T-34-76 Tehas nr. 112 "Nõukogude Eesti Eest"

Militaartehnika mudelitest. Tehnoloogiad ning mõõtkavad ei ole piiratud.
andrusan
Liige
Postitusi: 499
Liitunud: 16 Nov, 2006 21:48
Kontakt:

T-34-76 Tehas nr. 112 "Nõukogude Eesti Eest"

Postitus Postitas andrusan »

Üle hulga aja siis minu poolt ka midagi.
Seekord sai ette võetud Tehases nr. 112, ehk "Krasnoe Sormovo" 1943 aastal valmistatud T34-76, mis kandis tornil kirju "Nõukogude Eesti Eest".

Pilt

Netis kolades ja isand Fossiili "pigistades", sai peale jooniste, ka korralikku fotomaterjali samal ajal toodetud masinatest.
Pilt
Pilt

Just selline mudel on Dragonil olemas
Pilt

Ehitasin, nagu tavaliselt, otse karbist ja muutsin vaid suure õhuresti kinnitusi ja tornil olevad käepidemed said traadist.
Kuulipilduja on Fossiili tehasest. Siinkohal veelkord tänud Urmasele viitsimise eest.
Trossid punusin ka ise, kuna karbis olnud juhtmejupp tundus liiga jäme ja jäik. Hetkel ootavad trossid veel värvimist.
Tanki värvitooni segasin Fossiili kuulsa retsepti järgi, aga palju seda nüüd peale tolmutamist näha on, eks otsustage ise.
Fotod said kahjuks tehtud jällegi kunstvalguse käes ja seepärast nad päris õiget tooni ehk edasi ei anna, aga mingit aimu ehk saab.
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Tervitused
Bodyguard
Liige
Postitusi: 273
Liitunud: 14 Dets, 2008 17:54
Kontakt:

Postitus Postitas Bodyguard »

See on võimas lihtsalt, kiitus.
Räägi mida roomikutena kasutasid, ja mida nendega tegid?
Kasutaja avatar
KolmKaru
Liige
Postitusi: 32
Liitunud: 03 Sept, 2008 20:20
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas KolmKaru »

Ma olen sõnatu :shock: lihtsalt geniaalne!
Joss Metsast
Liige
Postitusi: 2065
Liitunud: 23 Aug, 2005 9:34
Kontakt:

Postitus Postitas Joss Metsast »

Vägev värk, täitsa nagu päris :)

See vene roheline on väga ehe, kusjuures absoluutselt teist tooni kui minu segatud (kah fossiili ratsepti järgi). Ilmselt valge sissesegamine muudab tasakaalu. Sinul tuli igatahes reaalsem välja. Braavo.
asjaajaja
Liige
Postitusi: 800
Liitunud: 07 Dets, 2004 16:03
Asukoht: Kuressaare
Kontakt:

Postitus Postitas asjaajaja »

Selle teema T-34 paistab olevat kahe torniluugiga. Samasugust Jossi käpa alt tulnud tanki vaadates aga paistab torni lael olevat vaid üksainus suur lai luuk. Muus osas tunduvad tankid päris sarnased. Milles asi, kas minu kehvas nägemises või oli sellel nr 112 tehasel erinevaid modifikatsioone?
Kõik, mis toimub praegu, on minuti pärast juba ajalugu
Joss Metsast
Liige
Postitusi: 2065
Liitunud: 23 Aug, 2005 9:34
Kontakt:

Postitus Postitas Joss Metsast »

Luuke täpsemalt vaadates tundub ikka üks olema, kühm luugi keskel petab. Peaks olema sama tank, 1/35 on detailsus muidugi parem.
fossiil
Liige
Postitusi: 3555
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas fossiil »

Sedasi ta peaks olema jah - "pirukad" olid kõik ühe luugiga, nii valatud, kui ka keevitaud. Luugi keskkohas oli väike kõrgendus, mis võimaldas kahurile tiba suuremat negatiivset sihtimisnurka.

Aga mudel on väga ilus, loodan järgmisel kokkutulekul näha.
Ilmselt valge sissesegamine muudab tasakaalu.
Mulle tundus samuti, mistõttu ise lõpuks ei lisanudki, kuna toon läks väga "käest ära". Võimalik, et tuleks edaspidi hästi minimaalselt kollast ja valget koos proovida, et toon "külmaks" ei läheks.

Urmas.
Viimati muutis fossiil, 29 Okt, 2009 11:33, muudetud 1 kord kokku.
von manstein
Liige
Postitusi: 1403
Liitunud: 25 Mär, 2008 13:16
Asukoht: saaremaa
Kontakt:

Postitus Postitas von manstein »

Superteostus!

Peale pikemat pausi on Suur Meister jälle kord tähelepanu keskpunktis.
Kõrgushüppajate keeles on ta just ületanud ideaalses stiilis kaks ja pool meetrit!
Meie, lihtsurelikud aga vaatame uskumatul ilmel seda sooritust ja tunneme, kuidas hinge lämmatab alaväärsuskompleks ja südant närib kadeduseuss.

Braavo, Andrusan!

Kauakestvad, tormilised kiiduavaldused!
Kasutaja avatar
kalle
Moderaator
Postitusi: 1239
Liitunud: 17 Aug, 2005 21:23
Kontakt:

Postitus Postitas kalle »

Einoh muidugi on tegu taaskord meistriklassiga!
Lisaks sellele jäid mulle silma kaks viimast mustvalget fotot. Need oleks justkui auto24 portaalist võetud müügifotod..kenasti poseeritud:)

Kk
Tsiknat
Liige
Postitusi: 701
Liitunud: 23 Okt, 2007 21:15
Asukoht: Tallinn,Nõmme
Kontakt:

Postitus Postitas Tsiknat »

Järjekordne Andruse töö, kus osavalt valitud taustal pildistades ei saa aru kas tegemist on mudeli või päris tankiga.
Järgmisel kolmapäeval on klubi kogunemiseks põhjust enam kui küllaga.

Toomas
Kui kaks inimest suudavad pimedas teki all ilma abivahenditeta valmis teha kolmanda inimese, siis igasugune mudeli kokkupanemine peaks olema käkitegu.
Kasutaja avatar
hummel
Liige
Postitusi: 2079
Liitunud: 18 Apr, 2004 12:55
Kontakt:

Postitus Postitas hummel »

Mis potsik selle tanki kuulipildurist paremal kere küljel on?

Ma olen muidu näinud tankimudelit, millel on juba poest karbiga kaasa antud kleeps "Nõukogude EESTI eest". 8)
fossiil
Liige
Postitusi: 3555
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas fossiil »

See potsikutaoline junn on raadioantenni juurikas - seda sai püsti ajada ja langetada, et toruga ringivehkimist ei segaks. Antud eksemplaril siis antenn puudub - tavaline olukord tol ajal nõuk. vägedes, raadiojaamad olid jaokomandöridel ja kõrgematel ninadel, ülejäänud kari pidi samas suunas siputama, nagu komandör. No ja tegelikult oli kuulipilduri amet lihtsalt kohakaaslus - põhikohaga oli mees ikkagi radist, sest liikuvast tankist selle kuulipritsiga millelegi pihta saada, no see oli tavaliselt pime juhus olnud. Vähemalt omaaegsed tegijad nii väidavad. No ja aitas juhil käike kah vahetada, kuna see ei olnud tihtipeale ühele mehele jõukohane tegevus.

Urmas.
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2111
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Postitus Postitas vaoinas »

Väga hea teostus.

Kulutamine minu silmale eriti mõnus vaadata on. Jällegi juba jumalteab mitmendat korda paneb ennastki T-34 järele isutama.
Kasutaja avatar
oleeg
Liige
Postitusi: 5193
Liitunud: 23 Jaan, 2006 14:10
Asukoht: Kodutares
Kontakt:

Postitus Postitas oleeg »

Olen selle mudeli pilte korduvalt uurinud ja iga kord on miskit kripeldama jäänud. Kuule andrusan, kas Sa ei saaks lisada ühte fotot vasakust küljest, pisut tornist kõrgemalt ?
Miks ma küsin?
Ajasin kodus ühe virna ümber ja sealt pudenes välja järgmine raamat:
Endel Sõgel, Friendship steeled in fire, Tallinn 1978.
Selle raamatu (brosüüri) keskel on samuti foto, mis on tehtud samal rivistusel kus postituse alguses olev foto numbriga 140. Kui võimalus - vaata seda fotot ...

Võiksid mudelile lisada suure kuvalda, mis kinnitus kahe (millegiga ?) tanki vasakule küljesoomusele tööriistakasti kõrvale...
Muidu on mudel selle koha pealt väga tühi...

terv
o
Joss Metsast
Liige
Postitusi: 2065
Liitunud: 23 Aug, 2005 9:34
Kontakt:

Postitus Postitas Joss Metsast »

Heips,

Segan ennast nüüd siia teemasse koledasti vahele , aga ega sul sel ümberkukkunud raamatuvirnas mõnd pilti olnud LEMBITU nimelistest T-34-85-test ? Oleks igatpidi tänulik.

Levar
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 7 külalist