Jossi käpaharjutused

Militaartehnika mudelitest. Tehnoloogiad ning mõõtkavad ei ole piiratud.
Vasta
Joss Metsast
Liige
Postitusi: 2062
Liitunud: 23 Aug, 2005 9:34
Kontakt:

Postitus Postitas Joss Metsast »

tõepoolest 1:144. Aga selle kamo juures ei hakka ennast võõraste sulgedega ehtima, tegemist on kleepsuga. Andis teist peale venitada , aga no lõpptulem polegi kõikse hullem, kõvasti microscale sol-i ja nii ta lõpuks paika sai. Sõber kes seda kino pealt vaatas arvas et aerograafiga oleks ehk lihtsam.....

Aga nunnu on ta tõesti, Luciano andis tegelikult praegu hea idee dioraami teostamiseks :D
Kasutaja avatar
Panzergrenadier
Liige
Postitusi: 1555
Liitunud: 02 Apr, 2005 22:12
Asukoht: Tartu/Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Panzergrenadier »

Päris armas asi. Ei julge hingatagi, äkki lendab ära.
See camo kleeps on päris lahe idee.
fossiil
Liige
Postitusi: 3553
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas fossiil »

Einojah, juba tookord Kalle juures pungitasin silmi(luupi polnud kaasas), aga nüüd on vähemalt näha, millise kribulaga sa oled hakkama saanud - vägev asi! Kuigi tegelikult peaks hoopis ütlema et paras hullumeelsus, sinna peaks vist Sho pisemad mehikesed piloodiks kõlbama?

Urmas.
Joss Metsast
Liige
Postitusi: 2062
Liitunud: 23 Aug, 2005 9:34
Kontakt:

Postitus Postitas Joss Metsast »

Tõmmaks nüüd itaallastele joone alla. Siin siis üks eriti räsitud ja kole variant Autoblinda AB 41-st, kusagil Liibüa kandis 42 aastal.
Pilt

Proovisin selle peal natike karmimat sodimist ja välja tuli nagu mänguauto mis on poriloiku kukkunud ja peale seda veel liivakastis natike müratud :) Aga noh, ega need savikõrbe patrullimasinad vist suurt paremad välja näinudki. Näha et masinat on lihvinud ka liivatormid ja kohalikud on ka teist liivapommidega loopimas käinud.

Tegemist on Supermodel/Italeri karbiga, selline naljakas mudel. Kui ta kenasti oli kokku pandud siis avastasin et meenutab natike seebitükki , ei ühtegi teravat serva, kõik sellised "äralutsutatud". Pahtli abil sai oluliselt ilusamaks, lihtsalt soomusplatede vahekohad tuli siis noaga uuesti tõmmata. Kui aus olla siis päris rahule ma lõpptulemusega ei jäänud, tundub et soomusplaadid jäid liiga paksud. Muidu kokku läks kenasti ja paar pisiviga on hõlpsasti korrigeeritavad. Üks küsimärk on rehvid mis olid kenasti kummist valatud, aga Tsiknati õpetuse järgides sain nad kenasti matiks ja polegi kõikse hullemad.

Praegu ma vaatan teist ja mõtlen et ilmselt peaks tegema aluse alla, kuidagi väga koomiline tundub kui selline tolmune ilmutis seisab puhtas kapis.

Rohkem pilte näeb siit:
http://static2.album.ee/album/296223/50146373
fossiil
Liige
Postitusi: 3553
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas fossiil »

No see on ju päris kobe tükk, tundub et need itaallased on juba kuidagi liiga südamelähedaseks muutunud :shock: Aga mudel on igatpidi hea ja ilus ning see pori pluss tolm ei riku sugugi muljet - pigem vastupidi. Ehkki selline taust nagu hetkel, on täiega kümnesse, kuid riiulisse pannes pole vist tõesti paha aluse peale mõelda.
Igal juhul minu poolt aplaus!

Urmas.
von manstein
Liige
Postitusi: 1403
Liitunud: 25 Mär, 2008 13:16
Asukoht: saaremaa
Kontakt:

Postitus Postitas von manstein »

See eksemplar on sinu kollektsioonis midagi uut.

Siiamaani on su mudelid tundunud suht "puhta" stiili esindajad.
See masin on aga kõhu alla ja ratastele üksjagu sodi korjanud.
Küllap Tsiknat on lisaks näpunäidetele oma tagavaradest ka näpuotsaga pigmente eraldanud.

Väga hästi õnnestunud masin. Aga nii kakane ta kindlasti pole, et ei kõlbaks niisama vitriini pista.

Kas need gabariidi vardakesed olid ka plastist või on omalooming?
Joss Metsast
Liige
Postitusi: 2062
Liitunud: 23 Aug, 2005 9:34
Kontakt:

Postitus Postitas Joss Metsast »

Tänud heade sõnade eest , ise ma selle elukaga väga rahul ei ole, liiga räpane, mulle nats puhtamat stiili masinad meeldivad tegelikult rohkem.

Pigmendid kui aus olla on pärit Herr Krahvi käest, kunagi hallil ajal kokkutulekul tal oli pisikesed varud jagamiseks. Natike on seal ka kuulsat Mig-i pigmendipuru, pärineb soomest modelexpolt. Siis veel harilikku pliiatsit , nii punast, kollast kui tavalist 3B-d, nood pärit poisikluti joonistamisvahendite hulgast.

Gabariidi markerid olid kaasas, tuli ainult natike "õhemaks " ja ümaramaks lihvida.
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Postitus Postitas calico »

tegin ka ühe käpaharjutuse, nimelt ahnusest sai ostetud kunagi 1:76 mõõtkavas PzII. seisis mul natuke aega, kui tekkis mõte et teeks õige kunagisele lahingpaarilisele kingiks kui afgaanist koju saab, selle eest et ta mind mudeliehitusega tegelema ärgitas.
Pilt
Joss Metsast
Liige
Postitusi: 2062
Liitunud: 23 Aug, 2005 9:34
Kontakt:

Postitus Postitas Joss Metsast »

Pole paha , ainult see rist seal tanki küljepeal on törts viltu ja meenutab pigem märklaua keskohta. Et oleks hea sihtida.
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Postitus Postitas calico »

eks see joomise tagajärg ole et käed risti intalleerimise ajal värisesid. üldse oskasin ma õiged dekaalid ära kaotada ja olin sunnitud 1:72 tiigri omi panema niet suurusjärk on igatpidi vale.aga sellepärast ma selle ära kingingi- äkki too sõpa ei saa aru..pst! :wink:
Joss Metsast
Liige
Postitusi: 2062
Liitunud: 23 Aug, 2005 9:34
Kontakt:

Postitus Postitas Joss Metsast »

Üle pika aja paar käpaharjutust juures, sedapuhku siis märjemalt sõjatandrilt:
Pilt

Mõlemad on mõõdus 1:144 , type XXIII on icm ja type VIId on revell. Mõlemad tehtud otse karbist, pea ainuke lisa oli õngenöör. Aijaa, figuurid on kohendatud preiseri lennujaamas ootava rahva komplektist.

Nati rohkem näeb kas siit: http://album.ee/album/296223/50213823 või siis Kuressaare piiskopilinnuses :)
andrusan
Liige
Postitusi: 499
Liitunud: 16 Nov, 2006 21:48
Kontakt:

Postitus Postitas andrusan »

Väega hääd nägid välja need paadid.
Kohe nii head, et näpud hakkasid sügelema...
Tervitused
von manstein
Liige
Postitusi: 1403
Liitunud: 25 Mär, 2008 13:16
Asukoht: saaremaa
Kontakt:

Postitus Postitas von manstein »

Jossi U-bootid õnnestus oma silmaga üle vaadata. Tegelikult näevad nad palju ehedamad välja, kui fotodelt paistab. Eriti müstilised on lehvivad lipud. Kuidas nad nii head välja tulid, jääbki vist Jossi firmasaladuseks?
Joss Metsast
Liige
Postitusi: 2062
Liitunud: 23 Aug, 2005 9:34
Kontakt:

Postitus Postitas Joss Metsast »

Tänud.

Ei jäta ma miskit saladusse , varsti üritan lipu teemasse sobiva piltidega illustreeritud jutukese sokutada. Aga selle pildistamise koha pealt on sul ilmselt õigus, pole ka ise teab mis rahul. Peab vist järgmine kord ikka päikevalgust kasutama. Praegused on kõik välguga plõksitud.
Kasutaja avatar
Sho
Liige
Postitusi: 2907
Liitunud: 26 Jaan, 2009 18:45
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Postitus Postitas Sho »

Lippudega on vist rohkem ikka nagu probleem.. :wink:
Sihukesed kanged nagu plekist ja läigivad kah metalselt..

/jookseb kärmelt eemale, enne kui üle küüru saab/ :lol:
Võtke teed ja tulge homme jälle..
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist