Madis22
Liige
Postitusi: 1476
Liitunud: 09 Mär, 2005 14:11
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Kuum jook ja söök

Postitus Postitas Madis22 »

Mõni satub metsa ilmselt nii harva, et pole lihtsalt viimaste trendidega kursis.
The laws of physics is more what you'd call 'guidelines' than actual rules.
Kasutaja avatar
Juhani Putkinen
Liige
Postitusi: 2306
Liitunud: 02 Nov, 2007 16:21
Kontakt:

Re: Kuum jook ja söök

Postitus Postitas Juhani Putkinen »

wambambola kirjutas:näkileib on kahe otsaga asi. Seda jääb ALATI järgi
Ma arvan, et kui sõjaks läheb, nii mõni mees arvab, et oleks olnud hea kui seda näkileiba oleks olnud rohkem.

Ärge visage minema vaid pange järgi jäänud täis pakke oma panipaikka - need säilivad kas või 50 aastat söögikolbulikuna.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist