Relv linnalahinguks

Kõik relvadest, nii Eestis kasutatavatest kui muidu...
plekkpea
Liige
Postitusi: 1775
Liitunud: 03 Nov, 2005 21:30
Asukoht: Harju
Kontakt:

Postitus Postitas plekkpea »

Eks sa tassi kuskil siseruumis rasket terasplaati kaasas. :D Kasutatakse vastavaid kaitsematte, nii kuulikindlaid, kui plahvatuskindlaid.Linnalahingis kindlasti väga head kaitsevahendid, vaid positsiooni hoidmiseks lühikeseks ajaks.
Huvitun maisest rasketehnikast.
kümmekrooni
Liige
Postitusi: 124
Liitunud: 05 Juul, 2009 20:20
Kontakt:

Postitus Postitas kümmekrooni »

siis tuleb minna nagu vanasti suured mõõga käes :D
Kasutaja avatar
gvardimatros
Liige
Postitusi: 397
Liitunud: 30 Mai, 2009 10:16
Asukoht: TLN, Võru, Värska
Kontakt:

Postitus Postitas gvardimatros »

haisupomm 8)
Baltiiski merejalaväe brigaad - huvitavalt raisatud aeg DMB 90
mongol
Liige
Postitusi: 1308
Liitunud: 13 Aug, 2008 21:58
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas mongol »

Tahtsin isegi põhjendatud ja korraliku vastuse anda hulludele sõjarditele, kes siin arvavad, et ma vaatan kogu aeg läbi sihiku, kui relv õlas on ja selle läbi on mu vaatväli ainult 25% võimalikust. Ei vaata, piki rauda sihitakse lähidistantsidelt, so isegi kuni 50 m. Ja tulistatakse mõlemat silma lahti hoides.
Samamoodi soniti siin akendest. No sorri, ma ei trügigi ruumi, kus on aknad, mida väljastpoolt ei kaeta. Pealegi on tavaks poetada ruumi, kus vastast oodata, flashbang või granaat.
Ja üldse võiks mõned mehed endale selgeks teha asustatud punktis ja hoonetes (jao koosseisus) oma tule toetusel liikumise. Samuti võiks aru saada sellest, et tõenäoliselt on mul gaasimask peas (täisklaasiga, so märgatavaid nähtavuseprobleeme pole), seega oma gaasipüstoli võite endale urvikusse tühjendada, saate algkiirendust juurde.

Aga see kuulikindla kilbi idee polegi väga novaatorlik - kasutatakse, aga pigem SWAT-üksute juures. Minu teada.

Ja tänud toetuse eest, kes seda avaldasid erinevatel ajenditel 8)
Kui softi-gurud mulle varustust-relvastust laenavad, siis võiks proovida küll 1:1-le duelli. Või 2:mongolile :P
Igastahes oleks huvitav teada, mis tasemel jutumehed mulle vastaseks tulevad. Ma olen ka kohati kõva teoreetik :)
professional retard
Dan
Liige
Postitusi: 319
Liitunud: 03 Aug, 2005 16:08
Asukoht: Eestimaa
Kontakt:

Postitus Postitas Dan »

Omast vähesest kogemusest tean öelda airsofti kohta et seal on nigu ollivuudi filmis - kui su püssis on tuhat "pauku", siis kompenseerib kvantiteet sihtimisoskuse. Kui kahtlustad et ruumis on keegi, siis vajutad aga päästiku alla ja "lõikad nurka" nii kaua kui soov on.
Kasutaja avatar
Kilo Tango
Liige
Postitusi: 9144
Liitunud: 14 Aug, 2008 15:40
Kontakt:

Postitus Postitas Kilo Tango »

mongol kirjutas:Tahtsin isegi põhjendatud ja korraliku vastuse anda hulludele sõjarditele, kes siin arvavad, et ma vaatan kogu aeg läbi sihiku, kui relv õlas on ja selle läbi on mu vaatväli ainult 25% võimalikust. Ei vaata, piki rauda sihitakse lähidistantsidelt, so isegi kuni 50 m. Ja tulistatakse mõlemat silma lahti hoides.
Samamoodi soniti siin akendest. No sorri, ma ei trügigi ruumi, kus on aknad, mida väljastpoolt ei kaeta. Pealegi on tavaks poetada ruumi, kus vastast oodata, flashbang või granaat.
Ja üldse võiks mõned mehed endale selgeks teha asustatud punktis ja hoonetes (jao koosseisus) oma tule toetusel liikumise. Samuti võiks aru saada sellest, et tõenäoliselt on mul gaasimask peas (täisklaasiga, so märgatavaid nähtavuseprobleeme pole), seega oma gaasipüstoli võite endale urvikusse tühjendada, saate algkiirendust juurde.

Aga see kuulikindla kilbi idee polegi väga novaatorlik - kasutatakse, aga pigem SWAT-üksute juures. Minu teada.

Ja tänud toetuse eest, kes seda avaldasid erinevatel ajenditel 8)
Kui softi-gurud mulle varustust-relvastust laenavad, siis võiks proovida küll 1:1-le duelli. Või 2:mongolile :P
Igastahes oleks huvitav teada, mis tasemel jutumehed mulle vastaseks tulevad. Ma olen ka kohati kõva teoreetik :)
Hea, et teiesugused mehed riigitüüri juures pole. Kole kergesti läheb sõjaks.
USP
Liige
Postitusi: 725
Liitunud: 23 Okt, 2007 21:19
Kontakt:

Postitus Postitas USP »

Arvestatav linnalahingu relv võiks olla ka http://en.wikipedia.org/wiki/Steyr_AUG

Püssile saab külge pookida kõike mida linnas vaja läheb :wink:

Allolevas foorumis on suurepärane pilt AUG karabiinist:

http://www.google.ee/imgres?imgurl=http ... 1&ct=image
metsaline
Liige
Postitusi: 247
Liitunud: 23 Dets, 2008 20:14
Kontakt:

Postitus Postitas metsaline »

Linnapeal möllamiseks sobis omal ajal AKS-74U küll... Ja õlga panna ei ole siis aega... Ja siis jääb kaba jalgu juba...
ivanorav
Liige
Postitusi: 922
Liitunud: 30 Juun, 2008 22:38
Asukoht: Soome
Kontakt:

Postitus Postitas ivanorav »

mongol kirjutas:Tahtsin isegi põhjendatud ja korraliku vastuse anda hulludele sõjarditele, kes siin arvavad, et ma vaatan kogu aeg läbi sihiku, kui relv õlas on ja selle läbi on mu vaatväli ainult 25% võimalikust. Ei vaata, piki rauda sihitakse lähidistantsidelt, so isegi kuni 50 m. Ja tulistatakse mõlemat silma lahti hoides.
Samamoodi soniti siin akendest. No sorri, ma ei trügigi ruumi, kus on aknad, mida väljastpoolt ei kaeta. Pealegi on tavaks poetada ruumi, kus vastast oodata, flashbang või granaat.
Ja üldse võiks mõned mehed endale selgeks teha asustatud punktis ja hoonetes (jao koosseisus) oma tule toetusel liikumise. Samuti võiks aru saada sellest, et tõenäoliselt on mul gaasimask peas (täisklaasiga, so märgatavaid nähtavuseprobleeme pole), seega oma gaasipüstoli võite endale urvikusse tühjendada, saate algkiirendust juurde.

Aga see kuulikindla kilbi idee polegi väga novaatorlik - kasutatakse, aga pigem SWAT-üksute juures. Minu teada.

Ja tänud toetuse eest, kes seda avaldasid erinevatel ajenditel 8)
Kui softi-gurud mulle varustust-relvastust laenavad, siis võiks proovida küll 1:1-le duelli. Või 2:mongolile :P
Igastahes oleks huvitav teada, mis tasemel jutumehed mulle vastaseks tulevad. Ma olen ka kohati kõva teoreetik :)
Sa oled hea teoreetik,palju sinul peab neid valguspomme ja granaate kaasas peaks olema?
Köigepealt peab ruumideni jöudma! :D
Niikaua kuni sa jao koosseisus liikuma hakkad,on vaenlane juba(katse-eksitus meetodil) objekti ja parimad laskepositsioonid höivanud. :D
Ja kui sinu jagu enam ei ole ja tuletoetus on ka ellimineeritud,mida sa siis teed,lähed koju vöi?
Ära kaldu teemast körvale,airsofti tänavalahing ei ole 1:1 duell,vaid vähemalt 25 versus 25.
Ja need 25 on lapsed vanuses 11-18,kes kehastuvad murjanitest rätipeadeks filmist
"Black Hawk Down!"
SWAT-filme vaatad palju,vaata ka seda!
Surematu!
EOD
Liige
Postitusi: 4694
Liitunud: 12 Jaan, 2006 15:57
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas EOD »

kelguga poiss kirjutas:Arvestatav linnalahingu relv võiks olla ka http://en.wikipedia.org/wiki/Steyr_AUG
Täpne ja rauapikkuse kohta väga kompaktne relv, kuid oma kogemustest - piisab ühestainsast liivaterast, et tõrguks.
Linnalahingus vast liiva eriti ei lenda, kuid ruumides hakkab 5,56 pauk kõrvadele. :roll: Ja kuulmiskaitseid kasutades ei kuule ka samme, kõnet... :roll: :roll: Aktiivsed kõrvaklapid vast aitaksid.
Muidugi põhimõte on õige - relv olgu standardse NATO kaliibriga. Muidu rändab kaamerate ees sulatusahju. :lol: :evil:
marksman
Liige
Postitusi: 605
Liitunud: 15 Nov, 2005 15:58
Asukoht: kaardilt sa seda kohta ei leia;)
Kontakt:

Postitus Postitas marksman »

Ma lihtsalt ei jõudnud seda enam lugeda ja vait olla...

1) käsi üles, kes on osalenud lahingutegevuses hoonestatud alal... linnalahingus! Päris asjas... (siia käivad ilmselt vaid NL´i afgaani osad veteranid... (vabandan kõigi teiste ees) aga majade läbiotsimine ja granaadiga compoundi sisenemine pole linnalahing.)

Mina ei ole osalenud, väljaõpe POLE reaalsus.
Mingid idiootsused 5CM paksusest terasplaadist... Minge rammumehe võistlustele.

Enamik juttu siin käib ruumides sees käiva lahingupidamise kohta, kõigepealt tuleb sinna ruumi-majja jõuda. Samamoodi need targutajad, kes siin üksikmehest (aga mul on 45lasuline salv, mis sul on..?) kuni jaoni räägivad... Krt, näidake seda kindlustatud ASULAT, mida te jaoga võtma lähete...
nüüd hakkab nagunii tulema, et "aga kattegrupp ja.." ühel hetkel olete oma üüberseksika 45lasulise vms vidinaga ühes majas ja vastane on teises.. vahel on 300-400m ja sis karjub seesama seesama rätipea oma 7.62mm "s´tu pihku, prill"

jutu mõte polnud kedagi maha teha, vaid pigem see, et kasutatavad relvad võiks olla võimalikult sama kaliibriga. Kui valida oleks, sis eelistaks ma igal juhul 5.56 relva juba tema kaalu ja kaasaskantava moonakoguse pärast.
Kasutaja avatar
man21
Liige
Postitusi: 822
Liitunud: 01 Juun, 2005 13:34
Kontakt:

Postitus Postitas man21 »

Linn on üks huvitav ala, lahingulises mõttes. See võib olla nii kõrg- kui ka madalhoonestusega, siledal alal või künklikul.
Kõigepealt tuleb linnas hõivata strateegilised punktid ja peamised ristmikud, kuid üksmoment saabub ka see aeg, kui tuleb maju puhastama hakata. Aga metallplaate tõesti väeosad kaasa ei vea, see on politsei eriüksuste rida.
Linnas lahingu pidamiseks on vaja erinevaid relvi ja ka erinevat väljaõpet, kui metsas või mägedes tegutsedes.
Ela täiel rinnal ja kui kord kooled, siis ära kahetse elatud elu!
Kasutaja avatar
setu
Liige
Postitusi: 1108
Liitunud: 11 Mär, 2009 10:32
Kontakt:

Postitus Postitas setu »

EOD kirjutas:
kelguga poiss kirjutas:Arvestatav linnalahingu relv võiks olla ka http://en.wikipedia.org/wiki/Steyr_AUG
Täpne ja rauapikkuse kohta väga kompaktne relv, kuid oma kogemustest - piisab ühestainsast liivaterast, et tõrguks.
Linnalahingus vast liiva eriti ei lenda, kuid ruumides hakkab 5,56 pauk kõrvadele. :roll: Ja kuulmiskaitseid kasutades ei kuule ka samme, kõnet... :roll: :roll: Aktiivsed kõrvaklapid vast aitaksid.
Muidugi põhimõte on õige - relv olgu standardse NATO kaliibriga. Muidu rändab kaamerate ees sulatusahju. :lol: :evil:
Steyr AUG'e kasutab Eestis peamiselt Kaitsepolitsei, kellel neid vastavale operatiivkoosseisule hangitud on.

tervit,

P.S. valikusse võiks sobida ka IMI micro Galil või siis MAR.
otsin eestlasi, kes teenisid eskadrilli ülema major Toompuu all (sinised baretid) / (üksus Alfa); Taškendis, operatsioonid-patrullid: Pakistanis, Afganistanis, Vene-Hiina piiril; Vietnami operatsioon USA "guerrillas" vastu (1960ndad - 1970ndad).
Kasutaja avatar
man21
Liige
Postitusi: 822
Liitunud: 01 Juun, 2005 13:34
Kontakt:

Postitus Postitas man21 »

Tundub tänavatel täristamiseks sobiv riist olema.

http://www.youtube.com/watch?v=GKrOdMJrk04
Ela täiel rinnal ja kui kord kooled, siis ära kahetse elatud elu!
Kasutaja avatar
Põder
Liige
Postitusi: 52
Liitunud: 28 Aug, 2008 8:15
Kontakt:

Postitus Postitas Põder »

Marksman - ma võinb öelda, et nii mõnigi ESTCOY on pidanud lahingut asustatud punktis nii, et vastane on ühelpool seina ja sina teiselpool, kaasa arvatud tulevahetused VÄGA lühikese distantsi pealt - alates 4 meetrist ja kaugemale.
Minnes nüüd teema juurde, siis linnalahinguks kõlbab iga relv. Vahe on ainult kasutamismugavuses. Ja meil hetkel kasutusel olev Galil AR/SAR on selleks täiesti sobiv ja ka mugavuse koha pealt ei saa väga laita.
Holiness is in right action, and courage on behalfe of those who cannot defend themselves.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 17 külalist